Перейти к содержанию

Улей для "чайника"


vikad

Рекомендуемые сообщения

Здравствуйте. Ну вот и я заинтересовалась пчёлами. Начала освоение пчеловодства с интернета. Вот как-то определилась с типом улья, по отзывам пасечников, в том числе на этом форуме, решилась на многокорпусный. Пошла на консультацию к знакомому (пчеловод со стажем). У него украинский улей (лежак на узковысокую рамку). Получила совет: выбрать улей на стандартную рамку (какая именно стандартная, я не поняла, но думаю, что это размер 435*300), потому, что легче будет решить вопрос с рамками, вощиной (говорит, что во Львове продаются именно такие), лежак без надставок. Он имеет один двухкорпусный улей, и говорит, что у нас слишком малый взяток и пчёлы наверх идти отказываются, но идут "вширину". Я не сомневаюсь в его компетентности ни на минуту, кроме того планирую брать у него пчёл и консультироваться в будущем, поэтому почти решилась делать по его совету, но...! Часто слышу о консерватизме бывалых. И, если со временем придётся менять ульи, будет разнобой рамок, способов работы - не по мне. Хочется раз - и навсегда. Прошу совета у всех, особенно жителей Львовской области , по использованию разных конструкций улья (взяток, зимовка, удобство в использовании, предрасположеность к роению и т.д.). Моя пасека, для начала в несколько ульев, намечается в районе Бибрки, Перемышлянский р-н.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Учитывая всё сказанное - думаю Вам будет легче работать с корпусными. Гнездо на 300 и магазины - 145. На форуме много кто использует такую систему и к вечеру они Вас убедят в правильности такого выбора.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прошу совета у всех, особенно жителей Львовской области , по использованию разных конструкций улья (взяток, зимовка, удобство в использовании, предрасположеность к роению и т.д.). Моя пасека, для начала в несколько ульев, намечается в районе Бибрки, Перемышлянский р-н.

Вітаю земляків!. Колись і я тримав пасіку біля Бібрики. Та переніс, бо медодаїв практично не було. Кілька вуликів, для душі , тримати можна.
Учитывая всё сказанное - думаю Вам будет легче работать с корпусными. Гнездо на 300 и магазины - 145. На форуме много кто использует такую систему и к вечеру они Вас убедят в правильности такого выбора.

Отут я все ж порадив би спинитись на традиційних лежаках (даданах).
И, если со временем придётся менять ульи, будет разнобой рамок, способов работы - не по мне. Хочется раз - и навсегда.

Міняти дійсно прийдеться, але тільки в тому випадку, якщо Ви плануєте розширитись принаймі до 50-и сімей та одержувати прибуток (а не задоволення). Та майте на увазі, що в такому випадку Вам прийдеться змінити ще багато чого (наприкла район пасічникуання, бо Бібрика неприйнятна для цього, кругом ліси та неугіддя) та сам спосіб життя (це значно серйозніша проблема) і т.д., і т.п.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Учитывая всё сказанное - думаю Вам будет легче работать с корпусными. Гнездо на 300 и магазины - 145. На форуме много кто использует такую систему и к вечеру они Вас убедят в правильности такого выбора.
Спасибо. Именно о таких я вначале и думала. Кстати, хотела делать их из сендвича о котором Вы рассказывали в теме о полистирольных уликах- мне обещали достать пару кусков. Напишите, довольны ли Вы своим изобретением, и достаточно ли толщины (нужно ли утеплять на зиму).
Вітаю земляків!. Колись і я тримав пасіку біля Бібрики. Та переніс, бо медодаїв практично не було. Кілька вуликів, для душі , тримати можна. Отут я все ж порадив би спинитись на традиційних лежаках (даданах). Міняти дійсно прийдеться, але тільки в тому випадку, якщо Ви плануєте розширитись принаймі до 50-и сімей та одержувати прибуток (а не задоволення). Та майте на увазі, що в такому випадку Вам прийдеться змінити ще багато чого (наприкла район пасічникуання, бо Бібрика неприйнятна для цього, кругом ліси та неугіддя) та сам спосіб життя (це значно серйозніша проблема) і т.д., і т.п.

Вітаю! Поки що розширюватися не планую - так для себе пару вуликів. Дякую за поради. Гм. Шось цитати в віконечко не запихаються.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

делать их из сендвича

С этими корпусами проблем вообще никаких. Прочные, легкие, экологичные. Если с другими - все время думаешь: то осторожненько с ним, то подкрасить надо. А с сендвичем просто работаешь ни на что не отвлекаясь. Вот в зиму - незнаю. Просто не пробовал. Зимуют в Бартника ульях и из строительного пенополистирола. Но в любом случае - 24мм сендвич не холоднее 35мм доски
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кстати, хотела делать их из сендвича о котором Вы рассказывали в теме о полистирольных уликах- мне обещали достать пару кусков.

Я цього року клею нуки з пінопласту. Скажу чесно - марудна справа. Краще, як радить sewerby - купити в Бартніка.
Гм. Шось цитати в віконечко не запихаються.

