Перейти к содержанию

Весна - літо 2011


Dan

Рекомендуемые сообщения

Цитата(mehhanik @ 13.3.2011, 16:52) с теплотой вспоминаю мигович людмилу ивановну. матки карпатки все от нее вижу матками от нее довольны... как они на медосборе,зимовка?...

В листопаді взяв у Мигович дві матки (по нужді). Підсадив в кліточки через канді. Вечором подзвонив їй та подякував. Коли вона почула, про мій спосіб підсадки - забідкалась, що мабуть уб"ють, а треба було б через ковпачок. Так от, сьогодні подивився - вже червлять. Є запечатані чарунки. Так штук по 20-30. :wave: Переважна кількість сімей, що вийшли з зими сильні. 7-9 вуличок і кормів малувато. Добре вийшли з зими чотири-рамкові відводки (по три у вулику, через сітку). На початку лютого дав по 250-300 гр канді. З"їли повністю. Сьогодні додав.Підмору в кожному по 100 шт.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зробив ревiзiю. Все добре, чого i всiм бажаю!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

гнездо сбоку сфоткал

mehhanik, а що за пластини видно на фото? post-637-1300044925_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Волинь приєднується до привітань - з новим сезоном! :wave: У чора був хороший обліт, у мене було таке враження що обліт був молодняка (можливо тумо що 19.02.11 при чищенні дна вигріб дорослу білу сформовану мумію бджоли). У мене у пустому вулика стоїть термометр який на 12,03,11р показував t +16'С, на мою думку це температура близька до реальної. Бо в тіні і на сонці вона хибна. Сьогодні на точку я небув але судячи по погоді яка ще тепліша за вчорашню обліт триває. Погано що до цвіту пилконосів біля 3-4днів. Як ви порадите коли проводити огляд сімей. Зараз чи з настанням теплої погоди. ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене вже два дні бджоли літають! Перезимували добре, меду вдосталь! :) А от обножку ще не носять... :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як ви порадите коли проводити огляд сімей. Зараз чи з настанням теплої погоди. wink.gif

Зараз! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зимівля пройшла чудово.Лише у деяких сімях виявив неплідних маток і одразу зєднав із найслабшими.В одній сімі на одній рамці знайшов одразу дві матки :blink: ,і таке буває.Особливо помітно,що цієї зими бджоли спожили багато корму але вихід із зимівлі 100%.Деякі бджоли вже примудрились знайти перший пилок,це при тому що кругом ще повно снігу :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

гнездо сбоку сфоткал

mehhanik, а що за пластини видно на фото? post-637-1300044925_thumb.jpg
Это полоски "Фумисана" для лечения варроатоза. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Привет всем из Харькова!Поздравляю с облётом!Сегодня в тени +8,облетались слабенько но все три . Завтра обещяли +9. :ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

гнездо сбоку сфоткал

mehhanik, а що за пластини видно на фото? post-637-1300044925_thumb.jpg
Похоже пластину забыли с осени, что ни есть хорошо. Добавлю пластина стояла ( а если свежепоставленная тем более) не в разплодной части, что уменьшило ее влияние на клеща. А так , поздравляю, зимовка отличная.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гуцульщина Вітає Всіх Бджлярів з початком нового сезону. Вчора провів ревізію, все супер. :ole_ole: Корму ще на дві зими хватило б. Сьогодні поїду перегляну у тата, як вони там.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як ви порадите коли проводити огляд сімей. Зараз чи з настанням теплої погоди.

Я вчора почистив, забрав зайві та утеплив тільки ті, де ще не було тепла, а там де тепло тільки утеплив. Зачекаю ще кілька тижднів. Правда у мене переважно всюди великий підрамковий простір.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да, облетались полностью и мы :az: Есть потери, но прогнозированные :) Жаль небыло фотика, а то я показал бы как мы облетались на примере соседских простыней :umora::umora::umora: Пятнадцать лет как я купил возле них дачу, а все повторяется с завидностью. :umora: Хороший весенний день, пчелы на облете и соседка со стиркой :ay: Нужно набрать ей банку компенсации :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это она таким образом у вас реквизирует излишки меда.Со стиркой старается подгадать тютелька в тютельку-- к облету.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В одній сімі на одній рамці знайшов одразу дві матки :blink:
Матки плодные ? или нет?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А в мене вихід з зимівлі 50 %... Враховуючи мій бджолярський досвід, думаю, це добре...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вчора почистив, забрав зайві

У нас +14, але переглянути не вдалося, сильний поривчастий вітер, та головне що всі облітались :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчера облетелись все. Было +12. Перезимовали тоже все. Поужимал гнезда - позабирал лишние рамки и проверил запасы, утеплил. Со всех семей подмора около 3л. Одна семья сильно осыпалась - с нее и был основной подмор, клеща на ней нету обрабатывалась наравне со всеми. А вот из 9 рамок которые шли в зиму осталось 4ре. Кстати вопрос - можно ли использовать мед, который остался в обгаженых рамках например на медовую самогонку? Пыльцу пока не несут - не счего. Все матки уже начали червить, кое где есть уже пятаки размером с ладонь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня сделал ревизию.Результатом пока доволен,как никак первая зимовка.Семьи имеют по 7-8 рамок обсиженных пчелой :ay: .Матки начинают червить :ole_ole: .Считаю:заслуга в этом ФОРУМА-30%!Всем Форумчанам большое спасибо за дельные советы :az: .С уважением :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сьогодні почистив днища вуликів, поки всі живі, стінки у 5/6 були вологі, думаю має бути рохплід, підмору було мало :) один вулик тільки встиг переглянути, ще є запаси кормів... цей сезон передбачеється не з легких - на роботі багато справ, вдома буду зранку і вечером 5-6 днів на тиждень...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 семей подготовил к интенсивному червлению, сколько успел... Сократил тёплыми заставными до трёх-четырёх рамок. За заставными мёд. Расплод есть разновозрастный на одной-двух рамках, печатный в том числе. Яйца очень крупные - из таких бы маток выводить! Завтра поменяю местами слабые и сильные семьи. Процесс пошёл!!! :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

перевірив вчора близько третини сімей. зовсім немає розплоду, навіть не почали сіяти :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Завтра поменяю местами слабые и сильные семьи.

А не лучше попозже подсилить слабые семьи закрытым расплодом на выходе?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

по порядку от люды матками я доволен. про полоски то с осени аписан остался в ульях. пасека стоит в подсолнухе . на третьем году жизни пчеловодной задавил в себе жабака. пришел спас не зависимо от взятка снимаю корпуса и низ не качаю в ульях а только верхние. успеха вам

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

перевірив вчора близько третини сімей. зовсім немає розплоду, навіть не почали сіяти :dntknw:
щойно повернувся з пасіки...в тіні +15 на сонці значно більше і без вітруу...до речі в мене так само.. переглянув почистив утеплив всі 13 сімей, розплід побачив в половини та й то тільки засів... напевне матки не сіяли в ті морози...і не всі відновили яйцекладку, яйця дійсно всі крупні... трохи хвилююся за ті сім"ї чиї матки не червлять :( хоча в двох сильних сім"ях на 8 рамках, густо обсидженими бджолами і по пів в кожній рамці меду, побачив маток а засіву не було... можливо то не зовсім страшно??? гарно літали, але обножку не несли...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...