Перейти к содержанию

Зимний расплод


Петрович

Рекомендуемые сообщения

Скорей бы уже АПРЕЛЬ!

Та нее лучше май!!! :ay:
А ещё лучше конец августа Мёд в коморе пчёлы к зиме готовы Ярмаркуй
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это давно уже известно. Вопрос в том что "на хіба таке треба"?

Последне время бытует мнение, что зимовка на светлых сотах, лучше, меньше заразы. Да и Кашковский в своих лекциях тоже на это обращал внимание.
На светлых сотах, однозначно. Пчелам что нужно зимой, теплопередача. А что лучше передает тепло, темный сот или светлы? Ну а вот вощина в сентябре? Так что ж от той пчелы остается, что идет в зиму? Тут, как говорится; «Не до жира, быть бы живым». Так, что нам нужно, на ранний медонос с 5 кг. пчелы и мед. Или в августе кормить сахаром, что бы в зиму пошли и перезимовали?
в начале сентября, забирает из улья все рамки, и ставит только вощину. И сразу же дает корм . Автор в частности дает инвертированный сироп в количестве шести литров. По мере забирания сиропа дает еще. Как говорит автор литров 11-14. Это с учетом того, что в феврале и марте дает еще и канди. Чтоб не голодали. Что касается наших украинских пасечников, знаю что Дашкевич Иван Яковлевич, пробовал зимовку по этому методу некоторых семей. Если мне не изменяет память, и в этом году собирался пустить несколько семей по этому методу
А не проще, ни парится возле пчел с сентября, дать им по 6 рамок меда, это рамка на 230 будет 13 кг. и до марта не лазить к ним. :dntknw: А варить меда, и готовится к весне. ;) А перга здесь причем? Да и вообще, наличие перги в улье зимой сомнительно, что влияет на зимнюю яйцекладку матки. Перга в улье у нас где? А матка где? Вот у кого будет возможность, покажите клуб, желательно не рыхлый, а расплод на центральной рамке будет? :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На светлых сотах, однозначно. Пчелам что нужно зимой, теплопередача. А что лучше передает тепло, темный сот или светлы?

А в літературі пишуть, що навпаки. Уточняють, що не варто використовувати стару, а лише світлокоричневу.
Ну а вот вощина в сентябре? Так что ж от той пчелы остается, что идет в зиму?

Чесно кажучи і я був здивований коли побачив фільм НОРВЕЗЬКИЙ спосіб зимівлі. Метролог - подивіться. Там видно, що залишається від бджіл.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если по медосбору одинаковы, а в зиму одна ест 10 кг, а вторая 20 я выбираю первую.

Убедили... :ah::az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня одна семья не перешла во второй корус и я положил 2 рамки через рейки как потолок. 22 января был масовый облет и я решил исправить ситуацыю. Убрал улей,на его место поставил другой с прогретыми 7 рамок меда(как говорится от бруска до бруска) на 230 и струсил пчелу на них. Так вот на 3 рамках нижнего корпуса был разновозрастный расплод. Пока я возился на моих глазах вышло 4 пчелы!!! Значит яйца отложены были на Новый год.О какой каловой нагрузке может идти речь в это время?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Значит яйца отложены были на Новый год.О какой каловой нагрузке может идти речь в это время?
И какие Ваши мысли по этому поводу. Влажность, наличие перги, сила семьи, нижний леток, вентиляция.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

зимовка на светлых сотах, лучше, меньше заразы.

Заразы конечно меньше.
На светлых сотах, однозначно. Пчелам что нужно зимой, теплопередача.

Совсем не однозначно! (слёту понимаю Вашу мысль) Теплопередача между улочками клуба, от пчелы к пчеле, которые находятся в ячейках светлого сота, будет лучше. И это положительно, но в пределах клуба. Вне клуба светлый сот уже теплоотвод. Если так можно выразиться, "радиатор" отводящий тепло, в т. ч. в нижнюю самую прохладную часть улья. Осенью, как я замечал, матки очень неохотно садятся на светлый сот.
Уточняють, що не варто використовувати стару, а лише світлокоричневу.

Отож і шукають золоту середину. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Осенью, как я замечал, матки очень неохотно садятся на светлый сот.

