Перейти к содержанию

О корме и кормлении пчёл


Петрович

Рекомендуемые сообщения

8 годин тому, shersand сказав:

Ну, не знаю, у меня в рутах сейчас расплод раскинут на 6-7 рам, некоторые рамки от бруска до бруска - куда там сироп пчелам слаживать? Таких сокращаю на расплод, ставлю второй корпус с маломедками и даю сироп. Иначе никак не получается. Но правда у меня опыта с многокорпусными маловато, может что и не так делаю. :dntknw: 

Я ще й зараз використовую РР, щоб матки не перейшли у верхній корпус.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, vladimir5 сказав:

Я якщо,  наприклад вверх залишити 10 рут повномедних,  а вверх 6 і 2 заставних?

Клуб, за звичай, рухається лише вгору і в бік від льотка. То як він з 6 рамок внизу перейде на 10 вгору? Через те у мене однаково рамок внизу і вгорі. Але кілька повномедних тримаю в загашнику до весни.:umora::ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, mixaskm сказал:

Вот так собираю 

Так же и я собираю, только за заставной оставляю одну - две рамки с медом, Но! запасные рамки обязательно с северной стороны, 1.когда жарко есть куда пчелам распредилится, 2.если надо мед перенесут в гнездо, ( печатный мед переносят крайне редко )3.это две запасных кормовых рамки на весну за которыми "смотрят" пчелы, если оставить за заставной с восточной стороны клуб ближе к зиме может перейти на две рамки за заставную.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Ivan Ivanovich сказав:

3 роки. До цього пробував на зиму пускать в одному рутовському корпусі - не сподобалося.

Мені теж. Бо то ризиковано - 230 - не 300. І можна лишити бджіл без корму у потрібному місці.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, Віталій.В сказав:

Так же и я собираю, только за заставной оставляю одну - две рамки с медом, Но! запасные рамки обязательно с северной стороны, 1.когда жарко есть куда пчелам распредилится, 2.если надо мед перенесут в гнездо, ( печатный мед переносят крайне редко )3.это две запасных кормовых рамки на весну за которыми "смотрят" пчелы, если оставить за заставной с восточной стороны клуб ближе к зиме может перейти на две рамки за заставную.

     Через що я на зиму їх і прибираю. А ще у цих рамках осідається взимку конденсат від діяльності клубу й вони можуть цвіліти...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, shersand сказав:

. Есть запечатанный и яйцо. Из чего напрашивается вывод, что яйца пчелы просто выедают и дальше дело не идет. Холод не тетка, и они это прекрасно понимают. Даром корм переводить у пчел желания нет. 

І  шо робить?Так не хочу сироп їм вже давать.Не лінь, а дати:( на кадендарі.

Так і є у цих-печатки, яйця і кормлені молочком личинки 2 денні приблизно.

Всі по трохи підсівають.Але ж не по рамці з двох сторін від бруска до бруска:blink:

Холодно сьогодні.Встала з піанями, додивиться пасіку і дубар:blink: а так пекло було:blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, ДобровоЛ сказав:

   І що, тоді не потрібна буде заставна? Я свої корпусні Рута десятирамкові ставлю на зиму 5 рамок внизу і  5 зверху, огороджуючи їх заставними. І таке скорочення виправдано: клуб ніколи не ділиться і гарно зимує. Але верхні залиті й запечатані повністю.:ay:

 

 

Я рут взалі не вникаю.Для мене то азбука Морзе:blink:

Заставна там де 5 рам всього.На 7, не ставлю.Було таке, що жменя їх там вмоститься і  задубіють.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, ДобровоЛ сказал:

А ще у цих рамках осідається взимку конденсат від діяльності клубу й вони можуть цвіліти.

Єсть і таке явище ( особливо у вуликах ппс, в очереті все добре ) але не у всих сім'ях, як тільки побачив що на рамках конденсат також прибираю але вже при заморозках,  намагаюсь зберегти запасні кормові  хранилища для рамок ще не має.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, ДобровоЛ сказав:

Клуб, за звичай, рухається лише вгору і в бік від льотка. То як він з 6 рамок внизу перейде на 10 вгору? Через те у мене однаково рамок внизу і вгорі. Але кілька повномедних тримаю в загашнику до весни.:umora::ay:

Я мав на увазі 6 рамок в нижньому корпусі по центру на проти лотка. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, Triton сказал:

А почему не понравилось в оном руте? Я 3 год в одном руте зимую, мне нравиться. Что именно не устроило? 

В двохкорпусному вулику  легше формувать гніздо і загодовувать бджіл на зиму - вниз скидав рамки в яких багато розплоду, а на верх рамки з медом, дав до 10 літрів сиропу і все. А в однокорпусний вулик часто не можна втиснути всі рамки з розплодом, і цукру доводиться давать набагато більше. І ще в двохкорпусному вулику завжди сухіше(дно глухе).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Ivan Ivanovich сказал:

В двохкорпусному вулику  легше формувать гніздо і загодовувать бджіл на зиму - вниз скидав рамки в яких багато розплоду, а на верх рамки з медом, дав до 10 літрів сиропу і все. А в однокорпусний вулик часто не можна втиснути всі рамки з розплодом, і цукру доводиться давать набагато більше. І ще в двохкорпусному вулику завжди сухіше(дно глухе).