Я бачу, що спосіб цитування залежить від браузера. В Опері у мене працює так: "Цитата" а потім "Бистрий ответ". А Експлорері : "Цитата" і зразу поряд кнопка "Оветить"
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я цього року клею нуки з пінопласту. Скажу чесно - марудна справа. Краще, як радить sewerby - купити в Бартніка.

А Бартнік продає нуки з пінопласту? Яка ціна і які саме?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

как-то определилась с типом улья -решилась на многокорпусный.
А вы сможете переставлять корпуса с медом и пчелой ? У меня напарник - тягает ,у него бицепс как у Арнольда , ну он иногда ноет -но он то вытянет , а ВЫ ? начинайте с лежаков - легко и просто или 10-15 рамочный на 145 ,но тама надо научиться .. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А Бартнік продає нуки з пінопласту? Яка ціна і які саме?

Да нет нуклеусов у Бартника.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А Бартнік продає нуки з пінопласту? Яка ціна і які саме?

А хіба я казав, що прдає? Я лише вказував на складнощі виготовлення вуликів з плит.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А якщо лежак, чи дадан - чим вони відрізняються, що з них вибрати, як зробити( креслення і т.д.), з магазином чи без? Колеги, підключайтесь, будь-ласка, бо я без вас не виберу :ah: .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А якщо лежак, чи дадан - чим вони відрізняються, що з них вибрати, як зробити( креслення і т.д.), з магазином чи без? Колеги, підключайтесь, будь-ласка, бо я без вас не виберу

Вчора був в магазині на Любінській. Там з"явились непогані корпусні (як на мене). Складаються з двох рутівських корпусів та двох корпусів на рамку 145 мм. Ціна 1250 гр. Можна подивитись, пощупати, та попитатись про спосіб веденя у них ( якщо підете разом із знаючим бджолярем).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

от надумав зайнятись бджолами, як хоббі... планую поставити 5 вуликів біля Києва або в житомирській обл. до бджіл зможу навідуватись 1 раз в 2 або 4 тижні. підвернувся цікавий (дешевий) варіант з лежаками (без надставок) під рамку 280х380 (380мм - глибина) довжина вуликів від 800 до 1050мм. Медогонка додається. хоча я трохи почитав, але питання все одно з'явились: 1) чи є сенс брати старі (десь 15 років) лежаки під нестандартну рамку? 2) як їх потім заселити? { :IMHO1: рій з маткою струшую у вулик з вощиною... і молюсь :dntknw: } п.с. сам схилявся до пінополістиролових багатокорпусних вуликів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Складаються з двох рутівських корпусів та двох корпусів на рамку 145 мм. Ціна 1250 гр. Цена сказка. Специально для новичков. Не видитесь вы на магазины,улей надо покупать непосредственно у производителей. Средняя цена по Украине 600-700гривен. У меня знакомая работает в магазине,говорит накурутка 90-100%,а в некоторых случаях и в 3-4 раза выше. Это их бизнес. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підвернувся цікавий (дешевий) варіант з лежаками (без надставок) під рамку 280х380 (380мм - глибина) довжина вуликів від 800 до 1050мм. Медогонка додається. хоча я трохи почитав, але питання все одно з'явились: 1) чи є сенс брати старі (десь 15 років) лежаки під нестандартну рамку? 2) як їх потім заселити?
1) 15-ти річні під нестандартну рамку лежаки - хіба що даром. 2) Заселити не проблема. Як Ви будете потім переселяти в нормальні вулики, коли ці розваляться? 3) Де братимете такі ж нестандартні рамки?
п.с. сам схилявся до пінополістиролових багатокорпусних вуликів.
Правильно Ви схиляєтесь :):IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

от надумав зайнятись бджолами, як хоббі... планую поставити 5 вуликів біля Києва або в житомирській обл. до бджіл зможу навідуватись 1 раз в 2 або 4 тижні. підвернувся цікавий (дешевий) варіант з лежаками (без надставок) під рамку 280х380 (380мм - глибина) довжина вуликів від 800 до 1050мм. Медогонка додається. хоча я трохи почитав, але питання все одно з'явились: 1) чи є сенс брати старі (десь 15 років) лежаки під нестандартну рамку? 2) як їх потім заселити? { :IMHO1: рій з маткою струшую у вулик з вощиною... і молюсь :dntknw: } п.с. сам схилявся до пінополістиролових багатокорпусних вуликів.
То все все лишній гемор і "ісбитки" минулого. А по поводу багатокорпусників - ви на правильному шляху ! :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

от надумав зайнятись бджолами, як хоббі... планую поставити 5 вуликів біля Києва або в житомирській обл. до бджіл зможу навідуватись 1 раз в 2 або 4 тижні. ... То все все лишній гемор і "ісбитки" минулого. А по поводу багатокорпусників - ви на правильному шляху ! :wave:
Але ж людині для хоббі потрібно. Чи варто труїти (чи не труїти? ніхто не знає напевно) себе пінопластами? Чи не простіше взяти прості нормальні лежаки або українські, в яких і помилки зведуться до мінімуму і працювати легко, навідуючись "1 раз в 2 або 4 тижні". І кайф від хоббі забезпечений :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ми всі тут займаємось бджільництвом? Всі! То й знаємо, що хоббі з часом переростає в професіональне заняття. :IMHO1: А про майбутнє треба думати зараз... :hi: На мою думку найкращий вулик для "чайника" - це лежак. :IMHO1: Спочатку потрібно вивчити біологію бджіл, зрозуміти, як працює сім'я у вулику, а не тупо дивитись на рамки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На мою думку найкращий вулик для "чайника" - це лежак.

