Перейти к содержанию
Sanich

Изолятор Хмары

В теме 1 958 сообщений

10 годин тому, Урош сказав:

...Але  ті що були ізольовани в серпні, перезимували я їх випустив 15 березня...

Скажіть, будь ласка, який стан сімей був на той час (сила, кількість розплоду) і який взяток.

А ще, чи не тягли рятункові маточники?

Изменено пользователем djun

Поделиться сообщением

1 час назад, djun сказал:

Дякую, цікаво. Важко зрозуміти причину, чому матки загинули... може маєте якісь здогадки, чому так сталось, бо все ж планую в декількох сім'ях ізолювати цього року..

Чому матки загинули...не знаю. Я грішу ще на то що маткам що пропали було вже по 3 роки. І я для себе вирішив що матку треба на початку серпня ізолювати. Зараз в мене матки 2 роки. На осінь я міняю маток.

Поделиться сообщением

34 минуты назад, djun сказал:

Скажіть, будь ласка, який стан сімей був на той час (сила, кількість розплоду) і який взяток.

А ще, чи не тягли рятункові маточники?

Я десь за 10 днів до початку головного взятка теж ізольою матку і десь вона в ізоляторі сидить два тижня. Щоб на початок головного взятка був тільки запечатаний розплід. Десь за два тижня матка насіює 5-6 рамок від бруска до бруска. І на початку серпня я її знову в ізолятор і вже до 15 березня. Я не знаю як інші породи а моя країнка не тягне вже в серпні маточники. І ще ті сім'ї що не ізолюю не дають такого гарного дружнього разплоду у серпні а сіють і верресні і у жовтні і як висновок мають багато підмору. З 20 серпня починаю закормку і після закормки вже знімаю утеплення повністю до перших морозів. Дно закриваю фанерою і вже сітка в мене зверху щоб загнати бджолу на низ рамок. В зиму йде 6 рамок в середені ізолятор. Біля ізолятора збільшені вулички. З обох сторін стоять теплі заставні. В сезон в мене 20 вуликів на зиму з'єдную до 10. Ще маю нуклеуси на гніздову рамку. Звичані 12 рамочні корпуси розділені фанерою Три відсіки по 4 рамки так в мене зимують матки на всякий випадок. Якось так. Сам ще вчусь.

Поделиться сообщением

4 години тому, Урош сказав:

Я десь за 10 днів до початку головного взятка теж ізольою матку і десь вона в ізоляторі сидить два тижня. Щоб на початок головного взятка був тільки запечатаний розплід. Десь за два тижня матка насіює 5-6 рамок від бруска до бруска. І на початку серпня я її знову в ізолятор і вже до 15 березня. Я не знаю як інші породи а моя країнка не тягне вже в серпні маточники. І ще ті сім'ї що не ізолюю не дають такого гарного дружнього разплоду у серпні а сіють і верресні і у жовтні і як висновок мають багато підмору. З 20 серпня починаю закормку і після закормки вже знімаю утеплення повністю до перших морозів. Дно закриваю фанерою і вже сітка в мене зверху щоб загнати бджолу на низ рамок. В зиму йде 6 рамок в середені ізолятор. Біля ізолятора збільшені вулички. З обох сторін стоять теплі заставні. В сезон в мене 20 вуликів на зиму з'єдную до 10. Ще маю нуклеуси на гніздову рамку. Звичані 12 рамочні корпуси розділені фанерою Три відсіки по 4 рамки так в мене зимують матки на всякий випадок. Якось так. Сам ще вчусь.

Дякую, інформативно. А ізолятори використовуєте такі, як в продажі (ізолятор Хмари), чи якусь власну конструкцію?

Поделиться сообщением

8 часов назад, djun сказал:

Дякую, інформативно. А ізолятори використовуєте такі, як в продажі (ізолятор Хмари), чи якусь власну конструкцію?

Так в мене 8 ізолярорів хмари брав у Галини Федорівни Хмари. З ізоляторами отримав ще книжку Хмари  Технологія оздоровлення бджіл без медикаментів. Багато цікавого для себе узяв. 

Ще пробував зробити ізолятор з роздільної решітки польської тоненької та в ній матка загинула. Пролізла на половину так і залишилась. Тому вирішив не експерементувати з саморобними ізоляторами. 

Поделиться сообщением

Июльские матки отрутневели .

Вот  Малыхин закрывает в середине июля и выпускает уже в марте при появлении пыльцы. Все у него работает нормально уже больше десяти лет.Мне кажется что причина отрутневения маток в другом. Я не изолировал, но больше десятка маток отрутневели. Матки июльского вывода,должны были облетаться хорошо.В чем причина  ?  

Изменено пользователем крымлы

Поделиться сообщением

1 година тому, крымлы сказав:

Июльские матки отрутневели .

Вот  Малыхин закрывает в середине июля и выпускает уже в марте при появлении пыльцы. Все у него работает нормально уже больше десяти лет.Мне кажется что причина отрутневения маток в другом. Я не изолировал, но больше десятка маток отрутневели. Матки июльского вывода,должны были облетаться хорошо.В чем причина  ?  

Від кліща варотомом обробляли?

Поделиться сообщением

1 час назад, yurko сказал:

Від кліща варотомом обробляли?

История не моя . но логика в вашей мысли есть .

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти