Перейти к содержанию

Мечение маток


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

15 минут назад, blek-269 сказал:

Луплят матку мама не горюй . Садить надо в клеточку Титова что бы не убили и не факт что всё будет нормально .  Лучше купить краску для этого дела , а маркер самое то :ah:

 Писал раннее про это  :hi:

Мічу маток років із 6. Лише одну вбили. Хоча я не впевнений, що то було через лак.

Ніякого впливу на матку не помічав. Ніяк не ізолював... 

П.С. може я щось роблю неправильно?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, ромео сказал:

Мічу маток років із 6. Лише одну вбили. Хоча я не впевнений, що то було через лак.

Ніякого впливу на матку не помічав. Ніяк не ізолював... 

П.С. може я щось роблю неправильно?:ah:

Я так же использовал лак , да держится хорошо , только дорогой . Дешевый  это фигня , а вот запах не куда не деть , по тому и убивают проверенно не один год . Лучше купить маркер , хотя и краска для меченья хорошо подходит . Но я про бывал всё три варианта , лучше маркер пока мне подходит . Ну как говорится в народе / на вкус и цвет товарищей нет /:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, blek-269 сказал:

Я так же использовал лак , да держится хорошо , только дорогой . Дешевый  это фигня , а вот запах не куда не деть , по тому и убивают проверенно не один год .

Беру самий звичайний, дешевенький. Нікого не вбивають. Також перевірено не один рік...:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Скляренко сказал:

Чим хто мітить маток? Взяв собі маркера китайського то вони його за тиждень згризають. Зараз попробував білий коректор на водній основі начебто тримається.

Мітив білим коректором тримається третій рік(є одна матка рекордистка).Єдине що нерозбериха по годах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, Иваныч сказав:

Мітив білим коректором тримається третій рік(є одна матка рекордистка).Єдине що нерозбериха по годах.

Найліпше тримаються маркери японські і корейські тільки не на водній основі. Перевірено роками.:IMHO:

Доречі ,закриті кришечками(я про маркери), вони й до п"яти років у мене зберігають працездатність.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, blek-269 сказав:

В том то и беда что это не тот кто торгует матками :ah: Нуки от отводков отличаются , так .  Вот тут и создаётся проблема с лаком

А ви,як варіант, спробуйте після мічення потримати з півгодинки десь в бігуді чи кліточці поза сім"єю.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, ДобровоЛ сказал:

А ви,як варіант, спробуйте після мічення потримати з півгодинки десь в бігуді чи кліточці поза сім"єю.:IMHO:

Я же это не беру с потолка :ah: ,а с практики . Как Вы думаете  в клеточку титова посадить , её надо закрыть , я закрыл вощинкой чтобы её выпустили сами и вот прихожу утром и вижу перед летком лежит моя меченная матка . Бывало и до 30%погибало маток что метел лаком . Вот с краской специальной для этих вещей проблем не было . Бывало садил сразу на сот и  проблем нет  . В прошлом году пользовался маркером понравилось . купил в китайском магазине в этом году приспособу для меченья что бы как говоря , не отходя от кассы

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Иваныч сказал:

Мітив білим коректором тримається третій рік(є одна матка рекордистка).Єдине що нерозбериха по годах.

Так это не проблема , я также мечу только былым или красным что бы для меня лучше видно было , а какого года пишу в журнал . Маток не продаю , а для себя и так сойдёт :):)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, ДобровоЛ сказав:

Найліпше тримаються маркери японські і корейські

Мітив в минулому році розхваленим маркером POSCA, мітка нетримається, на багатьох зимувалих матках лиш сліди від маркера залишилися.  Незнаю чому, але китайський PAINT білого і жовтого кольорів тримався ідеально, принаймні у мене, червоні мітки нетрималися, незалежно від виробника маркера.  Ще маю матку з білою міткою, мітка виглядає свіжа, як тільки нанесена.  Цього року теж брав китайські і японський маркер, а також номерні опалітки. Для неплідок будуть маркери, для плідних буду помалу переходити на мічення опалітками

Раніше теж пробував мітити лаком - несподобалося, треба довго чекати щоб лак висмердівся, був великий відхід вже плідних маток

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маркеры PAINT  покупал в Китае,белого и жёлтый,мечу маток белым,метка стоят хорошо,мечу маток на соте после облёта.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, blek-269 сказав:

