Перейти к содержанию

Многокорпусный или лежак?


Бортник

Рекомендуемые сообщения

4 часа назад, Vbifyz сказал:

Ага прям так и ставь сколько потребовалось.Гладко было на бумаге да забыли про овраги.Границу в 200 гр пчелы на рамку еще ни кто не отменял.А так ставьте сколько угодно и качайте потом пятаки. 

Да, сам так же думал когда то... Но в прошлом году прикупил пару корпусняков,покатался к спецам "на учебу", да пару раз ко мне прижали,разжевывали как с этим девайсом работать. И вот на подсолнухе,когда отводок в корпусняке на 34 рамки "вжарил" все 18ти рамочные лежаки с наставкой, я резко изменил свое мнение.

П.С. Где то когда то в ютубе смотрел, вроде бы Бронеславович рассказывал, о ранних медосборах, так он ломает в "хлам" эту границу в 200ти грамм пчелы. Это так,на вскидку. Но некоторые книги по пчеловождению так же, эти 200ти грамм не признают... 

Нужно шагать в ногу со временем, а не ездить в 21-ом веке на волах.:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Шахматист сказал:

 

Нужно шагать в ногу со временем, а не ездить в 21-ом веке на волах.:ah:

Пока меня мои волы полностью устраивают.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Многокорпусный или лежак?
  • 2 weeks later...

Многокорпусник хуже лежака!!!

Отправлено с моего Lenovo A536 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, kikot.i сказал:

Многокорпусник хуже лежака!!!

 

Обоснованное заявление, и доводы железобетонные. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, kikot.i сказал:

Многокорпусник хуже лежака!!!

Отправлено с моего Lenovo A536 через Tapatalk
 

я теж років 5 був такої думки. лиш зараз друга думка як позбутися 220  вуликів лежаків

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, targal сказал:

я теж років 5 був такої думки. лиш зараз друга думка як позбутися 220  вуликів лежаків

Якщо би я жив у вашій місцині, то також би так думав, але живу у Львівській обл і мені підходять, що стояки, що лежаки.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.03.2017 в 18:18, kikot.i сказал:

Многокорпусник хуже лежака!!!

Отправлено с моего Lenovo A536 через Tapatalk
 

А я обе системы уважаю. Корпусные хороши для кочевки. А лежак - для стационара, если вам ваша спина дорога...:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

лежак то ідеальний вулик для пенсіонера з присадибною пасікою до 10 вуликів, якому важко піднімати корпуси, а грошей на апіліфт нема. 

Переваги лежака:

1. Не потрібно тягати важкі корпуси

2. Плавніше розширення сімей

3. Багато варіантів для експериментів (включно з надставками магазинними)

Переваги корпусного:

1. Економія місця

2. Швидкість обслуговування (простий приклад - на минулих вихідних проводив чистку, на корпусний 3-5 хв. на лежак 12-17хв)

3. Можливість відкачувати мед по мірі наповнення магазинів

4. Більша продуктивність з однієї стандартної сім"ї (я не беру в розрахунок експерименти з медовиками на 2-4 об"єднаних сім"ї)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, ex_edc сказав:

лежак то ідеальний вулик для пенсіонера з присадибною пасікою до 10 вуликів, якому важко піднімати корпуси, а грошей на апіліфт нема. 

Переваги лежака:

1. Не потрібно тягати важкі корпуси

2. Плавніше розширення сімей

3. Багато варіантів для експериментів (включно з надставками магазинними)

Переваги корпусного:

1. Економія місця

2. Швидкість обслуговування (простий приклад - на минулих вихідних проводив чистку, на корпусний 3-5 хв. на лежак 12-17хв)

3. Можливість відкачувати мед по мірі наповнення магазинів

4. Більша продуктивність з однієї стандартної сім"ї (я не беру в розрахунок експерименти з медовиками на 2-4 об"єднаних сім"ї)

так якщо з лежаком ще й займатись не медом,а пакетами,виводом бджоломаток і інше, то це вулик не лише для пенсіонера, але для багатьох хто здатний витягнути з такої конструкції максимально різних продуктів бджільництва.

багатокорпусний вулик з точки зору промислового значення ,це супер конструкція, при такій конструкції теж можна витягувати все,але основна його перевага це можливість нарощування сильних бджолосімей на взяток, і тут такій конструкції яка врахована до природнього вертикального нарощування бджолосімей немає альтернативи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
В 14.03.2017 в 12:09, miro сказал:

так якщо з лежаком ще й займатись не медом,а пакетами,виводом бджоломаток і інше, то це вулик не лише для пенсіонера, але для багатьох хто здатний витягнути з такої конструкції максимально різних продуктів бджільництва.

