Перейти к содержанию

О корме и кормлении пчёл


Петрович

Рекомендуемые сообщения

В 22.01.2018 в 19:34, В.Ю.А. сказав:

Есть реальный бонус от заставных теплых по бокам весной. Расплод на крайних рамках без заставных никогда не видел, а с заставными легко. Плюс плотность расплода.

Минус один: не будут пчелы загружены работой в мае -полетят.

Так, весною бджолам тепло потрібне. І такі заставні теж не зайві, якщо вони є у наявності. Тож і "укутувати" теж не завадить.

    А я після обльоту в Даданах  усі кормові виставляю за заставну, пусті та напівпусті вилучаю з гнізда. І все гніздо утеплюю . І так вони стоять у мене майже місяць - переносячи корм із-за заставних,  що нагадує взяток у природі. Цим стимулюється кладка маток. Це варіант (використовуються окремі його деталі ) методу Блінова. Отак я годую своїх бджіл весною.

      Але Блінов мав на меті інші завдання. А оскільки умови пасічникування у нас різні, я його метод використовую не більше місяця і до загального потепління. Тут ще важливо не прогавити момент, коли у матки не вистачатиме місця для червління. Бо мені весняна сильна бджола потрібна на акацію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, ДобровоЛ сказал:

А я після обльоту в Даданах  усі кормові виставляю за заставну, пусті та напівпусті вилучаю з гнізда. І все гніздо утеплюю . І так вони стоять у мене майже місяць - переносячи корм із-за заставних,  що нагадує взяток у природі.

Забирають все, чи частково? Печатку порушуєте?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 хвилини тому, Петрович 49 сказав:

Забирають все, чи частково? Печатку порушуєте?

По всякому із забиранням буває.  Але поступово розпечатую крайні рамки, інколи збризкую теплою водою. На місце вже  пустих ставлю з медом.Беруть потроху  навіть закристалізовані пока не з"являється де свіжий взяток у природі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Славик сказал:

після обльоту нестача корму біля розплоду

Це Ваша @Славик помилкова інтерпритація того, що написав @ДобровоЛ . З тексту зрозуміло, навіть початківцю, що в гнізді залишаються рамки для роботи матки. Оскільки суш не ставиться, в залишених рамках є корм, бо пусті ДобровоЛ виймає. Ніякої "манни з неба", ніякої "термобілизни". А мине холод, і "за борт" збігають, запас відновлять.:ole_ole:

 

1 час назад, Славик сказал:

при відсутності пилку баки не дуже і стимулюються дубовими минулорічними рамками за  заставною  хоть і при хорошому утеплені

Згоден, "не дуже"! Але ж краще так, ніж ніяк.:IMHO:

PS: Надіюсь, свято вдалося:az:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Славик сказав:

пане Леонід ,чим Ваші замшеві харчуються після похолоданнях мінусових, після ольоту,якщо всі кормові за бортом,маною з неба чи чим ,чи Ваші замшеві в термобілизні бігають,  не пишіть херні бо Вас початківці читають,матці і розплодові у віесняний період потрібний стабільний корм, а не в день набирати в зобики при 10 ТЕПЛА а в ночі при мінусах кормити личинку ,після обльоту нестача корму біля розплоду гірше ніж зимою біля клубу ,споживання в рази більше,а при відсутності пилку баки не дуже і стимулюються дубовими минулорічними рамками за  заставною  хоть і при хорошому утеплені ВИБАЧАЙТЕ ЗА ПРЯМОТУ

Ви @Славикпідбирайте слова без матів. Мені на сьомому десятку слухати від вас їх не хочеться.:refery: Це по - перше.

   А саме для початківців я й пишу. Метод перевірений на практиці мною роками. Медом вони буквально за днів два-три  при тих плюсах, що ви пишете, заносять усі чарунки зверху та з боків розплоду.Через пару тижнів розплод буде зверху й до низу сплошняком. І бджілки з нього вийдуть не замучені та недорозвинені із-за холоду, а повні енергії, вирощені в теплі та в достатках. І кількість його зростає з контрольними сім"ями  на третину бо стимуляція матки до яйцекладки йде через перенесення кормів із-за заставної.

   Лише треба не прозівати на час розширення. Бо Блінову цей метод потрібен був у його умовах як протиройовий. Я ж застосовуюю вже десятиріччями його , але з іншою метою - для стимуляції збільшення розплоду та економії тепла і сили зимових бджіл на вигодовуванні весняного розплоду.

  А вам не завадило б хоч трохи ознайомитися з роботами класиків - того ж таки Блінова, частину від методів якого я й  застосовую ранньою весною у себе на пасіці.

  Що ж до баків, як і до будь-яких інших бджіл, хоч і в меншій мірі, - справедливо - найбільша стимуляція для них - це свіже поступлення пилку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 хвилин тому, Петрович 49 сказав:

Це Ваша @Славик помилкова інтерпритація того, що написав @ДобровоЛ . З тексту зрозуміло, навіть початківцю, що в гнізді залишаються рамки для роботи матки. Оскільки суш не ставиться, в залишених рамках є корм, бо пусті ДобровоЛ виймає. Ніякої "манни з неба", ніякої "термобілизни". А мине холод, і "за борт" збігають, запас відновлять.:ole_ole:

 

Згоден, "не дуже"! Але ж краще так, ніж ніяк.:IMHO:

PS: Надіюсь, свято вдалося:az:.

