Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Petrovych61

Утепление

364 posts in this topic

6 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Так, я кладу його на стельовини.

У Вас дерев'яні?

В 10.12.2018 в 20:48, nibond сказав:

У Вас дерев'яні?

Звичайно. Я у цьому плані консерватор.:umora:

Edited by ДобровоЛ

2 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Я у цьому плані концерватор.:umora:

КонЦерви любите чи закриваєте?

:umora:

5 хвилин тому, ромео сказав:

КонЦерви любите чи закриваєте?

:umora:

:umora: Виправився. Й на старуху буває проруха...

Ось дуже цікава й повчальна лекція білорусів на дану тему. Це той автор ,що відповідав на питання пару днів тому на прямій лінії "Білоруського пасічництва". На жаль прізвище не вказано...

https://www.youtube.com/watch?v=ur4wNQmhLlM

1 година тому, ДобровоЛ сказав:

Ось дуже цікава й повчальна лекція білорусів на дану тему. 

Чувак якийсь трохи нарваний.Є окремі цікаві моменти, але все ж загальний висновок  ,кожен робитиме ,як вважатиме за правильне для своїх умов.А заміна осінню маток ніби логічно, але багато нюансів (особливо перервати її червління) і погода може привнести сюрпризи..А теза,що бджоли як виключно хоббі,порівняв з мастарбацією, то теза вічно голодного босяка...:IMHO:

35 хвилин тому, samitnyj сказав:

Чувак якийсь трохи нарваний.Є окремі цікаві моменти, але все ж загальний висновок  ,кожен робитиме ,як вважатиме за правильне для своїх умов.А заміна осінню маток ніби логічно, але багато нюансів (особливо перервати її червління) і погода може привнести сюрпризи..А теза,що бджоли як виключно хоббі,порівняв з мастарбацією, то теза вічно голодного босяка...:IMHO:

:ay:Гарно сказано!

А особливо сподобалась його думка щодо якості надранніх маток. Я саме те завжди стверджував- найліпші матки виходять в самому кінці травня та у червні .

Але хоч він і веде себе агресивно, та деяку "долю чистого зерна з тої плеври" все ж можна знайти , а особливо, що стосується утеплення. Правда - спробуй вирахувати той перший обліт, коли в останні роки строки його пересовувалися днів на 40 сюди-туди ! :dntknw::IMHO:

Edited by ДобровоЛ

4 часа назад, ДобровоЛ сказал:

На жаль прізвище не вказано...

Так це ж Рахматулин Лекция Дмитрия Рахматулина. Беларусь. Практические знания которые очень нужны. Сейчас уже можете испытать холодную зимовку. Я уже перешел на нее.

Edited by Мико

36 хвилин тому, Мико сказав:

Так це ж Рахматулин Лекция Дмитрия Рахматулина. Беларусь. Практические знания которые очень нужны. Сейчас уже можете испытать холодную зимовку. Я уже перешел на нее.

Так,дякую,  вже мені повідомили.Він називав деякі класні речі,  роками мною перевірені.

Щодо утеплення - я майже так і зимую. Правда на початку грудня все ж кладу легенькі подушки з синтапону на корпусники. Та це просто для заспокоєння моєї психіки.:ah:   А от складнощі виникають у визначенні часу першого обльоту. В останні роки він різниться у кілька декад. 

Романовичу, так ви ж у омашаннику зимуєте, а я на вулиці...:ah:

Edited by ДобровоЛ

В 08.12.2018 в 19:03, Серж 82 сказав:

агроволокно не підійде

У мене воно в подушках  з синтапоном - найліпше служить вже роками. Але я кладу його поверх дерев"яних стелин.:ay:

А в мене  плівка,і дашок зверху, 10мм фанера, і нічого їм немає , перед обльотом так як каже Рахматулін, кладемо піддашник і утеплення.  Якщо сім'я добра їм то всеодно, чи там плівка, холстик, чи подушка з пірячком цесарки, взагалі був випадок сдуло вітром дашок, лежав сніг прямо на рамках, скільки часу точно не знаю десь не менше 3 тижнів, і нічого все гуд.

