Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Petrovych61

Мечение маток

1,142 posts in this topic

В ‎14‎.‎05‎.‎2019 в 16:27, siverit сказав:

Смущает медицинский клей - уже неделю стоит открытой бутылочка, а он почти не загус.

багато років мічу саморобними мітками з фольки (різнокольоровими), клей БФ-6, помітив і за хвилину випускаю в сімю. Мітки тримаються досить добре, випадків агресії бджіл до міченої матки не пам'ятаю.

У мене сьогодні з ранку вітер і холодно. Але робота кипить, народились матки, треба всі перемітити, і понасипати нуклеуси. Мічу в приміщенні бо на вулиці холодно

image.jpg

image.jpg

В 16.05.2019 в 21:16, Lefty сказав:

багато років мічу саморобними мітками з фольки (різнокольоровими), клей БФ-6, помітив і за хвилину випускаю в сімю. Мітки тримаються досить добре, випадків агресії бджіл до міченої матки не пам'ятаю.

Аналогічно. Наробив з кришечок від йогуртів опаліток - купив клей в аптеці і мічу відразу після виходу з маточників перед заселенням в нук.

e5ea211ca352.jpg

5 годин тому, Бджолопотам сказав:

Аналогічно. Наробив з кришечок від йогуртів опаліток - купив клей в аптеці і мічу відразу після виходу з маточників перед заселенням в нук.

З білими і жовтими мітками  не має проблем: фольга від цукерок "стріла" суперово підходить (товщина та що треба і не витирається) а от з іншими кольорами маю проблему. Пробував теж з йогуртів - або фольга за тонка або швидко витирається колір. Колись в часи срср фольга з кришок кефіру ідеально  підходила для міток, запаси давно скінчились а чим замінити так і не знайшов...... 

ЗІ: мітки з фольги (не покритої фарбою) на сонці просто "горять", матка в мить в очі кидається. але то таке, просто потрібно побачити щоб оцінити....

Edited by Lefty

20 хвилин тому, Lefty сказав:

Колись в часи срср фольга з кришок кефіру ідеально  підходила для міток, запаси давно скінчились а чим замінити так і не знайшов....

Візьміть номерні опалітки, вони не такі вже дорогі. Зате як навіть рій вийде, будете точно знати з якого вулика.

Різнокольорові мітки є на алі, і дуже дешево

Edited by davolodya

2 хвилини тому, davolodya сказав:

Візьміть номерні опалітки, вони не такі вже дорогі. Зате як навіть рій вийде, будете точно знати з якого вулика. 

Та справа не стільки в вартості опаліток, як в  втім що надто мені подобається як в око впадає матка помічена опаліткою з фольги

3 хвилини тому, Lefty сказав:

Та справа не стільки в вартості опаліток, як в  втім що надто мені подобається як в око впадає матка помічена опаліткою з фольги

Опаліток з фольги небачив, а іошки всі з номерною міткою, чудово  помітні і зручно, глянув на номер і зразу видно що за матка. Сьогодні поробив відводки на своїх іошках, переніс їх  в інше місце, і гарантовано знаю, що небуду плутатись де яка. На цей сезон придбав опалітки, але ще немітив ними

15 часов назад, Бджолопотам сказал:

10 часов назад, Lefty сказал:

З білими і жовтими мітками  не має проблем: фольга від цукерок "стріла" суперово підходить (товщина та що треба і не витирається) а от з іншими кольорами маю проблему. Пробував теж з йогуртів - або фольга за тонка або швидко витирається колір. Колись в часи срср фольга з кришок кефіру ідеально  підходила для міток, запаси давно скінчились а чим замінити так і не знайшов...... 

ЗІ: мітки з фольги (не покритої фарбою) на сонці просто "горять", матка в мить в очі кидається. але то таке, просто потрібно побачити щоб оцінити....

9 часов назад, davolodya сказал:

Опаліток з фольги небачив, а іошки всі з номерною міткою, чудово  помітні і зручно, глянув на номер і зразу видно що за матка. Сьогодні поробив відводки на своїх іошках, переніс їх  в інше місце, і гарантовано знаю, що небуду плутатись де яка. На цей сезон придбав опалітки, але ще немітив ними

Я с фольги тоже не делал, но если бы делал, то смотрел бы в сторону новогоднего "дождика" - цвета разные, все яркие, блестящие. Только проверить чтоб клей хорошо держал.

Опалитки пока лежат, первых маток в этом сезоне по быстрому метил маркером Uni Posca. 

11 година тому, siverit сказав:

Я с фольги тоже не делал, но если бы делал, то смотрел бы в сторону новогоднего "дождика" - цвета разные, все яркие, блестящие. Только проверить чтоб клей хорошо держал.

"новорічний дощик" не з фольги, то швидше щось типу пластика, а цікавить саме фольга (ятд алюмінієва), тому що а) чудово в очі кидається; б) коли висікається мітка то форма мітки виходить наче блюдечко  і на спинку матки лягає немов рідня.....

В номерних ІМХО є свої плюси....

21 година тому, davolodya сказав:

Опаліток з фольги небачив, а іошки всі з номерною міткою, чудово  помітні і зручно, глянув на номер і зразу видно що за матка.

Edited by Lefty

Я от маркера в разочаровании :( .хоть и белый он у меня , но он стёрся . Может что китайский ? В общем вернулся як краске и вчера это без проблем . Наметил брызнул водичкой что бы не слетела и запаха нет , выпустил и всё .

Я вже думав автор відео до тями прийшов - ан нєт, далі відводки в августі клєпає. 

3 часа назад, ромео сказал:

то не маркер  такой то руки такие :frusty:  не успели отойти от весенних видео опят треш 

Edited by svitaliy735@gmail.com

22 минуты назад, Север сказал:

Я вже думав автор відео до тями прийшов - ан нєт, далі відводки в августі клєпає. 

Він ще й вощину їм поставив...:blink:

Один раз граблі не навчили... треба вдруге наступити...

Ну, то нічо - буде зимою що подивитися...;)

2 минуты назад, ромео сказал:

а потом он удивляется почему весной у нево в улье матка и жменя пчол 

10 минут назад, ромео сказал:

Вощина тож для експеримента:umora:

А взагалі, чого б по граблях не погуляти, якщо лоб крепкій. :ah:

В Saturday, October 05, 2019 в 11:19, Север сказал:

Вощина тож для експеримента:umora:

А взагалі, чого б по граблях не погуляти, якщо лоб крепкій. :ah:

Бывают и детские грабли.Те бьют точно и не по лбу.

Хотя таким и детскими граблями не наука.:IMHO: