Перейти к содержанию

О корме и кормлении пчёл


Петрович

Рекомендуемые сообщения

Завтра еду в Луганск за кормушками. Звонил по телефону. Ответили цена от 40 до 132 гривен. Четыре разновидности.
В Днепропетровске купил в августе 4 шт по 30 грн - пластмассовая ваночка на 1,5 л сиропа (или 2 л, где-то так) длинной 320 мм (чуть больше). Ставится вместо потолочины. Сверху стекло, отверстие для заливки сиропа. Работать с кормушкой мне понравилось. Поставил их в самые беспокойные семьи.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В нас теж такі є, але вони маленькі по ємності, ціна до 38грн. Можна правда дві поставити або додаткову посудину приєднати якось. В мене те коритце на 4 літра.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может я плохо расслышал opr06K94.gif . Возможно продавец сказала от 40 до 32 гривен

Всё правильно услышали 40 это самая дешёвая --хотя такие мне привезли с Мелового по 25---это не магазин на центральном рынке пчеловодства , а продажа запчастей на космические агрегаты :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может я плохо расслышал opr06K94.gif . Возможно продавец сказала от 40 до 32 гривен

Всё правильно услышали 40 это самая дешёвая --хотя такие мне привезли с Мелового по 25---это не магазин на центральном рынке пчеловодства , а продажа запчастей на космические агрегаты :dntknw:
Цены на Луганском рынке заоблачные.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мелового по 25---это не магазин на центральном рынке пчеловодства , а продажа запчастей на космические агрегаты

у виробника коштує гривень 3 максимум 3,50 мабуть думають що пасічники космонавтів розводять а не бджіл :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Люди добрые подскажите как готовить сироп.Можно ли добавлять Бензилпенициллин и уксус.заранее благодарен!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сахара и воды- вполне достаточно :IMHO1: Если ничё не добавлять, то будете на 100% уверены, что пчёлы не пропадут из-за корма ;) О том, как готовить- есть такая интересная тема.. , не ленитесь, изучайте ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я готую 2:1 (сахару до води) восени, правда вода срібна. Дякую sij нагадав що таке є от. Тількі сумнів трохи закрався, а кіпіння не осаджує срібло з води тре буде подумати як перевірити. Бо в холодній то точно концентрація зберігається. А температура мо і пагубна для такої води.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я на приклад до води та цукру додаю оцету. Так роблю уже давно і все добре. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мелового по 25---это не магазин на центральном рынке пчеловодства , а продажа запчастей на космические агрегаты

у виробника коштує гривень 3 максимум 3,50 мабуть думають що пасічники космонавтів розводять а не бджіл :blink:
Якщо є час та охта можна зробити самому. Я собі поробив. Також даю з літрових банок,через вентеляційні ситка в потолочниці.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Люди добрые подскажите как готовить сироп.Можно ли добавлять Бензилпенициллин и уксус.заранее благодарен!

Спочатку таки попрошу хоч мельком ознайомитися з назвами тем форуму... Ви відкрили тему "Что добавить в сироп", а в нас тем по годівлі хоч відбавляй: О корме и кормлении пчел. Подкормка пчел сахаром. Необычная подкормка для пчел Кормление пчел леденцом Лечебно профилактические подкормки Побудительная подкормка В темах багато понаписувано, в тому числі і те, що ради профілактики, якщо нема рецидиву, антибіотики не потрібно давати. Від оцту теж давно відмовилися. Я заварюю воду на полину(профілактика нозематозу) і тисячолистнику(аскосфероз).
Я готую 2:1 (сахару до води) восени, правда вода срібна.

А чому 2:1 ? Це ж зайва робота для бджіл-водоносів. А на весні взагалі потрібно 1:1. Те що я читав - 1,5:1(3:2) - це нормальна концентрація сиропу для поповнення запасів на зиму. Якщо 2:1, то бджолам потрібно додатково приносити воду для переробки( дають, коли треба швидко загодувати бджіл, с). А 1:1 - зайву вологу їм треба вивітрювати - при підгодівлі для стимуляції, себто для вирощування розплоду, це якраз добре, бо в вулику і так потрібна додаткова волога.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наукою вже встановлено, що вода подібна до носія інформації, і записує все довкола. Якщо інформація позитивна, молекули вибудовуються в певну гармонійну структуру, інакше - в аморфну масу. Проводилися дослідженні впливу на структурованість води класичної музики, важкого року, молитов і співів різних конфесій. Класична музика і молитви створювали красиві кристалічні форми води, важкий рок, погані слова призводили до руйнування структури. Вода, яка проходить через водогін, зазнає колосального негативного впливу від прямих кутів труб, а також насиченого негативом середовища будинків, квартир, міст. Вода в природі (чисті джерела, струмки) має гармонійну структуру. Думаю, не завадить при готувнні сиропу вмикати Моцарта чи Бетховена :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я с вопросом. Кормлю пчел наливая сироп или сито в большую ёмкость. Эту посудину ставлю перед своими двумя уликами. Пчелы сейчас прожорливые, литров шесть за два часа съедают. Эту процедуру провожу в течении дня. Последнее время меня донимает опасение. А не подкармливаю ли я соседских пчел? :blink: У ближайших соседей уликов я не замечал. Но жлобство душит :af: . Нет желания помогать кому-то :(:ae: .
:hi: Ужас... И где вы так научились пчел закармливать ???? :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Купил в Луганске по 37.50 кормушки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а кіпіння не осаджує срібло з води тре буде подумати як перевірити.

Можете не думати і не перевіряти. За нас це зробила наука. Срібло з води кип"ятінням не видаляється.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Купил в Луганске по 37.50 кормушки

Можна купити не виходячи з хати і дешевше: http://www.melisa93.com.ua/order.html
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можете не думати і не перевіряти. За нас це зробила наука. Срібло з води кип"ятінням не видаляється.

Від серця відлягло, дякую, вірю на слово.
Думаю, не завадить при готувнні сиропу вмикати Моцарта чи Бетховена

Думаю досить позитивних думок та гарного слова до сіропу, чи води. Суть то саме в тому що музика створює гармонійні вібрації(звуком), а людина більш тонко організована структура вона може видавати інформацію не тількі в звуковому діапазоні хвиль, а на багато ширшому. Але якщо є бажання то думаю не завадить і гарна музика тим більше що мішати цукор потрібно то чому б не під музику.
А чому 2:1 ? Це ж зайва робота для бджіл-водоносів.

Так Дід робив від якого я науку перейняв тож і повторюю. :ah: Невже ще розбавляютьтакий сіроп на вид не надто густий здається. :dntknw: Вони ж його як нектар сприймають чи як мед? Бо мед то точно густіший.А нектар?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна купити не виходячи з хати і дешевше: http://www.melisa93.com.ua/order.html
Нема в Меліси відправки поштою. ;) А сайт взагалі "мертвий".
Вони ж його як нектар сприймають чи як мед? Бо мед то точно густіший.А нектар?

Та власне що має бути як нектар, бо його ще ферментувати треба. Я не кажу Вам ЯК ТРЕБА, просто написав що знаю... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не кажу Вам ЯК ТРЕБА, просто написав що знаю...

По правді я так само не знаю як треба, а роблю як і вчив дід а його його родичі ну і так далі. Те що сіроп 1до 1 містить лишню воду як на осінь то розуміють я думаю всі і такий сіроп тількі додасть роботи по вентиляції. А от те що осінній сіроп має максимально наближатися по вмісту води до нектару (як Ви і сказали що переробити його ще потрібно - власне сироп для них як нектар повинен сприйматися). То можна і вивести яка густина необхідна тобто осінній сіроп має бути такий як і нектар по вмісту води(ну кращий нектар бо напевно різні нектари містять різну кількість води). Над цим і потрібно поміркувати. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Концентрация сахара в нектаре различна и варьирует в очень широких пределах (4—75%) в зависимости от тех же факторов, которые обусловливают выделение нектара. Предельная концентрация сахара, при которой пчелы собирают нектар, зависит от сезона и количества выделенного нектара. Лучше всего, когда пчелы собирают нектар с концентрацией сахара 45—50%, хотя могут собирать его и при концентрации 30—40%. По мере того, как нектара становится все меньше, пчелы собирают его и при самой низкой концентрации, ко не менее 5%. А. Малаю. Интенсификация производства мёда
Установлено, что самый густой сироп пчелы медленно забирают и запечатывают. Самый жидкий сироп пчелы переносят в ульи быстро, но на его переработку затрачивают много сахара. Наиболее целесообразно давать пчелам сироп средней концентрации: на 3 кг сахара 2 л воды. Такой сироп пчелы перерабатывают с наименьшей затратой сахара и, питаясь им, хорошо зимуют. Полезно к сахарному сиропу прибавлять 10 % натурального меда. Г.Ф.Таранов. Промышленная технология получения и переработки продуктов пчеловодства
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та власне що має бути як нектар, бо його ще ферментувати треба

Про ферментацію, я щойно написав у темі "Підготовка до зимівлі". Не хочу повторюватись.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не кажу Вам ЯК ТРЕБА, просто написав що знаю...

По правді я так само не знаю як треба, а роблю як і вчив дід а його його родичі ну і так далі. Те що сіроп 1до 1 містить лишню воду як на осінь то розуміють я думаю всі і такий сіроп тількі додасть роботи по вентиляції. А от те що осінній сіроп має максимально наближатися по вмісту води до нектару (як Ви і сказали що переробити його ще потрібно - власне сироп для них як нектар повинен сприйматися). То можна і вивести яка густина необхідна тобто осінній сіроп має бути такий як і нектар по вмісту води(ну кращий нектар бо напевно різні нектари містять різну кількість води). Над цим і потрібно поміркувати. :hi:
Ув. Федир, если Вы знаете, то зачем спрашиваете! Насыпте в кормушки сахара и пчёлы его (сахар) заберут. Проверял, забирали, весь! И зимовала семья, и всё было нормально. Не хотите экспериментировать, то на 2 литровые банки сахара--одна литровая банка кипятка. Получается 1.6*1, тем и кормите. С Ув.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

то на 2 литровые банки сахара--одна литровая банка кипятка

То я так і роблю ! (да да да дійсно не 2 до 1 як я собі думав по масі, а по об"єму )
то зачем спрашиваете

Я і не запитував просто новичок нову тему створив, а потім сюди перенесли.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нема в Меліси відправки поштою. wink.gif А сайт взагалі "мертвий".

Зателефонував за номером указаним на сайті і отримав за допомогою кур'єрської служби три десятки годівниць за ціною 17 грн. В крамниці ж у нас скромно деруть 28 грн. Годівнички пластикові 230х230х65. Але склалось враження що не зовсім кондиція. post-1595-1284147552_thumb.jpg Доводиться перед установкою зачищати облой
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Между крышкой и колпачками есть зазор. Когда сироп заканчивается, пчелы дружно приподнимают колпачек и проходят в кормушку. Лучше заранее на колпачки приклеить полоски трубчатого оконного уплотнителя, чтоб небыло куда приподнимать их. :IMHO1: Каждый день в 2-3 ульях дымом "изгонял" пчел из кормушек.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to О корме и кормлении пчёл

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...