А весной лишний нижний корпус убираете? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Triton сказал:

А весной лишний нижний корпус убираете? 

Коли чистю днища нижній забираю. Хоча пробував залишати сильним сім'ям обидва, то різниці великої не помітив у розвитку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наварив сиропу, купив 100 пакетів, сів розливати...

Із 10 пакетів 5 з дірками... Продовжувати не став...

Нагнув матів виробнику і продавцю  за компанію...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, ромео сказал:

Наварив сиропу, купив 100 пакетів, сів розливати...

Із 10 пакетів 5 з дірками... Продовжувати не став...

Нагнув матів виробнику і продавцю  за компанію...

 

на пакеті повинен бути надпис ""міцні" і беру синього кольору. Останні мені сподобалися.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Ivan Ivanovich сказал:

Коли чистю днища нижній забираю. Хоча пробував залишати сильним сім'ям обидва, то різниці великої не помітив у розвитку.

Вот именно поэтому,мне не нравиться зимовать в двух корпусах. Лишняя работа по тяганию корпусов туда сюда.(сначала убери,потом через 3 недели поставь) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, ромео сказал:

Наварив сиропу, купив 100 пакетів, сів розливати...

Із 10 пакетів 5 з дірками... Продовжувати не став...

Нагнув матів виробнику і продавцю  за компанію...

 

Я брав пакети з лентами які з верху затягуються,у цих пакетів низ цільний без швів. 3 літри сіропу тремає на УРА,ціна 63гр.50шт.в рулоні.   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, ромео сказал:

Наварив сиропу, купив 100 пакетів, сів розливати...

Із 10 пакетів 5 з дірками... Продовжувати не став...

Нагнув матів виробнику і продавцю  за компанію...

 

Использовал такие, вроде бы без нареканий. 

1138195570_w640_h640_musornye-pakety-35l.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, ромео сказал:

Наварив сиропу, купив 100 пакетів, сів розливати...

Із 10 пакетів 5 з дірками... Продовжувати не став...

Нагнув матів виробнику і продавцю  за компанію...

 

На дні пакета зав'язую вузол, зручно  зав'язувати мокрими руками або пакет мокнути, вузол вихидить присамому дні,  пакети перестали текти і стрілять уже у вуликах .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, shersand сказал:

Использовал такие, вроде бы без нареканий. 

1138195570_w640_h640_musornye-pakety-35l.jpg

Мабуть і я такі юзав. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 хвилин тому, shersand сказав:

Использовал такие, вроде бы без нареканий. 

1138195570_w640_h640_musornye-pakety-35l.jpg

 

11 хвилину тому, Север сказав:

Мабуть і я такі юзав. 

пакет на 35л. а сиропу скільки наливали?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Lefty сказал:

 

пакет на 35л. а сиропу скільки наливали?

Я лил по три литра, спускал полностью воздух, завязывал на конце узел. Такой пакет на рамках растекается рамок на восемь, толщина получается 2 см. Можно лить и больше, но как-то стремно. Лучше меньше, да надежней.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ромео сказав:

Наварив сиропу, купив 100 пакетів, сів розливати...

Із 10 пакетів 5 з дірками... Продовжувати не став...

Нагнув матів виробнику і продавцю  за компанію...

 

Минулий рік ще теж годував в пакетах, ніби все нормально, але 2-3 пакети з пачки як правило  протікають, хоча попередні роки такого непомічав.  Цей рік вирішив годувати в пластикових піддонах, за кілька днів почну закорм.

26 хвилин тому, Lefty сказав:

 

пакет на 35л. а сиропу скільки наливали?

Максимально 5 літрів, більше не пробував, а переважно по 4 літри, сильні сім'ї за ніч вибирають і ще просять

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я в пакети 35 л (міцні) наливаю 5 літрів сиропу,правда як кладу у корпус  чи на потолочині в лежаки, пару дирок роблю. 3-4 дні і все пусто.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прийшов до думки, що краще налити і положити 3 пакети по 2кг. чим один на 6, після багатьох літрів пролитого сиропу.Пакети використовую з рулона подібного до тих , що в супермаркетах.Тільки треба придбати добре пропаяні. Глубина кришки(4см.) дозволяе покласти на верхні бруски 3 пакета по 2кг.

Сьогодні зробив огляд значної кількості вул. Старі матки припинили сіяти, або...відкритого немае, закритий що виходить.Відводки з молодими, годовані сиропом- розпл. на двох -трьох р. різновіковий, звісно не "пластом" як весною а так, потикано під медом. Думаю, що він ще згодиться, тому вірішив ще раз дати невелику(до 1кг.) порцію сиропу через два дні. Сім. з молодими м. негодовані теж мають розпл. але відкритого зовсім мало або відсутній. Схоже на те, що цього року мол. матки навідь з достатніми запасами корму припинили сіяти, або вони сіють а бджоли їх виїдають.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Lefty сказал:

 

пакет на 35л. а сиропу скільки наливали?

 

4 часа назад, shersand сказал:

Я лил по три литра, спускал полностью воздух, завязывал на конце узел. Такой пакет на рамках растекается рамок на восемь, толщина получается 2 см. Можно лить и больше, но как-то стремно. Лучше меньше, да надежней.  

Теж так робив. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...