Jump to content
Форум на ТочкУ
Sign in to follow this  
Petrovych61

Обсуждение конструкций ульев

Recommended Posts

1 хвилину тому, AVA сказав:

Весною розширення 2 145 корпуса з рамкою 300 зверху і вощиную, після заходу матки на верх решітка між рамками на 300

З подальшим формуванням гнізда перед акацієй на 6 рамкх на 300 з магазином 

Так. Є такий варіант. Я вже теж його описував, але про решітку між 300-тими не означив. Там можна робити різні рокіровки з гніздом: якщо на пакет то 4 розплідні лишаємо у верхньому гнізді, а в нове нижнє переносимо 2 розплоду з маткою і заряджаємо 4 вощини і сім'я дає пакет і розвивається далі. Можна просто відбирати по рамці - дві на відводки... ну, це вже  класика.

• Like 3

18 хвилин тому, Любомир сказав:

Дякую за слушну підказку.

Делайте как в Канаде: низ - 3  6 рамочника в стык, решётка, сверху 2 магазина по 10 рамок  

думаю, що ви маєте на увазі "низ 3 6рамочника" 145-х .
З колегою обговорюємо наживо різні варіанти: бум пробувать.
Але В ОСНОВІ все-таки додержуюсь гніздова рамка на 300 мм, додаток  знизу чи з верху на 145 мм і гніздові  окремі напівкорпуси на кожну сім'.ю. Так ніби природніше. Але для порівняння будемо пробувать і такий варіант.

Напевно малося на увазі, що внизу  блок з трьох шестирамочників, на трьохсоту рамку, поставлених встик стінка до стінки. По ширині вони будуть дорівнювати двом десятирамковим магазинам, які туди й ставляться через решітку. Три сім'ї в шестирамочниках працюють на два спільні магазини.

• Like 1
  • Thanks 1

1 година тому, Гурович сказав:

Делайте как в Канаде: низ - 3  6 рамочника в стык, решётка, сверху 2 магазина по 10 рамок и будет Вам мёд и мало гемора. Если нужна перга - поставте рару штук по своему способу, проверьте, а там покажет:IMHO1:

О! Цей варіант мені теж до вподоби! І якби починав пасічкувати саме його й вибрав би. Але при кочівлі там передбачається і відповідний транспорт з краном... А у мене простіше рутівські але +10 мм по боках, щоб легко можна було б оперувати рамками.:IMHO:

IMG_20200919_112829.jpg

• Like 2

37 хвилин тому, Любомир сказав:

От трясці його мамі, зачепив за живе... Ну та да. Так. Все. Миру- мир. А вам спокій.

:umora: :az: Бо то дійсно - вистраждане. Кожен раз доводиться рахувати ''свої'' стандарти. Довго не міг РР (роздільну рамку) знайти на свої розміри. Виручив Романович @Мико, за що йому вдячний й зараз, хоч й минуло вже років з десять.:wave:

Edited by ДобровоЛ

37 хвилин тому, Любомир сказав:

Так. Є такий варіант. Я вже теж його описував, але про решітку між 300-тими не означив. Там можна робити різні рокіровки з гніздом: якщо на пакет то 4 розплідні лишаємо у верхньому гнізді, а в нове нижнє переносимо 2 розплоду з маткою і заряджаємо 4 вощини і сім'я дає пакет і розвивається далі. Можна просто відбирати по рамці - дві на відводки... ну, це вже  класика.

35 хвилин тому, Олег Мельник сказав:

Напевно малося на увазі, що внизу  блок з трьох шестирамочників, на трьохсоту рамку, поставлених встик стінка до стінки. По ширині вони будуть дорівнювати двом десятирамковим магазинам, які туди й ставляться через решітку. Три сім'ї в шестирамочниках працюють на два спільні магазини.

Десь тут колись було класне фото і відео з цих конструкцій.:ah: Планував був створити одну таку конструкцію у себе. Та як мене пограбували й підмели увесь до єдиного елекроінструмент, коли я по швидкій попав у лікарню, зупинився 'на досягнутому'.:dntknw:

Edited by ДобровоЛ

2 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

Десь тут колись було класне фото і відео з цих конструкцій.:ah:

В темі шестирамкового бджільництва) Ще 2015рік.

19.12.2015 в 19:35, Ракетин сказав:

И румыны  пользуют. Но,  как видно из видео, это уже не отводки.

Edited by Олег Мельник
  • Thanks 1

10 хвилин тому, Олег Мельник сказав:

В темі шестирамкового бджільництва) Ще 2015рік.

Цікаво, яка рамка у них в розплідному корпусі? :dntknw: Бо румунську я погано розумію...

Edited by ДобровоЛ

1 хвилину тому, ДобровоЛ сказав:

Цікаво, яка рамка у них в розплідному корпусі? :dntknw: Бо румунську я погано розумію...