 P.S. Пока  розкладував по поличках, мудрий @Петрович 49 вже все й відповів двома реченнями.:ay::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.01.2018 в 11:29, Сергей Тюркин сказав:

Ну  если  пасеку  не  расширять  то  можно и  поиграться с заставными.  а  мне  лень. пускай  так  зимуют и весной стартуют.

А вологість по куткам? У мене крайні криющі без заставних підцвітають.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, Петрович 49 сказав:

Забирають все, чи частково? Печатку порушуєте?

Печатку відкриваю тільки на тії рамці що біля заставної. Якщо не добирають з неї то потім її переношу під самий розплід під засів, там її дочищують.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Якраз по часу й назріло до скорочення, про яке я згадував. Але все це буде вже після першого весняного обльоту (за календарем).:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Здравствуйте, на днях приготовил и дал лечебно-профилактическую подкормку, рецепт такой: на два литра воды- 50г сосновых почек, полыни (разной)- 150г, шиповник-50г,перец красный молотый-50г. Мёд-500г. Всё кроме перца и мёда кипятил около трёх часов потом добавил перец и дал два дня настоятся. Раздавал семьям по 150г (поливал по улочкам),,,,как-то было стрёмно,,,но,через день посмотрел,всё хорошо)))) Думаю повторить через недельку, клещи сыпятся и это радует))) а апреле думаю к этой смеси добавить чеснок и повторить процедуру. Ваше мнение по моим действиям, может что не так?

DSC_0059 - копия.jpg

DSC_0061 - копия.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.03.2018 в 04:47, Просто читаю и учусь сказал:

Думаю повторить через недельку, клещи сыпятся и это радует))) а апреле думаю к этой смеси добавить чеснок и повторить процедуру. Ваше мнение по моим действиям, может что не так?

Рецепт з надійного джерела? Чи "Пан сам клепав"? Звичайно добре, що кліщ сипеться, але погано що він там є. Навряд, що він ввесь від перцю осипеться. :IMHO: Маю підозру, що в "майський" мед можуть потрапити запахи полину, часнику, перцю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Петрович 49 сказал:

Рецепт з надійного джерела? Чи "Пан сам клепав"? Звичайно добре, що кліщ сипеться, але погано що він там є. Навряд, що він ввесь від перцю осипеться. :IMHO: Маю підозру, що в "майський" мед можуть потрапити запахи полину, часнику, перцю.

Здравствуйте, КАС-81 с добавлением перца и всего остального))))) клеща гоняю для ( спокойно спать), брать майский мёд не планирую с связи с расширением пасеки в двое ( выйти на пятнадцать семей) в этом году, да и что брать с шести семей? и то не понятно как закончится зимовка с такой погодой,за советы спасибо, наверняка они мне пригодятся.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Хто робив канді без меду? Як воно себе показало? Підкажіть рецепт.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, MaXUA123 сказав:

Хто робив канді без меду? Як воно себе показало? Підкажіть рецепт.

Купляв у Бороди. :ay: Зїли, тільки облизнулись. Вязкість суперова, для маток в кліточки просто супер...сам не робив. Там процес складний..інвертаза...на одному цукрі не вийде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Миха сказал:

Купляв у Бороди. :ay: Зїли, тільки облизнулись. Вязкість суперова, для маток в кліточки просто супер...сам не робив. Там процес складний..інвертаза...на одному цукрі не вийде.

Ясно, тоді мабуть не буду заморочуватись, піду провіреним шляхом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С Херсонщины через ОLX мешок заказывал.позже найду координаты скину в личку...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В начале марта дал некоторим семьям канди в пакетах(пудра+вода).Почему оно стало как камень?Мало води добавил?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут Гайдар В.А. кроме прочего объясняет, почему канди может окаменеть и что делать чтобы этого не произошло

https://youtu.be/tHTNLtHT7Bc

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гайдар говорит что если канди делать не на инвертированном сиропе то оно превращается в камень.Так ли ето?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, ved сказав:

Гайдар говорит что если канди делать не на инвертированном сиропе то оно превращается в камень.Так ли ето?

може бути, тому що перебитий цукор в пудру швидко кам"яніє, набирається вологи, навіть виробники кажуть щоб не затягувати з замісом. а на меду рік в мене канді вилежало без діла і було як тісто. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, СЄРЖ сказал:

а на меду рік в мене канді вилежало без діла і було як тісто. 

Без воды?

я в прошлом году тоже делал на меду так проблем не било

наверное дело в воде:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, ved сказав:

Без воды?

1/4 літри + 100гр. води, води приблизно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, ved сказал:

Гайдар говорит что если канди делать не на инвертированном сиропе то оно превращается в камень.Так ли ето?

Да действительно так. На не инвертированнном сиропе покрывается  коркой и пчелы его не могут взять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Залишки минулорічного канді нині дуже затверділи. Поклав на стіл з ел. підігрівом - за 2-4год. стало тістової консистенції.Температура поверхні столу>40 *С.Зверху прикрив одіялом.Білкова паста в вигляді коржиків замотаних в стреч плівку.На верхніх брусках від вологи і темп. коржик не кам'яніе."Жуватимуть" довго бо йде принос пилку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Блін а в мене два пакети з сиропов сьогодні виносили, поклав на поїлку вранці, а в вечері тільки в одному пакеті трішки залишилося., хочя вчора чістив вулики то запасів меду ще на кіл п"ять тягнуть, хочь в зимку і побоявся дав трішки медку підживитися.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...