Перейти к содержанию

Бждолярі, шановні, поможіть, будь ласка!)) треба мовний матеріал про вас


estocadda

Рекомендуемые сообщения

Доброго дня, шановні бджолярі! Зареєструвалася у вас ще торік :) Цікаво тут :) Я збираю специфічні слова, які використовуються у бджільництві (не терміни, а саме сленг – слова і вирази, якими користуєтеся лише ви, пасічники, у своєму вузькому колі, і зрозумілі вони тільки вам). Наприклад, назви меду специфічні, бджіл, тощо. Коротше, що як називається. Мене дуже цікавлять бджолярські професійні словечки) (бажано із коротеньким поясненням). Як матимете час, напишіть, скільки зможете, я буду вам надзвичайно вдячна. Чекатиму на ваші дописи. Можна писати і на пошту - estocadda (песик) gmail.com Приклад: Борода – характерна для бджіл поведінка, коли вони скупчуються, вилазять з вулика і утворюють скупчення, схоже за формою на бороду. Хто ще знає щось подібне? Якісь цікавенькі назви :) (меду, бджіл, облаштування)???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня, шановні бджолярі! Зареєструвалася у вас ще торік :) Цікаво тут :) Я збираю специфічні слова, які використовуються у бджільництві (не терміни, а саме сленг – слова і вирази, якими користуєтеся лише ви, пасічники, у своєму вузькому колі, і зрозумілі вони тільки вам).
Шановна ,це мені напоминає одного професора столичного вузу ,який дає завдання студентам такого штибу. Цікаво Ви хто? Професор чи студент?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня, шановні бджолярі! Зареєструвалася у вас ще торік :) Цікаво тут :) Я збираю специфічні слова, які використовуються у бджільництві (не терміни, а саме сленг – слова і вирази, якими користуєтеся лише ви, пасічники, у своєму вузькому колі, і зрозумілі вони тільки вам). Наприклад, назви меду специфічні, бджіл, тощо. Коротше, що як називається. Мене дуже цікавлять бджолярські професійні словечки) (бажано із коротеньким поясненням). Як матимете час, напишіть, скільки зможете, я буду вам надзвичайно вдячна. Чекатиму на ваші дописи. Можна писати і на пошту - estocadda (песик) gmail.com Приклад: Борода – характерна для бджіл поведінка, коли вони скупчуються, вилазять з вулика і утворюють скупчення, схоже за формою на бороду. Хто ще знає щось подібне? Якісь цікавенькі назви :) (меду, бджіл, облаштування)???
Народе,це справа серйозна!Як намене,темою цікавиться людина,котра в Апімондії виступатиме у ролі перекладача.Свого часу панові Юрію Р. я ставив запитання про корпус перекладачів,його чисельність та фінансові видатки але тему видалили,чи,може сам зітер ненароком :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перше що спало на думку: "Нук". Розшифровується як нуклеус - маленький вулик для виводу матки. Ще: "Качати мед". Його ж ніхто не качає. Насправді - віяти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

О, Владек, дякую, це саме воно :ay::ay::ay: Зібралося в мене ще кілька незрозумілих слів. Може, хтось пояснить, що таке: 1. Обліт 2. Червити 3. Рійниця ? :helpme: ну і на ваші особливі назви-слова на позначення бджолярських реалій теж чекаю) (чудово підходять ті, які навів Владек. Може, Ви ще щось подібне згадаєте? :ah: )

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас старші бджолярі на лист вощини кажуть " пляйстра" (як чув так і написав, можливо це по-полські).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я збираю специфічні слова, які використовуються у бджільництві (не терміни, а саме сленг – слова і вирази, якими користуєтеся лише ви, пасічники,

Мой дед любил говорить. Из этого роя, не получится.....ничего.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зібралося в мене ще кілька незрозумілих слів. Може, хтось пояснить, що таке: 1. Обліт 2. Червити 3. Рійниця

Облет - массовый лет пчел около летка улика весной в первый весенний день, когда температура воздуха в тени +12 град. или первый ознакомительный лет молодой пчелы. Червить - процесс откладывания маткой яичек в соты. Роевня - примитивный небольшой улик для сбора роев. А вообще, мы так привыкли к этим "специфическим" словам, что нам трудно выявить что Вам понятно, я что -нет. Поэтому, Вы спрашивайте, а мы будем отвечать :hi::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Из этого роя, не получится.....ничего.

