Перейти к содержанию

Весна - літо 2011


Dan

Рекомендуемые сообщения

Всех с открытием сезона! :ole_ole: 13.03 был облет, вчера удалось всех бегло просмотреть на наличие кормов, крайниемедовые переставлял ближе к центу, сокращал, утеплял... многие семьи мед хорошо подобрали, пришлось менять пустые соты без расплода на медовые. Теперь планирую весеннюю ревизию, дней через 10 когда потеплеет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Розкажіть хтось як правильно скоротити гніздо :helpme: і чи добре що я скоротив його вчора. У гнізді 11 рамок всього, бджоли займають 6=7, три рамки були геть порожні без меду,я їх і витягнув і переставив заставну дошку блище до залишених рамок. Утеплив і закрив. Бачив матку і два пятна роплоду невеликих десь по 5см кв.
я считаю, что сократил правильно, лишние рамки забирают тепло... При сокращении главное чтобы на пустых рамках небыло расплода и температура воздуха позволяла струшенной пчеле поднятся на соты... и пустые соты в улье я бы не оставлял.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Було тепло вчора десь 16-17 градусів, бджоли з усіх вуликів носили обножку. Стояв приємний гул. А сьогодні навпаки холодно і 8 градусів тепла. Скільки має бути меду в гнізді весною щоб бджоли не голодували. Чи можна зараз давати медове тісто перед похолоданням?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А зачем тесто? Поставь им скраю гнезда широкую посудину с медом накрытым тканью чтобы не потонули. Температура позволит - будут брать, похолодает - постоит пока не потеплеет. Я своим сыть пока недаю - гнезда сыроватые. Просохнут - буду давать по стакану сыти с "приправами".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

TOLIA,Рус,Николай Иванович, спасибо за ответы, тоже думаю на куницу, и по фекалиям и по беспорядку все указывает на нее. Тем более сегодня обнаружил следы когтей возле ляды на чердак, вход на чердак был открыт для вентиляции. А для барсука, во первых нет в доме такой дыры чтобы барсуки могли гулять. а во вторых знаю какой это большой и сильный зверь. после него с пчелами был бы совсем другой компот, лучше уж пусть куница лазит :umora: .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

и по фекалиям и по беспорядку все указывает на нее.
Надо сказать всем начинающим пчеловодам, что настоящий пасечник должен разбираться в фекалиях :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

и по фекалиям и по беспорядку все указывает на нее. Надо сказать всем начинающим пчеловодам, что настоящий пасечник должен разбираться в фекалиях opr06K9J.gif

Николай Иванович, а почему бы и нет, любые знания, и про барсуков тоже :umora: за плечами не носить.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А зачем тесто?

Справа в тому що я початківець і ще не "обріс медом", а у ветаптеці купив оце тісто, сказали що там повний комплекс вітамінів і білків необхіднихля бджіл весною. Я просто ще не знаю як його правильно давати і коли? Наші місцеві пасічники не дуже хотят колотися що і як треба робити :(Давайте попробуем вот эту ТЕМУ

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Був вчора на пасіці, активно вилітали. Переглянув що там робиться. Зима пройшла на ура. Їжі ще на пів зими вистачило б. Червити почали. Навіть обножку несли. Правда температура повітря була підходяща. Сирості нема. Підмору трішки. Одним словом переживав взимку я безпідставно. Складав гніздо на зиму цього разу по новому. Брав фольгоізол 5мм. Фольгою до заставних. По бокам 5см пінопласту. Знизу з обох боків зазор вирізав в виді льотка-щоб вологе повітря виходило. Решту об`ему запакував сухим сіном. І ще головне навпроти льотка біля задньої стінки під фольгоізол положив теж трохи сіна (по площі як сірникова коробка) - це для вентиляціїї додаткової щоб волога виходила. Хоч в мене і стульна рамка але щілини від заставних створювали тягу-отам сінце було трішки вологе-як власне і малоб бути. Зверху ватяні мати і під дах сіно не сильно трамбоване. На задню стінку плиту з пінопласту 5см. прикрутив на 6 шурупів. Оба льотка майже повністю відкриті всю зиму були, тількі прикриті від вітру приставленим шифером Чистив тількі один раз десь в січні (точно не памятаю коли). Закормлено було по 15л. сиропу (2 до 1). Осінній(кінец літа) мед майже весь забрав, от тількі на падь не перевірив але то що присмак соняшнику був то безперечно. Обсідали 8 рамок на зиму так і зараз таж картина. Спакував все як і раніше крім сіна під дах, нехай розвиваються в теплоті. Зробив трішки фоток. Викладу пізніше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Або холод , або пасічник жадний.

Кажучи про жадність, то тут як сказати. Наприклад в мене пропала одна сімейка їжі не хватило. А загодовував рівномірно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Було тепло вчора десь 16-17 градусів, бджоли з усіх вуликів носили обножку. Стояв приємний гул. А сьогодні навпаки холодно і 8 градусів тепла. Скільки має бути меду в гнізді весною щоб бджоли не голодували. Чи можна зараз давати медове тісто перед похолоданням?
На мій погляд,тісто можна дати навіть при відчутних морозах.При похолоданні навіть зручніше--бджоли не покидають клуб.Паляничку обгорнете марлею,на рамки над клубом.Поклали утеплення,закрили вулик.На все про все--щонайбільше 2 хвилини.А тоді душа сміється :umora: бо Ви спокійні.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При похолоданні навіть зручніше--бджоли не покидають клуб

Если пошёл расплод - уже с места не сдвинутся! При морозе по контуру клуба съедают всё и остальной корм оказывается вне зоны досягаемости.... Поэтому и надо гнёзда слегка "сжимать," компенсируя это действие полномёдными рамками.
Паляничку обгорнете марлею,на рамки над клубом

