Перейти к содержанию

Монофлерний мед


Рекомендуемые сообщения

Десь було задане питання про дресировку бджіл - одразу не відповів, а тепер не знайду теми :dntknw: Відкрию нову тему - може ще кому знадобиться. Дрессировка бджіл використовується тоді, коли в межах льоту бджіл цвіте кілька медоносів і пасічник хоче, аби бджоли віддали перевагу одному з них, а самі бджоли не сходяться з ним в поглядах :umora: Або якщо бджоли неохоче несуть нектар з деяких медоносів - до таких можна віднести люцерну, коріандр, гречку та деякі інші. Є кілька видів дресировки, я користувався найпростішим, на мою думку, коли бджолам згодовується ароматизований сироп. Для цього варять сироп 1:1 десь по 100 грам на сім'ю, а на кожен літр сиропу, охолодженного до 50 градусів, дається щільно заповнена склянка квітів медоносу. Ставиться настоюватись звечора на ніч, а зранку, до льоту бджіл, проціжується і роздається по сім'ях. Варто повторити процедуру кілька днів підряд для закріплення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І де Ви три роки тому були,коли у мене коріандр під носом цвів,а бджоли його ігнорували???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І де Ви три роки тому були,коли у мене коріандр під носом цвів,а бджоли його ігнорували???
:umora: Я вам співчуваю - амбре що треба, та ще й під носом.... Не даремно друга назва - клоповник.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже доречна тема. В нас мають (за інформацією БіБіСі) сіяти гречку і соняшник, потрібно буде привчити їх до гречки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо появиться добрий медонос - бджоли самі його скоро "занюхають"... Тим більше коли пасіка складається не з 2-3 вуликів :baby: Мої бджоли літають на поля словацьких фермерів (наші біля Ужгорода тільки картоплю вирощують) - таможня і прикордонники нічого не можуть зробити... :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є ще один спосіб дресировки, з відомих мені, але не користувався і сумніваюсь в його ефективності. Суть методу, не вдаючись в деталі, наступна: Бджолам дають годвниці з медом або сиропом і рано вранці виймають годівниці з вуликів разом з бджолами і відносять на певну віддаль від вулика. Над годівницею встановлюють великий блискучий помітний здалеку щит. Бджоли повертаються до вуликів і запам'ятовують ознаки за якимим знаходять кормушки знову. Наступного дня - те саме, але цього разу відносять ще далі - і так поступово переносять до самого поля з медоносом. Як на мене - дурня повна. Поки з тими годівницями щоранку бігатимеш туди-сюди, щоб подолати скажімо 1 км до поля, то взяток вже скінчиться :umora: А ще уявляю обличчя фермера, як він побачить ідіота, що бігае по його полю з великими блискучими щитами - НЛО ловить? :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо появиться добрий медонос - бджоли самі його скоро "занюхають"... Тим більше коли пасіка складається не з 2-3 вуликів :baby: Мої бджоли літають на поля словацьких фермерів (наші біля Ужгорода тільки картоплю вирощують) - таможня і прикордонники нічого не можуть зробити... :)
Не розмитнений словацький мед. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є ще один спосіб дресировки, з відомих мені, але не користувався і сумніваюсь в його ефективності. Суть методу, не вдаючись в деталі, наступна: Бджолам дають годвниці з медом або сиропом і рано вранці виймають годівниці з вуликів разом з бджолами і відносять на певну віддаль від вулика. Над годівницею встановлюють великий блискучий помітний здалеку щит. Бджоли повертаються до вуликів і запам'ятовують ознаки за якимим знаходять кормушки знову. Наступного дня - те саме, але цього разу відносять ще далі - і так поступово переносять до самого поля з медоносом. Як на мене - дурня повна. Поки з тими годівницями щоранку бігатимеш туди-сюди, щоб подолати скажімо 1 км до поля, то взяток вже скінчиться :umora: А ще уявляю обличчя фермера, як він побачить ідіота, що бігае по його полю з великими блискучими щитами - НЛО ловить? :blink:
:umora: Прикольный метод А вообще вся эта дрессура точно "дурня повна". Если один взяток "перекрывает" лучший взяток, то ты им "хоть косички заплетай"..идти будут на лучший взяток. Тоже когда-то маялся с частью пасеки так. У самих ульев гречиха, а через поле зацвел подсолнух.Я разве что с щитом по гречке не бегал, а в результате "видели они ту гречиху..." :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вообще вся эта дрессура точно "дурня повна"

