Перейти к содержанию

Фермеры и агропредприятия: друзья пчеловодов или враги?


yochik71

Рекомендуемые сообщения

єдиний правильний шлях якщо вже таке сталося ловити першого ближчого юриста не втрачаючи часу і ЗАДОКУМЕНТОВУВАТИ все на місті, складати акти, довідки з СЕС, довідки с. ради і тільки в суд. Але мені здається таких випадків одиниці... на селах здебільшого любительські пасіки 10 - 20 сімей, бджоли гинуть і пасічники тільки розводять руками(. Навіть якщо це все ви зробите, то виграти суд практично нереально, там в них своя держава і закон тільки один, хто більше дасть. :hi: В нашій державі, єдиний правильний шлях, взяти собі за дружину дочку генерала(як мінімум), тоді можна буде більш-менш працювати і спати спокійно - я малятко... :umora: Але пробувати ніхто не заважає, все залежить від судді, раптом Вам дістанеться чесний суддя... :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

єдиний правильний шлях якщо вже таке сталося ловити першого ближчого юриста не втрачаючи часу і ЗАДОКУМЕНТОВУВАТИ все на місті, складати акти, довідки з СЕС, довідки с. ради і тільки в суд. Але мені здається таких випадків одиниці... на селах здебільшого любительські пасіки 10 - 20 сімей, бджоли гинуть і пасічники тільки розводять руками(. Навіть якщо це все ви зробите, то виграти суд практично нереально, там в них своя держава і закон тільки один, хто більше дасть. :hi: В нашій державі, єдиний правильний шлях, взяти собі за дружину дочку генерала(як мінімум), тоді можна буде більш-менш працювати і спати спокійно - я малятко... :umora: Але пробувати ніхто не заважає, все залежить від судді, раптом Вам дістанеться чесний суддя... :wave:
или самосуд... :af:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

особливо коли до райцентру пару десятків км.

Особливо, коли приходите в районну ветлабораторію, а там вам говорять- а ми не проводимо досліядження на отруєння бджіл :umora::ole_ole::wave:
Максимум що лабараторія на сьогодні повинна, хоч дати заключення про отруєння,а на питання чим,не може відповісти ніхто.Тому що в лабараторіях немає зразків (антигенів)на сертефіціровані ядохімікати.А скільки їх видів завозиться так.....просто.....тому я радив би хоч це і не є повною правовою відповідальністю горе-фермера,вимагати з лабаратлрії заключення (по кліничним ознакам) про отруєння комах.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В этом году в наших краях очень много потравили полей гербицидами. Соответственно много пчелы не вернулось с полей. У знакомого из 50(пятидесяти) пчелосемей осталось 5!!!! В другом краю еще один аграрий потравил практически всю летную пчелу в деревне. По моему нам пора оъеденятся в региональные сообщества для борьбы с нерадивыми земледельцами. Если есть юристы на форуме, подскажите,как получить компенсацию за погибших пчел? Токо вот у нашего брата пчеловода,пока гром не грянет, мужик не перекрестится, отсутствуют паспорта на пасеку!!! Как быть???
Я працюю в одному із районних судів Вінницької області. На щастя у нашому регіоні про випадки масового отруєння бджіл внаслідок обробки полів я не чув, проте цікавився цим питанням та знайшов масу прецедентів, в яких потерпілі від обробки полів пасічники зверталися до суду та вигравали справи. Є рішення, як місцевих так і апеляційних судів різних областей, а також доказова база. Кого цікавить, пишіть, можу зкинути про всяк випадок, але краще, щоб не знадобилося!!! Проте слід зауважити, що без належно оформленого санітарного паспорта на пасіку шанси виграти справу нульові.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є рішення, як місцевих так і апеляційних судів різних областей, а також доказова база. Кого цікавить, пишіть, можу зкинути про всяк випадок, але краще, щоб не знадобилося!!! Проте слід зауважити, що без належно оформленого санітарного паспорта на пасіку шанси виграти справу нульові.

Я перший на черзі, скидайте...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

... знайшов масу прецедентів, в яких потерпілі від обробки полів пасічники зверталися до суду та вигравали справи. Є рішення, як місцевих так і апеляційних судів різних областей, а також доказова база. Кого цікавить, пишіть, можу зкинути про всяк випадок, але краще, щоб не знадобилося!!! Проте слід зауважити, що без належно оформленого санітарного паспорта на пасіку шанси виграти справу нульові.
Наскільки мені відомо, кожне судове рішення розміщується на якомусь сайті. Якщо це не є закритою інформацією дайте, будь ласка посилання хоча б на дві-три виграних бджолярами справи, бажано з числа найкраще підготовлених бджолярами (або їх адвокатами). Цікавить не саме рішення (...фірму визнати винною, стягти на відшкодування збитків багато гривень...), а матеріали досудової підготовки - позовна заява, висновки ветеринарів, висновки експертів, супутні документи до розгляду. Цікавить також особа позивача - чи це ТОВ (агрофірма) з відповідним штатом (і юристом у штаті), чи це окремий пересічний пасічник з п'ятнадцятью вуликами. Якщо буде час - опишить також ПРОГРАНІ справи і які помилки були допущені бджолярами, на підставі яких суд на законних підставах відмовив у відшкодуванні. Останнє - не обов'язково з фігурантаи, досить вказати, наприклад, "Пасічник В.А.Ю-ко". Звісно, ця інформація цікавить багатьох, тому бажано, щоб вона (інформація) була у відкритій частині форуму, а не у Приваті. Хоча... Можливо, Ви один з найуспішніших українських адвокатів - тоді вибачаюсь, я розумію, що це є Вашою справою, за яку треба домовлятись персонально з відповідною оплатою (я дійсно це розумію і чесно кажучи, підтримую).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Єдиний державний реєстр судових рішень. Там є на різні теми і самі рішення, і підстави, на яких вони приймалися, тобто зафіксовано деталі кожного судового процесу. http://www.reyestr.court.gov.ua/

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Єдиний державний реєстр судових рішень. Там є на різні теми і самі рішення, і підстави, на яких вони приймалися, тобто зафіксовано деталі кожного судового процесу. http://www.reyestr.court.gov.ua/
Дійсно, є! Звернувся по посиланню, у пошуковому рядку ввів "Отруєння бджіл", перечитав деякі судові рішення та судові ухвали... Шансів виграти справу (особливо позиваючись до великих сільгосппідприємств) мало, але прецеденти є! До речі, звернув увагу - один позов сусідів до пасічника за вжалення бджолами... У задоволенні позовних заяв відмовлено, але прецедент теж є! Свод, дякую за допомогу!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Єдиний державний реєстр судових рішень. Там є на різні теми і самі рішення, і підстави, на яких вони приймалися, тобто зафіксовано деталі кожного судового процесу. http://www.reyestr.court.gov.ua/
Написав в пошуку "бджола". Видало всі справи про покусаних сусідів, отруєних бджіл та вкрадені вулики. Прочитав перші три сторінки. Кинулось в очі те, що в подібних справах довести щось дуже важко. Практично не можливо. Крадені вулики не знаходять. :( Покусані сусіди залишаються "при своїх інтересах" :af: а отруєні пасіки не можуть нічого доказати :dntknw: Але, почав читати, і буду вивчати до кінця, щоб не повторювати чужих помилок. 'Свод' :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо чесно, трохи здивований, що ще не всі про цей сайт знають... :ah: Радий, що виявився в пригоді.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

