Перейти к содержанию

Утепление


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

В нас звісно не Канада , однак ,якщо звернутись до класиків : В.Родионов , И. Шабаршов "Многокорпусный улей и методы пчеловождения" толь, рубероид, пергамин. Перед , предварительно от- крыв отверстие в потолках, предназначенное для удали- РИС. 48. Улги. обернутый [url=http://krol.ucoz.ru/_ld/0/63_.._..-1968.pdf
Толь рубероид пергамин--далеко не полиэтилен технический а отверстие в потолке а не в сетчатом дне Это разные вещи :IMHO1: Но я крик пчёл о помощи отзываю Зимуйте как считаете нужным С 1968 кое что изменилось и в природе и в жизни и в пчеловождении Корифеи это хорошо но нельзя слепо копировать их это сугубо :IMHO1: оно может быть и не правильным
В нас звісно не Канада , однак ,якщо звернутись до класиків : В.Родионов , И. Шабаршов "Многокорпусный улей и методы пчеловождения" толь, рубероид, пергамин. Перед , предварительно от- крыв отверстие в потолках, предназначенное для удали- РИС. 48. Улги. обернутый [url=http://krol.ucoz.ru/_ld/0/63_.._..-1968.pdf
Толь рубероид пергамин--далеко не полиэтилен технический а отверстие в потолке а не в сетчатом дне Это разные вещи :IMHO1: Но я крик пчёл о помощи отзываю Зимуйте как считаете нужным С 1968 кое что изменилось и в природе и в жизни и в пчеловождении Корифеи это хорошо но нельзя слепо копировать их это сугубо :IMHO1: оно может быть и не правильным
пригреет солнышко зимой --Чёрный полиэтилен сделает своё чёрное дело
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На пакетах написано" Для мусора" а не для пчёл

Для тех кто не знает: в черный цвет обычно окрашивают ПЭ изделия изготовленные из вторичного сырья, когда уже другим цветом закрасить не возможно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Толь рубероид пергамин--далеко не полиэтилен технический а отверстие в потолке а не в сетчатом дне Это разные вещи

Щоб ваші твердження були зрозумілішими, ознайомте з власним способом утеплення і вентиляції.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щоб ваші твердження були зрозумілішими, ознайомте з власним способом утеплення і вентиляції.
Осень зима 2012 сооб778
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как то пробовал обмотать улей весной плёнкой. Снял на 3 день, Вся плёнка была в конденсате, улей мокрый. После этого понял почему советуют обматывать тёмной плёнкой
В цьому плані теж маю негативний досвід :ak: А відтак мене зацікавило сучасне агроволокно.Кажуть,таке покриття діє в односторонньому напрямку--ззовні пропускає повітря а зсередини воно не виходить.Чи справді це так?Можливо хто на ранніх овочах випробовував,то я спробував би ... обгорнути вулики.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

волога вицде через отвори в дні вулика.
Не вицде Завтра знiмить поки не пiзно Пчёлы пропадают от голода а не от холода Оденьте на себя этот мешок и походите один день узнаете каково вам будет --а пчёлам????Пчёлы кричат" Караул Спасите "
Подібно утеплюю Делони- у два шари картон і зверху поліетилен. Правда плівку запускаю під верхній пів-корпус, наповнений отавою, накритий мішковиною і кришкою.Знизу льоток повністю відкритий.Зимівля нормальна, правда весною є такий момент, що при розплоді і холоді під плівкою збирається конденсат,що для корпусів не є добре, хоча у самому гнізді сухо.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вдалося "пригріти" рулон мінеральної шлаковати, думаю використати як верхнє утеплення. Хтоось її використовував? Як вона себе поводить? Чи не натягає вологи?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В цьому плані теж маю негативний досвід :ak: А відтак мене зацікавило сучасне агроволокно.Кажуть,таке покриття діє в односторонньому напрямку--ззовні пропускає повітря а зсередини воно не виходить.Чи справді це так?Можливо хто на ранніх овочах випробовував,то я спробував би ... обгорнути вулики.
агро плівка пропускає вологу, застосовуємо для кращого та раннього проростання моркви, буряка і тд. , навіть бачив у фермера ділянку 3000*200 встелену цією агро плівкою. гадаю для вуликів не підійде.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

мене зацікавило сучасне агроволокно.Кажуть,таке покриття діє в односторонньому напрямку--ззовні пропускає повітря а зсередини воно не виходить.Чи справді це так?Можливо хто на ранніх овочах випробовував,то я спробував би ... обгорнути вулики.
агро плівка пропускає вологу, застосовуємо для кращого та раннього проростання моркви, буряка і тд. , навіть бачив у фермера ділянку 3000*200 встелену цією агро плівкою. гадаю для вуликів не підійде.
Провів невеличке випробування.Відрізав дециматр агроволокна,скотчем нещильно закріпив на чарчині і став лити зверху воду (горілку пошкодував).За 15 хвилин експериментаторства :umora: жодна крапля не просочилася у посудинку :ay: Цікаво,де у агроволокні "спід" і "лице"?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чарчина з накриттям та водою простояла всю ніч --й не крапнуло.Тоді перевернув накривку,закріпив так само,як і раніше,наддав водички.Через хвилин 15 майже вся вже зібралася на дні чарочки.Виходить агроволокно діє за принципом клапана. Буду обгортати!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Виходить агроволокно діє за принципом клапана. Буду обгортати!

