Перейти к содержанию

О корме и кормлении пчёл


Петрович

Рекомендуемые сообщения

6 минут назад, Ворон сказал:

Можна ще спитати нашого колегу,Даволодя,який кращий,Радехівський,білий як сніг,чи Іваничіський,відчутно коричнівіший,він стикався з видами цукру,на власній пасіці,і  які самі наслідки від двох різновидів,мова іде про звичайний цукор,ане цукор сирець,вигляду кави.:hi:

в любому випадку кращий білий. Чим темніший тим більше неперетралюваних частин містить цукор. Бджолам взимку потрібні вуглеводи які засвоюються на 100%. Цукор містить 99,9% вуглеводів. Якщо цукор темніший то відсоток вуглеводів менший, бо більше буде інших частин. Але не критично. В меді теж багато неперетравлюваних частин. І чим темніший мед тим таких частин більше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, seim сказав:

в любому випадку кращий білий. Чим темніший тим більше неперетралюваних частин містить цукор. Бджолам взимку потрібні вуглеводи які засвоюються на 100%. Цукор містить 99,9% вуглеводів. Якщо цукор темніший то відсоток вуглеводів менший, бо більше буде інших частин. Але не критично. В меді теж багато неперетравлюваних частин. І чим темніший мед тим таких частин більше.

Чим біліший цукор,тим більше він має в собі сполук вапна,а воно "дуже" допомагає при зимівлі бджолам.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, seim сказав:

в любому випадку кращий білий. Чим темніший тим більше неперетралюваних частин містить цукор. Бджолам взимку потрібні вуглеводи які засвоюються на 100%. Цукор містить 99,9% вуглеводів. Якщо цукор темніший то відсоток вуглеводів менший, бо більше буде інших частин. Але не критично. В меді теж багато неперетравлюваних частин. І чим темніший мед тим таких частин більше.

від того чи цукор біліший чи трішки сіріший, зимівля не зміниться, якщо :

1. Забезпечена належна вентиляція, та відсутня волога у вулику навколо гнізда .

2.Якщо бджіл вчасно ДОГОДУВАЛИ, а не загодували , і бджоли не витратили свої резерви розраховані на зимівлю.

3. Відсутність в зимовалого клуба бджіл подразників ( миші, вітер, кліщі!!!, недмірний внтерес бджоляра іт.д.).

4. Якщо корм було приготовлено з оптимальним співвідношенням цукру , а ще краще інвертований корм.

5. Відсутність в зимових запасах кормів, непотрібних  добавок ( різні трави, ліки, патока, і ПАДЕВИЙ мед !)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, Іван Михайлович сказал:

від того чи цукор біліший чи трішки сіріший, зимівля не зміниться, якщо :

1. Забезпечена належна вентиляція, та відсутня волога у вулику навколо гнізда .

2.Якщо бджіл вчасно ДОГОДУВАЛИ, а не загодували , і бджоли не витратили свої резерви розраховані на зимівлю.

3. Відсутність в зимовалого клуба бджіл подразників ( миші, вітер, кліщі!!!, недмірний внтерес бджоляра іт.д.).

4. Якщо корм було приготовлено з оптимальним співвідношенням цукру , а ще краще інвертований корм.

5. Відсутність в зимових запасах кормів, непотрібних  добавок ( різні трави, ліки, патока, і ПАДЕВИЙ мед !)

питання стоїть який цукор кращий: білий чи не зовсім білий. І той і той може нормально підійти для зимівлі але білий підійде краще. Бо там менше того що накопичиться в кишечнику бджіл.

30 минут назад, Ворон сказал:

Чим біліший цукор,тим більше він має в собі сполук вапна,а воно "дуже" допомагає при зимівлі бджолам.:umora:

це маячня :IMHO1: Якщо в цукрі було б вапно то сироп був би мутний і білий. І в чаї вапном би смерділо :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, seim сказав:

в любому випадку кращий білий. Чим темніший тим більше неперетралюваних частин містить цукор. Бджолам взимку потрібні вуглеводи які засвоюються на 100%. Цукор містить 99,9% вуглеводів. Якщо цукор темніший то відсоток вуглеводів менший, бо більше буде інших частин. Але не критично. В меді теж багато неперетравлюваних частин. І чим темніший мед тим таких частин більше.

 

40 хвилин тому, seim сказав:

питання стоїть який цукор кращий: білий чи не зовсім білий. І той і той може нормально підійти для зимівлі але білий підійде краще. Бо там менше того що накопичиться в кишечнику бджіл.

це маячня :IMHO1: Якщо в цукрі було б вапно то сироп був би мутний і білий. І в чаї вапном би смерділо :)

усміхнули на рахунок відсотку вуглеводів  цукру в залежності від кольору. Сходіть хоч раз на виробництво, думаю багато чого цікавого дізнаєтесь.

ЗІ: в селищі був цукровий комбінат (порізали пару років назад), батьки там працювали, дружина в лабораторії і сам в пару років після закінчення ВУЗу, як цукор вариться знаю не із слів і що при його виготовлені лиють також. Доречі, колір залежить від того як гарно відбілять зварений кристал, а от відбілюють його саме  вапняним молоком, так що є вапно в цукрові чи ні можете самі висновки зробити. Зимівля бджіл ІМХО від того який цукор,  залежить в певній мірі: чим менше при  його виробництві  застосовують хімії тим краще. Приміром років з 20 назад  щоб погасити піну в сік кидали звичайний жир, а останнім часом лили імпортну хімію (ну так для розуміння якщо жиру пару відер потрібно було кинути на 3 тони соку і то погасити не одразу вдавалось то цієї гадості і 50 грам вистачало і ефект митьєвий.) На різці коли йшло багато підгнившого буряка  формалін лили ітд. і навіть синьку добавляли  в вапняне молоко щоб колір білішим здавався....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Lefty сказал:

 

усміхнули на рахунок відсотку вуглеводів  цукру в залежності від кольору. Сходіть хоч раз на виробництво, думаю багато чого цікавого дізнаєтесь.

ЗІ: в селищі був цукровий комбінат (порізали пару років назад), батьки там працювали, дружина в лабораторії і сам в пару років після закінчення ВУЗу, як цукор вариться знаю не із слів і що при його виготовлені лиють також. Доречі, колір залежить від того як гарно відбілять зварений кристал, а от відбілюють його саме  вапняним молоком, так що є вапно в цукрові чи ні можете самі висновки зробити. Зимівля бджіл ІМХО від того який цукру  залежить в певній мірі: чим менше при  виробництві цукру застосовують хімії тим краще. Приміром років з 20 назад  щоб погасити піну в сік кидали звичайний жир, а останнім часом лили імпортну хімію (ну так для розуміння якщо жиру пару відер потрібно було кинути на 3 тони соку і то погасити не одразу вдавалось то цієї гадості і 50 грам вистачало і ефект митьєвий.) На різці коли йшло багато підгнившого буряка  формалін лили ітд. і навіть синьку добавляли  в ізвісткове молоко щоб колір білішим здавався....

якщо б було вапно в цукрі то його неможливо було б їсти. А що дружина з лабораторії каже? Що в цукрі вапно? Тоді вона повинна знати яка кількість його в цукрі. А ким ви на тому заводі працювали? Техлоногом? Бо якщо водієм чи сторожом то багато ви не поясните по технології виробництва.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, seim сказав:

якщо б було вапно в цукрі то його неможливо було б їсти. А що дружина з лабораторії каже? Що в цукрі вапно? Тоді вона повинна знати яка кількість його в цукрі. А ким ви на тому заводі працювали? Техлоногом? Бо якщо водієм чи сторожом то багато ви не поясните по технології виробництва.

я працював зам. генерального  Борщівського цукрового заводу.  Те,  що людина описала ( Lefti) , можу підтвердити?  він дійсно був на виробництві і  бачив деякі  технологічні хитрощі. Виробництво цукру   складний процес,   є технологічні моменти які вирішує змінний технолог в процесі виробництва. Колір цукру, його кристалізація, це технологічні моменти .  Ніякої енергетичної різниці  між буряковими цукрами не може бути в принципі, якщо не порушена технологія  виробництва. Порушення , незначні , можливі лише на початку ( на пуск) виробництва , чи в разі аварії, але далі все нормалізується.  Такий цукор якщо і зявляється , він в торгівлю не попадає.На виробництві знають що з ним робити.

щодо хімії . на заводі використовується  багато різних дезрозчинів  і також вапняне молоко.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Ворон сказав:

Чим біліший цукор,тим більше він має в собі сполук вапна,а воно "дуже" допомагає при зимівлі бджолам.:umora:

В розчині вапно і важкі фракції завжди випадають в осад

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І сірчана к-та інколи використовуеться при виробництві, думаю цукровий корм один з останніх чинників негативного впливу на зимівлю.

Коли тут , серед дописувачів, фахівці, то задовільніт, будь-ласка, мою цікавість. Чому цукровари не йдуть на зустріч пасічникам і не бажають продавати їм цукровий сироп, який би мав меншу ціну.Якось воно нераціонально виробники висушують а ми зразу ж його мочемо до 65% цукристості.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 28.09.2019 в 19:04, ved сказал:

Делал белковую пасту по Гайдаку соя 60% сухое молоко 20%  дрожжи 20%

Когда получил дрожжи  то был немного в замешательстве потому что они похожие на  высивки(отруби) .Думаю как их пчелы будут  кушать.....решил их передрабливать на дробилке которой делаю сахарную пудру.Особо они не измельчились......или вообще не измельчились.

Вообщем эти дрожжи  остаются на дне сухие после съедания пасты.

Может дрожжи не те или так и должно так быть типа пчелы с них взяли нужное а остальное выкрышили?

Что никто  не пробовал  дрожжи давать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, ved сказал:

Делал белковую пасту по Гайдаку соя 60% сухое молоко 20%  дрожжи 20%

 

22 часа назад, ved сказал:

Что никто  не пробовал  дрожжи давать?

А для чего белковая подкормка осенью? Я вижу ее рациональность весной при отсутствии перги

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Надія сказал:

подкормка осенью

Дал когда подсолнух отцвел где то 5-10 августа

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ved сказал:

Дал когда подсолнух отцвел где то 5-10 августа

Ефект якийсь отримали алі нєт? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ved сказал:

Дал когда подсолнух отцвел где то 5-10 августа

а смисел какой? в природе есть же принос пильци! обично сою и молоко дают весной при отсутствеи пильци а дрожжи наскока я знаю дают з сиропом вродеби протеин з дрожжей пчоли используют для наращевания жирового тела на зиму я когдато давал но видемого ефекта не видел:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Надія сказал:

 

А для чего белковая подкормка осенью? Я вижу ее рациональность весной при отсутствии перги

 Весной При отсутствии перги  нужна свежая ПЫЛЬЦА !!!    А всё остальное (дрожи ..  мука.. молоко )   -- як мертвому припарка ..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, svitaliy735@gmail.com сказал:

а смисел какой? в природе есть же принос пильци! обично сою и молоко дают весной при отсутствеи пильци а дрожжи наскока я знаю дают з сиропом вродеби протеин з дрожжей пчоли используют для наращевания жирового тела на зиму я когдато давал но видемого ефекта не видел:IMHO1:

Пыльца это белок ..  дрожи это белок .  протеин это и есть белок.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Пыльца это белок ..  дрожи это белок .  протеин это и есть белок.  

я имел ввиду што белок з сои. молока.используеться весной для наращевания а з дрожжей почти полностю для создания резервов в организме пчели на зиму так пишет литература но я не увидел ефекта :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підкормка замінниками білку ,на мій професіональний погляд,це комерційний хід.І хто б мене буде переконувати в протилежному -нехай спочатку розкаже, яке значення для бджіл має ізо-лейцин.

Особливо мене бісить підгодівля ранньою весною соєвим борошном.Як бджолярі свої руками гроблять бджіл -роблять їх "рахітами",несвідомо використовуючи весняний інстинкт бджіл збирати "муляжі квіткового пилку"...........................................................!?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Сергей Тюркин сказал:

Пыльца это белок ..  дрожи это белок .  протеин это и есть белок.  

Це так. Але слід пам'ятати що бідки виконують різні функціі в живих організмах. Так мій знайомий штангіст "жере" протеіни бо ніяк не може втримати достатню масу. Та все ж основна функція пилку то його ферментні властивості. А звичайні протеінові корма не мають таких властивостей. Це пов"язано з будовою молекул білків. Тобто хімічний склад білків однаковий а от будова різна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Где можно прочитать научно практические подтвержденные иследывания о там насколько переработка сахарного сиропа изнашивает пчелу!?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Игоревич сказал:

Где можно прочитать научно практические подтвержденные иследывания о там насколько переработка сахарного сиропа изнашивает пчелу!?

Можно подумать кто то делал такие исследования 

Высосали из пальца или взяли из потолка 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Север сказал:

Ефект якийсь отримали алі нєт? 

Посмотрим в апреле-мае 2020

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Игоревич сказав:

Где можно прочитать научно практические подтвержденные иследывания о там насколько переработка сахарного сиропа изнашивает пчелу!?

Классика жанру- то Таранов(дех-то вважае справжне ім'я Таран) "Корма і кормление".Там наведена рекомендація :1. загодувати до 5 вересня (щоправда клімат з того часу змінивсь) 2. замінити частину кормів цукровим сиропом 4-6кг цукру на сім. Але, нащо вам ті классики бджільництва? Зробіт самі дослід по загодівлі і матимети свій досвід .Можу тоділитись своїми надбаннями . Минулого року одна сім.(це недостатньо для статистично достовірних висновків) переробила близько 40кг. цукру в корм в рамках і- не дожила до весни, мертвих бджіл було багато, сім'я була сильною.В бджільництві, як і в багатьох сферах нашої цивілізації, так мало аксіом, так все непевно, що інколи думаю: "Нащо я читаю ті книжки по бджільництву".Хіба що як снодійне.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Винодел сказал:

Классика жанру- то Таранов(дех-то вважае справжне ім'я Таран) "Корма і кормление".Там наведена рекомендація :1. загодувати до 5 вересня (щоправда клімат з того часу змінивсь) 2. замінити частину кормів цукровим сиропом 4-6кг цукру на сім. Але, нащо вам ті классики бджільництва? Зробіт самі дослід по загодівлі і матимети свій досвід .Можу тоділитись своїми надбаннями . Минулого року одна сім.(це недостатньо для статистично достовірних висновків) переробила близько 40кг. цукру в корм в рамках і- не дожила до весни, мертвих бджіл було багато, сім'я була сильною.В бджільництві, як і в багатьох сферах нашої цивілізації, так мало аксіом, так все непевно, що інколи думаю: "Нащо я читаю ті книжки по бджільництву".Хіба що як снодійне.

Имею выше указанную книгу(даже чуток прочел)В книге есть интересные иследования о количестве выращеного расплода при стимуляции и без,на сиропе или на меду,с добовлением сух.молока и без итд. и тп.

Но нету иследываний о просадке пчелиной колонии при переработке сахарного сиропа от 5-10,10-15,15-20 кг на семью.

Можно попробовать смоделировать .

После крайней откачки обрабатываем семьи от клеща контролируем осыпь,отбираем приблезительно одинаковые по %заклещенности и по силе пчелиные семьи.Формируем 2тестовые группы с одинаковым количеством пчело  семей.(хотябы по 10п.с)

1югруппу подготавливаем к зимовке без закорма

2й группе скармливаем 10-15кг сахара на 1семью

После чего в начале зимовки конец октября-ноябрь взвешиваем семьи.

И делаем промежуточный вывод о износе пчелы на сахаре.

Далее 1ю группу пересаживаем на кормовые рамки с переработанным сахарным сиропом от других семей(не задействованых в данном исследовании)

И смотрим весной на количество подмора в обеих группах.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Игоревич сказал:

Имею выше указанную книгу(даже чуток прочел)В книге есть интересные иследования о количестве выращеного расплода при стимуляции и без,на сиропе или на меду,с добовлением сух.молока и без итд. и тп.

Но нету иследываний о просадке пчелиной колонии при переработке сахарного сиропа от 5-10,10-15,15-20 кг на семью.

Можно попробовать смоделировать .

После крайней откачки обрабатываем семьи от клеща контролируем осыпь,отбираем приблезительно одинаковые по %заклещенности и по силе пчелиные семьи.Формируем 2тестовые группы с одинаковым количеством пчело  семей.(хотябы по 10п.с)

1югруппу подготавливаем к зимовке без закорма

2й группе скармливаем 10-15кг сахара на 1семью

После чего в начале зимовки конец октября-ноябрь взвешиваем семьи.

И делаем промежуточный вывод о износе пчелы на сахаре.

Далее 1ю группу пересаживаем на кормовые рамки с переработанным сахарным сиропом от других семей(не задействованых в данном исследовании)

И смотрим весной на количество подмора в обеих группах.

 

Ну  если в семьях не будет расплода то результат более менее .  но если семьи во время закорма будут выращивать расплод то результат эксперимента можнт оказаться совсем не правильным.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...