Перейти к содержанию

О корме и кормлении пчёл


Петрович

Рекомендуемые сообщения

Це що за дерть? і де її беруть?

Отруби- це грис, коли мелять зерно на муку, то з нього відчищається верхня плівка. А дерть -це коли зерно мелять( на їду худобі), розколюючи на декілька частин -крупа з мукою. Ось цю муку і забирають бджоли. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось цю муку і забирають бджоли.
Вірно. А от коли насипав звичайної пшеничної муки - то бджоли її не брали. Таку підгодівлю застосовував ще славетний П.І.Прокопович.
Це що за дерть? і де її беруть?
Спитайте в найближчаму селі,... без проблем. Худобу ж кормлять. У нас на півдні(не плутати з відомим "у півдні") завжди недостаток білкових кормів, особливо рано навесні. За день на моїй пасіці бджоли "пересівають" до 50 кг. Коли зацвітають сади і надалі до подібних підгодівель бджоли стають байдужі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Там наверное опечатка, з яшною дертю (с ячменя)
Вибачаюсь, дійсно опечатка. Звичайно, я мелю ячмінь. Але добре бджоли беруть і помелену в такий спосіб сою(з власного досвіду). Є й інший інший аспект. Коли таких годівниць немає на пасіці то велика ймовірність, що бджоли знайдуть дерть в якогось дядька, і не відомо скільки їх там пропаде. Колись я навідався до сусіда, який молов зерно, - то був просто жах, - суцільне місиво, тисячі загиблих бджіл.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спитайте в найближчаму селі,... без проблем. Худобу ж кормлять.

Знати б як виглядає на базарі спитати можна, там же і для худоби беруть, у нас же не садять зернові
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знати б як виглядає

:IMHO1: Вам не потрібна дерть, якщо в господарстві не годуєте кабанчика. Для бджіл найкраще , якщо немає достатньо перги, підсушити сою і змішавши її з ячменем, вівсом змолоти на муку. Весною при гарній погоді, коли не цвітуть пилконоси , але бджоли вилітають з вуликів, виставляти на території пасіки. Добре було б присипати трохи стружкою, щоб менше розвівали цю муку крилами. :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знати б як виглядає на базарі спитати можна, там же і для худоби беруть, у нас же не садять зернові

Я б придбав би зерно, щоб бути упевненим у якості, змолов, використав бджолам, а потім залишок(близько 90%) продав би, якщо немає потреби. Ввечері збираю перебрану дерть і знову перемелюю. До речі, хтось бідкався, де можна змолоти цукр на пудру. На ці й же мельниці для зерна я мелю і цукор, тільки перепускаю не менше 3-х разів підряд. Сьогодні змолов собі мішок цукру, потратив не більше години.
найкраще , якщо немає достатньо перги, підсушити сою і змішавши її з ячменем, вівсом змолоти на муку

Можливо, муку не пробував, окрім пшеничної, до якої вони віднеслись байдуже.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тобто овес і ячмінь змішані підійдуть?І то тепер треба буде ставити?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Где-то прочитал про эксперимент, весной выставляли ; молотою сою кукурузу,горох, в общем все злаковые, плюс сухое молоко и горчичный порошок. Так пчёлы лучше всего брали горчичный порошок! Я таких экспериментов не проводил, посто брал и ставил сразу горчицу, берут с охотой , до появления природных пыльценосов, как только пошла обножка на горчицу ноль внимания. Вот уже несколько лет заготавливаю с весны, пыльцу(обножку) перемешаную с мёдом, а весной немного подогрев разминаю (растераю)ложкой, до пастообразного состояния и намазываю на сот, подставляю по одной рамке( на 300) на семью

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тобто овес і ячмінь змішані підійдуть?І то тепер треба буде ставити?
Так, якщо тепло і бджоли літають. Фото зроблене 16.03.2008 р.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот уже несколько лет заготавливаю с весны, пыльцу(обножку) перемешаную с мёдом, а весной немного подогрев разминаю (растераю)ложкой, до пастообразного состояния и намазываю на сот, подставляю по одной рамке( на 300) на семью

