Перейти к содержанию

Восковая моль


Рекомендуемые сообщения

Скорее всего семейка слабая ,,, кстати у меня стоят под орехами ,

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скорее всего семейка слабая

Да еще крайние рамки пчелы не обсиживали, вот и завелась в пустых, а дальше, когда разгулялась ....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Какая технология обработки ореховыми листами?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Воскова міль. Її є два види: велика й мала. Самка вели­кої молі відкладає яйця на стільники, а також в сміття, що може бути на дні вулика, та на воскову сировину. Через 8—10 діб ви­плоджуються личинки, їх розпиток триває близько двох місяців при температурі ЗО—34° С. Потім личинки прядуть кокон, в якому за 10—18 днів перетворюються в лялечок, з яких виходять дорос­лі комахи. Одна самка великої молі може відкласти за час свого життя (протягом місяця) до 2000—3000 яєць. Покоління лише од­нієї самки здатне зіпсувати чи знищити 1—2 кг воскової сирови­ни, а то й більше. Щоб не допустити розмноження воскової молі, треба взимку зберігати стільники в неопалюваному приміщенні. При температу­рі +10° С і нижче міль не розвивається, а при -10° С гине в усіх стадіях. Щоб міль не псувала стільників, влітку рекомендують періо­дично обкурювати їх, спалюючи по 50—55 г сірки на 1 м3 схо­вища, в якому розміщено стільникові рамки. Таке обкурювання повторюють тричі, через кожні 10—15 днів. Тримають стільники в спеціальних шафах без щілин, куди не змогли б проникнути ме­телики молі. Але й за такими сховищами треба регулярно нагля­дати. У практиці часто застосовують ефективніший спосіб зберігання стільників від пошкодження восковою міллю. Для цього в кінці квітня чи на початку травня (на півдні раніше) при настанні потепління всі придатні стільники забирають з сховищ на пасіку і тримають за вставними дошками сильних сімей, де вони надійно охороняються бджолами від молі. Треба тільки дбати про те, щоб пі І вставною дошкою, а то й поверх неї був прохід для бджіл від сім'ї до запасних стільників. Такий захід полегшує й роботу пасічника по розширенню гнізд. Непридатні для розширення гнізд стільники треба завчасно вибраковувати і перетоплювати на віск. Мала воскова міль за способом життя подібна до великої, але її личинки руйнують комірки стільників переважно під запечата­ним розплодом. Заходи боротьби такі ж, як і з великою міллю. Прочитайте уважно правила форуму. Та і сам форум теж. Для чого виставляти вже існуючу інформацію? Адм.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

народ де купити сірку???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Швидше за все ви її знайдете у ветаптеках.До того ж там дешевше,ніж у магазинах бджільництва.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

купити сірку???

Или в магазинах где продают товары для огородников и садоводов - сера коллоидная.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

обрабатывал суш серой в улье,а на другой день пчелы нашли щель в улье и начали подчищать остатки меда,не опасно ли это для них?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

обрабатывал суш серой в улье,а на другой день пчелы нашли щель в улье и начали подчищать остатки меда,не опасно ли это для них?
Такие случаи бывали, никаких последствий не замечал
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Недавно ввечері хотів подивитися як там на прилітній дошці чи не жарко їм, аж глядь сидить метелик на стінці вулика і чатує коли пробратися в середину так я його пальцями хап – червоноголова воскова „зараза” сиділа чи то всередину потрапити хотіла чи то „подихати повітрям вийшла”...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Ще один спосіб від молі відкрив для себе цього сезону.І кімнаті де зберігаю стільники порозвішував липучки від мух.За тиждень на кожній вже було до двох десятків метеликів.Думаю завдяки цьому можна сутєво зменшити шкоду від воскової молі :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За тиждень на кожній вже було до двох десятків метеликів.Думаю завдяки цьому можна сутєво зменшити шкоду від воскової молі

Мабуть це значно зменшить кількість дорослої молі, але ще є відкладені яйця в стільниках. Де гарантія що метелики полетять спочатку на липучку, а не на рамки. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще один спосіб від молі відкрив для себе цього сезону.І кімнаті де зберігаю стільники порозвішував липучки від мух.За тиждень на кожній вже було до двох десятків метеликів.Думаю завдяки цьому можна сутєво зменшити шкоду від воскової молі :hi:
Такие же липучки есть и от моли ,вначале вешали в кв. ,затем на даче.10 шт -10 гривен.Липнет "половозрелая" моль на запах феромонов :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За тиждень на кожній вже було до двох десятків метеликів.Думаю завдяки цьому можна сутєво зменшити шкоду від воскової молі

Мабуть це значно зменшить кількість дорослої молі, але ще є відкладені яйця в стільниках. Де гарантія що метелики полетять спочатку на липучку, а не на рамки. :dntknw:
Липучки от моли значительно сокращают ее численность,на каждой сотни этой гадости
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є різні ліпучки, є від мух дешеві і короткі, і погано змазані отим клеем. А є чуть дорожчі та краще змазані та довщі, а є і для молі. Сам ловив на таке правда не воскову міль, а звичайну (на веранді горіхі стояли то вона там розвелася страх скількі) то наліпилося що місця небуло. Так що дійова штука.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За тиждень на кожній вже було до двох десятків метеликів.Думаю завдяки цьому можна сутєво зменшити шкоду від воскової молі