Золотые слова :ay: ... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вообще вся эта дрессура точно "дурня повна"

Золотые слова :ay: ... :hi:
Ну чому ж, я застосовував перший метод, коли неподалвк стаціонару цвіло поле гречки, а бджоли його не хотіли помічати. Чекав день, два, чотири... А нектар як збирали по сусідських городах, так і збирають, а за село ні на метр - от не дос маку їм та гречка і хоч ти трісни. Я не знаю чому так, але вже помічав сам і від інших чув - не всі сім'ї та не на кожному полі хочуть носити мед з гречки. Може від грунту залежить, може від породи чи кліматичних умов... :dntknw: Так от у мене результат був - після 2 днів дресировки пішли на гречку (я ще день потім сироп давав для підстраховки)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

В мене в акцію попадає ріпаковий мед, а ще разом з акацією цвітуть іншші рослини, то мед і після акації густіє швидко... А ось разом з пізньою липою цвіте катальпа , то мед з неї піднімається над липовим і був рідким і зимою, а потім ... закінчився- на нього був повишений попит...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене в акцію попадає ріпаковий мед, а ще разом з акацією цвітуть іншші рослини, то мед і після акації густіє швидко... А ось разом з пізньою липою цвіте катальпа , то мед з неї піднімається над липовим і був рідким і зимою, а потім ... закінчився- на нього був повишений попит...
Я делаю так, если мне надо получить чистый мед с акации или любой другой культуры. Как только отцвела предшествующая культура, отбираю весь мед на откачку,если в этом есть необходимость, не зрелый мед ставлю в инкубаторы ( семьи, где собираю не зрелый мед). В рабочие семьи ставлю суш. И получаю с акации два меда. Майский-он как правило золотистого цвета и акацию-он цвета мор.воды,почти прозрачный.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене в акцію попадає ріпаковий мед, а ще разом з акацією цвітуть іншші рослини, то мед і після акації густіє швидко... А ось разом з пізньою липою цвіте катальпа , то мед з неї піднімається над липовим і був рідким і зимою, а потім ... закінчився- на нього був повишений попит...
Я делаю так, если мне надо получить чистый мед с акации или любой другой культуры. Как только отцвела предшествующая культура, отбираю весь мед на откачку,если в этом есть необходимость, не зрелый мед ставлю в инкубаторы ( семьи, где собираю не зрелый мед). В рабочие семьи ставлю суш. И получаю с акации два меда. Майский-он как правило золотистого цвета и акацию-он цвета мор.воды,почти прозрачный.
Розділити попередній і наступний мед можна, але поряд з акацією ще цвіте всяка всячина, то акцієвий мед в кращому випадку буде акацієвий на 60-70%...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене в акцію попадає ріпаковий мед, а ще разом з акацією цвітуть іншші рослини, то мед і після акації густіє швидко... А ось разом з пізньою липою цвіте катальпа , то мед з неї піднімається над липовим і був рідким і зимою, а потім ... закінчився- на нього був повишений попит...
Розділити попередній і наступний мед можна, але поряд з акацією ще цвіте всяка всячина, то акцієвий мед в кращому випадку буде акацієвий на 60-70%...
А Вы попробуйте. Когда цветет сильный медонос, пчелы на другие растения не обращают внимание. Смешанный мед может быть только с растений близких по медопродуктивности.Понаблюдайте за цветением трав, или скажите какие растения цветут вместе с акацией. После акации, да. Маслина, экспарцет, и т.д. А во время цветения, какие? Подумайте сами. Пчела чувствует запах на огромное расстояние, и куда же она полетит из улика в котором запах акации, и куда поведет своих подруг первая пчела, вернувшаяся в улик с нектаром акации и сколько пчел полетят следующей ходкой. Смешивает мед пчеловод, а не пчелы. Осталось не много ждать, попробуйте. Удачи Вам.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Когда цветет сильный медонос, пчелы на другие растения не обращают внимание.

