Перейти к содержанию

Весна - літо 2011


Dan

Рекомендуемые сообщения

підкажіть, що може бути зі сім'єю, коли облітуються, багато сідає на землю і вже не можуть злетіти, так і застивають на землі, в інших сімях такого не спостерігаю opr06K94.gif

Можливий Акарапідоз , схоже на нього.
А по мне так - нозематоз :dntknw: ... Ну, это мы только гадаем. А, вообще, неплохо бы в лабораторию отвезти и определиться :hi:
підмору в тій сім'ї небагато було, тож можливо не нозематоз чим порадите лікувати?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну і що Ви будете лікувати?Ветлікарня діагностувала захворювання?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Через 10 дней выборочно гляну на процесс.

Через 10 дней ничего не увидите, похолодание идёт :( Или вы используете подогрев?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ого, у людей вже і пилок носять. У нас ще сніг на полях. Три вулика вдома літали, про решту незнаю. Це не страшно, якщо я не встигну оглянути і почистити до нових холодів?
А нові холода вже йдуть :( Вже й сніжок обіцяють :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну і що Ви будете лікувати?Ветлікарня діагностувала захворювання?
не знаю чи наша ветлікарня таким займається, буду питати, саме гірше, що вдома тепер зранку і ввечером, не можу прослідкувати за поведінкою бджілок
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сколкьо "много" на земле остается? Десятки/сотни? Какуле-какуле на рамках есть? Плесень? Пятаки расплода? Безкрылые пчелы есть? От нозематоза и клеща полюбому лечить надо - не может такого быть чтобы совсем без ноземы и варроа и цель оправдывает средства. Я в прошлом году здорову бджилку давал в профилиактических дозах- семья на глазах ожила, а от клеща весно пожадничал дать - как результат полное осенью ставлю на дно пласт чаши с сиропом, а обратно достаю с клещами)))).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Через 10 дней ничего не увидите,

Ну да, матки в ступор впадут... :blink: Главное гнёзда сокращены и мёдом обеспечены! Через 10 дней обещают самый тёплый день марта. Глянуть хоть солько начервят :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Була слушна порада перевірити корма. Справді, в деяких сім'ях виявилося зовсім порожньо, навіть на крайніх рамках. Гнізда поскорочував, порожні рамки повиймав, залишив з розплодом, підставив медові. Також є медові за заставною. В одній нормальній сім'ї не бачив розплоду і посіву, але бігав трутень - до чого б це? Втрати - один відводок з молодою маткою. Маленький клуб не зміг перейти на повномедову крайню рамку і застиг біля задньої стіни. Не допомогло підкладання рамки з медом наверх - вони до неї не дотягнулися, розплод вирощували. Але тут і я дав маху - не подивився тоді в лютому (дим не було чим розпалити :blink: ), рамку кинув і все. Але на 16 сімей думаю, це не велика трагедія. Приблизно такі ж відводки, які сиділи попарно - живі-здорові, а цей одинак - застиг. Загалом, зимівля нормальна, підмору від півлітра до літра (літрами зручно міряти :) ). На відміну від минулої зимівлі, майже немає слідів поносу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня и я решил немного побеспокоить пчелок,но в гнездо лезть не стал.Для начала решил в ульях со съмным дном посмотреть что там творится.В результате расстроился,таже картина как и в прошлом году, все донья сырые в некоторых плесень.Что делаю не так не пойму с обеих сторон гнезда пинопласт 5-ка в полиэтиленовом пакете, с верху на подкрышнике ватная подушка, нижний леток открыт полность,верхние (где имеются)зарешетчены.Одно пока радует все семьи живы. :helpme:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні несуть пилок жовтий і оранжевий , цвіте підсніжник , Кизил ще не зацвів, цікаво що ще крім підсніжника можливо котики? Пару фото :)post-1784-1300210823_thumb.jpgpost-1784-1300210959_thumb.jpgpost-1784-1300211037_thumb.jpg Сьогодні був у лісі , Ліщина ще не зацвіла. Хотів викопати пару липок але земля ще морожена коріння рветься. Дзвонив в Умань в Софіївку у них Липи по 40 грн. за саджанець , :( дорогувато.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні несуть пилок жовтий і оранжевий , цвіте підсніжник , Кизил ще не зацвів, цікаво що ще крім підсніжника можливо котики? Пару фото :)post-1784-1300210823_thumb.jpgpost-1784-1300210959_thumb.jpgpost-1784-1300211037_thumb.jpg Сьогодні був у лісі , Ліщина ще не зацвіла. Хотів викопати пару липок але земля ще морожена коріння рветься. Дзвонив в Умань в Софіївку у них Липи по 40 грн. за саджанець , :( дорогувато.
ну вот и пошла первая пыльца !!! а я вчера раздал всем перговые рамки ( бо в природе пока нет )!!!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене також сьогодні несли пилок ,різний за кольором і перламутровий і жовтий мабуть з підбілу,переглянув в попередні дні всю пасіку на рахунок кормів і наявності черви,кормів у деяких в досталь в деяких поповняю,перезимували всі ,в деяких на крайніх рамках де неде сліди поносу,думаю звязано з соняшниковим медом і недостатньою вентиляцією,але по силі сім*ї наче і не зимували. ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні один пасічник казав ,3 сім'ї пропало 2 зосталось, :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні один пасічник казав ,3 сім'ї пропало 2 зосталось, :dntknw:
Причина відома?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Причина відома?