... знайшов масу прецедентів, в яких потерпілі від обробки полів пасічники зверталися до суду та вигравали справи. Є рішення, як місцевих так і апеляційних судів різних областей, а також доказова база. Кого цікавить, пишіть, можу зкинути про всяк випадок, але краще, щоб не знадобилося!!! Проте слід зауважити, що без належно оформленого санітарного паспорта на пасіку шанси виграти справу нульові.
Наскільки мені відомо, кожне судове рішення розміщується на якомусь сайті. Якщо це не є закритою інформацією дайте, будь ласка посилання хоча б на дві-три виграних бджолярами справи, бажано з числа найкраще підготовлених бджолярами (або їх адвокатами). Цікавить не саме рішення (...фірму визнати винною, стягти на відшкодування збитків багато гривень...), а матеріали досудової підготовки - позовна заява, висновки ветеринарів, висновки експертів, супутні документи до розгляду. Цікавить також особа позивача - чи це ТОВ (агрофірма) з відповідним штатом (і юристом у штаті), чи це окремий пересічний пасічник з п'ятнадцятью вуликами. Якщо буде час - опишить також ПРОГРАНІ справи і які помилки були допущені бджолярами, на підставі яких суд на законних підставах відмовив у відшкодуванні. Останнє - не обов'язково з фігурантаи, досить вказати, наприклад, "Пасічник В.А.Ю-ко". Звісно, ця інформація цікавить багатьох, тому бажано, щоб вона (інформація) була у відкритій частині форуму, а не у Приваті. Хоча... Можливо, Ви один з найуспішніших українських адвокатів - тоді вибачаюсь, я розумію, що це є Вашою справою, за яку треба домовлятись персонально з відповідною оплатою (я дійсно це розумію і чесно кажучи, підтримую).
Сергій Анатолійович, я на форумі зареєструвався недавно, ще не знаю, як розташувати інформацію у відкритій частині форуму, а як у Приваті і це жодним чином не пов'язано із моєю посадою, я завжди готовий поділитися інформацією, тим більше на користь пасічників. Ви праві, справу виграти нелегко, але щоб виграти потрібно ретельно проаналізувати всі судові рішення та підготувати сильну доказову базу. Позовну заяву я ніде не можу знайти, оскільки на сайтах по юридичній допомозі не завжди виставляють такі заяви, на яких можна непогано заробити, тому я почав розробляти її сам, аналізуючи судові рішення різних областей та судів різних рівнів. Що стосується доказової бази, то я особисто оглядаю кожне рішення і звідти вибираю (в кожному судовому рішенні суд вмотивовано розписує надані сторонами докази і відповідно бере їх до уваги або ні з тих чи інших причин), тому потрібно вивчити не тільки виграні справи, але й ті, в яких судом у задоволенні позову відмовлено, щоб не повторювати чужих помилок. Щодо позовної заяви та доказової бази - коли доведу до завершення, обов'язково поділюся. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щодо позовної заяви та доказової бази - коли доведу до завершення, обов'язково поділюся

Чекаємо.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я на форумі зареєструвався недавно, ще не знаю, як розташувати інформацію у відкритій частині форуму