Виходить що коли цвіте один медонос на інших зовсім немає бджіл, щось не примічав такого. Інтенсивність льоту з вулика міняється коли з‘являється сильний медонос, але інші медоноси відвідуються не менше ніж вчора
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Виходить що коли цвіте один медонос на інших зовсім немає бджіл, щось не примічав такого.

Дійсно так. Це якщо посеред величезного поля, яке квітує однією рослиною, поставити пасіку тоді буде чистий мед, куди вони ще полетять. А інакше це суміш в будь-якому разі. Є правда метода: дати звечора сиропчику трішки на бажаній рослинці , так часто роблять , наприклад для конюшини червоної.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Виходить що коли цвіте один медонос на інших зовсім немає бджіл, щось не примічав такого. Інтенсивність льоту з вулика міняється коли з‘являється сильний медонос, але інші медоноси відвідуються не менше ніж вчора
Весы у Вас есть? Если не , то купите. И работать станет сразу интереснее и плодотворнее. Весы все расскажут, сколько, когда и как. По интенсивности полета Вы не чего не увидите.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вообще вся эта дрессура точно "дурня повна"

Золотые слова :ay: ... :hi:
Ось що знайшов в інтернеті:
Було випробувано підгодівлю бджіл цукровим сиропом, який мав запах квіток червоної конюшини. Виявилося, що ця підгодівля збільшувала відвідування червоної конюшини бджолами в середньому в 14 разів, а в окремих випадках більш як у 20 разів. Успішність цього способу пояснювалася тим, що корм із запахом квіток конюшини збуджував робочу енергію бджіл і викликав у них умовний рефлекс на запах. Розшукуючи джерело взятку по заданому в кормі запаху квіток конюшини бджоли в основній своїй масі летіли на посіви саме цієї культури. Наступні досліди показали, що подібна підгодівля збільшувала вильоти бджіл на посіви люцерни, соняшника та інших культур.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Конюшину з сиропом я торік сам робив, бачив результат. Тому і написав "наприклад"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не бачу смислу добиватись монофлорності меду, крім можливо випадку , щоб ріпак ек попав у акацію. Поліфлорний мед має кращі смакові і лікувальні властивості, ніж монофлорний. Так само щоб отримати гарне вино підбирають різні сорти винограду, хоча зробити його з одного сорту ніякої проблеми нема. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поліфлорний мед має кращі смакові і лікувальні властивості, ніж монофлорний.

І ціна у нього вища
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не бачу смислу добиватись монофлорності меду, крім можливо випадку , щоб ріпак ек попав у акацію. Поліфлорний мед має кращі смакові і лікувальні властивості, ніж монофлорний. Так само щоб отримати гарне вино підбирають різні сорти винограду, хоча зробити його з одного сорту ніякої проблеми нема.

Щодо останнього, то процесс купажу (змішування) зазвичай проводиться вже після отримання чистого сортового вина, для покращення смаку одного сорту додають інший. Наприклад щоб додати мускатні й цитронні ноти в вина плоского чи простого смаку - тут інша ситуація ніж з медом. А монофлорності можна добиватись, наприклад, коли бажаєте отримати меди різного типу для продажу. Приміром я вивіз бджіл на гречку, а поряд, трохи далі, цвіте соняшник. Я наприклад люблю гречаний мед і віддам йому перевагу перед соняшниковим, тим більше, що останнього багато маю, а на ринку покупцеві треба ассортимент показати :) Це просто до прикладу. Або ситуація, що була в мене і наведена вище - коли гречку посіяли біля стаціонару за 2-2,5 км й вивозити пасіку немає сенсу, а бджоли вперто не хочуть помічати поле. І взяток ніби є, а приносу нектару майже нема. :dntknw: Або коли ви не хочете домішок меду, що швидко кристалізується, бо запасаєте кормові рамки в зиму. Багато може бути випадків і причин, коли знадобиться виокремити сорти меду
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не бачу смислу добиватись монофлорності меду, крім можливо випадку , щоб ріпак ек попав у акацію. Поліфлорний мед має кращі смакові і лікувальні властивості, ніж монофлорний.
Вы не правы. Есть потребитель, а он всегда прав. Есть люди любят свинину, есть - говядину, а есть конину. Ну а почему мы так относимся к меду. На Украине можно получит до 300 сортов меда монофлорного. В нашем регионе я получаю 4-5 сортов, и 5-7 полефлорных. Плохо, что не проводятся выставки-дегустации меда. Тогда бы не только пчеловоды знали, что есть сорта меда собранные с одного растения. Не плохо бы к 2013 году наработать такую практику. И опять Вы не правы. Монофлорный мед вкуснее и лечебнее, чем полифлорный. Само понятие говорит об этом. Полифлорный -разный. А разным его делает не природа и не пчела а пчеловод. Не могу найти, но есть литература гаде говорится, сколь % меда считается монофлорным.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

