Перейти к содержанию

Утепление


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

14 хвилини тому, valik1986 сказав:

все как всегда, зделаеш а потом когда изменить ничего нельзя гадаеш правельно ли зделал...

вобщем улей 10 рамочный дерево, сверху пленка и крыша с пенопластом, внизу глухое дно с летком 1 см высотой и на весь улей (вкладыш) будет ли достаточной такая вентиляция?

знаю что пленку оставляют при сетчатом дне...но не осилил вставить сетчатые вставки и отправил на глухих, вот думаю обеспечит такой леток достаточную вентиляцию?

п.с. зимую в преспособленом под зимовник сарае (вентиляция через щели в двери и через очерет в потолке, обычно сухо)

Плівку замініть на холстик, глухе дно і плівка взимку нестикуються, буде дуже вогко

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

леток 1 см на 40+ см не компенсирует сетку?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, valik1986 сказав:

леток 1 см на 40+ см не компенсирует сетку?

Ні

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, davolodya сказал:

Плівку замініть на холстик, глухе дно і плівка взимку нестикуються, буде дуже вогко

В ульях  с верхней вентиляцией  нужно  ставить гнездо по центру улья и накрывать пленкой  и утеплителя только гнездо а по краям должен  быть проход для выхода углекислого газа и все будит окей :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Холстик зверху пінопластова подушки товщиною 3-4см плотність 25.Подушки з двох сторін по одному синтиметру не оходить до стінки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, targal сказал:

Холстик зверху пінопластова подушки товщиною 3-4см плотність 25.Подушки з двох сторін по одному синтиметру не оходить до стінки

В этом варианте не пойму зачем подушки по бокам тем более если они достают до дна от этого может  быть больше вреда чем пользы :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, tolik2362 сказал:

В этом варианте не пойму зачем подушки по бокам тем более если они достают до дна от этого может  быть больше вреда чем пользы :hi:

В мене заставна з пінопласту стоїть тільки з однієъ сторони до дна недостає 4см  . А мав наувазі верхя подушка з двох сторін має по см зазор

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 минут назад, targal сказал:

В мене заставна з пінопласту стоїть тільки з однієъ сторони до дна недостає 4см  . А мав наувазі верхя подушка з двох сторін має по см зазор

Так это классика :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мені цікаво хтось практикує зимівлю без всілякого утеплення?Сьогодні був на пасіці заглядав у деякі вулики,після морозів у вулику в середині почала таяти ізморозь,надні сирость:((це в тих вуликах де є утеплення,легеньке.)А у двох сімях  утеплення зовсім нема,результан бомба,ізморозь не намерзала на стінках вулика і нема чому танути,сирості нуль.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Женя Циба сказал:

Мені цікаво хтось практикує зимівлю без всілякого утеплення?Сьогодні був на пасіці заглядав у деякі вулики,після морозів у вулику в середині почала таяти ізморозь,надні сирость:((це в тих вуликах де є утеплення,легеньке.)А у двох сімях  утеплення зовсім нема,результан бомба,ізморозь не намерзала на стінках вулика і нема чому танути,сирості нуль.

Думаю, що проблема не в утепленні, а у вентиляційних отворах в кришці.:IMHO: Думаю, що їх площа має бути досить велика...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, ромео сказал:

Думаю, що проблема не в утепленні, а у вентиляційних отворах в кришці.:IMHO: Думаю, що їх площа має бути досить велика...

Та вентиляція начебто нормальна, вже скільки років зимую було більш меньш норм.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Женя Циба сказав:

Мені цікаво хтось практикує зимівлю без всілякого утеплення

так і зимую. взагалі дивуюся коли люди мають пасіки під 100, розповідають про мінімум підходів і пишуть як вони утеплюють на зиму, виключення з сітчастим дном. але дивує те що теплі заставні. на даний момент в мене тонкий положок і заставна з ДВП. і це буде до перших прогнозів на затяжний мороз. тоді зверху кину мішковину в пару шарів і так до середини лютого-березня. вентеляція , нижній льоток навстіж і верхня вентиляція.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, СЄРЖ сказал:

так і зимую. взагалі дивуюся коли люди мають пасіки під 100, розповідають про мінімум підходів і пишуть як вони утеплюють на зиму, виключення з сітчастим дном. але дивує те що теплі заставні. на даний момент в мене тонкий положок і заставна з ДВП. і це буде до перших прогнозів на затяжний мороз. тоді зверху кину мішковину в пару шарів і так до середини лютого-березня. вентеляція , нижній льоток навстіж і верхня вентиляція.

У мени тих дві сімї навіть без положків,бджоли всі сидять в клубі не шастають по вулику,і шо головне сухо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, Женя Циба сказал:

У мени тих дві сімї навіть без положків,бджоли всі сидять в клубі не шастають по вулику,і шо головне сухо.

Вулики стандартні? до найменшої дрібниці?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, ромео сказал:

Вулики стандартні? до найменшої дрібниці?

Стандартні,вуликам 3-4 роки,вінтеляції всім робив однакові.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.11.2018 в 22:00, valik1986 сказав:

вобщем улей 10 рамочный дерево, сверху пленка и крыша с пенопластом, внизу глухое дно с летком 1 см высотой и на весь улей (вкладыш) будет ли достаточной такая вентиляция?

п.с. зимую в преспособленом под зимовник сарае (вентиляция через щели в двери и через очерет в потолке, обычно сухо)

При зимівлі не на волі (зимівник, сарай, омшанник ...) практикують відкритий верх вулика, тобто кришку і плівку знімають, вулик накривають сіткою або рядниною (холстиком) в декілька шарів і все. Сітка - це вентиляція і, в тому числі, захист від мишей. Льоток висотою в 1 см я би прикрив сіткою також: мишата легко пролазять через 1 см отвори. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.11.2018 в 22:00, valik1986 сказав:

все как всегда, зделаеш а потом когда изменить ничего нельзя гадаеш правельно ли зделал...

вобщем улей 10 рамочный дерево, сверху пленка и крыша с пенопластом, внизу глухое дно с летком 1 см высотой и на весь улей (вкладыш) будет ли достаточной такая вентиляция?

знаю что пленку оставляют при сетчатом дне...но не осилил вставить сетчатые вставки и отправил на глухих, вот думаю обеспечит такой леток достаточную вентиляцию?

п.с. зимую в преспособленом под зимовник сарае (вентиляция через щели в двери и через очерет в потолке, обычно сухо)

Плівка викличе сирість. Мед закислиться і капець.Терміно приберіть плівку і зробіть вгорі вентиляційні отвори: Скільки меду по об"єму буде з"їдено, стільки ж вологи вони й виділять.:IMHO:

 

В 26.10.2018 в 10:24, валериевич сказав:

У кого як все працює, коментарі і зауваження.

  А взагалі-то пошукайте тему цю.Вже не один раз її починали і зводили в одну. Ну навіщо її відкривати по-новому, дрібнити?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто підскаже дешевий матеріал,з якого можна нарізати положки. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Женя Циба сказал:

Хто підскаже дешевий матеріал,з якого можна нарізати положки. 

агроволокно не підійде

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чёрное агроволокно плотность 50 и выше, ложу на зиму. После облёта меняю на плёнку, а то сожрут.

Надіслано від мого Redmi 4, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Серж 82 сказал:

агроволокно не підійде

Та шось бачив у інеті,що бджоли ніжками запутуються у ньому. 

 

3 минуты назад, юрий черевичный сказал:

Чёрное агроволокно плотность 50 и выше, ложу на зиму. После облёта меняю на плёнку, а то сожрут.

Надіслано від мого Redmi 4, використовуючи Tapatalk
 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5-10 штук на улей и то не во всех семьях, проблемы в этом не увидел, может из за того что убираю сразу после облёта.

Надіслано від мого Redmi 4, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про чорне агроволокно Юрій Черевичний написав так як відбуваеться і в мене-трохи потримав в активний час і комахи зробили начес смужками. З десяток років в певні періоди сезону використовую положки з тіка, якщо купувати в маг. то положок обійдеться в 8-10гр.\шт. Пізніше знайшов шматки тіка і інших тканин на блошиному ринку покроїв придбані шматки(десь половину) і отримав десь 60 положків(420х500мм.) за мануфактуру заплатив 500гр.(не торгуючись) в купі шматків тканини крім тіка були тонкий брезент і ще назву матеріалу незнаю.Ці не кроїв, можу уступити. Як служать-по різному деякі дирявлять  інші начебто ні використовував не менше 5-ти відів тіку. Придбаний матеріал то нові шматки що були в лабораторії(залишились надписи іноземною мовою) для дослідження по якимсь мануфактурним відповідностям.

SAM_0323.JPG

SAM_0336.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Женя Циба сказал:

Та шось бачив у інеті,що бджоли ніжками запутуються у ньому. 

Но многое зависит от пчёл, одни прополисуют, другие грызут и зашиваются, и вытянуть пчёл невозможно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Сіверянин сказав:

Но многое зависит от пчёл, одни прополисуют, другие грызут и зашиваются, и вытянуть пчёл невозможно.

А потом этих ворсинок еще и полным полно в прополюсе, собранном с рамок. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...