Я те що від них зосталось не бачив, але по розмові думаю від голоду так як частина бджіл в комірках завмерла. Або холод , або пасічник жадний. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня и я решил немного побеспокоить пчелок,но в гнездо лезть не стал.Для начала решил в ульях со съмным дном посмотреть что там творится.В результате расстроился,

Не переживай, все нормально. Главное - подмора мало и меда хватило :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні переглядав дві сімї в яких в зиму пішло багато трутня.Коли в середині листопада бджоли робили останній обліт,то з ними облітувались і трутні.При огляді побачив що весь трутень складає левову частку підмору,а матки в обох насіяли вже по дві долоні.Необяснимо,но факт :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Что делаю не так не пойму

Попробуй в задней стенке дна просверлить с двух сторон по отверстию диаметром 20-25мм и закрой их сеткой. Должно помочь! :) От сырости
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня и на севере был хороший облет. Перезимовали очень хорошо, но корма мало осталось, расплода много. У меня в зимовнике случилось небольшое ч.п. пчелы зимовали в нежилом доме, ульи стояли в три яруса. Неизвестный зверь проник в дом и раскрыл все верхние семьи от утепления, в некоторых пораздвигал рамки, а у одной отодвинул заставную и погрыз соты с медом и пчелой. Пчелы в той семье так и весели голым клубом на огрызках рамок. фекалии похожи на кошачьи, у кого-то были подобные случаи? может кто знает что за зверь?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня и на севере был хороший облет. Перезимовали очень хорошо, но корма мало осталось, расплода много. У меня в зимовнике случилось небольшое ч.п. пчелы зимовали в нежилом доме, ульи стояли в три яруса. Неизвестный зверь проник в дом и раскрыл все верхние семьи от утепления, в некоторых пораздвигал рамки, а у одной отодвинул заставную и погрыз соты с медом и пчелой. Пчелы в той семье так и весели голым клубом на огрызках рамок. фекалии похожи на кошачьи, у кого-то были подобные случаи? может кто знает что за зверь?
Давно, памятаю, що розповідав один з дідових напарників-бджолярів, що до нього в зимівник повадився борсук і довелося ставити капкан. Після чого звіря вбили і викинули, бо мясо їх дуже смердить. Я тоді не дуже вірив, бо той дідок був любитель розповісти всяке під чарку, а от зараз в інтернеті погуглив і найшов таке:
Питается барсук разнообразной пищей, в которую входят мелкие зверьки, лягушки, ящерицы, птицы, их яйца, насекомые и их личинки, моллюски, дождевые черви, ягоды, фрукты, орехи, трава. За одну охоту животное может добыть до 50 лягушек, сотни насекомых, дождевых червей или личинок. Но в сутки барсук не сможет съесть столько, его норма – примерно 0,5 кг пищи, только к осени он сильно отъедается, нагуливает запасы жира, который будет источником существования зимой во время сна.
