Перейти к содержанию

Осы, шершни


sij

Рекомендуемые сообщения

мне довелось из пустого лежака выгонять шершня -начинал гнездо строить - вобщем в маске, вооружившись заставной доской в качестве тенисной ракетки, сбивал его на ходу, жужик тяжелый и одного хорошего попадания достаточно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Ось такого монстра я знайшов в себе в селі на підвіконні: post-4573-1335944769_thumb.jpg post-4573-1335944842_thumb.jpg Це він в порівнянні з сірником та з звичайною осою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось такого монстра я знайшов в себе в селі на підвіконні: post-4573-1335944769_thumb.jpg post-4573-1335944842_thumb.jpg Це він в порівнянні з сірником та з звичайною осою.
Не поверите!! Сегодня точно такого же убил. Сроду таких крупных не видел. :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось такого монстра я знайшов в себе в селі на підвіконні: post-4573-1335944769_thumb.jpg post-4573-1335944842_thumb.jpg Це він в порівнянні з сірником та з звичайною осою.
Не поверите!! Сегодня точно такого же убил. Сроду таких крупных не видел. :blink:
Вчора одного пiдстрелив тапочком коло вулика аще один залiз в бутилку пастк обидва сантиметрив чотири я гадаю що то лiтають матки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора одного пiдстрелив тапочком коло вулика аще один залiз в бутилку пастк обидва сантиметрив чотири я гадаю що то лiтають матки.
Я за останні 4 дні штук 5 убив і сьогодні один залетів в пастку.... а восени пастки були переповненні ними....... жуть
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

В мене теж шершні розліталися знайти не можу звідкі беруться, за день якось 4 штуки забив мухобойкою. Мале бігає жінка ходить щось робить тре з цім. А що поки ензнаю вперше стількі шершнів бачу. Одне добре ос нестало.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене цього року дуже багато шершнів , такого ще не бачив . На 10 сотках теплих грядок знайшов 5 самок що починали будувати соти . Дуже їм подобається ритись в товстому шарі мульчі . Личинки ще малі , десь по 3 - 4 мм , і соти тільки на декілька десятків чарунків . Але можна собі тільки уявити , що буде в кінці літа :blink: ! Завтра розставлю ловушки з пляшок . Хто знає на яку відстань від гнізда літають шершні та оси ? І чи буде залазити в ловушку перезимувавша самка шершня , їй же зараз потрібна білкова їжа для годування личинок ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Завтра розставлю ловушки з пляшок . Хто знає на яку відстань від гнізда літають шершні та оси ? І чи буде залазити в ловушку перезимувавша самка шершня , їй же зараз потрібна білкова їжа для годування личинок ?
В мене зимувалий шершень заліз в тогорішню ловушку і втопився.... так що я думаю що будуть.... сам планую з понеділка поставити, бо вже замахався за ними бігати.....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

То що просто поставити обрізану пляшку з перевернутим кінчиком і налити туди компоту з уксусом? І прощавайте шершні? Ос майже не бачу, а шершні полізуть в пляшку? Товариство хто ловив так підтвердіть, прошу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знайшов в неті , що радіус полювання шершня 1,5 - 2,5 км. , рідше до 5 ти . З іншого боку , велика сім"я шершнів за добу приосить личинкам 500 грам різних комах , в тому числі нічних , на яких крім ще кажанів майже ніхто не полює . Тому шершня можна вважати санітаром лісу , чи саду ;) . Особливо це важливий фактор для мене , оскільки займаюсь оранічним землеробством . В мене в замковому отворі на хвіртці в сад 3 роки поспіль живуть оси . Членів нашої сім"ї - не кусають , впізнають по запаху . Хоча сусідських дітей покусали один раз . А колись навпроти вхідних дверей , в 4х метрах , в горісі жили шершні . За рік нікого не вкусили крім кошеняти , яке вирішило погратися з ними . До речі , як і бджоли самки шершнів повідомляють сестрам де знаходиться багато корму . Тому ловушки влітку мабуть оправдано тримати поблизу пасіки , може в неї попаде самка розвідниця і це дозволить запобігти масовому винищенню бджілок беспосередньо біля льотка . А в полі , на взятку, вони не вибирають бджіл зпоміж інших комах , тому великої шкоди не завдають . Мені здається від комбайнів , косарок та іншого навісного (я вже не кажу про хімікати) гине набагато більше бджіл в полі . Думаю на пасіці , в грядках чи інших місцях , де ми часто ходимо треба запобігати виникненню гнізд . А всіх інших вважати своїми друзями :IMHO1: .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня ос в этом году как грязи.Но в ловушки ,что с добавлением уксуса,что просто с компотами,что с прокисшими, почему-то не идут.Пока ловлю только мух.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня ос в этом году как грязи.Но в ловушки ,что с добавлением уксуса,что просто с компотами,что с прокисшими, почему-то не идут.Пока ловлю только мух.
Я честно говоря я не слышал про уксус ничего, забродившее варенье разбавляю водой, наливаю в ловушку, уже в этом году масса потонувших!! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

очень активно начали доставать осы, поставил ловушки, через 15 минут в одной ловушке было уже 7 ос

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
Так что вывод сделанный Вами sij - "Надо бы заприметить, может пригодится."

В прошлом году небыло ос, в этом сезоне небыло меду, а в этом осы уже достали своей назойливостью, будем посмотреть :) что будет в следующем сезоне, может действительно закономерность. :hmm:
Похоже примета верная. Судя по полчищам ос, надо готовить бидоны на следующий год. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня почистил ловушки, осы уже крупные пошли в ловушки, наверное самки, работяг я переловил. :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так что вывод сделанный Вами sij - "Надо бы заприметить, может пригодится."

В прошлом году небыло ос, в этом сезоне небыло меду, а в этом осы уже достали своей назойливостью, будем посмотреть :) что будет в следующем сезоне, может действительно закономерность. :hmm:
Похоже примета верная. Судя по полчищам ос, надо готовить бидоны на следующий год. :)
А в мене навпаки. Того року пастки повні ос і шершнів. Цього року майже пусті - близько десятка ос попалось і все :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня почистил ловушки

На фото часть ловушек, остальные ловушки из темных бутылок, там еще больше

post-1693-1348943688_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вот правда. Надо больше бутылок сделать!!! спасибо!! :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А в мене навпаки. Того року пастки повні ос і шершнів. Цього року майже пусті - близько десятка ос попалось і все :dntknw:
І в мене пусті :dntknw: Всі оси у вуликах чомусь. Під плівкою добре видно, доводиться вручну давити...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І в мене пусті

Что наливаете в ловушки?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я розводив варення, є шершні і ос багато але з вересня щось перестали туди лізти ну і так їх менше. можливо потрібно їх поновлювати?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Что наливаете в ловушки?
Перепробовал прокисший компот, разведенное варенье, сыту. Сейчас в помещении где храню инвентарь оставляю небольшую щель. Ос набивается полно. Все летят на окна, а дальше просто... Один удар мухобойки - 2-3 осы. За день не меньше сотни. :af: Еще послабили осы давление на пчел потому, что на калине полно тли и соответственно ос.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

остальные ловушки из темных бутылок, там еще больше
Блин,а у меня в ловушки не идут :ak: Может есть секрет закваски?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Похолодало, а осы еще летают и пытаются зайти в леток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня почистил ловушки

На фото часть ловушек, остальные ловушки из темных бутылок, там еще больше
э бутылки маловаты, у меня 1.5-2 литра, там до половины. Ставил сначало пиво-отлично, затем испорченное варение от 2002 года, ловушки работают, но всех ос еще не побили. Учитывая, что осы любят зимоватьв пустых ульях по морозу надо будет повыкидывать их оттуда. Ну и оригато круглым леткам - их защищать пчелам проще.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...