sij

Все для початківця

107 сообщений в этой теме

В 22.12.2016 в 09:01, shersand сказал:

Та мені все рівно важко себе переконати, що корм! може якось вплинути чи змінити генетично закладені батьками (маткою і трутнем) дані,

Не тільки корм.:IMHO:. А чому б не припустити, що робочі бджоли старої сім"ї  впливають на поведінку молодих, народжених вже від нової матки. Адже вони місяць - півтора поруч. Тут і свта навколо матки, і танці, польот за нектаром, відбудова стільників і т. д.  От і "прилипають" погані звиички до новонароджених. Так би мовити, погані діти у хороших батьків.

Мені немає ніякого сенсу Вас чи когось іншого переконувати, наполягати на своєму. Кожен може безболісно для себе (свого гаманця) перевірити інформацію. Коли будете міняти маток,  (хоч на куплені, хоч на виведені дома) запишіть продуктивність сімей в які підсажується матка. Або продуктивність основної сім"ї, якщо матка підсажується у відводок.  Умовно ділимо пасіку на "лінивих", "рійливих" і "працьовитих". Наступного сезону порівняєте. Я таке вже робив.

Успіхів зимою, весною і влітку!

Поделиться сообщением

В 22.12.2016 в 14:15, Energy-Sergey сказал:

Одне тільки не дає спокою, те що живу в місті, а пасіка в селі, тобто пасіка вихідного дня. І це прив'язка на постійній основі, не знаю чи зможу поєднувати з роботою і планами сім'ї. 

Якщо буде можливість відвідувати пасіку в розпал сезону хоча б раз на тиждень, то методика мало чим відрізняється від загальнопринятої. Звісно, менша кількість сімей, відповідно менший доход. На перших порах - аби в ноль вийти. Тут основне відстань і охорона. 

В будь-якому разі - "Нашего полку прибыло!".:ole_ole: Запрошую до теми:   "Наскоковое пчеловодство. Пасечникам выходного дня"

2 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

В 22.12.2016 в 14:15, Energy-Sergey сказал:

Одне тільки не дає спокою, те що живу в місті, а пасіка в селі, тобто пасіка вихідного дня. І це прив'язка на постійній основі, не знаю чи зможу поєднувати з роботою і планами сім'ї. Але спробувати думаю варто.

Когда почитаете форум, то увидите, что здесь есть люди, держащие гораздо больше одного десятка семей и они проживают не по месту нахождения пасеки. 

Дорогу осилит идущий 

3 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

Пасека будет дисциплинировать молодого пчеловода .Многие до Вас проходили это.Время найдется всегда .Будет плалироватся все не на одинь день .Я тоже держал 50 симей работал и при этом еще строил два дома .Теперь только с пчелами :hi:

1 пользователю понравилось это

Поделиться сообщением

Дякую всім за підтримку та поради! Часу ще вистачає до весни, буду перечитувати форум. Якщо будуть питання, то буду запитувати.

2 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

В 21.12.2016 в 15:41, Загоруйко В.П. сказал:

Перше, з "букваря" (мовою оригіналу) - " Практические советы пчеловоду" (Бренин, Котова, 1971г.) на стр. 73. "семьи пчел обладают наследственными качествами, которые передаются через маток, трутней и пчел-комилиц".

Ось більш конкретна думка, але менш відомого автора: М. Романова "Медоносная пасека" (Харьков, 2015 г.) стр 37,38. "Поскольку пчелы практически не производят потомства, то долгое время считалось, что они не участвуют в передаче по наследству своих свойств. Однако в середине ХХ века целой плеядой ученых, среди которых И. Вавилов, А. С. Михайлов, Н. И. Дробовенко, И. А.Халифман и др., было доказано, что это не так: рабочие пчелы передают свои наследственные признаки потомству  через корм, на это указывает ДНК молочка, которое вырабатывают пчелы."

Руттнер "Матководство" ст. 174.

Цитата

Если, к радости матковода, пчелы принимают на воспитание достаточное число их, то у него нет повода для волнений относительно происхождения и медовой продуктивности семей-воспитательниц, потому что свойства семьи-воспитательницы не передаются молодым маткам (см. гл. V).

174

Поделиться сообщением

В 24.12.2016 в 17:52, Mihail-ves сказал:

Руттнер "Матководство" ст. 174.

Цитата

Если, к радости матковода, пчелы принимают на воспитание достаточное число их, то у него нет повода для волнений относительно происхождения и медовой продуктивности семей-воспитательниц, потому что свойства семьи-воспитательницы не передаются молодым маткам (см. гл. V).

174

Протиставити Руттнеру можна тільки самого Руттнера. В тій же книзі стор.119:

"Советские исследователи в последние годы установили, что пчелы, выращенные в семье другой породы, по своим признакам обнаруживают известное приближение к пчелам-кормилицам......."

На тій же сторінці:  ".....Влияние пчел-кормилиц на признаки и свойства в смысле породной принадлежности теперь вряд ли подвергаются сомнению."

Розумію, що Руттнер посилається на досліди з різними породами. Не бачу великого гріха в тому, щоб ці висновки поширити на випадки підсажування породистих маток в помісні сім"ї. Що часто і буває у початківців.

До того ж,  мова йшла не про виведення маток, а про вплив  поганої сім"ї, в яку підсадили відмінну матку, на майбутні покоління. Відповідно і на корисні якості нової сім"ї.

4 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас