Перейти к содержанию

Якщо вжалила бджола! (Если ужалила пчела)


Bombus

Рекомендуемые сообщения

питання до пасічників з більшим стажем, алергія на вжалення (набряки та інші симптоми) зникали в перший рік при роботі з бджолами чи з роками????
Алергія, як правило взагалі не проходить. Те що Ви описуєте - це реакція на токсикацію. Це справа індивідуальна, в залежності від стану оранізму, такщо раз на раз не приходиться. Є пасічники в яких сильна реакція з роками так і не проходить. Хто знає Удава з Донецька, він відомий формуванням медовиків з "батарей". Так от - він вже має неабиякий стаж, проте реакція на отруту лишилась первинною. Принаймі він сам так писав. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відносно пальчаток так я скажу так - виходить працювати, то будь ласка, або якщо вже занадто злі і не охота чесати потім всі місця, або якась хоч найменша реакція(негативна) на отруту то можна пошукати з тонкої резини (така як на велосипедних камерах і ще тонша) з комплекту хімзахисту для військових(купити можна на базарі де обмундирування продають). Можна звикнути як до власних рук . Це якщо лишнього „екстрима „ нема бажання мати. Що до нейтралізації отрути вже після укусів то є простий засіб – нашатирний спирт ( він же водний розчин аміаку) воняє гад, но діє безвідмовно реакція проходить як по нотах відбувається звичайний хім. розпад отрути. Чим швидше помастити тим швидше перестане (правда не на точку це робити - знову таки сильний запах). Суть реакції розкладу, дія лугу(водний розчин аміаку саме ним і є) на кислоту отрути. Майже теж виходить якщо подіяти кухонною содою (кисла сіль натрію карбонат) тільки тут реакція заміщення. Доречі якщо комарі покусали то теж діє, головне не розчесати місце укусу бо буде пекти, правда не довго. Ще від комарів уксус столовий теж непогано теж зуд знімає миттєво.(тут реакція нейтралізації отієї речовини, що вони, поганці(самиці доречі), впорскують щоб знеболити, власне укус і розжижити кров для „смоктання”).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я пришел к работе без перчаток на второй год. Разница существенная - если можно так выразиться отсутствие перчаток дисциплинирует. Появляется плавность движений и собственно понимание того, как надо вести себя с пчелами. Недавно помогал осмотр делать знакомым - заметно бросается в глаза некоторая расхлябаность движений, отсутствует так сказать дисциплинарная составляющая со стороны пчел. Ну и без перчаток, как то начинаешь меньше внимания уделять самим ужалениям, тоесть просто как то не делается из этого трагедии - ну ужалила - сам виноват. Ну и в перчатках в жару - руки просто плавают внутри, + резина всетаки имеет свой запах, который как я заметил не особо нравится пчелам. Кароче как то стал я по другому относиться к пчелам после отказа от перчаток, уважать их больше что ли стал.. А нашатырь действительно помогает - сам пользуюсь. Помимо того что он частично нейтрализует яд ( все таки тут еще зависит насколько быстро извлек жало) так еще и нейтрализирует запах самого яда и к пчелам можно сразу подходить и работать дальше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Разница существенная - если можно так выразиться отсутствие перчаток дисциплинирует.
Згоден на всі 100. Я працюю в перчатках тільки з однією сім"єю, вони -- ну дуже злючі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Этим летом стал заниматься пчеловодством в первый раз. В начале весны и лета меня иногда кусали пчелы, но все было благополучно и никокой реакции на укус не было. Но недавно меня укусила пчела в бровь и распухло пол лица)))) на работе думали, что я подрался))))) Потом опять кусали пчелки,но ничего не опухало. Но вчера меня укусила пчела в руку и ее так раздуло - по локоть и утром перешло на пальцы, не могу этой рукой ничего брать)))) И я не могу понять - почему после укусов пчел то есть реакция, то нет???? От чего это зависит??? Тем более, что как только меня укусит пчела я сразу же вынимаю жало.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1) Зависит от того каков возраст пчелы - чем она старше тем ощутимее ужаливание. 2) Возможно посещение пчелой медоносов после хим обработки. 3) Собственно состояние Вашего организма ( возможно ослабленный или еще какие то факторы) + У меня например и на лице проявляется по разному - если в лоб или бровь появляется опухоль, которая потом " стекает на глаз", а вот в нос получал неоднократно - никакой опухоли вообще. А вот если куда то в мягкие ткани (в руку выше кисти например) то немного припухает Думаю дальше более опытные люди продолжат этот список.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю дальше более опытные люди продолжат этот список.

Та особливо і доповнювати нема що. :az: Місце вжалювання(не обовязково різні органи, може в капіляр попасти, а може в судину), стан організму(на даний час), пора року, вік бджоли... Головне щоб алергії не було...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Всем добрый день мне 19 лет С прошлого года занимаюсь пчеловодством>до этого пчелы кусали все нормально ну поболело и прошло иногда бывало, что ноги немного опухали и руки, но несильно и редко. недавно укусила пчела через пару минут появилась] высыпания по всему телу и ззуд на слизистой от 1 укуса ето было месец назад, ну после етого кусали и все нормально . потом вчера ездил на пасеку укусил одна пчела в палец ну как поболело пару минут и прошло слегка, а потом еше 3 две в ноги и 1 в рука так через пару минут обратно высыпания по всему телу ззуд и на утро воспалились только те 3 последних укуса, а тот первый нечего короче я нечего не пойму вроде аллергии нет

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я нечего не пойму вроде аллергии нет

Это и есть алергия , У меня такая же ситуация поэтому если знаю что будут кусать ( много) принимаю алергетики ( лоратадин. тавегил. супрастин ) или что то в этом роде тогда переношу укуси легче немножко помандражит и все.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Этим летом стал заниматься пчеловодством в первый раз. В начале весны и лета меня иногда кусали пчелы, но все было благополучно и никокой реакции на укус не было. Но недавно меня укусила пчела в бровь и распухло пол лица)))) на работе думали, что я подрался))))) Потом опять кусали пчелки,но ничего не опухало. Но вчера меня укусила пчела в руку и ее так раздуло - по локоть и утром перешло на пальцы, не могу этой рукой ничего брать)))) И я не могу понять - почему после укусов пчел то есть реакция, то нет???? От чего это зависит??? Тем более, что как только меня укусит пчела я сразу же вынимаю жало.
Може які неправильні бджоли, що роблять неправильний мед :umora: Я коли завів собі першу бджолину сім'ю також пробував працювати в рукавичках, та через 5 хв зняв ті рукавички і вже більше ніколи після того не надівав. Щоб бджоли мене не жалили я обприскую руки розчином з м'ятних крапель - цього року вжалило мабуть десь три бджоли і то які я сам придавив пальцями не побачивши. До речі я помітив що чим раніше виймеш жало (я зазвичай просто скрібаю стамескою) тим менша реакція (яду в організм потрапляє зовсім мало). А коли я (для профілактики і лікувальною метою) залишаю жало в руці і даю отруті повністю перейти в тіло - то рука розпухає доволі сильно, пальці як сосиски :blink: Так що якомога швидше виймайте жало...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ранньою весною посадив з десяток кущів мелісси. Зараз перед роботою одним листочком протираю руки і - забув про перчатки. А димар якщо і беру, то стоїть в стороні. Частіше користуюсь Росинкою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С прошлого года занимаюсь пчеловодством>до этого пчелы кусали все нормально ну поболело и прошло иногда бывало, что ноги немного опухали и руки, но несильно и редко. недавно укусила пчела через пару минут появилась] высыпания по всему телу и ззуд на слизистой от 1 укуса ето было месец назад, ну после етого кусали и все нормально . потом вчера ездил на пасеку укусил одна пчела в палец ну как поболело пару минут и прошло слегка, а потом еше 3 две в ноги и 1 в рука так через пару минут обратно высыпания по всему телу ззуд и на утро воспалились только те 3 последних укуса, а тот первый нечего короче я нечего не пойму вроде аллергии нет

Такое бывает - разная реакция на разные ужаливания. Каждый организм имеет свои мансы, но у меня тоже попервах были и высыпка и зуд и покраснения... Я не спец, чтобы это объяснить, но главное не пугайтесь - если это не каждый раз, то не стоит растраиватся. У меня, во всяком случаэ, за пару лет всё прошло. У сына, которого реже пчёлы жалят, тоже по разному - раз чуть скорую не вызывали - тавегил помог, а потом только опухоли...
если знаю что будут кусать ( много) принимаю алергетики

А стоит ли лишний раз организм химией пичкать? От этого имунная система не окрепнет. :IMHO::dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Медицина запуталась сама в себе:

На сегодняшний день не представляет никаких сомнений тот факт, что в некоторых случаях аллергические заболевания у детей провоцируются изменениями микрофлоры кишечника, то есть дисбактериозом...
по моему противоположное мнение той же науки:
Поскольку аллергия носит не кратковременный, а хронический характер, и её возникновение не связано с инфицированием, то и методы её лечения следует искать...
Ну и наконец:
Так как на протяжении уже довольно длительного периода времени поиски эффективного метода лечения аллергии так и не принесли очевидного результата, следует признать, что современная медицина пока не проникла в суть аллергии, процесса её возникновения и развития
вот вам и лекарства из аптеки...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А стоит ли лишний раз организм химией пичкать? От этого имунная система не окрепнет

Може й не варто. Але хто рамки отбирать буде якщо мене " звалить"
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А стоит ли лишний раз организм химией пичкать? От этого имунная система не окрепнет

Може й не варто. Але хто рамки отбирать буде якщо мене " звалить"
рукавиці придбати :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Я вообще практически перестал пользоваться дымарем и росинкой ( про перчатки забыл давно ) - после того как поменял всех маток на карпаток вучковских. Даже сейчас они очень мирные. Летом когда было жарко часто работал только в накомарнике даже без футболки просто с голым торсом и ничего, ни единого ужаливания.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

То же могу сказать про свою ласковую и пушистую "степную"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я(організма моя) раніше не реагував на укуси припухлостями, але недавно, за губу вкусила оса(сам знаю що смішно :umora: ) то з того часу і бджолині укуси вже даються взнаки. Щось змінилося. Така буває реакція організма.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а тут вжалення закінчилось летально http://vn.20minut.ua/news/10179892

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а тут вжалення закінчилось летально http://vn.20minut.ua/news/10179892
Да ... і коменти до статті цікаві... 2 найбільш яскраві:
ще задовго до цього випадку треба було розвезти поруч природніх ворогів бджіл - гніздо шершнів, сімейку бджолоїдок тощо зараз хоч вже й пізно можна хіба банально потруїти їх будь-яким інсектицидом
якби таке трапилось в мене в сім'ї я б ті вулики вже б давно спалив і ніфіга б мені за то не було
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо все було як написано, то обидві сторони винні, як на мене. Пасічник в тому що не забезпечив норм утримання бджіл в жилій зоні. людина, що має таку алергію на ужалювання, має постійно з собою носити антиалергетики, навіть якщо по сусідству нема пасіки - вжалити можуть будь-хто і будь-де. Дивна порада завести шершнів людині, що має алергію на бджолинну отруту... Щодо законів, то на утримання пасіки в жилій зоні, потрібна згода сусідів. Це не в пасічницьких документах написано, а в нормах, точно їх назви не памятаю - щось в плані співмешкання, чи щось таке. Стільки фотографій, а де ж пасіка сусіда? Той пан рукою показує на якийсь хлів... :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Стільки фотографій, а де ж пасіка сусіда? Той пан рукою показує на якийсь хлів... opr06K94.gif

А дійсно? Прямо фашиста з пасічника зробили. І як справа з синцями? :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З свого досвіду можу сказати, що дуже важливо обережно робити операції з об"єднанням або розформуванням сімей - вибирати час , коли сусідів нема вдомаі або попередити їх. Бджоли кружляють в пошуках свого вуликаі матки і стають агресивним і паркан 2,5м вцьому випадку не допоможе

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо все було як написано, то обидві сторони винні, як на мене. Пасічник в тому що не забезпечив норм утримання бджіл в жилій зоні.
Бджоли- така худоба, яку не можна повністю контролювати :IMHO: Навіть якщо обгородити пасіку 10-ти метровим парканом, все рівно, якась наврівноважена бджола може вжалити і за 3 метри від пасіки і за 100. Це навіть не :IMHO: , це факт. :) З іншого боку є пасіки в центрі села, на яких утримуються 50- 100 вуликів. І хз, шо робити в ситуації, описанній в тій статті... :dntknw: Так, пасіки тримають в селах і містах сотні років, але іноді трапляються такі випадки.. З одного боку- тому пасічнику просто фатально не пощастило.. з іншого- від цього ніхто не застрахований :( І виконання санітарних вимог- то для того, щоб бути чистим перед законом. Так паркани допомагають- в мене вдома точок обгороджений 3 чотирьох сторін 2 метровою огорожею. Але це не перешкоджає бджолам інколи кусати сусідів. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З іншого боку є пасіки в центрі села, на яких утримуються 50- 100 вуликів.
у нас в сусідньому селі чув планують пасіку на 100-150 вуликів на наступний рік організовувати (конкуренція дрібним підприємцям-пасічникам :ah: ), там був колгосп колись, потім підприємець викупив, фури ночують, товар перегружають і там же точок має бути, на роботу вроді місцевих "пасічників" набирають, тож весело буде, як почне через день по кілька роїв по селі літати; взагалі я також бачу народ до 8-10 вуликів тримає роками, де кілька сотик території разом з хатою, полем і сусід на сусіду
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...