Перейти к содержанию

Якщо вжалила бджола! (Если ужалила пчела)


Bombus

Рекомендуемые сообщения

Хотів би додати, з власного досвіду, щодо вживання алкоголю (40%) при вжалені, за відсутності препаратів. Я не пасічник, і бджоли мене жалять вкрай рідко тому це рекомендація - не бджолярам.

Міцний алкогольний напій, якщо немає протипоказань, мабуть найдоступніше знеболювальне. Колись довелось знімати рій, який провисів уже досить довго в дуже незручному місці, як результат - близько 50 жал в правій руці яка тримала роївню (решту не рахував - вже не хотілось), 200 мл внутрішньо зняли біль і проянили  розум, правда навечір таки, довелось діазолін прийняти, бо почала рости температура. 

У будь-якому випадку доводиться вибирати золоту середину між кількістю вжалень і доцільністю вживання: можливо краще заспокоїтись, притупити виділення адреналіну в кров і розширити судини, ніж дати серцю "відпахати" самотужки і не вмішуватись... це Ваш вибір.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.07.2017 в 20:02, Джаз сказав:

штаны на ходу в тот раз скидывал феерично

а было,  что  одну не до конца снял и на вторую наступил........................ и хорошо, что  сгрупировался автоматически и вовремя и кувыркнувшись выпал из штанов...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 час назад, Син бджоляра сказал:

Міцний алкогольний напій, якщо немає протипоказань, мабуть найдоступніше знеболювальне.

Это не только обезболивающее. Вроде как этиловый спирт - антидот к яду. Мне так говорили. Даже помазать место укуса - помогает, если ребенку, там...

Хотя, традиционный способ - мне больше нравится...;-) Главное, не увлекаться, так сказать, в превентивных целях...   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Что делать дексаметазон колоть не помогает больница, раньше одной мне хватало бурыми буграми все тело покрывалось лежал отходил целый день у отца тоже была аллергия до скорой доходило у деда не было у прадеда не знаю у пропрадеда так тем более им наверно не до этого было , современем привык к яду что я что отец иногда бывает когда ну очень много нажалят не то чтобы аллергия так дурно немного ,а на прополис так и не проходит сыпит на коже до си ,так что аллергия вам не повод пчел не держать ! Как говорят это дешёвая отмазка ))) жалимся контролировано под наблюдением и терпим Терпим и привыкаем ))))

Отправлено с моего Lenovo S650 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Попробуйте димедрол, як була апергія в мене то дімедрол був найефективнішим, коловся ним. Врешті це дуже індивідуально, кожен організм реагує по своєму.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...

Щось я аж трохи запереживав сьогодні.

Підставляв корпуси під японський вулик, забув стамеску, то поки сходив за нею то бджоли знервувались і при встановленні вулика на нові корпуси забігла в рукав добра жменя бджіл і напихала скрізь "від душі" поки накривав. Поки повитрушував - почало морозити, крутитися голова, дуже сильно прискорилось сердцебиття, серце аж поболювати стало і все швидше і швидше б'ється. В очах темніє, чую втрачати свідомість буду. Вмився льодяною водою з холодильника (невелика відстрочка), швидко ввів ампулу дексаметазона(залишилася одна) і ліг.

Весь розвиток такого стану всього  хвилини за 3. Не вирубило, відійшов. Таке вперше, зазвичай особливо і не пухне, може попали в якусь точку. 

Так що аптечку тримайте на пасіці. Не зашкодить, всяке буває. Ампулу адреналіну(діє найшвидше) + дексаметазон до 5 шт або метилпреднизолон пару ( це на той випадок, якщо який алергик забреде на пасіку), шприци.

Бережіть себе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, sitava сказал:

 швидко ввів ампулу дексаметазона(залишилася одна) і ліг.

Так що аптечку тримайте на пасіці. Не зашкодить, всяке буває. Ампулу адреналіну(діє найшвидше) + дексаметазон до 5 шт або метилпреднизолон пару ( це на той випадок, якщо який алергик забреде на пасіку), шприци.

Бережіть себе.

куди треба колоти, які шприці?:dntknw::ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, timoncikk сказал:

куди треба колоти, які шприці?:dntknw::ah:

Оскільки більшість з нас тут не медики, колоти найпростіше внутрішньом`язево, а точніше в попу. Наприклад, в праву частину - віртуально ділимо півпопу на 4 частини і колим у верхню праву. 

Шприц на адреналін - ну візьміть двійочку, на дексаметазон у мене 5-ки.

Адреналіна колять половинку. Ламаєш ампулу(так як спішиш ламайте в якійсь тряпці - не поріжешся точно), набираєш все, випускаєш бульбашки і зайве повітря і, якщо колиш собі, половину спускаеш і вже весь залишок вводиш не дивлячись. Колоти так, щоб між шприцом і тілом поміщався палець(5-10мм голки зовні).