Здається, ця пасіка в Америці десь, а сам пасічник - румун. Тому рамки там - притаманні американським промисловим технологіям:IMHO:
Андрія Сумчанина треба розпитувати, він цю тему вивчав досить детально.

• Like 1
  • Thanks 1

4 години тому, Олег Мельник сказав:

Так, саме  так і зрозумів і це мав на увазі, будемо пробувать... А поки не спробуєш не взнаєш... тому я й подружився з дівчатами - бджолами. :ax:

5 годин тому, Олег Мельник сказав:

Маю уточнення: 
Планую 6-рамкові стояки кожен стояк - окрема сім'я, спільних магазинів немає.

Три 6 рамні сімї на два магазини  - Така техніка знайома, але при кочівлі і трясках спільні магазини накликають сумніви щодо кріплення та стійкості. 

Edited by Любомир

4 хвилини тому, Любомир сказав:

Така техніка знайома, але при кочівлі і трясках спільні магазини накликають сумніви. Тре спробувать.

Маю уточнення: 
Планую 6-рамкові стояки кожен стояк - окрема сім'я, спільних магазинів немає.

Так, поправка на кочівлю - досить суттєва, умови значно відрізняються від американських. 
Успіхів в експериментах!
Особисто мені тоті всі конструктори-тетріси взагалі не подобаються (суто теоретично, бо не пробував).
І поки-що всі мої пошуки обертаються довкола  вузьковисокої рамки (українська, Корабльова), та піврамки від неї.

5 часов назад, Олег Мельник сказал:

Так, поправка на кочівлю - досить суттєва, умови значно відрізняються від американських. 
Успіхів в експериментах!
Особисто мені тоті всі конструктори-тетріси взагалі не подобаються (суто теоретично, бо не пробував).
І поки-що всі мої пошуки обертаються довкола  вузьковисокої рамки (українська, Корабльова), та піврамки від неї.

Буквально вчера выбросил на дрова все, сколько было. 4 вида рамок на пасеке - слишком много. А полурамка от узковысокой вообще никуда не годная, один гемор.

• Like 1
  • Haha 1

1 хвилину тому, Гурович сказав:

Буквально вчера выбросил на дрова все, сколько было. 4 вида рамок на пасеке - слишком много. А полурамка от узковысокой вообще никуда не годная, один гемор.

Кожному своє:dntknw:

1 годину тому, Гурович сказав:

Українська рамка найкраща як гніздова. Аот з магазинною піврамкою це дійсно гемор особливо при відкачці  - щоб поставити в медогонку придумував скоби і зчеплював їх, а після відкачування розчеплював.

Шестирамковий вулик  з надставками дає вузьковисоке гніздо даданівським рамками на 145+300 гніздо і 145 медові. Вулик і вузький і високий.
В мене є теж різні вулики на рамки і 435 х 300 - дадан, 145 - напіврамка, і 300 х 470- українська і 300 х 575 - руся це на дві висоти даданівського корпуса 300+300 мм. вулик називають ще козацький чи великоруський, я назвав його "Русич", а рамку "Руся". Ну то такЄ... Маю вже досвід із різними вуликами. Наразі випробував 6 рамкові і буду переходити на них для кочівлі на автопричепі. Платформа 6х2 м в один ряд вмістить 25 вуликів, а по обидві сторони  це 50 сімей і ще середня частина висувна на дві сторони: вперед і назад...Тобто на 70 сімей можна причіп зарядити. Тоді  вже й помічника можна наймати та споряджати наступний ще один причіп... Адже мед на колесах. А найбільша недолугість в бджільництві це  завантажування і розвантажування вуликів, особливо вночі коли темно, слизько і т.п. А на календарі маємо 21 століття н.е.
 P.S.Те що роблю я не слід повторювати не прорахувавши економічну ефективність. В умовах Київщини моє бджільництво поки-що у великих  мінусах. вкладення жодного року не окуповуються,  але я не перестаю вкладати значні кошти з надією на майбутній ефект. 

Edited by Любомир

16 годин тому, Любомир сказав:

Українська рамка найкраща як гніздова. ...........Адже мед на колесах. А найбільша недолугість в бджільництві це  завантажування і розвантажування вуликів, особливо вночі коли темно, слизько і т.п. А на календарі маємо 21 століття н.е.

Згоден, що кочівля  з розташуванням вуликів "в розсип", тобто не на колесах має певні трудозатрати, але її + в  зручності розташування вуликів  для обслуговування, звісно певні корективи вносить і сама місцевість, мені значнолегше  знайти місце для точка "в розсип" чим гадати як і де   в  ярах та балках просто  розвернути той причіп, от і виходить, що кочівля по лісосмугах на сонях це зовсім не те, що кочувати по ярах на акацію, липу.

• Thanks 1