Якщо не знаходите відповіді в відповідних темах, звертайтеся до любого адміна в Приват - вирішимо питання! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня. Хочу кілька слів написати про сайт Єдиного реєстру судових рішень. /reyestr.court.gov.ua/ Для того, щоб не перечитувати лишні рішення, витрачаючи час, а лише ті, які стосуються цивільних справ за позовами пасічників про відшкодування шкоди, завданої хімічними обробками потрібно : - в полі "Пошук за текстом судового рішення" ввести слова або словосполечення, наприклад "отруєння бджіл", "підмор бджіл", "хімічний обробіток посівів" і таке інше, в такому разі програма знайде всі рішення, в яких зустрічається вказане слово чи словосполучення; - в полях "Регіон суду" та "Найменування суду" вибирайте "Всі" - будуть знайдені рішення усіх судів України, або регіон, який вас конкретно цікавить; - в полі "Форма судочинства" раджу вибирати "Цивільне", а в полі "Форма судового рішення" - "Рішення" в такому разі будуть знайдені лише рішення по цивільних справах про відшкодування шкоди і буде значно простіше ознайомитися з даним питанням. Таким чином я відібрав рішення судів із 2008 року по даний час і варто зазначити, що більша половина рішень саме про відмову пасічникам у задоволенні позову, проте є випадки, коли пасічники не зупинялися на рішеннях місцевих судів і зверталися до апеляційних і все одно вигравали справи, а є випадки і протилежні, коли в місцевому суді справа виграна, а апеляційний за скаргою горе фермерів відмовляв у задоволенні позову. На мою думку це не означає, що потрібно складати руки в разі отруєння бджіл внаслідок обробки с/г культур. Навпаки потрібно вивчити всі рішення, а особливо ті, якими в позові відмовлено і звернути увагу на ті помилки, яких припускалися пасічники, або їх адвокати, щоб не повторювати їх в подальшому, якщо знадобиться, адже ми повинні буди готовими до всього. На узагальнення судової практики з даного питання потрібно чимало часу, адже я відібрав більше півсотні судових рішень, які потрібно ретельно проаналізувати, проте я буду над цим працювати і думаю, що до сезону 2012 року ми з вами підійдем до цього питання добре "підкованими" і спільними зусиллями не дозволимо фермерам безнаказанно травити бджіл, обробляючи поля. :az: Вітаю всіх з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим ! :ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня. Хочу кілька слів написати про сайт Єдиного реєстру судових рішень. /reyestr.court.gov.ua/ Для того, щоб не перечитувати лишні рішення, витрачаючи час, а лише ті, які стосуються цивільних справ за позовами пасічників про відшкодування шкоди, завданої хімічними обробками потрібно : - в полі "Пошук за текстом судового рішення" ввести слова або словосполечення, наприклад "отруєння бджіл", "підмор бджіл", "хімічний обробіток посівів" і таке інше, в такому разі програма знайде всі рішення, в яких зустрічається вказане слово чи словосполучення; - в полях "Регіон суду" та "Найменування суду" вибирайте "Всі" - будуть знайдені рішення усіх судів України, або регіон, який вас конкретно цікавить; - в полі "Форма судочинства" раджу вибирати "Цивільне", а в полі "Форма судового рішення" - "Рішення" в такому разі будуть знайдені лише рішення по цивільних справах про відшкодування шкоди і буде значно простіше ознайомитися з даним питанням. Таким чином я відібрав рішення судів із 2008 року по даний час і варто зазначити, що більша половина рішень саме про відмову пасічникам у задоволенні позову, проте є випадки, коли пасічники не зупинялися на рішеннях місцевих судів і зверталися до апеляційних і все одно вигравали справи, а є випадки і протилежні, коли в місцевому суді справа виграна, а апеляційний за скаргою горе фермерів відмовляв у задоволенні позову. На мою думку це не означає, що потрібно складати руки в разі отруєння бджіл внаслідок обробки с/г культур. Навпаки потрібно вивчити всі рішення, а особливо ті, якими в позові відмовлено і звернути увагу на ті помилки, яких припускалися пасічники, або їх адвокати, щоб не повторювати їх в подальшому, якщо знадобиться, адже ми повинні буди готовими до всього. На узагальнення судової практики з даного питання потрібно чимало часу, адже я відібрав більше півсотні судових рішень, які потрібно ретельно проаналізувати, проте я буду над цим працювати і думаю, що до сезону 2012 року ми з вами підійдем до цього питання добре "підкованими" і спільними зусиллями не дозволимо фермерам безнаказанно травити бджіл, обробляючи поля. :az: Вітаю всіх з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим ! :ole_ole:
Молодец Новачок так держать :az: , надо готовиться к худшему , что бы встретить горе фермеров во все штыки
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Доброго дня. Вашій увазі пропонується обіцяний раніше зразок позовної заяви до суду з приводу отруєння бджіл. _____________.doc Шановні колеги, в додаток до вищенаведеного зразка позовної заяви хочу добавити кілька рекомендацій по її складанню, подачею до суду та судовим розглядом даної категорії справи. Проаналізувавши більше 20 рішень судів по аналогічних справах за 2 останні роки, я постараюся звернути вашу увагу на ті помилки, яких припускалися наші з вами колеги та нажаль програвали справи Звичайно, якщо вже сталося отруєння бджіл, то вам прийдеться добряче постаратися для того, щоб захистити свої порушені права. По перше, візьміть себе в руки та не панікуйте, а якомога спокійніше, виважено та без емоцій запропонуйте горе фермеру відшкодувати завдані вам збитки добровільно. Якщо ж він не погодиться, то без жодних вагань негайно починайте процедуру по збиранню доказів. Зверніться до сільського, міського голови чи голови райдержадміністрації із офіційною заявою про створення комісії