Якщо не зручно самому собі давати в попу(спина болить наприклад), то можна і в ногу(пробував, болючіше) чи інший м`яз,  розслабте його тільки і глибоко голку не заганяйте. Насправді, як получиться так і получиться, може не дуже вдало введете - ну поболить потім, зато живі будете.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.07.2018 в 22:58, sitava сказал:

Оскільки більшість з нас тут не медики, колоти найпростіше внутрішньом`язево, а точніше в попу. Наприклад, в праву частину - віртуально ділимо півпопу на 4 частини і колим у верхню праву. 

Шприц на адреналін - ну візьміть двійочку, на дексаметазон у мене 5-ки.

Адреналіна колять половинку. Ламаєш ампулу(так як спішиш ламайте в якійсь тряпці - не поріжешся точно), набираєш все, випускаєш бульбашки і зайве повітря і, якщо колиш собі, половину спускаеш і вже весь залишок вводиш не дивлячись. Колоти так, щоб між шприцом і тілом поміщався палець(5-10мм голки зовні).

Якщо не зручно самому собі давати в попу(спина болить наприклад), то можна і в ногу(пробував, болючіше) чи інший м`яз,  розслабте його тільки і глибоко голку не заганяйте. Насправді, як получиться так і получиться, може не дуже вдало введете - ну поболить потім, зато живі будете.

Короткое замечание: Использовать адреналин только в крайнем случае, кроме того, он требует специальных условий хранения (в холодильнике при температуре до +15С, но его нельзя замораживать), что не на каждом точке применимо. Так же адреналин можно вводить подкожно с помощью инсулинового  шприца. Нельзя забывать, что адреналин сужает сосуды и повышает артериальное давление. Высшая разовая доза - 1 мл, суточная - 5 мл. Передозировка опасна нарушением кровообращения, некрозом тканей, фибрилляцией желудочка и остановкой сердца.

Поэтому лучше использовать антигистаминные препараты (димедрол, супрастин, тавегил, диазолин и др.), в более тяжелом случае - гормональные препараты (дексаметазон, преднизолон) и лишь  в крайнем случае - адреналин.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Вот как бывает:  

http://5hatki.kharkov.ua/58806/ 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А еще вопрос к коллективному разуму. Навеяно прошлым постом. Там, по сути, просто не успели. Ни скорая доехать, ни адреналин донести из ближайшей больницы...  5 минут, к сожалению, и все... антигистаминные в таблетках - не сработали ;(  

Вопрос вот какой. В инете бродит история. В виде анекдота...  Вот ссылочка. Так вот, вопрос,  а оно реально, с чрезвычайной ситуации, может помочь?! Или это байка, не более?   Может кто, с профильными знаниями, прокомментирует?!  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

при острой аллергии или травме надпочечник и так выдает весь адреналин, который может, а потом и адреналин кончается, и рецепторы на него уже реагируют плохо.

с того же Пикабу 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Подскажите что делать.

IMG_20180916_123414.thumb.jpg.99e3a4cad1241165a75473089025ef83.jpg

Сына (4 года) ужалило какое-то насекомое (какое не видели). Место укуса выделяет жидкость, рядом образовались водянистые пузырьки. Пчелы раньше жалили таких реакций не было.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Думав вже пройшло..

Купував весною бджіл в іншій області. По привозу, коли переселяв до вулика парочка пикнула, але як не дивно ніяких змін в сомопочутті не було. Вже подумав що пройшла алергія.

Сьогодні, через півтора місяця, випадкова бджола з ціє ї ж сім'ї шляпнула за кисть, правда в вену попала. Так ледве встиг вулика закрити, думав просто полежати(завчасно випив лоратодин), але поки дійшов до будинку то було не до того. Ледве нащупав в холодильнику шприц та дексаметазон, ампулу роздушив, порізався - пофіг і якось встиг ввести, що там не витекло. За 5 хв пройшло.

Непонятно! Чому так швидко? За 2-3 хв пульс граничний, розлад рівноваги, підпухло лице, піт градом, здавило дихання, зблід  - а після інєкції за 5 хв прийшло! Че це алергія взагалі...

І друге - невже отрута змінюється залежно від території, живлення бджоли?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 швидко, бо в вас був анафілактичний шок.Тримайте завжди при собі адреналін.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, wwlo сказал:

 швидко, бо в вас був анафілактичний шок.Тримайте завжди при собі адреналін.

та так і роблю, та в тому стані зміг нащупати лише дексаметазон, хоча адреналін лежав поряд.

Дивно, що пройшло так швидко, дексаметазон прямо так миттєво, по ідеї, не мав би діяти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, sitava сказал:

невже отрута змінюється залежно від території, живлення бджоли?

Давно помітив, від чужих бджіл сильніша реакція. Від своїх до пів-сотні переношу нормально.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Ivan S сказал:

 до пів-сотні переношу нормально.

:blink: это как столько раз получать в день??

Может породу пчел сменить?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Александр К. сказал:

:blink: это как столько раз получать в день??

Может породу пчел сменить?

Це при форс-мажорних обставинах(наприклад термінова пересадка на продаж відводка вночі без костюма і тд). А так одна-дві в тиждень, це якщо придавив пальцем, чи в штани залізла.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, sitava сказал:

та так і роблю, та в тому стані зміг нащупати лише дексаметазон, хоча адреналін лежав поряд.

Дивно, що пройшло так швидко, дексаметазон прямо так миттєво, по ідеї, не мав би діяти.

Анафилактический шок - самое сильное проявление аллергической реакции. Аллергическая реакция - это иммунная реакция организма на аллерген (в данном случае - пчелиный яд) , которая идет с повреждением собственных тканей организма. При развитии этой реакции не имеет значения количество аллергена попавшего в организм, она развивается лавинообразно: повсеместно идет выброс гистамина, понижается давление, отекают ткани, гортань, нарушается дыхание , наблюдается бронхо и ларингоспазм, организм пытается компенсировать потерю давления резко повышая частоту сердечных сокращений. Но так как дыхание не эффективно и организм тратит весь  полученный кислород то больной часто падает в обморок. И все это может произойти в течении  от нескольких секунд до нескольких часов.  

Вам стоит задуматься  а нужны ли Вам так сильно пчелы, можете не успеть добежать до холодильника.   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Ivan S сказал:

Це при форс-мажорних обставинах(наприклад термінова пересадка на продаж відводка вночі без костюма і тд). А так одна-дві в тиждень, це якщо придавив пальцем, чи в штани залізла.

Просто пол сотни звучит ... :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Александр К. сказал:

:blink: это как столько раз получать в день??

Может породу пчел сменить?

 

43 минуты назад, Александр К. сказал:

Просто пол сотни звучит ... :umora:

Я тільки після 50 щтук димарик рішаю розпалить , точніше якщо от одной сімьї більше десятка вжалило і пішов конкретний напад

, а так півсотні сімей перебрав за раз то 50 укусів по любому буде 

Укуси правда за руки я даже жала не ві винімаю сразу , опухоль бува рідко . один на сотню десь попадає так що трохи опухне на пару годин

Породи майже всі були , за руки всі жалять особливо весна осінь 

на укуси за руки я уже майже нереагірую  хіба що під ноготь больно 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, AVA сказал:

 

Я тільки після 50 щтук димарик рішаю розпалить , точніше якщо от одной сімьї більше десятка вжалило і пішов конкретний напад

, а так півсотні сімей перебрав за раз то 50 укусів по любому буде 

Укуси правда за руки я даже жала не ві винімаю сразу , опухоль бува рідко . один на сотню десь попадає так що трохи опухне на пару годин

Породи майже всі були , за руки всі жалять особливо весна осінь 

на укуси за руки я уже майже нереагірую  хіба що під ноготь больно 

Не знаю вот только перебрал 15 штук ни разу не получил... Форма стандарт ( костюм пчеловода и перчатки) ... Зачем получать лишнее...:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мабуть, якщо немає алергії і не пухне то і можна дозволити собі бути не обережним:

В 11.07.2020 в 22:45, AVA сказал:

Я тільки після 50 щтук димарик рішаю розпалить , точніше якщо от одной сімьї більше десятка вжалило і пішов конкретний напад

, а так півсотні сімей перебрав за раз то 50 укусів по любому буде 

Укуси правда за руки я даже жала не ві винімаю сразу , опухоль бува рідко . один на сотню десь попадає так що трохи опухне на пару годин

Породи майже всі були , за руки всі жалять особливо весна осінь 

на укуси за руки я уже майже нереагірую  хіба що під ноготь больно 

При догляді моїх лише поки 8 сімей отримав цього року одне ужалення(сутеніло). Ну і ще 2 два при заселенні пакета весною(під дощик). А міг би й не отримати...

Незважаючи на сильну алергію працюю голіруч, в рукавицях чутливість не та і можу ненароком придушить бджолу. Тоді починають пробувати кусати і яка не яка та на половину прошиє рукавицю і тоді мені вже треба швидко звертати вудочки і іти до аптечки. А так можна спокійно видали жало і відразу обробити місце спиртиком, здорово допомагає. Спиртик у кишені з собою :).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...