Перейти к содержанию

Прибор для отбора яда


sij

Рекомендуемые сообщения

По многочисленным просьбам трудящихся пчеловодов подаю принципиальную схему и описание прибора для отбора яда. Приведенная схема апробирована в лаборатории и на пасеке, выполнена на недефицитных елементах выпускающихся промышленностью. Основной элемент - задающий генератор электрического сигнала, выполненный по схеме мультивибратора на микросхемах (элементы Д1.3, Д1.4, R3, С2) Генератор вырабатывает сигналы прямоугольной формы частотой 1000 Гц плюс-минус 200Гц при скважности 2. Элементы R3 и С2 являются времязадающими и определяют конкретную частоту генерации. Для формирования пакетов (пачек) импульсов и пауз между ними задающий генератор управляется вторым генератором выполненным по той же схеме. Длительность пачки импульсов подбирается резистором R1, паузы между пачками - резистором R2. Сформированный генераторами сигнал усиливается транзисторами Этот прибор я сделал давно, даже пробовал собирать яд, но дальше дело не продвинулось. Если у кого возникнет желание повторить данную схему, отвечу на все вопросы. :)

post-6-1193148150_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я извиняюсь, а каков принцип действия прибора? :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я извиняюсь, а каков принцип действия прибора? :hi:
На заре своей пчеловодной болезни(как раз кооперативы плодились) я тоже загорелся желанием освоить сбор пчелиного яда.Оборудование покупал в Белой Церкви,за 600 км. от дома.А все потому,что схемы держались в большой тайне.Купил,испытал.Включал рано утром до восхода солнца.Пчелы возбуждались,жалили сильно.Но яд отдавали.Я соскребал со стекол беловатый порошок и радовадся.А вскоре стало известно,что пчеловод за 15 км. от меня тоже ядосбором промышлял и отравился.Спасти не удалось.Вдовой осталась красивая женщина.Я к чему веду? Мало изготовить прибор,надо соорудить или купить бокс для безопасного сбора,найти место сбыта,научиться хранить сырец.К тому же я заметил,что ядосборники нагоняют в ульях температуру,пчелы усиленно роятся.Отказался от затеи,генератор до сих пор в гараже пылится,кассеты со стеклами и проводом по мелочах разошлись.И еще одно наблюдение.Сбором яда можно заниматься человеку,имеющему не менее двух-трех десятков семей.Тогда будет рентабельность,а так пустая трата времени и хлопоты,хлопоты,хлопоты... :angry:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

тоже ядосбором промышлял и отравился

...у нас один, говорят, отравился не насмерть, но стал похож на "костлявую" - лицо черного цвета, работа органов нарушена, и т.д. Очень опасное занятие. Не знаю, помогает ли противогаз...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я извиняюсь, а каков принцип действия прибора?

Пчела одновременно касаясь лапками проводников, разных потенциалов, ощущает удары электрическим током и начинает жалить стекло.
..у нас один, говорят, отравился не насмерть, но стал похож на "костлявую" - лицо черного цвета, работа органов нарушена, и т.д. Очень опасное занятие. Не знаю, помогает ли противогаз...

Для занятия отбором яда нужно иметь специальные принадлежности, иначе можно больше потерять чем получить.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

На днях в пчеловодном магазине встретил специалиста по электронике, который имеет штук пять генераторов импульсов для отбора пчелиного яда. Больше никакой оснастки нет. Хочет продать недорого, но какую цену попросить - не знает. Может, кому-то интересно?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может, кому-то интересно?

Где-то на форумах уже встречал, чтио яда то никому вроде и не надо... :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Где-то на форумах уже встречал, чтио яда то никому вроде и не надо...

Я тоже это встречал, но народ все равно интересуется. Может, кому и пригодится.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

но народ все равно интересуется.

Народ надеется что не надо будет искать рынки сбыта меда. А еще в совковых книгах очень красиво рассписано, что без пчелиного яда чуть ли не вся фармалогическая индустрия загнется...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пчелинный яд спецефичиский продукт :IMHO1: , его сам по себе не используеш, а фармацевтам выгоднее наверно продавать всякую химию, чем возится с пчелинным ядом(как впрочем и с другими продуктами пчеловодства). Тут и вопрос в целесообразности сбора пчелинного яда... :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...у нас один, говорят, отравился не насмерть, но стал похож на "костлявую"

пустая трата времени и хлопоты,хлопоты,хлопоты...

8-9 мая 2004 года я с друзьями побывал на пасеке у В.В. Чоповды в селе Прибуржавское Иршавского района Закарпатской области. Его сын рассказал как они с друзьями- пчеловодами подрядились собирать яд для немецкой фирмы. Пасеки у них были по 120-200 семей. Вобщем собрали они 1кг яда. Немцы яд забрали на анализ, одобрили и сказали, что заплатят когда наши насобирают 10 кг. Собирать никто не стал, так как почти все облысели и стали страдать одышкой и общим недомоганием. Денег так и не увидели, а сума за 1кг должна была быть приличной, забыл точно какой, надо будет посмотреть видео с этим рассказом. Так что делайте выводы сами. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Немцы яд забрали на анализ, одобрили и сказали, что заплатят когда наши насобирают 10 кг.

Так то, наверное, не немцы были, уж больно на "наших" похоже, по почерку... Вот паразиты :angry:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сума за 1кг должна была быть приличной,

Стоимость 1гр яда в то время была 25 у.е. Выходит наших "кинули" на 25000 ихних паршивых зелёных. :ak::ae:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Збираючи отруту, отримав дуже гіркий досвід з її реалізацією. Випробував усі методи, навіть вдосконалив технологію та створив свій прилад для відбору отрути, про який нижче піде мова, що дозволив отримати набагато більше чистішої отрути. Але все закінчилося лише реєстрацією авторських прав на винахід. Зібрану отруту не зміг реалізувати в Україні, так і пропала. В усіх інформаційних джерелах пишеться про гостру необхідність бджолиної отрути фармацевтичною промисловістю усього світу. Так чому ж її не купують? Дуже прикро, що найцінніший продукт бджільництва нікому не потрібний. Я вважаю, що ця проблема хвилює багатьох пасічників. Будемо сподіватися, що на Україні знайдуться ринки збуту для бджолиної отрути. Як було доведено інститутами бджільництва, організм бджоли по анатомічним та біохімічним аспектах не відрізняється від інших організмів. Тому всі фізіологічні процеси, що притаманні живому організму, поширюються і на бджолу. Бджола має центральну та периферичну нервові системи та м’язи, якими ці системи керують. Керуючі команди нервової системи регулюються в свою чергу сигналами, які проходять по чутливим нервовим шляхам від рецепторів, розташованих як в середині, так і на поверхні організму бджоли. Одним серед найкращих подразників для бджоли виступає електричний струм, так як нерви і м’язи функціонують завдяки біоелектричним процесам, що протікають в них. Найкраще імітують ці процеси такі показники струму – 25-35В, частота 1000-1200Гц , експозиція імпульсів 1,5сек., перерва 2сек., щоб бджола мала можливість пересуватися далі. В даному приладі для відбору бджолиної отрути усунуто усі недоліки існуючих аналогів, а саме: на відбір бджолиної отрути у приладі кліматичні умови не впливають, бо прилад ізольований від навколишнього середовища; відбір бджолиної отрути проводиться майже від усіх бджіл, а не від 15-20%, які захищають сім’ю при існуючих методах; відсутнє явище, коли бджоли через 40хв. звикають до дії струму і знову повертаються на відбираючу рамку, тим самим не даючи іншим бджолам віддавати отруту; завдяки створеним умовам для швидкого віддавання бджолиної отрути, відсутні випадки прополіскування відбиваючої рамки, що знижує якість продукції; конструкція прилада виключає можливість бджолам переміщуватися в один бік вулика, як це відбувається при використанні рамки для відбору бджолиної отрути; відсутній прямий контакт бджіл з полірованим склом, що зменшує забруднення отрути механічними домішками. Винахід стосується сільського господарства, а конкретно – бджільництва та апітерапії. Відомий пристрій для відбору отрути у бджіл, відпрацьованих на взятку, який складається з бджолоприймача, спорядженого волосяним подразником, виготовленого у вигляді пучка волосся, прикріпленого в шахматній послідовності між рядами до поточної частини проходу для бджіл і розміщених над отрутоприймачем. Недоліком пристрою є низька продуктивність. Джерело публікації аналога – а.с. 207351, 22.12.1966(2). Найближчим аналогом за технічною сутністю до поставленого завдання для відбору бджолиної отрути запропонований пристрій, в який входить блок живлення, отрутоприймач і дроти. Отрутоприймач складається з пластмасового корпусу, на якому натягнуті дроти-електроди, під якими лежить скло. Він встановлюється у льотка на прильотній дошці. Бджоли, що входять чи виходять з вулика, проходять по склу з позитивними і негативними електродами, замикають їх ніжками і отримують удар струму. Після електродії вони жалять скло, на якому залишається отрута, вона швидко висихає. Вихід отрути в ідеальному випадку за шість місяців при 26-ти кратному відборі від однієї сім’ї становить від 3,7 до 4,4г. Недоліком прототипу є невисока продуктивність, так як відбір отрути проводиться лише від 15% бджіл, що захищають сім’ю. Отрута має різні домішки, бо бджоли жалять як скло, так і металеві електроди, які розміщені над ним. Медозбір зменшується на 28%, а кількість розплоду – на 17% через багаторазове травмування бджіл струмом. Джерело публікації аналога – Приходько Н.С., Ярошенко В.В., Писарева Е.В., Артемьева С.В. Продукты пчеловодства и мумие в медицине и косметике. Запорожье, 1993. – 187с. Мета винаходу – отримання чистої і максимально можливої кількості отрути при мінімально негативних впливах на бджіл, кількість розплоду і розвиток бджолиної сім’ї, зимівлю та на медозбір порівняно з відомими аналогами і прототипами. Прилад для відбору бджолиної отрути включає в себе генератор імпульсного струму, отрутоприймач та отрутоприймаючу пластину, у вигляді полірованого скла, розміщену під ним. Застосування трапецієподібних коридорчиків у конструкції отрутоприймача обмежує рух бджіл, змушуючи їх рухатися прямолінійно, йдучи лапками лише по нижній основі коридорчика. Бджоли проходять по коридорчику, рухаючись на світло і запах матки, потрапляють на один із трьох секторів, їх б’є струмом, і вони крізь щілину жалять поліроване скло. У звичайній рамці для відбору бджолиної отрути електродами виступають натягнуті металеві дроти, на які сідають бджоли і їх прихвачує струмом. Хоча і використовують імпульсний струм, що дозволяє їм частково розслабити брюшко і залози з отрутою, але цього недостатньо. Для максимальної віддачі отрути бджоли повинні піддаватися дії струму декілька разів з переривами для повного розслаблення брюшка, щоб залози почали працювати в режимі «насоса». А повне розслаблення залоз під час перерв між дією струму настає, коли бджоли рухаються. Саме ці умови і втілені в конструкції прилада. На фіг.1 зображено загальний вигляд прилада для відбору бджолиної отрути, встановленого на вулику; на фіг.2 показано вид А на фіг.1; на фіг.3 показано розріз за А-А на фіг.1; на фіг.4 показано розріз за Б-Б на фіг.3. Прилад для відбору бджолиної отрути складається із металевого каркасу 10, отрутоприймача 2 з отрутоприймаючою пластиною 11, генератора імпульсного струму 9 та боксу 1 для бджіл з отвором 3 у вигляді карману для струшування бджіл з рамок. Отрутоприймач 2 складається з пластмасового коробу 12, в який вкладається отрутоприймаюча пластина 11 у вигляді полірованого скла. Короб 12 накривається пластмасовою пластиною 13, на якій розміщені пластини-електроди 6, між якими є прорізі 5. Всі пластини-електроди 6 суміжно з’єднані між собою і закінчуються клемами 7,8 для електричного під’єднання до генератора імпульсного струму 9. Пластмасова пластина 13 накривається гофрованою трапецієподібною пластмасовою пластиною 14. Отрутоприймач працює таким чином. Прилад закріплюється на боковій стінці вулика. Всіх бджіл, які є у вулику, крім бджоломатки, струшуємо з рамок до боксу 1 через карманний отвір 3 у боксі 1 і накриваємо отвір 3 темною тканиною. Бджоли з боксу 1 переходять до отруприймача 2, де вони інстинктивно лізуть на світло, що знаходиться в кінці трапецієподібного коридорчика 4, розміром нижньої основи 10-11мм, верхньої основи 5-6мм і висотою 5,5-6,5мм. Проходячи по ньому, вони потрапляють на кожний з трьох секторів. Кожний сектор складається з двох хромованих пластин-електродів 6, на які подається імпульсний струм від генератора імпульсного струму 9, розміщених паралельно одна одній в одній площині довжиною по 40мм, між якими є прорізь 5 шириною 4-5мм та довжиною 60мм, крізь яку бджоли під дією імпульсного струму віддають отруту на поліроване скло. Зазор між полірованим склом, тобто отрутоприймаючою пластиною 11 та пластмасовою пластиною 13 складає 0,6-1,2мм. Цього зазору буде достатньо, щоб бджола, піджавши брюшко, мала можливість крізь прорізь 5 жалити поліроване скло, на якому і залишатиметься отрута. Відстань між секторами складає 50-60мм. На пластини-електроди 6 подається імпульсний струм від генератора імпульсного струму 9 величиною 25-35В з частотою 1000-1200Гц, експозиція імпульсів 1,5сек., перерва 2сек., щоб бджола мала можливість пересуватися далі. Застосування даного приладу зменшить затрати праці та збільшить продуктивність по відбору бджолиної отрути. На даний момент, проводяться дослідження для створення приладу на основі поєднання різних фізіологічних факторів, щоб бджоли взагалі не піддавалися дії струму. Відбір отрути починаємо весною від сімей силою не менше 8-9 вуличок, коли пройшла заміна бджіл, які зимували. Сеанси відбирання проводимо через кожні 38днів. Це період часу, за який сім’я оновиться, вийде нове покоління бджіл(21день) та на 17-й день їх життя вони накоплять в собі найбільше отрути, а за цей час старе покоління спрацьовуватиметься та відмиратиме. З печатного розплоду, який знаходиться у вулику на момент відбору, будуть виходити бджоли, які і обслуговуватимуть наступне покоління. Тому виходить, що відбір отрути у бджіл ми проводимо лише один раз за їх період життя. Це до мінімуму зводить негативний вплив струму, який на них діяв. Бо відомо, що провідник, по якому тече струм, нагрівається. Так само і при замиканні бджолою електродів по її тілу протікає струм, що призводить до травмування тканин. Дослідження показують, що при зменшені частоти відбору бджолиної отрути від сімей їхня продуктивність навпаки збільшується, не рояться і зимують краще. Це викликано тим, що бджоли, відчуваючи зниження захисної функції сім’ї, намагаються збільшити свою силу за рахунок продуктивності матки. Краще відбирати отруту ввечері або рано вранці. Процедура займає від 0,5 до 1год. Пасічник повинен записувати до журналу черговість відбору отрути від сімей, щоб через 38 днів знову почати відбирати отруту в тій же послідовності. Так як останній раз відбір отрути проводимо в кінці серпня, бджоли встигають підготуватися до зими і добре зимують. Якщо проводити сеанси з відбору через кожні 12днів, отрути отримаємо на 10% більше, але при цьому бджоли дуже погано розвиваються, а товарного меду взагалі не буде. Використовуючи даний прилад і технологію відбору, ми зможемо отримати максимально можливу кількість отрути при мінімально-негативних впливах на бджолосім’ю. Я не лише підібрав режим стимуляції, а й створив нову конструкцію прилада, завдяки якій і досягається зазначений ефект. Теоретично можна розрахувати потенціал отрути в сім’ї, який ми можемо зібрати за сезон. Для прикладу візьмемо сім’ю, яка ранньою весною мала 8-9 вуличок(Дадана) з бджолами. За даним методом відбирати отруту ми будемо 4 рази за сезон від кожного нового покоління бджіл. Як відомо, одна бджола віддає від 0,00006г до 0,0001г отрути. Отже, на графіку ми отримуємо такі результати. Але на практиці цей показник буде на 15-25% менший. Номер поданої заявки а20070898 від 29.01.2007р. із встановленим пріоритетом. На даний момент патент на винахід готується до публікації. З повагою Закускін Юрій Геннадійович. Всі інші розробки знаходяться на моєму сайті bee-ua.narod.ru.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

это все хорошо,но никому не нужно - потому что это Сизиф труд,яд никому не нужен

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

это все хорошо,но никому не нужно - потому что это Сизиф труд,яд никому не нужен
А я буду сподіватися, що знайдуться люди, яких це зацікавить. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 years later...

Подскажите пожалуста можно ли использовать плелиный яд при неврологичесних заболеваниях. Если да, то как правильно это делать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подскажите пожалуста можно ли использовать плелиный яд при неврологичесних заболеваниях. Если да, то как правильно это делать.
цим в основному і займаються апітотерапевти. знаю одного в Києві, який навіть взимку проводить бджоловжалення (від 1 до 16 вжалень /1 людину за процедуру). а ще можна їсти підсмажений підмор (в розумних дозах, від 1 чайної ложки...). Як пишуть книжки, в тілі бджоли є речовини, які діють як протиотрута до бджолиного яду. будь-яке лікування треба проводити в присутності лікаря, так як деякі люди погано реагують на апітоксин. А професійний пасічник має мати з собою антидот до бджолиного яду (ампули і шприц), на всяк випадок...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ви мене не правильно зрозуміли. мені потрібна інформація, у моєї знайомої є настойна бджолиного яду, а вона запитує у мене як її використовувати. У книжках нічого не знайшов, хто може надати таку інформацію , буду вдячний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у моєї знайомої є настойна бджолиного яду

на чому настойка?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ви мене не правильно зрозуміли. мені потрібна інформація, у моєї знайомої є настойна бджолиного яду, а вона запитує у мене як її використовувати. У книжках нічого не знайшов, хто може надати таку інформацію , буду вдячний.
Бджолиний яд нема потреби настоювати. При потребі його розчиняють у воді безпосереднньо перед застосуванням. Настійка бджолиного яду - звучить так само як, наприклад, - настійка морської солі...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ПРОПОРЦіЙ НЕЗНАЮ, ЗНАЮ ЩО Є СПІРТ 70%

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...