Перейти к содержанию

Содержание пчёл в колоде


Петрович

Рекомендуемые сообщения

Тема безумовно цікава.Цього року хочу теж спробувати наблизити бджіл до більш природного існувіння без рамок та вощини і безперервного втручання людини.Просто хочу чогось нового для себе для задоволення.Мій вуйко лісник сказав що колода дерево любе не проблема домовиться. Хто підскаже хочу поставити експеримент дві колоди можливо чотири в садку окремо від пасіки пасіка розміщена в 200 метрах біля хати.Тільки хвилює обробляти від кліща чи ні думаю я нічого не втрачаю.Можливо вони самі боротимуться з кліщем хотя дуже :dntknw: хто що думає

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тема безумовно цікава.Цього року хочу теж спробувати наблизити бджіл до більш природного існувіння без рамок та вощини і безперервного втручання людини.
Прекрасное пожелание.
Просто хочу чогось нового для себе для задоволення.
Это как секс у мужчины без женщины.
Romario13 Пасека в: Україна Івано-Франківськ Стаж: меньше года
Еще не начал, а уже надоело и кончил.
Можливо вони самі боротимуться з кліщем хотя дуже :dntknw: хто що думає
P.S. Что бы этим заняться, надо переболеть, и нужны годы. Но кто его знает, у Вас может быть и получится, молодежь нынче ранняя. У-да-чи.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тема безумовно цікава.Цього року хочу теж спробувати наблизити бджіл до більш природного існувіння без рамок та вощини і безперервного втручання людини.Просто хочу чогось нового для себе для задоволення.Мій вуйко лісник сказав що колода дерево любе не проблема домовиться. Хто підскаже хочу поставити експеримент дві колоди можливо чотири в садку окремо від пасіки пасіка розміщена в 200 метрах біля хати.Тільки хвилює обробляти від кліща чи ні думаю я нічого не втрачаю.Можливо вони самі боротимуться з кліщем хотя дуже :dntknw: хто що думає
Если в улье не борятся сами с клещем, почему в колоде будут Конечно не будут Но у вас будет большое преимущество перед соседями пчеловодами, если они есть У вас всегда под рукой рассадник клеща, самолично созданный :ay: Как по мне, сумнiвне задоволення :at:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тема безумовно цікава.Цього року хочу теж спробувати наблизити бджіл до більш природного існувіння без рамок та вощини і безперервного втручання людини.Просто хочу чогось нового для себе для задоволення.Мій вуйко лісник сказав що колода дерево любе не проблема домовиться. Хто підскаже хочу поставити експеримент дві колоди можливо чотири в садку окремо від пасіки пасіка розміщена в 200 метрах біля хати.Тільки хвилює обробляти від кліща чи ні думаю я нічого не втрачаю.Можливо вони самі боротимуться з кліщем хотя дуже :dntknw: хто що думає
Если в улье не борятся сами с клещем, почему в колоде будут Конечно не будут Но у вас будет большое преимущество перед соседями пчеловодами, если они есть У вас всегда под рукой рассадник клеща, самолично созданный :ay: Как по мне, сумнiвне задоволення :at:
Есть некоторые теории и исследования что в уменьшенной ячейке выводится меньше клеща.Рои строят меньшие ячейки чем на вощине.Последний номер"УП".Публикации на эту тему находил и раньше.Хотя нет проблем обработать от клеща в колоде.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
хоть це i не колодану шось такеpost-1794-1338490281_thumb.jpg будуть жити без рамок,шо построять то i буде. тепер дiло за роемpost-1794-1338490316_thumb.jpg
post-1794-1369505776_thumb.jpg зайшов вчора вечером ройок ,невеличкий,хай освоюються, до осені ще час є.мабуть уже вторак бо утром біля льотка було 2 мертвих матки
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Власне, звертаюся до "колодників" Харківщини. Є в мене колода, вже два роки незаселена. Потрібен невеличкий недорогий рій для неї. Недорогий не тому, що жалко грошей, а скоріше бджіл: кидати доброго роя в "вільне плавання" щось не дуже хочеться. А колода - це така нав"язлива моя мрія. Розум підказує, що не варто нею займатися, але щось тягне. Мабуть, все-таки треба мені на ці граблі наступити. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
post-1794-1369505776_thumb.jpg зайшов вчора вечером ройок ,невеличкий,хай освоюються, до осені ще час є.мабуть уже вторак бо утром біля льотка було 2 мертвих матки
ось шо понастроювалиpost-1794-1373573722_thumb.jpg post-1794-1373573735_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...
Хто підскаже хочу поставити експеримент дві колоди можливо чотири в садку окремо від пасіки пасіка розміщена в 200 метрах біля хати.Тільки хвилює обробляти від кліща чи ні думаю я нічого не втрачаю.Можливо вони самі боротимуться з кліщем хотя дуже хто що думає