metrolog, чесно скажу, що весь час чув і читав і думав зовсім навпаки, навіть ще коли не займався пасічництвом, а тільки слухав що розповідав батько... Чим же монофлорний краще? Наведіть більш вагомі аргументи, або джерела досліджень. Бо ваше

Монофлорный мед вкуснее и лечебнее, чем полифлорный. Само понятие говорит об этом. Полифлорный -разный. А разным его делает не природа и не пчела а пчеловод.

Зовсім не вписується в логіку... По-перше, природа дає змогу збирати не так вже і багато сортів монофлорного меду. По друге, не так вже і багато прихильників монофлорного ріпаку, скажемо. А гречаний монофлорний? Не кожен здатний його навіть нюхати... А те понятие, яке говорить за поліфлорний, мені оссобисто нічого не говорить, бо ні природа, ні бджола не задтні "робити" виключно монофлорного меду. Якщо не кочувати, то який монофлорний мед Ви б мали? Щодо смакових якостей, то взагалі з Вами не погоджуюсь - чим багатьший букет, тим мед ароматніший і смачніший. Щодо лікувальних властивостей, то тут можливо в певних випадках монофлорний і краще, але хіба якщо в когось є алергія на певні речовини. А як для зміцнення здоров"я, то навпаки. Чому рахується що бджолам потрібен пилок таки різних рослин? Правильно! Для забезпечення різноманітності корисних речовин. То чим так монофлорний краще? Обмеження смаку, обмеження запаху, обмеження корисних речовин... :dntknw:
В нашем регионе я получаю 4-5 сортов, и 5-7 полефлорных.

А можете назвати ці сорти? Я взагалі скептично відношуся до певних монофлорних медів, особливо які часом зустрічаєш на базарі, наприкла "бояришниковий", ще краще - "обліпиховий", а ще крутіше - "обліпиха з звіробоєм". ;) . Звісно що акація, липа, золотарник - поза конкуренцією...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я взагалі скептично відношуся до певних монофлорних медів, особливо які часом зустрічаєш на базарі, наприкла "бояришниковий", ще краще - "обліпиховий", а ще крутіше - "обліпиха з звіробоєм". ;) . Звісно що акація, липа, золотарник - поза конкуренцією...
Мне с Вами трудно разговаривать. О каком монофлорном меде можно разговаривать, если в Ваше регионе нечем пчел в зиму отправить, кроме как на сахорном сиропе. А на счет рынка, я с Вами полностью согласен. Сам противник, когда вешают лапшу на уши покупателям. Я Вас приглашал в гости, вот приезжайте и вместе попробуем получить и по кушать меда. Ну это, я думаю мы организуем на ближайшей встречи. Думаю если будете следить за ходом событий, и в природе все сложится, то первых два меда будут 5-6.06.11 г. Майский - травы и кустарники и деревья, что я показывал на форум + акация., и акация. А насчет преимуществ полефлорных медов (их невозможно стандартизовать, их бесконечное множество.) а монофлорных-единицы и люди в них нуждаются. Ну а теперь уважаемые пчеловоды какой у Вас будет мед в уликах. У меня сейчас контрольный улик весит 49 кг. Пустой 2 корпуса, рамки, пчелы - 35 кг. Все ждем акации. Привес со всего прочего 100-150 гр. сутки. Качать буду когда вес 3 корпусов будет 80 кг. Какой медонос даст мне такой привес?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Монофлерний мед

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...