Вопрос про первое расширение . Как вы опредиляете , когда пара делать первое расширение ? К примеру в МК рекомендуют приподнять корпус и если пчелы свисают . то пора .Или просто с низу корпус и все . А в лежаках ? Так можно не разбирая гнезда и быстро , не теряя времени . :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Все правильно вище сказано. Ніби і погоджуються всі, що корпусний має більше переваг. Головна з них - ніби то більша продуктивність.

От і я вже другий рік впроваджую в себе багатокорпусну систему (на 145). Є вже певні висновки і думки.

Наприклад:

1. В б/к мають проживати лише СИЛЬНІ сім'ї. Якщо сім'я слабенька чи зроїлась, то в лежаку вона принесе більше меду.

2. Качати мед з б\к можна в будь-яку погоду.

3. Контроль за роїнням - величезний мінус б\к

Ну і т.д.

Але!!! Найголовніше. 

Так! Сильна сім'я в б\к принесе більше, ніж у лежаку. Проте процес відкачки лежаків мені приносить більше задоволення. Коли ти забираєш одну за одною переповнені запечатані майже до краю рамки (даданівську чи укр), то відчуваєш щось вагоме. Можна порівняти із риболовлею. Ніби тягнеш щось суттєве на вудочку.  От і виходить, що наловив крупної риби але менше, а з б\к - повний мішок карасиків.

І, взагалі, кожен вулик (лежак) - це, якщо хочете, індивідуальність, персона на пасіці. Інколи зі своєю історією і цілим життям.  Я знаю по пам'яті: де, в якому саме місці на точку стоїть який вулик, якого він кольору, яка в ньому матка, які в сім'ї проблеми і т.д.

А б\к - всі ОДНАКОВІ. Індивідуальності - нуль. Маю 20 штук і між ними гублюся. Не дивно, що і бджоли блукають. Тому що це ж лего-конструктор, всі деталі взаємозамінні, сьогодні на одному вулику, взавтра - на іншому. Інкубаторські як кажуть.;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, ромео сказал:

Контроль за роїнням - величезний мінус б\к

:blink: в 145-тых? Куда проще то. Поднял корпус и снизу все видно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Джаз сказал:

:blink: в 145-тых? Куда проще то. Поднял корпус и снизу все видно.

А корпуси знімати? А подвійна кількість бджіл і рамок у гнізді?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, ромео сказал:

А корпуси знімати? А подвійна кількість бджіл і рамок у гнізді?

а заливания гнезда в лежаках ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минуты назад, ромео сказал:

А корпуси знімати? А подвійна кількість бджіл і рамок у гнізді?

Предположим у вас семья на 4 корпуса (если больше то идет взяток, при взятке роится не будут, как правило, верно?). Не знаю как у вас, а у меня решетка после 2 или 3 корпуса, верхний снимаем и ставим сбоку на крышу соседа и второй если надо. Гнездовой приподнял на 90 градусов и мне все видно, что творится в семье. Дело блин минуты. 

В лежаках дольше потолочину вылаживать и каждую рамку пересматривать. Они Вам просто больше нравятся, признайтесь :) Вот потому и вывод такой о МК.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, Джаз сказал:

В лежаках дольше потолочину вылаживать и каждую рамку пересматривать.

Навіщо? Одну-дві - з середини.

Якщо рояться, то і в б\к кожну рамочку витягувати прийдеться (а їх в два рази більше).

12 минуты назад, Джаз сказал:

Они Вам просто больше нравятся, признайтесь :) Вот потому и вывод такой о МК.

Який висновок?:dntknw: Де він?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

1. В б/к мають проживати лише СИЛЬНІ сім'ї. Якщо сім'я слабенька чи зроїлась, то в лежаку вона принесе більше меду.

 

3. Контроль за роїнням - величезний мінус б\к

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можно свои 5 копеек. Как начинающий, попробовал обе системы. Обе системы хороши. Мне лежак нравится из-за по-рамочной работы.  Интереснее наблюдать за пчелами, больше обзор и т.д.  В МК - можно, но, как по мне, несколько сложнее.. Кстати, лежак вверх можно наращивать точно так же. 1-2-3 магазина. Рамки перекинул снизу вверх, пустое место вощиной забил...  Все, они как в МК работают.  Но если где прозевал с расширением - есть резерв этой самой вощины... ;-) 
Остановился пока на варианте:  корпуса у меня на 300 рамку, на 10 рамок. Плюс, собираю к ним потихоньку магазины на 145.  Взаимозаменяемы... Пытаюсь унифицировать немного.  В результате, у меня компромисс. И умный, и красивый ;-)  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Джаз сказав:

верхний снимаем и ставим сбоку на крышу соседа и второй если надо.