Тобто теоретично, бджоли й мед - саме те, що йому треба. От тільки зимою він спить, хоча може вже виліз недавно... А в Америці є і окремий вид борсука -медоїд, то й справді шкідник.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня и на севере был хороший облет. Перезимовали очень хорошо, но корма мало осталось, расплода много. У меня в зимовнике случилось небольшое ч.п. пчелы зимовали в нежилом доме, ульи стояли в три яруса. Неизвестный зверь проник в дом и раскрыл все верхние семьи от утепления, в некоторых пораздвигал рамки, а у одной отодвинул заставную и погрыз соты с медом и пчелой. Пчелы в той семье так и весели голым клубом на огрызках рамок. фекалии похожи на кошачьи, у кого-то были подобные случаи? может кто знает что за зверь?
Це побувала у Вас куниця.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня и на севере был хороший облет. Перезимовали очень хорошо, но корма мало осталось, расплода много. У меня в зимовнике случилось небольшое ч.п. пчелы зимовали в нежилом доме, ульи стояли в три яруса. Неизвестный зверь проник в дом и раскрыл все верхние семьи от утепления, в некоторых пораздвигал рамки, а у одной отодвинул заставную и погрыз соты с медом и пчелой. Пчелы в той семье так и весели голым клубом на огрызках рамок. фекалии похожи на кошачьи, у кого-то были подобные случаи? может кто знает что за зверь?
Це побувала у Вас куниця.
+100. Раз на акации подвесил ящик с медовыми рамками на дерево, чтобы собаки не достали (ох и любят они это дело :) ). Ночью просынаюсь от рева и лая немецкой овчарки и курцхаара. За ружье и на улицу с вагончика. Свечу фонарем, а они на это дерево залезть хотят. Уже хотел им что-то сказать неласковое :umora: , тут глядь а между ветвями куница. Хотел застрелить, да пожалел :) Стрельнул в воздух, так она пошла по деревьям аки птица :umora: До утра было тихо-тихо :) Лисы тоже очень часто интересуются пасекой :) Борсук выходит иногда зимой, но пойти в село ни-ни, очень осторожный зверь. Кстати мясо борсука вкусное и полезное :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Волинь приєднується до привітань - з новим сезоном! :wave: У чора був хороший обліт, у мене було таке враження що обліт був молодняка (можливо тумо що 19.02.11 при чищенні дна вигріб дорослу білу сформовану мумію бджоли). У мене у пустому вулика стоїть термометр який на 12,03,11р показував t +16'С, на мою думку це температура близька до реальної. Бо в тіні і на сонці вона хибна. Сьогодні на точку я небув але судячи по погоді яка ще тепліша за вчорашню обліт триває. Погано що до цвіту пилконосів біля 3-4днів. Як ви порадите коли проводити огляд сімей. Зараз чи з настанням теплої погоди. ;)
Всіх з відкриттям сезону. :hi: У нас обліт бджіл був 13.03. та 14.03 при температурі t +8'С в тіні. Обліталися всі сімьї. А в двох сімьях, теж знайшов дорослу білу сформовану мумію бджоли, не підкажете з чим це може бути пов'язано?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Розкажіть хтось як правильно скоротити гніздо :helpme: і чи добре що я скоротив його вчора. У гнізді 11 рамок всього, бджоли займають 6=7, три рамки були геть порожні без меду,я їх і витягнув і переставив заставну дошку блище до залишених рамок. Утеплив і закрив. Бачив матку і два пятна роплоду невеликих десь по 5см кв.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...