Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Петрович

О корме и кормлении пчёл

2,137 posts in this topic

4 години тому, AVA сказав:

А не по 1кг в рамкі а рамок 20 , а бджіли обсижують 5 рамок

Та цей й ослу зрозуміло.:umora:Що так не можна робити.

Мої йдуть максимум на 7 рамках.

10 залишала деяким, але не бачу в тому необхідності до весни ніякої.

Має вистачити до акації.Ну логічно.Але краще я їм по весні, після обльтотк кину на голову густого сиропу 2:1, і хай сидять, жують, ростуть.

Чим ті рамки, як зайва п*ята лапа у зайця.

В цьому році по 2 кг на рамку, ужму і до 8 березня їм вистачить в акурат.І навіть на квітень залишиться.

З середини жовтня до 8 березня більше 6 кг корму вони не з*їдають.

5 годин тому, Wladimir_K сказав:

Може простіше з під кави.

Дно сітка...тільки плівка мій варіант, бо є дахи з віддушинами.Треба глушить.Мішок не те.

1 година тому, Inna сказав:

Я тоді не жила:umora:

Як? Я про революцію 2004, якщо  не запам'ятував , :dntknw: року...

1 година тому, Inna сказав:

Та цей й ослу зрозуміло.:umora:Що так не можна робити.

10 залишала деяким, але не бачу в тому необхідності до весни ніякої.

Має вистачити до акації.Ну логічно.Але краще я їм по весні, після обльтотк кину на голову густого сиропу 2:1, і хай сидять, жують, ростуть.

Чим ті рамки, як зайва п*ята лапа у зайця.

В цьому році по 2 кг на рамку, ужму і до 8 березня їм вистачить в акурат.І навіть на квітень залишиться.

З середини жовтня до 8 березня більше 6 кг корму вони не з*їдають.

Класика, Інно !:ay: 

Але потрібно й ще трішки укорочувати гніздо  , а маломедні за заставну,- до зими особин у гнізді ще трохи ж поменшає , це точно. А у рамці при зимовому старті повинно бути ніяк не менше 2 - 2,5 кг меду.:IMHO:

28 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

Як? Я про революцію 2004, якщо  не запам'ятував , :dntknw: року...

Та, революція то 1917 рік, її і мала на увазі.:umora:

Все інше бунт:af:

Я подивилась там по 3.5 кг:blink:де матки угомонились трохи.

Але є 5 сімей матки активно сіють...оце мене вже не влаштовує...

Я не знаю, як закормлюють з 1 вересня.Як у гніздах основна маса це молода бджола.:blink:Ми вже усьоо.Біпін в роботу піде.

Дурьохам сіючим по 3 л. сиропу кину і хай глохнуть вже.

Edited by Inna

17 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

Але потрібно й ще трішки укорочувати гніздо  , а маломедні за заставну,- до зими особин у гнізді ще трохи ж поменшає , це точно. А у рамці при зимовому старті повинно бути ніяк не менше 2 - 2,5 кг меду.:IMHO:

Де Ви бачали заставну в 10 рамочнику:umora:

В мене закорм на 10 рамках, і потім мінус 3 шт.розплодні на початку жовтня.

4 минуты назад, Inna сказал:

Але є 5 сімей матки активно сіють...оце мене вже не влаштовує...

Часто по осени наблюдаю такую картину, что матки сеют (особенно позднего вывода), но открытого расплода нет. Есть запечатанный и яйцо. Из чего напрашивается вывод, что яйца пчелы просто выедают и дальше дело не идет. Холод не тетка, и они это прекрасно понимают. Даром корм переводить у пчел желания нет. 

36 минут назад, Inna сказал:

Та мабудь що в мене. При переход1 з 8ми рамочних на 10 р розм1р гн1зда в 8м рамок так 1 залишився --так краще зимують, та весною стартують/ правда гн1здо в двох корпусах по 8 на одному порожньому/.

Edited by Иосифович

2 часа назад, Inna сказал:

А мо1 як бачите на 16р на 300

31 хвилину тому, Inna сказав:

І що, тоді не потрібна буде заставна? Я свої корпусні Рута десятирамкові ставлю на зиму 5 рамок внизу і  5 зверху, огороджуючи їх заставними. І таке скорочення виправдано: клуб ніколи не ділиться і гарно зимує. Але верхні залиті й запечатані повністю.:ay:

42 минуты назад, Inna сказал:

Так может проще сразу оставить 7 рамок и закорм до полного?

11 минут назад, Иосифович сказал:

А мо1 як бачите на 16р на 300

8-м в гнізді, і  8-м в запасі ...