для обстеження пасіки та обробленого отрутохімікатами поля та відбирання зразків для проведення дослідження. До складу обстежувальної комісії щодо отрави пасіки повинні входити - ветеринарний лікар, районний зоотехнік, агроном по захисту рослин, пасічник, представник виконкому місцевої ради. При неможливості участі в обстеженні пасіки всіх названих вище спеціалістів комісія легітимна при роботі в ній ветлікаря (ветфельдшера), пасічника і представника виконкому місцевої ради. Бажано, щоб при обстеженні був присутній фермер чи його представник, але якщо він відмовиться, то це ні на що не впливає. Комісія має обстежити повністю всі вулики вашої пасіки та зробити висновок про повну чи часткову (у відсотках, або у кількості рамок, чи в кілограмах) втрату бджіл та відібрати зразки підмору бджіл із складанням відповідного акту. Після обстеження пасіки обов’язково потрібно оглянути поле, яке оброблялося і також відбираються зразки рослин, про що також складається акт комісії. Зразки підмору бджіл та зразки рослин потрібно надіслати до ветеринарної лабораторії для проведення експертизи. Да, дуже важливо, щоб спеціалісти, які будуть проводити експертизу обов’язково були попереджені керівником лабораторії про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку. Якщо висновком комісії буде доведено причинний зв’язок із обробкою поля та загибеллю бджіл, тоді сміливо можете звертатися до суду. Для доведення того факту, що пасіка дійсно належить вам потрібно кожного року робити аналізи підмору бджіл та відмічати їх результати у ветеринерно-санітарному паспорті пасіки. Це зазвичай робиться після першого після зими обльоту. Ветеринарно-санітарний паспорт є єдиним доказом того, що власником пасіки є саме ви та, що бджоли на вашій пасіці до дня обробки поля були здоровими. Також доказом того, що ви є власником пасіки служить довідка відповідної сільської, міської ради із зазначенням точної адреси та кількості бджолиних сімей. Інформацію про те, кому належить поле, якої воно площі та на якій відстані воно знаходиться від пасіки ви можете отримати у відділі Держкомзему. Якщо вам відмовлять у надання тої чи іншої довідки, то ви звертайтесь із письмовою заявою із посиланням на Закони України «Про звернення громадян» та «Про доступ до публічної інформації» і тоді вам обов’язково нададуть відповідні довідки у 10-15 денний термін. Звичайно, ви можете звернутися із заявою про порушення фермером Закону України «Про бджільництво» до прокуратури, або міліції, краще до прокуратури і тоді вам можливо буде простіше із збиранням доказів. Прокуратура може зробити відповідні запити і тоді всі довідки ви зможете зібрати у стисліші строки. Доказом того, що господарство використовувало для обробки с/г угідь той чи інший препарат служить журнал обліку пестицидів даного підприємства, який повинен бути обов’язково. Використання хімічних препаратів без дозволу СЕС тягне за собою адміністративну відповідальність, то ви можете також звернутися до СЕС із заявою про перевірку законності використання горе фермером того чи іншого препарату в той чи інший строк. Було б непогано, щоб керівника притягнули за це до адміністративної відповідальності, як у нашому випадку. Доказами доведеності шкоди, яку вам завдано може слугувати довідка відповідної обласної пасічницької зареєстрованою організації (у Вінницькій області, наприклад – «Мед Поділля»), про вартість бджіл та продуктів бджільництва, а також довідка про те, скільки ви могли би отримати від бджіл, якби вони не загинули. Ви також можете на суді заявити клопотання про допит в якості спеціаліста представника такої організації, який офіційно може підтвердити статистичні дані по збору продуктів бджільництва за відповідний рік та ціни на них. Після збору всіх необхідних документів, складайте позовну заяву по зразку, який наведено вище, підставляючи свої дані. При поданні до суду позовної заяви ви повинні додати її копію для відповідача та копії всіх доданих до заяви документів. Також потрібно сплатити судовий збір, який становить 1 % від ціни позову, але не менше 250 гривень та не більше 3219 гривень. В разі винесення рішення на вашу користь судовий збір також стягується з відповідача. В судових засіданнях ви повинні підтримувати подану вами позовну заяву та доводити, що ваше право порушено. Звичайно, ви можете звернутися за допомогою до адвоката, якщо не впевнені, що зможете самі відстояти свої права, але це лишні витрати, які також до речі можна стягнути з відповідача в разі задоволення позову, але про це вам вже розкаже ваш адвокат. Вважаю необхідним також зазначити, що в разі гибелі ваших бджіл з вини агрофірми, яка проводила обробку полів отрутохімікатами з порушенням законодавства, не варто боятися судитися із нею, не зважаючи на її потужності. Правда в такому випадку на вашій стороні, відстоюйте її. Якщо виникнуть запитання, пишіть на мою адресу, обов’язково відповім. Да, забув добавити, що герої, адреси, номери телефонів даного позову є видуманими, їх збіг із реальними людьми є випадковістю. Статистичні дані, зокрема про вартість продуктів бджільництва також не є достовірними, я думаю, що ви розберетесь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Виявив у позові помилки, які потрібно виправити : - на сторінці 5 в другому абзаці після слів "Відповідно до ст. 1167" слід добавити ЦК України; - на тій же торінці, в абзаці, який починається словами "На підставі викладеного та керуючись " після слів та цифр "ст.ст. 16, 22 ч. 1, 2, 23, 386 ч. 3, 1166 ч. 1, 1167, 1187" також слід добавити ЦК України. Щось немає ніякого обговорення, форумчани, хіба дана тема не цікава для Вас? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо виникнуть запитання, пишіть на мою адресу, обов’язково відповім.

