Перейти к содержанию

О корме и кормлении пчёл


Петрович

Рекомендуемые сообщения

Колеги, потрібна порада: відводки цього року в зиму не закормлював, а замінив маломедки на майже повномедні  рамки з основних сімей, проте таких рамок трохи не вистачило тому довелось в частині відводків залишити по одній рамці де меду лише 1/2 (відводки в вуликах з ЕППСу, зимуватимуть по два через перегородку, займають по 4 щільно обсижуваних рамки. По прогнозу найближчі 3 дні обіцяють вдень +18-21. думаю розпечатати по 1-2 маломедки і дати  за заставну, повинні забрати, але чи не спровокує це маток відновити яйцекладку. Розплід зараз відсутній, бджоли практично приготувалися до зимівлі, якщо матки і не почнуть сіяти, чи не вплине на зимівлю активізація сімей в такий час? Чи все залишити так як є ?(але під кінець зими не матиму можливості при потребі положити канді), Вдячний буду за думки з цього приводу.

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, Lefty сказал:

але чи не спровокує це маток відновити яйцекладку.

тут сказати стовідсотково не вдасться. Це вже як вони захочуть...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, Lefty сказал:

Колеги, потрібна порада: відводки цього року в зиму не закормлював, а замінив маломедки на майже повномедні  рамки з основних сімей, проте таких рамок трохи не вистачило тому довелось в частині відводків залишити по одній рамці де меду лише 1/2 (відводки в вуликах з ЕППСу, зимуватимуть по два через перегородку, займають по 4 щільно обсижуваних рамки. По прогнозу найближчі 3 дні обіцяють вдень +18-21. думаю розпечатати по 1-2 маломедки і дати  за заставну, повинні забрати, але чи не спровокує це маток відновити яйцекладку. Розплід зараз відсутній, бджоли практично приготувалися до зимівлі, якщо матки і не почнуть сіяти, чи не вплине на зимівлю активізація сімей в такий час? Чи все залишити так як є ?(але під кінець зими не матиму можливості при потребі положити канді), Вдячний буду за думки з цього приводу.

 

 

 

Нічого там не буде,я в цю пору кому не вистачає меду даю маломедки за заставу вже не один рік,кормити сіропом в цей час запізно.Погоду передають теплу,але вночі дубарь.

11 минут назад, ромео сказал:

тут сказати стовідсотково не вдасться. Це вже як вони захочуть...

Хто хоче той до цеї  пори ще сіє,таких сімей на пасіці мало,від сили 5-10 %.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коли є необхідність в канді, то чому б ці гроші(заплановані на придбання канді) не заробити самому.Складові не таемниця. Розмолоти цукор на пудру можна і на молотковій дробілці з дрібним решетом(спеціально для цукрової пудри) незнаю як там з розмірами частинок(на язик грудочок не відчуваеться), мікромлини для розмолу на  пудру досить розповсюджене обладнання. Єнергозатрати такі-за годину півтори роботи млина з приводом двигуна 3кВТ(3ф) можна розмолоти лантух цукру при умові що решето не забите і не діряве. Деінтегратор, мені бачиться, для ціеї справи дорога(90т. гр.),  невиправдана трата грошей.І таке да, краще використовувати інвертований сироп а не мед.Спробувати інвертувати можна за допомогою" інвертіна"(витрати -2гр\кг цукру) і підтриманням температури сиропа 35-40*С протягом доби. Двісті кг. канді можна замісити і руками а можна і фаршемішалкою, розкатати качалкою для тіста, п\є пакет теж поширена річ.

Мій канді вже четвертий рік лежить все думаю як його утілізірувати.Наробив з пилком і іншими білковими добавками несмачне для бджіл, до ак. взятку його "жували". З того часу стриманно відношусь до підгодівлі канді. З'являються нові єнтузіасти справи, пробуйте, набувайте власного досвіду. Можливо справа довгого з'їдання мого(сам куштував-їстівне) білкового канді в тому, що пасіка стоїть в мішаному лісі і поживу несуть з перших днів тепла(+16*С), але чому не споживали покладене в кінці зими? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Винодел сказал:

 

Мій канді вже четвертий рік лежить все думаю як його утілізірувати.Наробив з пилком і іншими білковими добавками несмачне для бджіл, до ак. взятку його "жували". З того часу стриманно відношусь до підгодівлі канді. З'являються нові єнтузіасти справи, пробуйте, набувайте власного досвіду. Можливо справа довгого з'їдання мого(сам куштував-їстівне) білкового канді в тому, що пасіка стоїть в мішаному лісі і поживу несуть з перших днів тепла(+16*С), але чому не споживали покладене в кінці зими? 

Я також закупився цей рік сухим молоком, соевою мукою, гірчицею. Мішав канді майже не беруть, засипав у соти - все повикидали на дно вулика))) Поради з ютуб якось не дуже показали ефективність високу)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, daring сказав:

Я також закупився цей рік сухим молоком, соевою мукою, гірчицею. Мішав канді майже не беруть, засипав у соти - все повикидали на дно вулика)))

Правильно роблять, що викидають, жоден сурогат незамінить свіжого пилку

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, daring сказал:

Мішав канді майже не беруть

Больше меда  добавляйте:IMHO1:  но если  достаточный пыльцовый взяток  берут  плохо

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Lefty сказал:

, але чи не спровокує це маток відновити яйцекладку.