Я вот это и хотел обсудить. Если осенью матка неохотно сеет в свежие соты, то наверно это можно как то использовать при профилактике поздних и ранних расплодив. И ни как панацею, а как один из пунктов, которые позволяют свести к минимуму ранний засев. Ведь по классике, при сборке гнезда, мы в середину стараемся поставить коричневые соты, чтоб матка потом весной, в них начала сеять, так по ходу получается, что матка то и начинает в них сеять, при сбеге определенных причин, но уж очень намного раньше, чем нам этого бы хотелось :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І знову, я, з своїм розумінням причин появи розплоду в клубі - це перевищення допустимого калового навантаження кишечника, в якому,як відомо немало води, яку треба видаляти, для загущення калу, для цього бджола періодично розігрівається, перетворюючи воду в випари води,

Ви описуєте наслідок , а не причину. :IMHO: Вже писали, серед зими при нормальних умовах зимівлі ( є мороз, є корм, не капає зверху) калового перевантаження не буде. Погодьтесь, в мороз сім"я споживатиме більше корму для свого обігріву, при потепліннях менше, але ж матка зачервить при потеплінні, підніметься тампература, споживання, потім калове навантаження. Новим для мене є твердження про розігрів бджоли для видалення води. Читав Єськова "Микроклимат пчелиного улья и его регулирование". Там випаровування води постійно, через дихальну систему через стігми (клапани) без підвищення температури. Ну ладно, можливо Єськов не написав, можливо я не звернув уваги. Основним вважаю, розібратися: чому в одинакових умовах одні сім"ї "стартують", а інші тихо сидять. Я навіть можу погодитись, що однією з причин може бути калове навантаження, але не так як ВЕРЕС пише. Припускаю, осінні бджоли, що не встигли облетітися (їм вже припекло) обступають матку в тихій вуличці і вимагають: сій, вже пора... :ah:
Неделя стабильных положительных температур и матки начинают червить,с понижением температуры червление прекращается.

Важный момент и вопрс. По прекращению червления расплод остается или выбрасывется (съедается) с последущим понижением активности? Как говорят у Вас в Одессе: "это ж две большие разницы". :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Припускаю, осінні бджоли, що не встигли облетітися (їм вже припекло) обступають матку в тихій вуличці і вимагають: сій, вже пора...

Досить сміливе твердження :)
По прекращению червления расплод остается или выбрасывется (съедается) с последущим понижением активности?

Розплід лишається :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

по этому методу

в том и суть что Норвегия северная страна.....у пчел забирают все факторы которые не дают им дожить до весны....это падь , жировое тело( ибо строют вощину) и саму пергу...это ранний расплод ....
Значит яйца отложены были на Новый год

вот и я обратил на то что у меня одна семья осыпалась так там было несколько ячеек не вышел расплод, я как раз эту семью не трогал на предмет выкидывания поздеосеннего расплода...они и приказали долго жить а поповоду Норвежского типа зимовки....так Изолятор хмары помоему ННННААААмного легче...и эфект тот же... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Основним вважаю, розібратися: чому в одинакових умовах одні сім"ї "стартують", а інші тихо сидять.

Да, хотелось бы на этот вопрос найти ответ. Такие семьи можно сказать бывают каждую зимовку и их количество на мой пасеки от 10 - до 20%.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я тут читаю и думаю , думаю Почему так ? И тут пришла простая мысль . :IMHO1: Начну с далека . Пчёлы вообще то южные жители ( читал в литературе) . Вот их ореол жизни продвигался по мере выживания . Сильные выживали , те что не выдерживали , пропадали . И так по эволюциировали на север . И по мере распространения мы получили популяции пчёл , которые прижились в данном местности . Потом что мы видим , начинаем завозить разные породы которые между собой спариваются , но гены , инкстинт остался . Эволюция своё сделала .( Я читал немецкий учёный ещё 18.. каком то году завозил итальянок и с начало было всё хорошо , но потом всё стало плохо и он отказался от этого дела . Это всё своими словами) А теперь что мы хотим , навезли всего и теперь получаем по заслугам . К примеру итальянки карпатки начинают раньше червить , а живут на севере , вот отсюда и результат раннего червления , что не наблюдается в Ук или у других северных особей . Возьму себя , покупал маток карпатских , семьи не вышли с зимы , хотя все в одинаковых условиях были , мои абаригены и Украинка . После когда разобрал гнездо видел в Карпатках по 2 рамки рас-плода . Вывод сделал свои или Украинку :IMHO1: Вот ещё один ответ на покупку пакетов , почему :IMHO1: Кто не будь у нас будет садить лимоны , апельсину в открытый грунт ? Конечно может кто вывидет такое дерево . Вот и мы пытаемся это сделать , хотя природа за нас это уже давно сделала и на это она потратила несколько тысяч лет , ну а мы за несколько десятков лет :at: А теперь головы ламаем :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.. :ah:
Неделя стабильных положительных температур и матки начинают червить,с понижением температуры червление прекращается.

Важный момент и вопрс. По прекращению червления расплод остается или выбрасывется (съедается) с последущим понижением активности? Как говорят у Вас в Одессе: "это ж две большие разницы". :hi:
Расплод благополучно доращивается и ждёт облёта месяц и более, главное, чтобы клуб от корма не оторвался.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Расплод благополучно доращивается и ждёт облёта месяц и более,

Спасибо за ответ. :ax: Аномалии погоды вынуждают интересоваться опытом южан. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І знову, я, з своїм розумінням причин появи розплоду в клубі - це перевищення допустимого калового навантаження кишечника, в якому,як відомо немало води, яку треба видаляти, для загущення калу, для цього бджола періодично розігрівається, перетворюючи воду в випари води,

Ви описуєте наслідок , а не причину. :IMHO: Вже писали, серед зими при нормальних умовах зимівлі ( є мороз, є корм, не капає зверху) калового перевантаження не буде. Погодьтесь, в мороз сім"я споживатиме більше корму для свого обігріву, при потепліннях менше, але ж матка зачервить при потеплінні, підніметься тампература, споживання, потім калове навантаження. Новим для мене є твердження про розігрів бджоли для видалення води. Читав Єськова "Микроклимат пчелиного улья и его регулирование". Там випаровування води постійно, через дихальну систему через стігми (клапани) без підвищення температури. Ну ладно, можливо Єськов не написав, можливо я не звернув уваги. Основним вважаю, розібратися: чому в одинакових умовах одні сім"ї "стартують", а інші тихо сидять. Я навіть можу погодитись, що однією з причин може бути калове навантаження, але не так як ВЕРЕС пише. Припускаю, осінні бджоли, що не встигли облетітися (їм вже припекло) обступають матку в тихій вуличці і вимагають: сій, вже пора... :ah:
Неделя стабильных положительных температур и матки начинают червить,с понижением температуры червление прекращается.

Важный момент и вопрс. По прекращению червления расплод остается или выбрасывется (съедается) с последущим понижением активности? Как говорят у Вас в Одессе: "это ж две большие разницы". :hi:
Шановний Петрович 49! Єськова я теж читав, читав Комісара, Коржа, я неберусь стверджувати, що моє розуміння причини появи зимового розплоду це істина. Але і не сприймаю таких пояснень-" бджоли обступають матку, і вимагають СІЙ !" Одночасно, нижче, Ви згадуєте про температуру , отже , все таки ніхто в клубі не вимагає від матки -сій, моє пояснення, початку червління маткою, це коли виникає совокупність певних фізічних умов, при яких спрацьову інсктинт і матка починає червити, а вони і взимку, і влітку однакові - певні значення температури і вологості, я думаю це всім відомо. А тепер про причини (несприятливі уови під час зимівлі) і наслідки, (початок червління), все, що далі після зачервлення це вже проблеми, іх зараз нерозглядаємо. Почну з кінця, отже, щоб матка почала сіяти, неохідно +34 і ~80-90% вологості, в активний період життя ці умови з'являються з підвищенням температури та появою приносу, а є нектар, буде і необхідна вологість, - матка починає працювати. Зимовий розплід? Почну знову,з калового навантаження, чим більше несприятливих умов зимівлі (набір їх різний в кожної сім'ї), тим відчутніше його дія на поведінку бджолиної сім'ї. Нейтралізує цю дію бджола (до певної межі) збільшенням випарів води з своєго тіла, тобто підвищенням температури того ж таки тіла, але випарувана волога зволожує клуб, щоб просушити його бджоли добавляють ще температури, все це відбувається нероздільно і злагоджено, і так буде до того моменту, до поки в гнізді бджіл накопичеться вологи стільки, (а ми цьому деколи допомагаємо, наприклад, заганяємо бджіл в стиснуте і утеплене, по нашому розумінню гніздо, з сквознячком), щоб її понизити температуру ще підвищують, і при досягнені+34 в насищеному вологою гнізді, будуть створені всі умови, необхідні для червління матки, а вже потім надлишок вологи буде використано на годування розплоду, Ось така послідовність, такий механізм появи зимового розплоду, в моєму баченні, і аж ніяк не в присутності інтелекту у бджіл. Если бы Вы не подписали , то не понятно кому это было адресовано ВЕРЕС--давайте учитьсяЦитировать , что бы не было таких монологов :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але і не сприймаю таких пояснень-" бджоли обступають матку, і вимагають СІЙ !"

По перше, це було припущення. По друге, Ви його занадто буквально зрозуміли. Тут мається на увазі інтенсивне годування, підготовка комірок, можливо і вплив на температуру та вологість. Залежить від кількості тих, що не встигли облетітися.
Почну знову,з калового навантаження, чим більше несприятливих умов зимівлі (набір їх різний в кожної сім'ї), тим відчутніше його дія на поведінку бджолиної сім'ї.

Отож і треба зосередитись на отому "наборі" несприятливих умов зимівлі, які спричиняють відчутну дію калового навантаження. Отам і "собака зарита" :IMHO: Безумовно, вологість впливає, але чому одна сім"я надлишок вологи успішно видаляє з клуба шляхом "выхлопов" (влучний вираз Metrologa), а для іншої це сигнал до розмноження? Мається на увазі рівні сім"ї в одинакових вуликах з одинаковою вентиляцією.
аж ніяк не в присутності інтелекту у бджіл.

ВЕРЕСе, тут нема питань! Інтелекту немає. Є інстинкти, рефлекси. Нікого не дивує вираз "розумна машина". Отак і ми, люблячи своїх підопічних , надаємо їм властивості інтелектуалів. Але... Коли зважити користь від бджіл для матінки-природи і шкоду людини ій (природі), то ще невідомо, хто "розумніший".
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні, звертаюся до Всіх, хто має досвід зимівлі на сітчатих денах, з глухим верхом, як в вас, з зимовим розплодом. В мене за три роки ( по десять сімей) - відсутній, знаю це ще не аргумент, тому прошу до діалогу. P.S. За четвертий незнаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні, звертаюся до Всіх, хто має досвід зимівлі на сітчатих денах, з глухим верхом, як в вас, з зимовим розплодом. В мене за три роки ( по десять сімей) - відсутній, знаю це ще не аргумент, тому прошу до діалогу.P.S. За четвертий незнаю.

А Ви передивіться Архів тем зимівля. Минулого року хтось звітувався про таке. І взагалі в статтях зустрічав тільки позитивні відгуки. Жодного впадку незадовілої зимівлі не згадував ніхто.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні, звертаюся до Всіх, хто має досвід зимівлі на сітчатих денах, з глухим верхом, як в вас, з зимовим розплодом. В мене за три роки ( по десять сімей) - відсутній, знаю це ще не аргумент, тому прошу до діалогу.P.S. За четвертий незнаю.

А Ви передивіться Архів тем зимівля. Минулого року хтось звітувався про таке. І взагалі в статтях зустрічав тільки позитивні відгуки. Жодного впадку незадовілої зимівлі не згадував ніхто.
Та ще див. "Зимовий клуб" за ці дні і сьогодні №№ 955- 957
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Шановні! Збігають мабуть останні дні зимівлі, яка ситуація з зимовим розплодом? Для суспільноїї користі ділимся іфою. Хочеться бачити картину по цьому питанню в залежності: - від системи вулика; (лежак чи Б/К) - від організаціїї "раціональної вентиляції"; - від використання сітчатих ден. -від місця проживання, по областям, районам. PS. Адже цьогорічна зимівля видається не така вже й проста, чи я помиляюся? :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...