Такий приклад- якщо в нашу місцеву лабораторію принести потравлених бджіл, то відразу попереджують- аналізи на отруєння ми не робимо! ( РОків 5 тому був гучний скандал- потравили бджіл, що знаходилися на половині території району). Ну можливий варіант- повезти зразки бджіл в обласну лабораторію, але тут знов виникає але- як довести, що бджоли, отруєні, наприклад БІ-58 були отруєні саме на полі конкретного фермера? Везти комісію з області? ( 60 км) Це ще треба аналізи з рослин на полі брати, а потім доводити, що літака наймав саме цей фермер, а можливо він помилково обробив чуже поле? ( ну в принципі можна найти літак, що літав, а він (пілот) скаже, що обробляв тиждень тому дане поле, але застосовувалось не бї58 а щось супер екологічно не шкідливе.. і тд. Втім, у нашому районі останнім часом ніхто не йде далі вет лабораторії, аналізи на отруєння бджіл в якій не проводяться... Як можна "переконати" лаборантів і зав. лабораторії в необхідності проведення експертизи? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як можна "переконати" лаборантів і зав. лабораторії в необхідності проведення експертизи? opr06K94.gif

Только в том случае,когда в проведении этих экспертиз будет заинтересовано государство :IMHO1: но государство и крупные арендаторы,это одно и то же лицо заинтересованное только в прибыли но не всохранении....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як можна "переконати" лаборантів і зав. лабораторії в необхідності проведення експертизи? opr06K94.gif

Только в том случае,когда в проведении этих экспертиз будет заинтересовано государство :IMHO1: но государство и крупные арендаторы,это одно и то же лицо заинтересованное только в прибыли но не всохранении....
А если через суд их "заинтересовать"?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо виникнуть запитання, пишіть на мою адресу, обов’язково відповім.

Такий приклад- якщо в нашу місцеву лабораторію принести потравлених бджіл, то відразу попереджують- аналізи на отруєння ми не робимо! ( РОків 5 тому був гучний скандал- потравили бджіл, що знаходилися на половині території району). Ну можливий варіант- повезти зразки бджіл в обласну лабораторію, але тут знов виникає але- як довести, що бджоли, отруєні, наприклад БІ-58 були отруєні саме на полі конкретного фермера? Везти комісію з області? ( 60 км) Це ще треба аналізи з рослин на полі брати, а потім доводити, що літака наймав саме цей фермер, а можливо він помилково обробив чуже поле? ( ну в принципі можна найти літак, що літав, а він (пілот) скаже, що обробляв тиждень тому дане поле, але застосовувалось не бї58 а щось супер екологічно не шкідливе.. і тд. Втім, у нашому районі останнім часом ніхто не йде далі вет лабораторії, аналізи на отруєння бджіл в якій не проводяться... Як можна "переконати" лаборантів і зав. лабораторії в необхідності проведення експертизи? :dntknw:
Нажаль в законодавстві України є дуже багато так званих прогалин, тобто не всі аспекти нашого в вами життя регулюються на належному законодавчому рівні, в тому числі і процедура проведення експертизи. Якщо в лабораторії відмовляються провести експертизу, обов'язково вимагайте від них письмову відмову, а потім з нею в прокуратуру зі скаргою, а можна попробувати, щоб запит на проведення дослідження зробили від вашого імені або з тієї самої прокуратури, або з районної ветлікарні, або з районної адміністрації, або на крайній випадок від дільничного ветеринарного лікаря, який має бути в кожному селі. Коди запит буде офіційним від вищеперерахованих установ, я не думаю, що вам відмовлять у проведенні експертизи. Кінець кінців, хіба не можна "домовитись" із дільничним ветлікарем про те, щоб він посприяв та зробив відповідний запит в лабораторію?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Очень много зависит от отношения местной власти к пасечникам. В прошлом году зарегестрировал пасеку в сель.совете,они на карте отметили где она будет стоять,записали номер телефона. Перед обработкой подсолнуха ,агроном из агропредприятия пообщался с каждым пасечником ,решили какие поля и когда лучше обрабатывать(утром или вечером). В общем всё решили по человечески,за что им большое спасибо. Вот если бы все поступали так же .....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Такий приклад- якщо в нашу місцеву лабораторію принести потравлених бджіл, то відразу попереджують- аналізи на отруєння ми не робимо! ( РОків 5 тому був гучний скандал- потравили бджіл, що знаходилися на половині території району). Ну можливий варіант- повезти зразки бджіл в обласну лабораторію, але тут знов виникає але- як довести, що бджоли, отруєні, наприклад БІ-58 були отруєні саме на полі конкретного фермера? Везти комісію з області? ( 60 км) Це ще треба аналізи з рослин на полі брати, а потім доводити, що літака наймав саме цей фермер, а можливо він помилково обробив чуже поле? ( ну в принципі можна найти літак, що літав, а він (пілот) скаже, що обробляв тиждень тому дане поле, але застосовувалось не бї58 а щось супер екологічно не шкідливе.. і тд. Втім, у нашому районі останнім часом ніхто не йде далі вет лабораторії, аналізи на отруєння бджіл в якій не проводяться... Як можна "переконати" лаборантів і зав. лабораторії в необхідності проведення експертизи?
Біль точніша відповідь на дане питання : Приписами пунктів 4.7, 4.8 Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженою Наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 30.01.2001 р. № 9, передбачено, що про захворювання або загибель бджолиних сімей бджолярі незалежно від форми власності пасік зобов'язані негайно повідомити фахівця ветеринарної медицини, який обслуговує господарство (населений пункт). Фахівець ветеринарної медицини організовує огляд усіх бджолиних сімей, виявлення хворих і встановлення причини захворювання, визначення джерела, шляхів заносу, ступеня поширення інфекції (інвазії) і вживає необхідних заходів, передбачених цією Інструкцією. Для уточнення діагнозу відбирає і направляє в лабораторію ветеринарної медицини на дослідження патологічний матеріал відповідно до Правил відбору зразків патологічного матеріалу, крові, кормів, води та пересилання їх для лабораторного дослідження, затверджених Головним управлінням ветеринарної медицини з держветінспекцією Мінсільгосппроду України 15 квітня 1997 р. N 15-14/111.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але ж кажуть, що для визначення отруєння бджіл "рослинним хімічним препаратом" немає лабораторій. Чи це правда? Чи це може визначити кожна ветлабораторія?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Новачок, спасибо за беспокойство. А не могли бы Вы создать некий аллгоритм например начиная от создания пасеки, покупки пчел, установка пчел на приусадебном участке, кочевка, ну и не дай бог потрава и суд с юридической точки зрения. Ну там какие документы, дозвола, справки, договора должны быть у рядового пасечника чтобы иметь потом возможность возместить ущерб. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Фермеры и агропредприятия: друзья пчеловодов или враги?

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...