Перейти к содержанию

О корме и кормлении пчёл


Петрович

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, AVA сказал:

 

Не пчела как мне кажется прошла естественный отбор на  выживаемость при зимовке на соне,а сон(Вы это должны помнить) немного другой.Раньше был мед с него желтый с крупными кристалами ,а сейчас больше пастообразный.И у меня при зимовке есть сон ,но со следующего года дам больше сиропа.Качество зимовки только выиграет.Просто разленились мы.Фины кормят,другие кормят и только мы выращиваем соноустойчивых.Зимует пчела -да ,но мы не видим скрытые формы того,что есть в ульях .Присмотритесь к испражнениям летом-есть ли капельки а не черточки ,а это потеря медосбора ,это путь к заражению другими болезнями из за уменьшения сопротивляемости.Пролечить на зиму сиропом вместе с пополнением корма-разве во вред?.Тем более для пород не приспособленных к нашей зиме.Потом представте что есть регионы когда пчела первый раз немного полетала 7 марта(и это удачный год ,бывает и 30 марта)Так стоит ли рисковать подвергая испытанию?Наверное фины тоже не дураки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, КАЕ сказал:

Не пчела как мне кажется прошла естественный отбор на  выживаемость при зимовке на соне,а сон(Вы это должны помнить) немного другой.Раньше был мед с него желтый с крупными кристалами ,а сейчас больше пастообразный.И у меня при зимовке есть сон ,но со следующего года дам больше сиропа.Качество зимовки только выиграет.Просто разленились мы.Фины кормят,другие кормят и только мы выращиваем соноустойчивых.Зимует пчела -да ,но мы не видим скрытые формы того,что есть в ульях .Присмотритесь к испражнениям летом-есть ли капельки а не черточки ,а это потеря медосбора ,это путь к заражению другими болезнями из за уменьшения сопротивляемости.Пролечить на зиму сиропом вместе с пополнением корма-разве во вред?.Тем более для пород не приспособленных к нашей зиме.Потом представте что есть регионы когда пчела первый раз немного полетала 7 марта(и это удачный год ,бывает и 30 марта)Так стоит ли рисковать подвергая испытанию?Наверное фины тоже не дураки.

я пяний празную 8 марта  бо на 8 марта перебирав  сім'ї  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, AVA сказал:

я пяний празную 8 марта  бо на 8 марта перебирав  сім'ї  

Хорошего вечера:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, КАЕ сказал:

Хорошего вечера:az:

на 8 марта тверезей ждав облит :umora: дебил:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні, випав час і температура дозволила,поверхнево передивитись сім"ї.Вразило те,що канді,яке я давав у лютому(куплене в Боярському інституті бджільництва)ні скілечки не забрано бджолами :blink:.Хотілось би провести його аналіз:hmm:.На цьому все...Канді буду робити сам;).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не дивуюсь, мої мого канді з добавками "ремегали" до ГВ(з акації).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.03.2019 в 09:11, Гурович сказал:

При жадности дают сахар, так как он в 3 раза дешевле мёда. Получается, что жадность таким образом спасает пчелу.

Не понимаю жадин! Я например, как прочитал, что учёные пришли к выводу. что пчёлы лучше зимуют на сахаре, так и закармливаю только сахаром. Сахар развожу отваром хвои. полыни, красного перца, шиповника. чабреца...  Все зимовки на ура! Подмора крохи и самое удивительное. почти весь корм на месте. А мёдом не торгую. Раздаю родственникам, друзьям, соседям. Удивительно, но мало кто уважает мёд. Не берут, отказываются.  Весной надо кормить сытой, а полно рамок с кормом. Придётся выставлять где-нибудь, чтобы пчёлы выбрали. Так что жадность ни при чём.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Чи обов'язково для приготування сіропу в зиму кипятити воду ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Женя Циба сказав:

Чи обов'язково для приготування сіропу в зиму кипятити воду ?