Мабуть це значно зменшить кількість дорослої молі, але ще є відкладені яйця в стільниках. Де гарантія що метелики полетять спочатку на липучку, а не на рамки. :dntknw:
Думаю до бородьби з міллю треба підходити комплексно.Одна річ відлякую,інша ловить,третя вбиває.Інколи справді дивуєшся можливостям цього метелика ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Согласен с Робин-Гут и nibond моль активна при температуре выше +10 ниже тормозит в прошлом году у меня не было испорчено не одной , а в этом году 3 штуки это конечно не чего , но было и хрнение такое точно :IMHO1: моль заносим вместе с рамками когда отбираем их( сокращаем гнездо) моль проникает в улей и делает свои дела и когда подходящая температура тут она и ням ням :at::ak:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я бережу сушь в мішках і в темному прохолодному премішені де температура нища за +10 , тоді міль не розвиваеться , а коли настае температура мінусава я виносю сушь з приміщеня і вона стоїть на дворі з тиждень, роблю коли 16 і більше з мінусом . Да трохи приходітьсь походити зато сушь від молі збережина :ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Хлопци, а як вам мий митод: У банци 3х литровые трить збираим прокисшего вина (уксуса), чи кваса прокисшего и ставим на землю пидли вуликов у меня за месяц набралось полбанки, що пришлося выливать и налить новое Содержимое было настолько разнообразным, что всех и не перечислишь: Кузнечики, моли, бабочки, осы, слизняки, мухи, уховёртки и ещё много всякой твари Зпробувайти ....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хлопци, а як вам мий митод: У банци 3х литровые трить збираим прокисшего вина (уксуса), чи кваса прокисшего и ставим на землю пидли вуликов у меня за месяц набралось полбанки, що пришлося выливать и налить новое Содержимое было настолько разнообразным, что всех и не перечислишь: Кузнечики, моли, бабочки, осы, слизняки, мухи, уховёртки и ещё много всякой твари Зпробувайти ....
Аналогично, вешал 5-ть ловушек для ос и шершней в бутылках 0,7 из под водки и бесцветных баклашках Заправлял закисшим компотом(яблоки и немного варенья из черной смородины) .Раз в неделю выливал 0,5 ведра всякой гадости в т.ч. и моль. Однако компот д.б. прокисшим, тогда пчела его игнорирует и летит мимо.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Напоминаю, что в этой теме говорим о восковой моли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

У своїй практиці я знайшов найпростіший і водночас найефективніший спосіб боротьби з восковою міллю- ефірні олії, які продаються в аптеці або в інтернеті. Накращими є: лвандова олія, корична олія, вербени, полину, касії. У ємність де зберігається сушка я кладу флакон з олією без кришки на весь термін зберігання, бажано в холодне місце, адже випаровування олії не буде таким інтенсивним і її на довше вистачить. У флаконі є ковпачок-дозатор, який потрібно обов'язково залишити. Вони є природними репелентами, а також безпечними для бджіл, більше того ефірні олії, що містять цитраль та ліналоол ( лавандова, меліси, герані, лимону, троянди) є атарактантами для бджіл (є компонентами насонової залози), тому їх можна сміливо використовувати у пастках для бджіл під час роїння.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
зверху по 3 веточки полині.

Пробовал ложыть полынь сверху и снизу в большем количестве,даже между рамками ,моль всё равно появлялась. Может быть полынь у нас для моли стала как конопля для наркомана. :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По поводу полынни ложыл между,- снизу,- сверху рамок также молодой полынь, и уже тот что "отцвёлся" не помогает :ak: этой осенью первый раз попробывал обработыть горящей серой - дымом когда потеплеет весной выше +10 ещё пару раз дымком интересно какой будет результат!!! :dntknw: Скажите кто практикует такой метод, какие результаты! Спасибо :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

кто практикует такой метод,

Йа :ah: Обрабатываю через 7-10 дней после откачки в августе ( моль тока начинает лупится в рамках :)) Розпаливаю костёр, жду пока не будут угли, эти угли накладываю в консервные банки (на 3/4 обьема максимум). Накладывать лучше по одной банке, а не все вместе. Подношу банку с углями к улью, в котором хранятся рамки ( они у меня хранятся в корпусах по 10 рамок, в 1 штабеле-3 корпуса дадана, после второго стоит надставка на 150, в ней лежит или кирпич или кусок плитки (как бы противопожарная безопасность :ah: ), на него ставлю банку и сверху третий корпус с рамками.) Ставлю банку в улей и сыплю серу на угли, примерно 1 столовая ложка ( насчёт точности дозы - хз, вычислил экспериментальным путём :umora: ) накрываю третим корпусом, в котором верх герметичный (почти). Обработки хватает минимум на 2 недели, т.е до 1 сентября сплю спокойно :). А с первого сентября всегда бывают ночные похолодания (до +5 градусов, а ульи во дворе). Если сентябрь тёплый- можна обработать второй раз от моли в начале сентября, но такое бывает очень редко. С похолоданием корпуса вношу в помещение, где они спокойно стоят до середины апреля ( а то и до начала мая, зависит от температуры). А потом может появится моль.. Но у меня как правило они в это время идут на расширение, так что весной почти никогда не обрабатываю от моли, но это уже по обстоятельствам.. А так- одна обработка- и 2 недели моли нет, можна хранить всё лето рамки. Конечно, есть вариант намного проще- чтоб не ворошить корпуса и не герметизировать ульи от проникновения пчёл или ос- было б неплохо иметь помещение под сотохранилище... Тогда раз запалил серу- и свободен :)
какие результаты!

Тока этим и спасаюсь :dntknw::)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...