Перейти к содержанию

Осы, шершни


sij

Рекомендуемые сообщения

олько пчелы их прогоняют. :dntknw: Вот и все. :hi:
Мабуть iз осами пора закiнчувати :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Осы появляются на пасеке уже в августе. Когда на пасеке уже должно быть приготовление к зиме. А именно сильные семьи, розумные летки. Не однократно видел, как 2-3 пчелы легко справляются с Осой, а если взять по 50 ос на КАЖДЫЙ улей. То проблем не может и быть. Я за свою жизнь, более чем 5 ос на улей не видел. И то они только летают рядом и залетают в улей только когда ПЧЕЛОВОД его открывает. Так что борьба с Осами себя не оправдывает.

Ви ще багато чого не бачили в своєму житті, юначе!
Посмею предположить, что во всем виновата Карпатка. Она мало-того моль не гоняет, бывает и ос запускает. Я в этом году как раз от Мучичка была проблема, когда после подкормки лезли осы. Но их было оч мало. Видно у Вас они пробили защиту! Но УС и Бакфаст даже на подлете валят Ос.

Ну це вже взагалі абзац! Шановні бакфастчики! Я от все чекаю, які нові і нові переваги повигадують цьому супер-пупер гібриду! Звідки Ви взяли, що карпатка чи якась інша порода не ганяє ос? У Вас є наукове підтвердження цьому? Я в себе ні разу не бачив, щоб оси безперешкодно заходили до вулика в активний для бджіл період, хіба зверху через відкритий вулик. В активний період, коли сприятливі умови для лету бджіл оси не так страшні, не залежно від їх кількості. А от при похолоданні як зараз, коли бджоли по своїй фізіології не можуть бути активними, а оси достатньо жваві, тоді і настає загроза розгромлення сімей, чи відводків. Чи бакфаст зберігає активність при температурі нижче +8? Можливо що в них розплоду ще багато, тоді інша річ... З осами треба боротися і краще навесні, коли вилітають лише матки. Всіх не знищите полюбе, принаймні залишаться ті, які живуть подалі від пасіки. Позаминулого року не ставили ловушок навесні, то була чорна нашесть і ловушки в серпні не допомагали. А цього року оси є, але недошкуляють. Тому особливо і не боремося. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Есть фильм, как осы бомбят пасеки. Если не изменяет память, вроде называется "Шершни из Ада" На сайте медосбор он точно естьМожет и еще где есть. Очень красивый, и в то же время жуткий фильм. Как шершни мигом расправляются с пчелами

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

zaporojec, Осы и Шершни - это разные насекомые. Тоже самое, если сравнивать дворяжку с волком.

Я от все чекаю, які нові і нові переваги повигадують цьому супер-пупер гібриду!

Если уже упрекаете людей в доказательстве. Прошу НАУЧНОЕ подтверждение, что бакфаст гибрид. А то получиться, что кому-то не верите, а сами пересказываете услышанное.
Я в себе ні разу не бачив, щоб оси безперешкодно заходили до вулика в активний для бджіл період, хіба зверху через відкритий вулик. В активний період, коли сприятливі умови для лету бджіл оси не так страшні, не залежно від їх кількості. А от при похолоданні як зараз, коли бджоли по своїй фізіології не можуть бути активними, а оси достатньо жваві, тоді і настає загроза розгромлення сімей, чи відводків. Чи бакфаст зберігає активність при температурі нижче +8? Можливо що в них розплоду ще багато, тоді інша річ...

Вы сами ответили на свой вопрос. Когда у карпатки ВООБЩЕ нет расплода и их активность оч слаба (даже охраны толком нет), когда у бакфаста тащат пыльцу.
Ви ще багато чого не бачили в своєму житті, юначе!

Больше чем Вы думаете, Старче.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Осы и Шершни - это разные насекомые. Тоже самое, если сравнивать дворяжку с волком

Спорить не буду, хотите пусть будет так.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Больше чем Вы думаете, Старче.

В принципі нічого окрім хамства я від Вас і не чекав. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Больше чем Вы думаете, Старче.