Якщо користуватись криничною,можна не кипятити,з міської труби краще не рискувати,я шурупокрутом міксером розчиняю цукор в воді нагрітій на сонці.,правда до сиропу постійно добавляю відвар полину,понос зимою бджіл обходить стороню.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Ворон сказал:

Якщо користуватись криничною,можна не кипятити,з міської труби краще не рискувати,я шурупокрутом міксером розчиняю цукор в воді нагрітій на сонці.,правда до сиропу постійно добавляю відвар полину,понос зимою бджіл обходить стороню.:hi:

Дивився відео в ютубі( матковода )готує сіроп в зиму 1 до 1 і воду не кипятить,правда уже починає по трохи кормити :hmm:все набагато поростіше чим ми думаємо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Женя Циба сказав:

Дивився відео в ютубі( матковода )готує сіроп в зиму 1 до 1 і воду не кипятить,правда уже починає по трохи кормити :hmm:все набагато поростіше чим ми думаємо.

Сироп готую 1:1,5,бджолам зайва волога не потрібна .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 хвилин тому, Женя Циба сказав:

Чи обов'язково для приготування сіропу в зиму кипятити воду ?

Доводжу воду до кипіння і заливаю кип'ятком цукор, в пропорції 1:1,5, вода звичайна з скважини. Кип'яток для того, щоб швидше і легше розчинився цукор. Можна  розводити і в холодній воді, але це буде набагато довше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, davolodya сказал:

Доводжу воду до кипіння і заливаю кип'ятком цукор, в пропорції 1:1,5, вода звичайна з скважини. Кип'яток для того, щоб швидше і легше розчинився цукор. Можна  розводити і в холодній воді, але це буде набагато довше

Я  тоже кипячу воду ,но сыплю сахар в в воду 

Так ещё быстрее получается 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, davolodya сказав:

Доводжу воду до кипіння і заливаю кип'ятком цукор, в пропорції 1:1,5, вода звичайна з скважини. Кип'яток для того, щоб швидше і легше розчинився цукор. Можна  розводити і в холодній воді, але це буде набагато довше

зустрічав інформацію на сторінках журналу "Бджоляр",де пасічники висипають мішок цукру в бетомішалку,доливають холодною водою до потрібної концетраці,і запускають її 3-5 хвилин,сироп готовий,я міксером збиваю шуриком 40 сиропу за хвилину,на воді нагрітій сонцем,газ набагато дорощий ,спробуйте.,як найду фото виложу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, davolodya сказал:

 

В які сроки починаєте давати сіроп,та в яких обємах ?Цего року буду також кормити .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 хвилин тому, Женя Циба сказав:

Дивився відео в ютубі( матковода )готує сіроп в зиму 1 до 1 і воду не кипятить,правда уже починає по трохи кормити :hmm:все набагато поростіше чим ми думаємо.

З 15 липня бажано починати стимулювати матку на засів.Так мені рекомендували і я так роблю 2 роки вже.По 200 гр.щовечора.

Зараз 1:1.

Я говорю за свій регіон і свої умови.У когось ще іде ГВ.У нас трава і пізній сонях.Зараз л*є і весь тижень буде лить.Розраховувать на принос *із внє*, при таких умовах я не можу.Є повні магази меду, але то звісно не у всієї пасіки. Ставлю магази  підниз і вскриваю печатку.Бджоди переносять мед наверх.І менше треба цукру взиму.Мед квітковий.

1 серпня я дивлюсь на КР і його кількість, має бути не менше 3рр.+відкритий.І так контроюю періодчино до 20 серпня. Матка має сіять *як годинник*. 

Взиму 1:1.5.

Воду не кип*ячу, підігріваю.Полин додаю.

 З 25 серпня починаю закормку.Гніздо 10 рам.Тому так і залишаю.

Деякі вжимають до 10 р, ставлячи по центру 3 рамки суші маткам під засів.Ще так не пробувала.І починають з 15 серпня закормку.Для мене 15 серпня  рано.

На 1 вересня стараюсь(сироп велики дозами тому сприяє) щоб матки вже  не сіяли. І в середині вересня всьо.Формуємся зимувать  на % 70.Потім на початку жовтня можу видьонуть пару рамок.Бо стара бджола вже відійшла, а ранки бувають прохолодні і можнв оцінити реально скільки вуличок.Хоча Лисоні не трогаю взагалі, як є так і ідуть.Бартнік на 7-8 рам залишаю.

У мене так. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.03.2019 в 15:23, ss77 сказав:

Не понимаю жадин! Я например, как прочитал, что учёные пришли к выводу. что пчёлы лучше зимуют на сахаре, так и закармливаю только сахаром. 

У Таранова це все давно написано.Книга 1972 року.:ay:

20190715_192700.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Bee-beep сказал:

З 15 липня бажано починати стимулювати матку на засів.Т

Во время приноса 8 кг нектара ? 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, Женя Циба сказав:

В які сроки починаєте давати сіроп,та в яких обємах.Цего року буду також кормити ?

Більшість з 20 серпня до 15 вересня.,об'ємом 2-3 літри,які банки входять,кормлю тільки банками.

Фото-1058.jpg

Фото-1057.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Ворон сказал:

Більшість з 20 серпня до 15 вересня.

З 20 серпня думаю зарано,в цей період ще розплоду багато.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 хвилин тому, Ворон сказав:

міксером збиваю шуриком 40 сиропу за хвилину,на воді нагрітій сонцем,газ набагато дорощий ,спробуйте.,як найду фото виложу.

Я розводжу сироп зразу на всю пасіку, літрів 150 за раз, кип'ячу воду на печі на дровах, ліс поруч, дрова поки що халявні. Цукор залив, кілька разів розмішав і все, готово.

 

44 хвилини тому, Женя Циба сказав:

В які сроки починаєте давати сіроп,та в яких обємах.Цего року буду також кормити.

Починаю годувати після того, як буду готовий до закормки - відкачаю мед, відберу пергу, обсушу рамки і скорочу гнізда на зиму, конкретної дати нема, приблизно  10-20 вересня, як який рік, інколи в цей час ще є невеликий підтримуючий взяток. Треба ще орієнтуватися по погоді, бо як сильно похолодає, погано вибирають сироп, а його ще переробити і запечатати потрібно. 

З об'ємами теж по-різному, якщо дуже жарка осінь, в моїй місцевості буває дуже багато паді, тоді відкачую більше і відповідно даю більше сиропу, в нормальні роки залишаю від 1/3 до половини рамки меду, а решту догодовую сиропом, орієнтовно ± 10-12 літрів на сім'ю, в зиму сім'ї йдуть приблизно на 6-7 рамках, рамки повні корму, гніздо зжате.  Якщо після початку похолодання(коли вже добре видно зимовий клуб) бачу, що в когось є необсиджена рамка, то забираю її в сховище, весною її інколи як знайдеш

За один раз даю на сім'ю 4- 5 літрів сиропу в сміттєвих пакетах прямо зверху на рамки, від кормушок вже кілька років як відмовився. За 2-3 рази загодував всю пасіку і забув, використані пакети викинув і нічого мити і зберігати непотрібно, на слідуючий сезон будуть нові. 4-5 літрів нормальна сім'я вибирає за ніч

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Женя Циба сказав:

З 20 серпня думаю зарано,в цей період ще розплоду багато.

Як в кого,часом нехватає банок,але завершеня не пізніше 15 серпня,з початком складання гнізд і початок кормління,починаю ганяти кліща варомором,що червертий день,чотири рази,і останній контрольний після виходу усього розплоду,кожен вправі поступати з власними бджолами на власний розсуд,пишу завжди за себе.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 хвилин тому, Мико сказав:

Во время приноса 8 кг нектара ? 

 

Ви були неуважні.А потім ..пишуть, що я неук. Часто думають,що сонях скрізь так сіють , як в них.В мене в межах продуктивного льоту його немає.І немає взятка з нього, і не має ГВ, як у більшості зараз.

1 година тому, Bee-beep сказав:

Я говорю за свій регіон і свої умови.У когось ще іде ГВ.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 хвилин тому, Женя Циба сказав:

З 20 серпня думаю зарано,в цей період ще розплоду багато.

Бо так і є.Я в тому році почала з 15 серпня і стопорнула.Бо то рано ще.Деякі мої земляки закормлюють з 1 по 10 вересня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...