Можно накрыть газетой, положить мёд, сверху плёнка и всё закрыть. Газета очень удобна, если пчёлы взлетают с рамок. Быстро накрываешь всю площадь корпуса и тогда уже в спокойном режиме накладываешь мёд.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можно накрыть газетой, положить мёд, сверху плёнка и всё закрыть. Газета очень удобна, если пчёлы взлетают с рамок. Быстро накрываешь всю площадь корпуса и тогда уже в спокойном режиме накладываешь мёд.
Хороший совет с газетой :ay: Возьму на заметку :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене такий був кумедний випадок. Робив ревізію у вуликах, ну і відібрав зайві рамки при скорочуванні, а з них багато було з медом. Ну, як відібрав, то поставив біля вуликів, поки завершу всі роботи. Як працював в останньому вулику, то бджоли в ньому аж дуже зихищали своє гніздо. Ну мене правда жодна не вжалила, але настільки погрозливі були (а димар уже вгасав), що я вирішив пошвидше зробити в гнізді ревізію, закрити його, та й втікти, а рамки й інструмент забрати пізіше. Так вони цілий день навколо вуликів кражляли, нікого не підпускали. А ввечері я прийшов за рамками, а меду в них уже нема. Вибрали все, аж дірки в щільниках порозгризали.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можно накрыть газетой, положить мёд, сверху плёнка и всё закрыть. Газета очень удобна, если пчёлы взлетают с рамок. Быстро накрываешь всю площадь корпуса и тогда уже в спокойном режиме накладываешь мёд.
Хороший совет с газетой :ay: Возьму на заметку :)
Газета друкується на фарбі з вмістом важких металів.Гринпіс дізнається вам головомийку влаштує :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 березня виніс вулики облетілися добре.Навіть 2 сімям допоміг))) :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можно накрыть газетой, положить мёд, сверху плёнка и всё закрыть. Газета очень удобна, если пчёлы взлетают с рамок. Быстро накрываешь всю площадь корпуса и тогда уже в спокойном режиме накладываешь мёд.
Хороший совет с газетой :ay: Возьму на заметку :)
Газета друкується на фарбі з вмістом важких металів.Гринпіс дізнається вам головомийку влаштує :umora:
Газети із свинцевими фарбами уже років 25-30 не друкують. Зараз інші технології і інші фарби. Зокрема зустрічав відомості, що інститут виноградарства та виноробства використовував в дослідах підживлення попелом після спалювання старого паперу на переробних підприємствах - там вони й обгруновували безпечність сучасних фарб.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну тоді заспокоїли.Буду користуватися і я газетою у разі бджолярської потреби.За призначенням,природно. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну тоді заспокоїли.Буду користуватися і я газетою у разі бджолярської потреби.За призначенням,природно. :hi:
Газета за будь-якої потреби згодиться, особливо добре вилежана :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 березня виніс вулики літали всі :ay: та провести" стройовий смотр" не маю змоги заважа погодаЩоб бути спокійним поклав всім на сітку в стелинках пасти

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене такий був кумедний випадок. Робив ревізію у вуликах, ну і відібрав зайві рамки при скорочуванні, а з них багато було з медом. Ну, як відібрав, то поставив біля вуликів, поки завершу всі роботи. Як працював в останньому вулику, то бджоли в ньому аж дуже зихищали своє гніздо. Ну мене правда жодна не вжалила, але настільки погрозливі були (а димар уже вгасав), що я вирішив пошвидше зробити в гнізді ревізію, закрити його, та й втікти, а рамки й інструмент забрати пізіше. Так вони цілий день навколо вуликів кражляли, нікого не підпускали. А ввечері я прийшов за рамками, а меду в них уже нема. Вибрали все, аж дірки в щільниках порозгризали.
Цей як ви кажете кумедний випадок міг закінчитись зовсім не весело.За залишені на пасіці медові рамки сильні сусідські сім"і можуть зовсім не добре віддячитиНе робіть так більше ніколи :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Три дні тому у нас був гарний обліт - вже третій цього року : перший 19 січня, другий в лютому. Всі сім.ї перезимували. Але в гнізді зовсім немає перги. Поверх рамок дала палянички з замінників, а на території пасіки в тарілках суміш з соєвого борошна, сухого молока та сухих дріжджів. Цікаво було спостерігати - бджоли спочатку не реагували на незвичайну їжу в тарілках, а потім мабуть вона їм сподобалась, бо до вечора 8 сімей забрали 5 кг цієї суміші. Тарілки залишились порожніми.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підскажіть? чи варто зараз давати цукровий сироп при такій температурі (+4,,,+8С), чи варто зачекати більшого тепла? І друге - в січні я давав в кормушки сироп але вони його не взяли, його я злив і залишив в кастрюлі у пустому вулика на вулиці, взамін купив канді. На вихідних я глянув на сироп - він починає зацвітатись :dntknw: питання чи ненашкодить він якщо його перекип'ятити? Чому давав сироп у січні - осіню вирішив незабирати кормушки надрамкові, а в січні вирішив лянути через кормушку відкривши вулик і побачив що бджоли на верхніх брусках (подумав корма закінчуються, дав сироп). Минулої зими я мав змогу слухати сім'ї раз на тиждень - і в суботу прослухав гуділи на слідуючу суботу-тихо при огляді 27,02 був уже печатний розплід , черва і нікраплини меду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

він починає зацвітатись питання чи ненашкодить він якщо його перекип'ятити?

Кипятити взагалі не бажано, а коли ще і зацвів то краще вилити :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

чи варто зараз давати цукровий сироп

При поступлении обилия пыльцы - в самый раз! Независимо от температуры :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...