Перейти к содержанию

Восковая моль


Рекомендуемые сообщения

6 часов назад, Cfif сказал:

Пр как их температурах погибают яйца. личинка и имаго моли?? мин. и макс. кто в курсе??

Кокорев Н., Чернов Б. - Избранные практические советы. Пчелы. Болезни и вредители (Мир пчеловода) - 2005     286с

image.png.d7b12a94e8a62b17badc170e732858a9.png

 

Ковалев А. М., Нуждин А. С., Полтев В. И., Таранов Г. Ф. - Учебник пчеловода - КОЛОС МОСКВА - 1965

image.png.9ded437d447c5ec6c5d6b08d97e0fc71.png

 

Кашковский В.Г. - Технология ухода за пчелами - 1989

image.png.16d9ecbb24d916486ae55d675584f93c.png

 

Болезни пчел. Фридрих Поль

image.png.ee030689bf8821e5c8104f167dcb2de2.png

 

Алексеенко Ф.М. - Справочник по болезням и вредителям пчел - 1991

image.png.45c68d70f427c1f9e97de5dbdddae0d3.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

Такую рамку пчёлы могут реставрировать или топить?

IMG_6037.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 хвилин тому, ss77 сказав:

Такую рамку пчёлы могут реставрировать или топить?

IMG_6037.JPG

Таку рамку правильно "реставрує" тільки рій,всі інші "види" вигризуть і забудують трутнем.:IMHO::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ss77 сказав:

Такую рамку пчёлы могут реставрировать или топить?

IMG_6037.JPG

 

32 хвилини тому, Ворон сказав:

Таку рамку правильно "реставрує" тільки рій,всі інші "види" вигризуть і забудують трутнем.:IMHO::hi:

Ще в невеликих  відводках з молодою бджолою і маткою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.06.2020 в 14:02, Конструктор сказал:

Ще в невеликих  відводках з молодою бджолою і маткою.

Есть отводок, но там уже десять рамок. Матка-пулемётчица. Стоит попробовать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, ss77 сказав:

Есть отводок, но там уже десять рамок. Матка-пулемётчица. Стоит попробовать?

На мою думку, 50/50.

Можна спробувати , ризик не великий, якщо прогризяно середньостіння то його варто вирізати до цілих сотів. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

З невідомо з якого часу і українським пасічникам доступні препепарати про які вперше почув від Вуса(це той хлопець, що працював в Австралії). Андрій(якщо не помилився) розказав, що в штабель корпусів(висотою 2-2,5м) кидають гранулу  вона з часом розкладаеться віділяючи газ який вбивае комах. Перед використанням корпуси з сушшю провітрюють і за призначенням. Днів десять тому від колеги почув про подібний препарат(можливо діюча речовина та сама що і в Австралії)- Фумігант "Джин". Діюча речовина - фосфат(фосфід) алюмінію. Комерційна назва бувае різна:"Алфос","Селфос","Нертус". Ціна від 350гр/кг.Тиждень тому придбав при гранули і використав в складі. Положив на долівку стелину в неї гранулу і наставив до стелі магазинів з темною сушшю(12шт.) яка наперне була "Інфіцірована" яйцями і гусінню огнівки. Ще дві гранули кинув  по куткам складу. Вчора , через 8 днів , розібрав штабель і знайшов мертву гусінь в деяких щільниках. Зробив висновок, що преперат працюе.  На місці гранули горка брудно-сірого попелю. Гранула -кулька розміром  з крупну вишню (діаметром 1,5  см., 3грами). Поряд склав новий штабель темної суші, розклав 4 гранули  по долівці складу. Думаю над тим як часто треба класти гранули і як класти їх на низ стопки не розбираючи штабель магазинів(корпусів). Просто кидати зверху не подобаеться-невідомо де зависне гранула і продукти розпаду напевне попадуть в щільники. Більш докладно про застосування в описі з мережі і в описі на упаковці. Пробуйте, ділітся напевне я не перший в країні користуюсь пігулками фоффату алюмінію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Винодел сказав:

Гранула -кулька розміром  з крупну вишню (діаметром 1,5  см., 3грами).. Думаю над тим як часто треба класти гранули і як класти їх на низ стопки не розбираючи штабель магазинів(корпусів). Просто кидати зверху не подобаеться-невідомо де зависне гранула і продукти розпаду напевне попадуть в щільники. Більш докладно про застосування в описі з мережі і в описі на упаковці. Пробуйте, ділітся напевне я не перший в країні користуюсь пігулками фоффату алюмінію.

можна лапку якусь зробити щоб нею корпуса трохи припідняти однією стороною (проте стопки корпусів не щільно мають стояти(, можна одразу на бруски  ставити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

фосфід алюмінію відноситься 1-го класу токсичності . Непотрібно травити  себе і людей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 years later...

А чи знає хто з колег як метелики моліреагують на ультрафіолетове випромінювання? Кілька ультрафіолетових світлодіодів легко всановити в сотосховищі і енергії вони візьмуть мізер. От чи метелик бїться такого світла?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Такі питання.

1. Якщо використовувати сірчані шашки зараз, чи достоять до морозів рамки без повторних обробок...? І як потім ці рамки, чи бджоли нормально їх чистять,  в мед не потрапляє нічого?

2. Чи хтось пробував використовувати смердючі таблетки які поміщають в зерносховища для знищення довгоносиків і інших шкідників? Чомусь мені здається що на  міль теж мало б подіяти...:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, Бджолопотам сказал:

 

1. Якщо використовувати сірчані шашки зараз, чи достоять до морозів рамки без повторних обробок...? І як потім ці рамки, чи бджоли нормально їх чистять,  в мед не потрапляє нічого?

Ні не достоять треба обробляти один раз на 10 днів, тоді достоять. Сірка не накоплюється у воскі. На весні бджоли норм ідуть на ці рамки якойсь суттевої різниці не побачив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Александр К. сказав:

Ні не достоять треба обробляти один раз на 10 днів, тоді достоять. Сірка не накоплюється у воскі. На весні бджоли норм ідуть на ці рамки якойсь суттевої різниці не побачив.

Сірка може й не накоплюється.

А от елементи продуктованого нею сірчистого газу... :ah: :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Бджолопотам сказав:

Такі питання.

1. Якщо використовувати сірчані шашки зараз, чи достоять до морозів рамки без повторних обробок...? І як потім ці рамки, чи бджоли нормально їх чистять,  в мед не потрапляє нічого?

2. Чи хтось пробував використовувати смердючі таблетки які поміщають в зерносховища для знищення довгоносиків і інших шкідників? Чомусь мені здається що на  міль теж мало б подіяти...:hmm:

Та то така зараза, що й на тих таблетках заведеться. Якось я вже писав, що проти неї заготовив був півмішка лаванди у Криму, ще до війни. А коли вже восени надумав був її використати і дібрався до неї на горище, то обомлів - увесь мішок був нею густо обліплений...   :ooops::hunter::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Сірка може й не накоплюється.

А от елементи продуктованого нею сірчистого газу... :ah: :hmm:

Книжка пише що не накопичується..:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Александр К. сказав:

Книжка пише що не накопичується..:hi:

Не знаю, може й так. Але якось ще на зорі свого початкового пасічникування та й згодом, пробував я сірку. Не хотіли мої бджілки тії стільники швидко освоювати. Значить, якась то та була причина... :ah: А я їм більше довіряю чим будь-якій наймудрішій книжці.:dntknw: Отож використовую для відлякування молі перевірений моїм дідом, батьком та й мною вже десятиріччями метод - листя грецького горіха. Він не нищить міль, але відлякує її дуже добре.:IMHO:А ще можна перед зберіганням пропускати стільники через заморожувальну камеру, якщо ту вас ще не сотня вуликів.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Не знаю, може й так. Але якось ще на зорі свого початкового пасічникування та й згодом, пробував я сірку. Не хотіли мої бджілки тії стільники швидко освоювати. Значить, якась то та була причина... :ah: А я їм більше довіряю чим будь-якій наймудрішій книжці.:dntknw: Отож використовую для відлякування молі перевірений моїм дідом, батьком та й мною вже десятиріччями метод - листя грецького горіха. Він не нищить міль, але відлякує її дуже добре.:IMHO:А ще можна перед зберіганням пропускати стільники через заморожувальну камеру, якщо ту вас ще не сотня вуликів.

 

Нажаль в мене вже .... вуликів але то не я питав про обробку :umora:

 Я вже давно не користуюсь шашкою тому що не маю в зиму темної суші все що за рік назбирав ділю на 2 темне в перетопку світле в корпуса та на вулицю... При моєї кількості вже нема часу гратись.... Пасічкування у всіх схоже але у кожного воно своє..:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19.07.2023 в 22:03, Александр К. сказав:

Нажаль в мене вже .... вуликів але то не я питав про обробку :umora:

 Я вже давно не користуюсь шашкою тому що не маю в зиму темної суші все що за рік назбирав ділю на 2 темне в перетопку світле в корпуса та на вулицю... При моєї кількості вже нема часу гратись.... Пасічкування у всіх схоже але у кожного воно своє..:IMHO:

Цікаво, Олександре, а як ті корпуса із сушшю зберігаєте від молі ще до настання холодів?