Дозволю собі з Вами не погодитися.
Спочатку потрібно вивчити біологію бджіл, зрозуміти, як працює сім'я у вулику, а не тупо дивитись на рамки.

Якщо вивчити біологію бджіл, то стане ясно що лежак протиречить біології бджіл :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так, я згоден, лежак суперечить природі бджіл. Але лежак (як саме проста конструкція вулика) дозволяє оглядати(вивчати) сім'ю в повному обсязі, без перебору корпусів. :IMHO1: Та з набуттям певного досвіду бджоляр почне експерементувати і вибере ту конструкцію вулика, яка відповідатиме медоносній базі, фізичних можливостях пасічника і т. д. Через це більшість пройшли, і я теж. У мене на пасіці залишились 2 лежака з бджолами, це мої перші вулики, які я бережу, як пам'ять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Начала освоение пчеловодства с интернета.

Интернет это хорошо,но надо и учебники прочитать 2-3 разных авторов и издательств. От Варшавы до Киева. Там будет системное изложение материала. Вы самостоятельно сможете ориентироваться. Прочитавши переписку, одобряю ответы ВЛАДЕКа. :IMHO1: возможно Вам подойдет любой улей. Если взятки бедые, частых осмотров не избежать. И не принципиально в какой улей Вы будете заглядывать. Конечно лежак это открытая книга. Вот и будете отводить душу. Удачи!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1) чи є сенс брати старі (десь 15 років) лежаки під нестандартну рамку?

Якщо не гнилі, і прдаються за "скіко дасте" - можна брати. Використаєте деревину, переробите під свої розміри. Це звичайно, якщо є бажання і хоч якийсь інструмент. Якщо до вуликів додаються рамки з сушою - можна в них і погосподарювати. В трьох вуликах бджоли, два переробяєте. Нових нестандартних рамок не плодіть. І ще: пасічникувати раз на чотири тижні не вийде. Розлетяться! Вибачте, досвід. Двадцять років катаюсь за 150км. Літом не рідше раз на два тижні. Успіхів!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Здравствуйте. Ну вот и я заинтересовалась пчёлами. Начала освоение пчеловодства с интернета. Вот как-то определилась с типом улья, по отзывам пасечников, в том числе на этом форуме, решилась на многокорпусный.

.......я тоже читал в интернете, тоже решился на многокорпусный.....В принципе получилось.....В прошлом сезоне купил 4 семьи в зиму ушло 7 семей и 4 отводка... Мед получил немного....Посмотрим, сколько выйдут из зимы... ...и вот ,имея уже опыт с многокорпусным ульем, всеж рекомендовал бы вам для начала лежак. (особенно ,если не кочевать).....купите пару бэушных лежаков в хорошем состоянии -я так думаю гривен по 200 или 300 за один улей-лежак....И купите примерно в конце апреля-мае пару семей пчел.( даже не знаю сколько может стоить семья пчел -может от 700 гривен до ???), За сезон освоите....Желательно конечно рядом иметь опытного пчеловода....ну конечно интернет тоже поможет... ...просто в многокорпусном улье (десятирамочном ) корпус на рамку 145 весит примерно 24 кг......корпус на рамку 230 весит примерно 32 кг.......а корпус на рамку 300 весит 40кг......Вот этот вес придется поднимать и опускать......можно конечно часть рамок выгружать в рамонос и поднимать облегченные корпуса с неполным комплектом рамок, а потом доставить рамки из рамоноса..... .....В лежаке работа порамочно. Рамка весит максимум 5 кг..... Ну вообще пчел можно водить в любом улье -было бы желание. Так что думаю -все у вас получится... ....Вам же виднее-каковы ваши финансовые и физические возможности, так что, желаю удачи... P S...с медоносами очень важный вопрос....Что пчелки носить и кушать будут?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...и вот ,имея уже опыт с многокорпусным ульем,

И что с опытом? :ah:
всеж рекомендовал бы вам для начала лежак.

Зачем? Надо выбирать сразу, чтобы всё осознать реально и ничего после не переделывать и не переучивать. А если говорить об опыте, то имея таковой можно успешно работать с ульями любой системы. И правильно говорится, что "начинающим" пчеловод в наших реалиях чувствует себя не менее 10 лет! То пчёл нет, то ульев, то денег...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Надо выбирать сразу, чтобы всё осознать реально и ничего после не переделывать и не переучивать.

101% поддерживаю. Я вот дня два назад поспорил с одним о преимуществах лежака и многокорпусного. Это потому что перейти от налаженного как бы сказать одного к другому, даже психологически трудно. Не говоря о затратах.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...