Згоден - квітковий пилок найкраще, але якщо його немає...? Після обльоту роздаю канді з додаванням пилку(1-3%) і препарату КАС-81.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Згоден - квітковий пилок найкраще, але якщо його немає

Так я весною запасаю, 0.5л на дві сім"ї. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Уже можна не хвилюватись. пилок носять повним ходом. Надерть не звертають увагу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене інша ситуація,бджоли прилітають у майстерню і сідають на дошки де осів пил від обробки дерева сосни.Питання до спеціалістів що вони там шукають і чи можуть бджоли носити той пил у вулик. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Питання до спеціалістів що вони там шукають і чи можуть бджоли носити той пил у вулик.

Используют вместе с воском и прополисом для заделывания щелей.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
а хтось практікує закормку із спіртовим раствором прополіса?
я не те шоб закормлюю, -весною даю для профілактіки на літр відвару полині 4-5 ложок меду і 1 столову ложку настойки прополісу
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я не те шоб закормлюю, -весною даю для профілактіки на літр відвару полині 4-5 ложок меду і 1 столову ложку настойки прополісу

І по скільки даєте на сім'ю. цієї суміші?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І по скільки даєте на сім'ю. цієї суміші?

sij Ви ж були зимою на конференції де Пилипенко виступав. Він здається казав, що з 400г сухого полину робиться відвар на 40л сиропу. Треба подивитись у повідомлення про ту зустріч. Мені здається, що там обговорювали це питання (а може десь і в іншому місці).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я не те шоб закормлюю, -весною даю для профілактіки на літр відвару полині 4-5 ложок меду і 1 столову ложку настойки прополісу

І по скільки даєте на сім'ю. цієї суміші?
250 -300 грам за раз
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
Чи не порадите марку такої ваги.

У меня старые почтовые весы на 100 кг. Ставлю на подставку циферблатом в обратную сторону от летка. На зиму убираю и смазываю до весны. Новыми весоизмерительными приборами не интересовался.
Для начинающих могу поделиться своим опытом я поступил просто использовал "безман" Можна посмотреть на моём сайте. www.ut0tv.net.ua . Oн для радиолюбителей но там есть рубрика пчеловодство.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна посмотреть на моём сайте. www.ut0tv.net.ua

Вулики просто красота!!! :ay: І це все за 1-3 роки? Проршу пробачення за оф-топ - не стримався... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна посмотреть на моём сайте. www.ut0tv.net.ua

Вулики просто красота!!! :ay: І це все за 1-3 роки? Проршу пробачення за оф-топ - не стримався... :hi:
Так я всього другий рік займаюся бджільництвом тому і завдаю багато запитань за що прошу вибачення. Три тижні як в нас на Хмельниччині немає взятки. Ще пару днів назад щось приносили 100 гр. а останні дні легенько йде вага в мінус. А тому запитання думаю через днів 10-15 починати формувати гніздо і закормлювати на зиму. Я вірно міркую? Хтось з сусідів дайте відповідь на рахунок закормлення на зиму.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Він здається казав, що з 400г сухого полину робиться відвар на 40л сиропу. Треба подивитись у повідомлення про ту зустріч. Мені здається, що там обговорювали це питання (а може десь і в іншому місці).

Владек--дак сколько надо сделать отвара полыня на 10 л сиропа для закормки на зиму ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В медовуху не більш 10 % полині, буде абсент. ;) інакше буде глючить компьютер. З полині роблять препарат яким травят жучків на цукрових буряках.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Владек--дак сколько надо сделать отвара полыня на 10 л сиропа для закормки на зиму ?

Наукових норм не знаю - даю жмут сушеного в діаметрі 3-4 см, довжиною до 20 см(на глазок :umora: ) на 20 л води. :dntknw: Була б вага, можна було б зважити... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наукових норм не знаю - даю жмут сушеного в діаметрі 3-4 см, довжиною до 20 см(на глазок opr06K9J.gif ) на 20 л води. opr06K94.gif Була б вага, можна було б зважити...

значит половину нормы , а пчёлки берут сироп хорошо--если не ошибся в Вашем посту готовете сироп 1:1,3 с полынью.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to О корме и кормлении пчёл

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...