1 минуту назад, mixaskm сказал:

А как их закормить, если они с расплодом. :hmm:

4 хвилини тому, mixaskm сказав:

Саме так і закормлюю, залишаю в гнізді 6-8 рамок, залежно від сили сім'ї, і починаю закорм великими порціями до повних рамок. Розплід поступово виходить, вільні комірки заносять сиропом, 

1 минуту назад, Віталій.В сказал:

8-м в гнізді, і  8-м в запасі ...

Да нет. У меня система типа Цебро но под себя перестроена. И до15 августа я их соединяю в кучу, потому что с 15,08 начинаю закармливать. А куда мне девать расплод от трех маток? У меня бывает 14-15 р расплода. Собрал гнездо в двух корпусах, дал 25л сиропа и до весны бай-бай.

13 минут назад, shersand сказал:

А как их закормить, если они с расплодом. :hmm:

Як буде 7-м рамок зажмуть матку и зроблять повномедні з часом, а при 10-ти рамках деякі маки так розгуляюця що буде рамка розподу в кінці жотня :IMHO:

11 минут назад, Иосифович сказал:

Да нет. У меня система типа Цебро но под себя перестроена. И до15 августа я их соединяю в кучу, потому что с 15,08 начинаю закармливать. А куда мне девать расплод от трех маток? У меня бывает 14-15 р расплода. Собрал гнездо в двух корпусах, дал 25л сиропа и до весны бай-бай.

С технологией Цебро ознакомился плотно, мне показалось очень много работы.

7 минут назад, ДобровоЛ сказал:

І що, тоді не потрібна буде заставна? Я свої корпусні Рута десятирамкові ставлю на зиму 5 рамок внизу і  5 зверху, огороджуючи їх заставними. І таке скорочення виправдано: клуб ніколи не ділиться і гарно зимує. Але верхні залиті й запечатані повністю.:ay:

Роблю майже так само, але вгорі 6-7 рамок(рідше 8), а в низу 5-6. Заставних не використовую, але бджоли зимують в підземному зимівнику.

С технологией Цебро ознакомился плотно, мне показалось очень много работы.

Возможно. Но это кому как. У меня семьи очень сильные, в конце марта накидываю третий корпус, и к 15 апреля в улье три корпуса--24р пчелы и семьи входят в РС. Поделил и с 24-25,04 уже пошел рапс, а потом еще рапс, и если не еду на акацию то иногда и третий рапс. А на все вот это нужна пчела. Согласны?
Но мои зимуют на улице в тонкостенных рогатых.

Як буде 7-м рамок зажмуть матку и зроблять повномедні з часом, а при 10-ти рамках деякі маки так розгуляюця що буде рамка розподу в кінці жотня :IMHO:

Ну, не знаю, у меня в рутах сейчас расплод раскинут на 6-7 рам, некоторые рамки от бруска до бруска - куда там сироп пчелам слаживать? Таких сокращаю на расплод, ставлю второй корпус с маломедками и даю сироп. Иначе никак не получается. Но правда у меня опыта с многокорпусными маловато, может что и не так делаю. :dntknw: 

36 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

Я якщо,  наприклад вверх залишити 10 рут повномедних,  а вверх 6 і 2 заставних?

10 минут назад, shersand сказал:

Ну, не знаю, у меня в рутах сейчас расплод раскинут на 6-7 рам, некоторые рамки от бруска до бруска - куда там сироп пчелам слаживать? Таких сокращаю на расплод, ставлю второй корпус с маломедками и даю сироп. Иначе никак не получается. Но правда у меня опыта с многокорпусными маловато, может что и не так делаю. :dntknw: 

Как только дадите много сиропа сразу расплод перестанут выводить и по мере выхода будут заливать все рамки . Вот так собираю 

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

25 хвилин тому, Ivan Ivanovich сказав:

Роблю майже так само, але вгорі 6-7 рамок(рідше 8), а в низу 5-6. Заставних не використовую, але бджоли зимують в підземному зимівнику.

Скільки років так робите? 

2 минуты назад, vladimir5 сказал:

Скільки років так робите? 

3 роки. До цього пробував на зиму пускать в одному рутовському корпусі - не сподобалося.

2 хвилини тому, Ivan Ivanovich сказав:

3 роки. До цього пробував на зиму пускать в одному рутовському корпусі - не сподобалося.

Дякую. 

10 минут назад, mixaskm сказал:

Как только дадите много сиропа сразу расплод перестанут выводить и по мере выхода будут заливать все рамки . Вот так собираю 

Так это дадан, в рутах все выглядит немного по другому. И 20 августа в моем регионе расплода еще полно, а кормить желательно пораньше, пока летняя пчела еще не отошла. Не хочется на переработку сиропа задействовать зимовалую.