У меня были случаи когда поздний дозакорм  отводков провоцировал появление расплода.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, ved сказав:

У меня были случаи когда поздний дозакорм  отводков провоцировал появление расплода.

ось і я про  це. просто шапка вичинки може не коштувати: що перенесуть з маломедок те і піде в розплід ще й на викормлювані того розплоду підносяться....а з самого розплоду толку нуль....

ЗІ: вирішив спробувати поставити по  рамці а там побачимо як воно буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Якось новина пройшла повз увагу.

Поліетилен поза законом.

Як закормлювати будемо? :hmm:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, ромео сказал:

Якось новина пройшла повз увагу.

Поліетилен поза законом.

Як закормлювати будемо? :hmm:

 

То може на турецькі кормушки хоть заробимо цего року. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, ромео сказав:

Якось новина пройшла повз увагу.

Поліетилен поза законом.

Як закормлювати будемо? :hmm:

 

на цей рік ше хватить

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Женя Циба сказал:

То може на турецькі кормушки хоть заробимо цего року. 

Я с кормушек закармливаю. Теперь самое главное чтоб пластик не отменили... :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12.10.2019 в 13:56, daring сказав:

Я також закупився цей рік сухим молоком, соевою мукою, гірчицею. Мішав канді майже не беруть, засипав у соти - все повикидали на дно вулика))) Поради з ютуб якось не дуже показали ефективність високу)))

зате молі подобається, можна замішати з восковою крошкою та отримати середовище для розмноження оної. Це для тих, хто хоче настоянку отримати, а не антисанітарію в вулику

також запарився відходи викидати, місяць тому

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, ромео сказав:

Якось новина пройшла повз увагу.

Поліетилен поза законом.

Як закормлювати будемо? :hmm:

пластикові годівниці+керамзіт. Думаю, до звершення цього літа вони здорожчають. Там є ще варіант із сміттєвими пакетами

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Женя Циба сказал:

То може на турецькі кормушки хоть заробимо цего року. 

Придбанi ще минулого року,  по двi на сiмью , по 1 лiтру 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А що т о за звір такий- турецькі кормушки ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 хвилину тому, Мико сказав:

%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BC-%D1%80%D0%B0%D0%BC-2.jpg

і як, бджола добре вилазить? Хто продає? Бо пакетам нарешті прийде кінець.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Закон вступить в дію через 9 місяців, ніби так обіцяють - можна запастись пакетами на перехідний період. А взагалі схиляюсь до стельових годівниць, колись практикував такі - сподобались, ще десятка півтора десь лежить на гаражі.

Opera Знімок_2021-06-08_083932_vulyk.net.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.06.2021 в 08:11, Олександр Коваль сказал:

пластикові годівниці+керамзіт. Думаю, до звершення цього літа вони здорожчають. Там є ще варіант із сміттєвими пакетами

IMG_20180905_184133.thumb.jpg.90f46880c12be08f95adc60684148ef2.jpgIMG_20180630_111056.thumb.jpg.e798056b93b15465bcdd1a19634e7d8b.jpg

Уже несколько лет такое практикую. Про керамзит в поилки и кормушки когдато вычитал в польском форуме. 

Есть и минус. После использования есть мусор и утопшие пчёлы, как отмываете?  Я сделал короб из строительной металической сетки, в неё насыпаю и промываю керамзит. Правда первый раз много мелкого отходит.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

04.06.2021 в 22:51, ромео сказав:

Якось новина пройшла повз увагу.

Поліетилен поза законом.

Як закормлювати будемо? :hmm:

 

Вже два роки як відмовився від поліетиленових пакетів. Вже писав неодноразово, що простота та зручніть - перебільшені. Багато часу йде на наливання пакетів і щоб їх поставити на гніздо - потрібно відкривати повністю вулика. Ну і вимазаєшся весь в сиропі, поки його налиєш і пакети позав"язуєш. Набагато зручніше наливати в лотки, або стельові годівниці. Я ще й просверлив отвори в підкришниках для того, щоб просунути трубку, то тепер навіть вулика не відкриваю, щоб налити сиропу. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилин тому, siverit сказав:

Есть и минус. После использования есть мусор и утопшие пчёлы, как отмываете?  Я сделал короб из строительной металической сетки, в неё насыпаю и промываю керамзит. Правда первый раз много мелкого отходит.

ще до цього не дійшов

спосіб взнав в Голованя на ютуб-каналі, задайте йому питання

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пластикові відерка 3-5 літрів і кулак соломи. Жодної утопленої бджоли + економічна вигода + швидкість розливу сиропу + компактне зберігання.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Сергій-апі сказал:

Пластикові відерка 3-5 літрів і кулак соломи. Жодної утопленої бджоли + економічна вигода + швидкість розливу сиропу + компактне зберігання.

Наша Галя балувана - ведра в магазины не влазят. Лоток для рассады немного дороже стоит зато не высокий

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...