А тій сволоті достатньо навіть й щоб всього одного разу вийшла із чарунків бджола.:ah::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Цікаво, Олександре, а як ті корпуса із сушшю зберігаєте від молі ще до настання холодів?

А тій сволоті достатньо навіть й щоб всього одного разу вийшла із чарунків бджола.:ah::dntknw:

Так і зберігаю в корпусах під накриттям. Всі рамки в яких не виводився розплід. Рамки в яких виводився або в гнезді або в брак на перетопку. На зараз на кожну сім'ю маю по два-три корпуси магазинок з світлою сушниною. 

Якщо вже край треба зберегти якісь там рамки з росплоду тоді сірна шашка найпростіше та ефективніше:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи пробували ви, алюмофосфат? Товарна назва "Джин", фумігант. В мене якось не вдавалось вбити міль парами сірки. Завдяки алюмофосфату до вчорашнього дня навідь темна суш в приміщенні без ознак перебування молі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Винодел сказал:

Чи пробували ви, алюмофосфат? Товарна назва "Джин", фумігант. В мене якось не вдавалось вбити міль парами сірки. Завдяки алюмофосфату до вчорашнього дня навідь темна суш в приміщенні без ознак перебування молі.

Ні завжди сірка робила своє діло. Може то сірка була не якісна якась.. В перші роки бувало пропускав момент та і нічого обробляв та сірка вбивала все... Там єдине що важливо правильно порахувати скільки класти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Александр К. сказал:

Рамки в яких виводився або в гнезді або в брак на перетопку.

А у мене якраз коричнева сушь - на вагу золота. Світло-коричнева, звичайно. Темну, зрозуміло, топлю.

А на вагу золота, бо вона конче необхідна для весняного розвитку, коли розширяю перший корпус до повного та ставлю в квітні другий корпус коричневої суші з вощиною навпіл.

Зберігаю корпуса з коричневими рамками окремо, за потреби в серпні-вересні продимлюю 1-2 рази прямо в корпусах сіркою з розрахунку 15г сірки на корпус, а весною майже ніколи немає молі в мене. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

так, 50грамм на м куб. Ще важливо витримати час. Мені не вдалось закурити сіркою злих бджіл, з того часу авторитет сірки в моїх очах підупав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Mаксим сказал:

А у мене якраз коричнева сушь - на вагу золота. Світло-коричнева, звичайно. Темну, зрозуміло, топлю.

А на вагу золота, бо вона конче необхідна для весняного розвитку, коли розширяю перший корпус до повного та ставлю в квітні другий корпус коричневої суші з вощиною навпіл.

Зберігаю корпуса з коричневими рамками окремо, за потреби в серпні-вересні продимлюю 1-2 рази прямо в корпусах сіркою з розрахунку 15г сірки на корпус, а весною майже ніколи немає молі в мене. 

  Бджільництво у кожного своє тому що умови різні.. Наприклад я стою під лісом та маю велику кількість садів поряд... То маю можливість ставити вощину з садків ( десь с 20/4)... Та маю можливість за сезон таким чином повністтю замінити гніздо до липи... Це типу 10 рамок дадан плюс за цей час маю можливість відбудувати якусь кілкість магазинних рамок під мед. Тому я не потребую додатково рамок для розширення.

 Схема проста... Всі в зиму ідуть на 7-9 рамках дали на весні розширюю вощиною до повного корпуса потім решітка та магазини.... 

 Частину продаю пакетами та в ці хвости потим скидую надлишок старої рамки... тобто з гарних сімей смикаю рамки з кормом/росплодом для хвоста а ставлю вощину... Таким чином маю оновлення гнізда на 1/3 кожен рік...

 Старі рамки або уходять з пакетами або вирізав і на чердак... Так дивлюсь скоро чердак на гаражі закінчиться...:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Винодел сказав:

Чи пробували ви, алюмофосфат? Товарна назва "Джин", фумігант. В мене якось не вдавалось вбити міль парами сірки. Завдяки алюмофосфату до вчорашнього дня навідь темна суш в приміщенні без ознак перебування молі.

Обробив  димом сірки і на дно поклав додатково по три пігулки на основі алюмофосфату. Вперше застосовую до суші.. Про результат пізніше

Колись тільки крота ганяв цими пігулками...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...