В принципі нічого окрім хамства я від Вас і не чекав. :hi:
А для кого-то это комплимент. Извиняюсь, если обидел. Но всё же вернемся, что Вы усомнились в ЛИЧНО МОИХ наблюдениях, требуя сходу научных доказательств. Я конечно их не предоставлю. Но хотелось-бы услышать Ваше НАУЧНОЕ доказательство, что Бакфаст - Гибрид. Или это Вы услышали от кого-то и пересказали?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ви ще багато чого не бачили в своєму житті, юначе!

Я еще оч много хочу увидеть. Но наверняка знаю, что возраст ничего не значит. Нужно одинаково общаться со всеми поколениями. Порою дети такое говорят, что за голову берешься... А смотреть на молодых свысока - это ошибка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Но УС и Бакфаст даже на подлете валят Ос.

Ну це вже взагалі абзац! Шановні бакфастчики! Я от все чекаю, які нові і нові переваги повигадують

А раптом не вигадують, і у бакфастів, крім матки, робочих і домашніх, з'явилися бойові винищувачі ос і шершнів (синиці, миші і пасічники- конкуренти вже на прицілі), які супроводжують своїх бджіл до місця взятку :helpme:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вы усомнились в ЛИЧНО МОИХ наблюдениях, требуя сходу научных доказательств. Я конечно их не предоставлю. Но хотелось-бы услышать Ваше НАУЧНОЕ доказательство, что Бакфаст - Гибрид.

Подивіться на верх екрану і почитайте назву теми... Мова тут не про гібрид бакфаст. Втім, якщо Ви вважаєте що це порода, то Ваші проблеми і переконувати я нікого не збираюся. Інформації на цю тему достатньо для того, хто хоче зрозуміти. А мова тут іде про шершнів і ос. Якщо Ви не бачили більше 5 ос біля свого вулика, то не означає, що проблеми з осами нема ніде. Тому я і написав, що Ви ще багато чого тоді не бачили(я б сильно не заперечував, якби хтось і мені таке сказав ;) ). А ще:
Посмею предположить, что во всем виновата Карпатка.

І тут же:
Но УС и Бакфаст даже на подлете валят Ос.

:umora: Ну кругом карпатка винна, а єдинна панацея від всіх лих - це бакфаст! Не вірю я в панацеї і універсальність, а що таке карпатка, справжня карпатка, знаю не по розмовах... Згідний, що зараз це проблема, але більшою проблемою завжди було саме завезення чужорідних порід. І хто цікавився історією українського бджільництва про це знає. Не буду казати що не б'ють на підльоті, бо я того не міг бачити, в мене тільки карпатка з помісними. Але натомість я ніколи не бачив, щоб шершні хапали бджіл, як то тут хтось писав, хоча цього року мали ми гніздо в днищі вулика, проте як би сприймалися мої запевнення типу "Хлопці, та що ви вигадуєте! Я за все своє життя не бачив, щоб шершні бджолам шкодили! Боротьба з шершнями не потрібна і навіть шкідлива! А винні в тому бакфаст(наприклад, провокує своєю миролюбністю), бо карпатка шершнів в клуб бере ще на підльоті і душить поки долетить до землі..." А що? В кого не було карпатки, не зміг би мені заперечити... А потім ще зайшов би в тему про щурку золотисту(дякувати Богу в нас її наразі нема) і теж би сказав, що то проблема лише в УС(бафаст, СР, СК ...), яка сама в дзьоба лізе, бо карпатки від щурок на льоту вивертаються... :ole_ole: Я не знаю на чому основана така "логіка" - "якщо проблеми не існує в мене, значить її не існує взагалі!". Тому не бачу змісту для людей, які не мають певних проблем, писати у відповідних темах. Ну хіба... Але ми тут не про це... ;) Повірте, що 5 ос над вуликом - це не проблема, я б тоді і ловушок не ставив, але коли їх лізе тьма, що рамки з вулика не можна вийняти, щоб котрусь не придусити... Я тільки ЗА те, щоб Вам (і не тільки) не довелося такого бачити... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Сьогодні з 8 ловушок для ос зібрав чверть відра (за тиждень). На вулиці холодно, бджола не активна, а оси звірствують. В 2 відводках закрив нижній льоток, привідкрив верхній - стали краще оборонятися. Якщо так далі піде з погодою то розібють відводки. :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Но УС и Бакфаст даже на подлете валят Ос.

Неправда :IMHO1: Выложите видео где пчела на подлёте валит осу. Летки без охраны. как в УС так и в Букфаста. Когда вышло солнце, то начали охранять. Но чтоб на подлёте...фантастика. температура днем +3- +5 Ночью -1 -2.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

В мене за ці два осінні місяці оси розбомбили 4 сім"ї із 5 . Залишилась сама сильна в дуже ослабленому стані . Помітив , що оси після своєї чорної роботи не залишають навіть трупів бджіл - на дні може півстакана лапок і крил . Розплоду було ще на початку вересня до 5-6 рамок , а як почались раптові похолодання і дощі + оси , то сім"ї поступово зникли . Мед почали красти вже як нестало бджіл і розплоду . Ловушки малоефективні , бо хоч і ловлять чимало ос але не рятують бджіл . Доведеться вкотре заводити бджіл з нуля . :angry: Ще раз скажу , що оси в першу чергу крадуть розплід і молодих бджіл і вже потім ближче до зими переключаються на мед .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене за ці два осінні місяці оси розбомбили 4 сім"ї із 5 . Залишилась сама сильна в дуже ослабленому стані . Помітив , що оси після своєї чорної роботи не залишають навіть трупів бджіл - на дні може півстакана лапок і крил . Розплоду було ще на початку вересня до 5-6 рамок , а як почались раптові похолодання і дощі + оси , то сім"ї поступово зникли . Мед почали красти вже як нестало бджіл і розплоду . Ловушки малоефективні , бо хоч і ловлять чимало ос але не рятують бджіл . Доведеться вкотре заводити бджіл з нуля . :angry: Ще раз скажу , що оси в першу чергу крадуть розплід і молодих бджіл і вже потім ближче до зими переключаються на мед .
Даю їм мясного чи рибного фаршу в пласт. пляшку, в якій відрізана та перевернута горловина шийкою вниз.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Даю їм мясного чи рибного фаршу в пласт. пляшку, в якій відрізана та перевернута горловина шийкою вниз.

И желательно это делать с ранней весны. Тогда эффекта будет больше
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

мясного чи рибного фаршу

а міняєте його часто?????
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а міняєте його часто?????
буваю на пасіці 1 р на тиждень, той везу з собою свіжий.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
В мене за ці два осінні місяці оси розбомбили 4 сім"ї із 5

В этом году, как никогда, осы свирепствуют, в ловушки идут слабо, а вот на семьи нападают.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ловушки совсем не идут. А вот в ульи... одной семьи уже нет, вторая на исходе. Надо что то менять в конструкции улья. На следующий год буду осенью закрывать все летки в днище, а на корпуса вот такие заградители.post-1517-1384183190_thumb.jpg левый верхний сектор не даст осам с ходу проникать в улей. Пчелам будет проще охранять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ловушки совсем не идут. А вот в ульи... одной семьи уже нет, вторая на исходе.

Почти идентичная ситуация, только потеряно уже две семьи и третья очень ослаблена.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
кошмар :ak::ak::ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Скоро навалятся на тех кто не занимался ловлей и разрушением гнёзд Я лично трижды чердаки проведал и поставил ловушки для ос Правда только недавно ,так что на конкурс фотографий банок полных ос ,пока не готов

Мико, зараз якраз той час найефективніший , коли треба виставляти ловушки, не проспіть!! А то прийдеться лазити по чердаках. Зараз виловлюються їх матки, пізніше будуть лише робочі особини попадаться. Нагадую про свій ефективний метод боротьби з осами та шершнями. " Ні пуху, ні пера!"post-6465-1394869369_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико, зараз якраз той час найефективніший , коли треба виставляти ловушки, не проспіть!
У меня стоят уже Только объёмы у меня побольше И скотчем лейку креплю, что бы ветер не сдувал А банку 3-х литровую с литром приманки не сдует И Крышу легко приделать обвязав вокруг банки три палочки от нижних брусков и сверху прибив крышу Тогда при дожде не будет попадать дождевая вода внутрь Рекомендую
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нагадую про свій ефективний метод боротьби з осами та шершнями. " Ні пуху, ні пера!"post-6465-1394869369_thumb.jpg
Бджоли не попадають?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня стоят уже Только объёмы у меня побольше
:ay: Остаётся только удивляться, почему раньше не додумался. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...