Два назад  - сім'я в роєвому стані ... от так понаставляв, а назад поставити як??? Без помічника важко - ніби димиш,щіткою бджіл змітаєш... поки корпуса в руки взяв щоб поставити, знову купа бджіл на корпусі - ставиш, багато бджіл давитись....

:dntknw:

В мене цього року в лежаку тільки одна сім'я роїлась а в б\к - 5 чи 6... сьогодні буду ще перевіряти, в двох сім'ях ще є підозра на роєвий стан...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Бджолопотам сказал:

Два назад  - сім'я в роєвому стані ... от так понаставляв, а назад поставити як??? Без помічника важко - ніби димиш,щіткою бджіл змітаєш... поки корпуса в руки взяв щоб поставити, знову купа бджіл на корпусі - ставиш, багато бджіл давитись....

:dntknw:

В мене цього року в лежаку тільки одна сім'я роїлась а в б\к - 5 чи 6... сьогодні буду ще перевіряти, в двох сім'ях ще є підозра на роєвий стан...

Технология работы товарищи. МК с лежаком даже сравнивать не буду. Лежак - прошлый век. Моё ИМХО. Не скем спорить не буду, у каждого есть свое мнение. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 хвилини тому, Джаз сказав:

Технология работы товарищи. МК с лежаком даже сравнивать не буду. Лежак - прошлый век. Моё ИМХО. Не скем спорить не буду, у каждого есть свое мнение. 

Незабувайте, що не вулики мед носять. До кожної системи вуликів можна і потрібно підлаштуватися, і результати Вас втішать, адже ідеальних вуликів неіснує, кожна система має свої переваги і недоліки одночасно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, davolodya сказал:

До кожної системи вуликів можна і потрібно підлаштуватися

Зачем? Мне не по приколу собирать у себя на пасеке все виды ульев. С моими мне легко и просто работать. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, davolodya сказал:

Незабувайте, що не вулики мед носять. 

Давно виникали підозри, от трапилась нагода, вчеплюся за ці слова.

Далі буду писати не зовсім розумні речі. 

Але, в мене все більш частіше виникає думка, що вулик (так, саме вулик) має величезне значення. Ну, наприклад, є в мене один лежак-українець, де проживає злюща сім'я. Вже багато років. І що я тільки з нею не робив. Все по хрестоматії. Хіба що з бубном не пробував. Але щороку з молитвами і матюками качаю мед. Якось матку забрав від них і поселив у інший вулик. Зараз - прекрасна спокійнісінька сім'я.

Або є такі вулики, де з року в рік забито медом під зав'язку. Навіть не зважаючи на те, яка там сім'я. А в інших щороку меду обмаль.

Чи в деяких вуликах з року в рік погано перезимовують бджоли.

Ото й думаю: чи то вулик такий чи, може, місце впливає на сім'ю.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ромео сказав:

Давно виникали підозри, от трапилась нагода, вчеплюся за ці слова.

Далі буду писати не зовсім розумні речі. 

Але, в мене все більш частіше виникає думка, що вулик (так, саме вулик) має величезне значення. Ну, наприклад, є в мене один лежак-українець, де проживає злюща сім'я. Вже багато років. І що я тільки з нею не робив. Все по хрестоматії. Хіба що з бубном не пробував. Але щороку з молитвами і матюками качаю мед. Якось матку забрав від них і поселив у інший вулик. Зараз - прекрасна спокійнісінька сім'я.

Або є такі вулики, де з року в рік забито медом під зав'язку. Навіть не зважаючи на те, яка там сім'я. А в інших щороку меду обмаль.

Чи в деяких вуликах з року в рік погано перезимовують бджоли.

Ото й думаю: чи то вулик такий чи, може, місце впливає на сім'ю.

 

Вулик це всього лиш ящик, іншими словами хата для бджіл.  Скоріше місце впливає, вже багато раз зустрічаються повідомлення про місця з негативною енергетикою, варто перенести вулик з сім'єю на інше мвсце, і все налагоджується-- бджоли стають лагідними, медистими, (якщо це звичайно не агресивна порода або помісь)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...