Что то не верится, что дед употребил слово "ничего" :blink: ... Наверное было какое-то другое... слово? :ah::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Из этого роя, не получится.....ничего.

Под тип этого. Зачем пчёлы, и Зачем мёд главное улья есть. А что до анекдотов по пчеловодству, их много в основном на не очень приемлемом жаргоне. Ежели рассказать извращая этот анекдот, это уже не анекдот.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Старі пасічники в Любомльському районі Волинської області на заставну дошку кажуть "круг", а на зиму бджіл у них потрібно не "утеплити" а "захистити". Часто у нас на волині і на львівщині на мед кажуть "мід" На вулик кажуть "вулий", "пень" ."Зробити дим" - розпалити димар. "Поцілувала бджола "- вжалила. "Накрутив меду" Льток - у них "очко" з наголосом на перше "о" На бджіл кажуть "пчоли"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доводилось чути таке: трутень-музикант порохно для димаря-кур

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прилітна дошка - аеродром Весілля грають - рій виходить Суш, сушина, - рамка з відтягнутою вощиною Первак - перший рій зі старою маткою Вторак (і т.д) - повторні рої з молодими неплідними матками.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пасічник - медовик Соти - кряги медогонка - медовий млинок, медомет

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гледіти бджіл ( наголос на "е") - робити огляд сім"і Юшка -свіжопринесений нектар , який при нахилі рамки витікає з чарунок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щось на форумі з лічильником повідомлень не все гаразд. По собі замітив, а на цій сторінці це легко перевірити. estocadda написала 4 повідомлення, а на лічильнику -2. Пропоную - якщо рахувати, то чесно, або не рахувати зовсім. Лічильну комісію - у відставку!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щось на форумі з лічильником повідомлень не все гаразд. По собі замітив, а на цій сторінці це легко перевірити. estocadda написала 4 повідомлення, а на лічильнику -2. Пропоную - якщо рахувати, то чесно, або не рахувати зовсім. Лічильну комісію - у відставку!

Лічильник повідомлень в цій темі вимкнуто, рівно як і в усіх флеймових темах, він увімкнений тільки в основних темах.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

О! В нас теж кажуть "мід","пень","пчоли".На бджіл іноді кажуть "муха", "вийшла молода муха",суш-"крига",дах-кришка вулика-"вічко",полотнинка-"катран".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Весілля грають - рій виходить

зліва пояснення чи зправа? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Набризк- свіжопринесений нектар у стільниках; Засів - відкладені маткою яйця; Зимівник - приміщення у яке переносять вулики із бджолами на зимовий період; Печатка (запечатали)- восковий шар, яким бджоли закривають у чарунках зрілий мед; Забрус - воскові надбудови на рамці з медом що занадто виступають за межі стільника; Сита (медова сита) - підкормка для бджіл на основі розчину меду у воді; Підмор - бджоли, що загинули й опали на дно вулика;

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зимівник - приміщення у яке переносять вулики із бджолами на зимовий період;

У наших краях таке приміщення здавна звали вільшаником.Певно від руського омшанника.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

він увімкнений тільки в основних темах.

Не знав :dntknw:
Лічильну комісію - у відставку!

Прошу вибачення у лічильної комісії :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У наших краях таке приміщення здавна звали вільшаником.Певно від руського омшанника.

А може воно походить від слова "вільха" - ольха по російськи.? :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...