Romario13, Можна і дупло обробляти проти кліща , наприклад, димом щавлевої кислоти, є вже і "гармати" і т.п. Є ще варіанти- з полосками противариотозними. Тож здійсненя Вашої мрії обсолютно можливе, а чому ж і ні? :IMHO: Хоч обробіток їх у борті буде затрудненим. Але це обов'язково потрібно робити, а то вийде , як пише МИКО.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто підскаже хочу поставити експеримент дві колоди можливо чотири в садку окремо від пасіки пасіка розміщена в 200 метрах біля хати.Тільки хвилює обробляти від кліща чи ні думаю я нічого не втрачаю.Можливо вони самі боротимуться з кліщем хотя дуже хто що думає

Romario13, Можна і дупло обробляти проти кліща , наприклад, димом щавлевої кислоти, є вже і "гармати" і т.п. Є ще варіанти- з полосками противариотозними. Тож здійсненя Вашої мрії обсолютно можливе, а чому ж і ні? :IMHO: Хоч обробіток їх у борті буде затрудненим. Але це обов'язково потрібно робити, а то вийде , як пише МИКО.
У дядька 3 вже посипалось, в нього 30 в вуликах і 10 дуплянок. Переконував ну навіщо вони вам, так ні заселю, будуть мені кошерні рої давати :dntknw: Ну-ну, а ще ж до обльоту півтора місяця- бджіл шкода :ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У дядька 3 вже посипалось, в нього 30 в вуликах і 10 дуплянок. Переконував ну навіщо вони вам, так ні заселю, будуть мені кошерні рої давати Ну-ну, а ще ж до обльоту півтора місяця- бджіл шкода

deemer, Щоб були "кошерні" треба ж, щоб рабин ще "освятив". Але обробіток від кліща - обов'язковий. Хоча, вже щось схоже виводять антикліщові породи... Всяке буває у цьому житті. Але спробую цьогоріч з "кошерним" роєм і я. Та не треба ніколи забувати й пораду МИКО про розсадник. А Ваш дядько - забув, ось і результат. :ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...
У дядька 3 вже посипалось, в нього 30 в вуликах і 10 дуплянок. Переконував ну навіщо вони вам, так ні заселю, будуть мені кошерні рої давати Ну-ну, а ще ж до обльоту півтора місяця- бджіл шкода

deemer, Щоб були "кошерні" треба ж, щоб рабин ще "освятив". Але обробіток від кліща - обов'язковий. Хоча, вже щось схоже виводять антикліщові породи... Всяке буває у цьому житті. Але спробую цьогоріч з "кошерним" роєм і я. Та не треба ніколи забувати й пораду МИКО про розсадник. А Ваш дядько - забув, ось і результат. :ak:
На жаль не вдалося щось зробити з дуплянкою.Але підготував одне дупло у знайомих в живій яблуні. Маю надію на цей сезон. Цікаво, а хтось ще воде бджіл у дупляках з форумчан? Роділіться досвідом.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо замість колоди використати японский вулик. виходить як колода і обслуговувати легше. або колоду розрізати на секції буде як корпусний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо замість колоди використати японский вулик. виходить як колода і обслуговувати легше. або колоду розрізати на секції буде як корпусний.
roman-1, воно то так... Але ж хочеться випробувати саме дупло - колоду. Та конструкція її з широкою должеєю передбачає доступ і до гнізда. Хоча є тут деякі обмеження та і трудності теж в обслуговуванні.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колоды вещь хорошая,но всётаки ограниченый доступ к пчелиной семье.
С Вами не согласен post-2518-1356811758_thumb.jpgи post-2518-1356811788_thumb.jpg,доступ не ограничен.В предыдущих постах ,есть эта колода с верхним корпусом :hi: .
Кузмичу, знайшов Ваш цікавий, дворічної давності, пост. Дуже цікаве вирішення, візьму й собі на озброєння. Ігоре, існує й доцих пір? А чи то про мишей саме про нього? :blink::dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колоды вещь хорошая,но всётаки ограниченый доступ к пчелиной семье.
С Вами не согласен post-2518-1356811758_thumb.jpgи post-2518-1356811788_thumb.jpg,доступ не ограничен.В предыдущих постах ,есть эта колода с верхним корпусом :hi: .
Кузмичу, знайшов Ваш цікавий, дворічної давності, пост. Дуже цікаве вирішення, візьму й собі на озброєння. Ігоре, існує й доцих пір? А чи то про мишей саме про нього? :blink::dntknw:
Да колода и по сей день есть, только в этом году посыпались.В сентябре упал язык с мёдом , матку придавило.В октябре обнаружил что семья трутовка, в ноябре посадил матку.Но трута гнали до нового года. 2.01.15 обнаружил семью посыпавшуюся.В сотах обнаружил яйца , личинки, и трута на выходе.Посыпались дойдя до задней стенки. Мыши и в этом году лазили,но все летки с решеткой, да и приманки регулярно лежали на утеплении.За осень- зиму выкинул четыре трупика мышей из утеплителя.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колоды вещь хорошая,но всётаки ограниченый доступ к пчелиной семье.
С Вами не согласен post-2518-1356811758_thumb.jpgи post-2518-1356811788_thumb.jpg,доступ не ограничен.В предыдущих постах ,есть эта колода с верхним корпусом :hi: .
Кузмичу, знайшов Ваш цікавий, дворічної давності, пост. Дуже цікаве вирішення, візьму й собі на озброєння. Ігоре, існує й доцих пір? А чи то про мишей саме про нього? :blink::dntknw:
Да колода и по сей день есть, только в этом году посыпались.В сентябре упал язык с мёдом , матку придавило.В октябре обнаружил что семья трутовка, в ноябре посадил матку.Но трута гнали до нового года. 2.01.15 обнаружил семью посыпавшуюся.В сотах обнаружил яйца , личинки, и трута на выходе.Посыпались дойдя до задней стенки. Мыши и в этом году лазили,но все летки с решеткой, да и приманки регулярно лежали на утеплении.За осень- зиму выкинул четыре трупика мышей из утеплителя.
Жалко. Скільки пішло праці на це,- і мимо. Ну у мене, якщо вийде те, що задумав,- багато хто буде здивований. Спробує застосувати і Ваш метод з рамками. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Жалко. Скільки пішло праці на це,- і мимо.
Ну почему мимо, в июне заселятся сами.Есть возможность подсилить рсплодом, две средние входят стандартные.И маток подсаживаю тех которых хочу. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ведь можно обойтись в колодах без обработок от клеща-вертеть раз в сутки на 180 градусов (с пятки на голову и обратно) и будет сродни улью Конья-кажись так его дразнят.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ведь можно обойтись в колодах без обработок от клеща-вертеть раз в сутки на 180 градусов (с пятки на голову и обратно) и будет сродни улью Конья-кажись так его дразнят.
можно ,но не нужно.По "анастасии" точно можно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ведь можно обойтись в колодах без обработок от клеща-вертеть раз в сутки на 180 градусов (с пятки на голову и обратно) и будет сродни улью Конья-кажись так его дразнят.
можно ,но не нужно.По "анастасии" точно можно.
Мельком читал. Там задумано чтобы выживали устойчевые к клещу пчёлы. Што-то таковых у нас нет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ведь можно обойтись в колодах без обработок от клеща-вертеть раз в сутки на 180 градусов (с пятки на голову и обратно) и будет сродни улью Конья-кажись так его дразнят.
можно ,но не нужно.По "анастасии" точно можно.
Мельком читал. Там задумано чтобы выживали устойчевые к клещу пчёлы. Што-то таковых у нас нет.
Є факт заселення і дворічного проживання великого рою у міжстінному просторі (без обробітку від кліща, зрозуміло). Порода за всіма признаками - поліська лісова. Це на Тернопіллі, Шумський район. Їх на третій рік звідти забрав місцевий пасічник, але лиш половину з маткою. Зайняли , як говорять , цілий вулик. Решта так і загибли,- не перезимували. Потраплю до них,- дам знати. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня на работе в межпотолочное пространство здания несколько раз залетали рои. Но перезимовать ни разу не смогли

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
В октябре обнаружил что семья трутовка, в ноябре посадил матку.Но трута гнали до нового года.2.01.15 обнаружил семью посыпавшуюся.В сотах обнаружил яйца , личинки, и трута на выходе.

Важное наблюдение. Вижу здесь своеобразный вклад кузмича в теорию пчеловодства. Хоть конец и плачевный, зато понятно, что пчелы-трутовки продолжают сеять невзирая на время года и температуру за бортом. По логике вещей, должны были бы прекратить работу с наступлением холодов, с образованием клуба, как настоящие матки. Ан-нет, совсем голову теряют! :dntknw:
Жалко. Скільки пішло праці на це,- і мимо.

Ничто не проходит бесследно! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Вчора вдалось зробити одне фото, якість не дуже, бо погода погана+ робив телефоном..

0851156cfb6d.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Фото чомусь не повертається :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Содержание пчёл в колоде

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...