Потрібна дренажна вентиляція (тобто плівки зверху гнізда не буде), питання - які подушки краще використати, агроволокно, чи ХБ? Всередині синтепон.

31 хвилину тому, Серж 82 сказав:

Потрібна дренажна вентиляція (тобто плівки зверху гнізда не буде), питання - які подушки краще використати, агроволокно, чи ХБ? Всередині синтепон.

Я використовую вже з десяток років синтапон з агроволокном, але поверх стельовин. Є й ХП, але без синтапону. Великої різниці не помітив.:dntknw:

50 хвилин тому, Серж 82 сказав:

В мене в лежаках ів вагончику ватні матрасики,в куках,утеплення тільки пінопласт 3 см підшитий фольгоізолом.

IMG_20130904_163905.jpg

IMG_20160112_112325.jpg

3 часа назад, ДобровоЛ сказал:

Я використовую вже з десяток років синтапон з агроволокном, але поверх стельовин. Є й ХП, але без синтапону. Великої різниці не помітив.:dntknw:

3 часа назад, Ворон сказал:

В мене в лежаках ів вагончику ватні матрасики,в куках,утеплення тільки пінопласт 3 см підшитий фольгоізолом.

IMG_20130904_163905.jpg

IMG_20160112_112325.jpg

Мене цікавить чи буде проходити вологе повітря з вулика через агроволокно?

6 минут назад, Серж 82 сказал:

Мене цікавить чи буде проходити вологе повітря з вулика через агроволокно?

Агроволокно дышит!Поэтому не виду препятствий.

Кто утепляет синтепухом? Он дышит?

Доброго всем дня.. Скажите,  уже можно ставить под низ пустой корпус для зимовки(зимуют в 2-х корпусах 145) или еще повременить?

1 час назад, валера 2 сказал:

Доброго всем дня.. Скажите,  уже можно ставить под низ пустой корпус для зимовки(зимуют в 2-х корпусах 145) или еще повременить?

Здраствуйте,мое мнение можно ставить кагда пчеловоду удобно.

Невижу предпосылок чтобы предерживатся каких либо сроков.(за исключением постановки в момент закорма)ито это на любителя.

У меня семьи в которые ставил знаменитые лотки для рассады в пустой нижний полукорпус практически все настроили языки(проблем не вижу доп.воск так сказать)

IMG_20190920_160413-2340x3120.jpg

1 час назад, валера 2 сказал:

:hmm:А я и не убирал. Правда у меня 8-рамочники. Весной при расширении нижний пустой переставил вверх и наполнил рамками. Лето гнездо на 3 корпуса. Осенью после закормки убрал рамки из нижнего корпуса.

2 часа назад, валера 2 сказал:

Только вчера всем поставил, последний жаркий денёк был перед дождями и похолоданием. Расплода уже нет.

3 години тому, валера 2 сказав:

зарано, ще сильніші б()р шастають по слабшим, нижній льоток слабо контролюватиметься.

В агроволокнові бджілок багато запутується, це на питання про подушки з агро волокна:IMHO:

18 минут назад, daring сказал:

В агроволокнові бджілок багато запутується, це на питання про подушки з агро волокна:IMHO:

Если использовать сверху рамок плёнку или холстик,то никаких проблем с агроволокном нету.Многие при заказе подушек спрашивают что лучше Х/Б или агроволокно?

Я большой разницы не вижу кроме цены.Но выбор всегда за покупателем.Из чего заказывают из того и шьём.

С ув. Виталий

41 минуту назад, cx-7 сказал:

Если использовать сверху рамок плёнку или холстик,то никаких проблем с агроволокном нету.Многие при заказе подушек спрашивают что лучше Х/Б или агроволокно?

Я большой разницы не вижу кроме цены.Но выбор всегда за покупателем.Из чего заказывают из того и шьём.

С ув. Виталий

Как с языка сняли:ay:

Плюс ко всему  и агроволокно не все подходит.