Вже декілька років поспіль користуюсь агроволокном в напувалках. Ніколи не спостерігав одностороннього пропускання води. Вся суть у змочуваності. Щоб нове пропускало - потрібно його навмисно змочити. У Вашому другому експерименті вода пройшла крізь волокно бо зворотня сторона була попередньо змочена. Детальніше про це. Але для вуликів думаю буде краще плівки, бо дихає. Попробую теж.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

. Але для вуликів думаю буде краще плівки, бо дихає. Попробую теж.
Детальніше хто дихае -Вулик ?бджоли? плiвка?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Детальніше хто дихае -Вулик ?бджоли? плiвка?

Дихає все одночасно, а значить є можливість вийти вологі зовні гнізда і вулика. От тільки при мінусових температурах мабуть буде конденсат з внутрішньої сторони, але це не так критично як з плівкою, бо вологі є можливість випаруватись при потепліннях. Потрібно експериментувати, щоб ствердно говорити.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
......На пакетах написано" Для мусора" а не для пчёл ...........Тим що ми не в Канадi :IMHO1:
Так же на їхніх пакетах не написано*ДЛЯ БДЖІЛЬНИЦТВА*. :) Канадський клмат подібний до Українського. :) Маєте досвід такого утеплення?Поділіться. :hi:
Оденьте мешок для мусора на зимующую семью, узнаете :IMHO1: Не смотря на то, что люди творят с зимующими пчёлами, они всё терпят и перезимовывают
Оглядав свої вулики ,на які були одягнуті поліетиленові пакети. Надлишкової вологи не було. Вона таки вийшла через отвори в дні.

post-2653-1361445316_thumb.jpg

post-2653-1361445337_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

doctor можливо не дочитався, а вентиляція у вас як організована? дякую

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...

Хватит на весну такого утепления семей:в подкрышнике(фанера 4мм) фольгоизол 3 мм(фольгой в гнездо)и пенопласть 20 мм(в некоторых поролон 20 мм) крышки внахлобучку с "поддоной" доски 15-16 мм а некоторые с фанеры 10 мм?Может еще к самой крышке фольгоизол пристрелять?.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

doctor можливо не дочитався, а вентиляція у вас як організована? дякую

Я извиняюсь чтоно меня тоже интересовало- вентиляция через один нижний зарешетчатый леток .Здесь надо обратить внимание что стенки улья 22мм. зимовка прошла прошлая на отлично. вся сырость что и образовывалась вымораживалась
Хватит на весну такого утепления семей:в подкрышнике(фанера 4мм) фольгоизол 3 мм(фольгой в гнездо)и пенопласть 20 мм(в некоторых поролон 20 мм) крышки внахлобучку с "поддоной" доски 15-16 мм а некоторые с фанеры 10 мм?Может еще к самой крышке фольгоизол пристрелять?.....

у меня крыша QSB 6мм внутри пенопласт и круглый год пенка. Летом жарковато подкрышника нет
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

doctor можливо не дочитався, а вентиляція у вас як організована? дякую

Я извиняюсь чтоно меня тоже интересовало- вентиляция через один нижний зарешетчатый леток .Здесь надо обратить внимание что стенки улья 22мм. зимовка прошла прошлая на отлично. вся сырость что и образовывалась вымораживалась
Хватит на весну такого утепления семей:в подкрышнике(фанера 4мм) фольгоизол 3 мм(фольгой в гнездо)и пенопласть 20 мм(в некоторых поролон 20 мм) крышки внахлобучку с "поддоной" доски 15-16 мм а некоторые с фанеры 10 мм?Может еще к самой крышке фольгоизол пристрелять?.....

у меня крыша QSB 6мм внутри пенопласт и круглый год пенка. Летом жарковато подкрышника нет
вентиляція через засітковані отвори в дні вулика. Зверху на вулик поліетиленовий мішок 240 літрів.( фото в повідомленні 220)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ничего не делаю. Вместо потолочины круглый год пленка и зимую на подсолничниковом меде. Вентиляция через нижний леток зимой на 240 мм и все. В ульях сухо зимой

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ничего не делаю. Вместо потолочины круглый год пленка и зимую на подсолничниковом меде. Вентиляция через нижний леток зимой на 240 мм и все. В ульях сухо зимой
Яка у Вас висота підрамкового простору ? Чи має місцце кристалізація меду при зимівлі на соняшнику ? Цієї зими зимую на соняшнику вперше . трошки нервуюсь і переживаю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Яка у Вас висота підрамкового простору ? Чи має місцце кристалізація меду при зимівлі на соняшнику ? Цієї зими зимую на соняшнику вперше . трошки нервуюсь і переживаю.

у меня нет . 10 мм над рамкой для прохода и пленка. дай для подстраховки сиропа литров по 5
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Яка у Вас висота підрамкового простору ? Чи має місцце кристалізація меду при зимівлі на соняшнику ? Цієї зими зимую на соняшнику вперше . трошки нервуюсь і переживаю.

у меня нет . 10 мм над рамкой для прохода и пленка. дай для подстраховки сиропа литров по 5
дякую за відповідь.А для чого сироп?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

дякую за відповідь.А для чого сироп?
для подстраховки
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

скажіть будь ласка в б.к. в зиму за заставними потрібно утеплювати чи достатньо просто заставних. перший раз буду зимувати 70% смей в б.к. . цю зиму в лежаках вперше зимував без утеплення за заставними :ay: в б.к.таксамо чи ні. буду вдячний за любу інформацію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Лично у меня в МК нет ни бокового утепления, ни заставных :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • ромео changed the title to Вентиляція і утеплення вулика

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...