Я же это не беру с потолка :ah: ,а с практики . Как Вы думаете  в клеточку титова посадить , её надо закрыть , я закрыл вощинкой чтобы её выпустили сами и вот прихожу утром и вижу перед летком лежит моя меченная матка . Бывало и до 30%погибало маток что метел лаком . Вот с краской специальной для этих вещей проблем не было . Бывало садил сразу на сот и  проблем нет  . В прошлом году пользовался маркером понравилось . купил в китайском магазине в этом году приспособу для меченья что бы как говоря , не отходя от кассы

 

  Лак то точно чиста вонючка. Я після Чорнобиля майже 5 років прохворів на асму бронхіальну. Видно, не даром тоді  лак для нігтів був для мене  одним з найбільших алергенів.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, blek-269 сказал:

Вот с краской специальной для этих вещей проблем не было

Я слышал что после мечения специальным японским маркером убивали(((

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Евгений_ сказал:

Я слышал что после мечения специальным японским маркером убивали(((

Чего не знаю , того не знаю :dntknw: У меня китайский маркер идёт на ура . Поставил метку и проблем нет.

Может на руках запах был . Да и тут я не встречал что бы маркеры японские несли отрицательные отзывы .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, blek-269 сказал:

Может на руках запах был

Может на руках запах и был, это мне рассказывал знакомый, или у него руки крюки повредил матку а пчелы царимонится и лечить ее не будут, перевели в разряд двухсотых, а новую выведут. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если сравнивать маркеры   Paint   и  Uni Posca  то моё предпочтение - Uni Posca, от него можно матку сразу отпускать, у пчёл ноль реакции. Держится краска у обоих этих маркеров хорошо, у меня сейчас есть две матки меченые в 2017. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мітив лаком минулого року, брав на базарі самий дешевий, тримається нормально. Мітив вдень, тоді в кліточку, ввечері випускав у повноцінні сімї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, siverit сказав:

Если сравнивать маркеры   Paint   и  Uni Posca  то моё предпочтение - Uni Posca, от него можно матку сразу отпускать, у пчёл ноль реакции. Держится краска у обоих этих маркеров хорошо, у меня сейчас есть две матки меченые в 2017. 

17 рік була жовта мітка, до жовтого маркера претензій  нема, тримається добре, на одній матці навіть біла мітка тримається, в одному вулику маю пенсіонерку, але сіє добре, то поки що неміняю. Проблеми у мене з червоними маркерами, ні Paint   ні Uni Posca  мітка добре нетримається, саме по тій причині на цей рік взяв опалітки.

Матку після мічення маркером відразу випускаю на сот, хоч в сім'ю, хоч в нук, без різниці Paint  чи Uni Posca

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, davolodya сказал:

17 рік була жовта мітка, до жовтого маркера претензій  нема, тримається добре, на одній матці навіть біла мітка тримається, в одному вулику маю пенсіонерку, але сіє добре, то поки що неміняю. Проблеми у мене з червоними маркерами, ні Paint   ні Uni Posca  мітка добре нетримається, саме по тій причині на цей рік взяв опалітки.

Матку після мічення маркером відразу випускаю на сот, хоч в сім'ю, хоч в нук, без різниці Paint  чи Uni Posca

Красные метки у меня только Uni Posca, Paint в прошлом году уже не покупал - держатся хорошо.

На этот год куплены и маркер и опалитки тоже.

Смущает медицинский клей - уже неделю стоит открытой бутылочка, а он почти не загус.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 години тому, siverit сказав:

Смущает медицинский клей - уже неделю стоит открытой бутылочка, а он почти не загус.

він колоїдний, тримає вологу добре і на бджолі довго сохне.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ?14?.?05?.?2019 в 16:27, siverit сказав:

Смущает медицинский клей - уже неделю стоит открытой бутылочка, а он почти не загус.

багато років мічу саморобними мітками з фольки (різнокольоровими), клей БФ-6, помітив і за хвилину випускаю в сімю. Мітки тримаються досить добре, випадків агресії бджіл до міченої матки не пам'ятаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене сьогодні з ранку вітер і холодно. Але робота кипить, народились матки, треба всі перемітити, і понасипати нуклеуси. Мічу в приміщенні бо на вулиці холодно

image.jpg

image.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.05.2019 в 21:16, Lefty сказав:

багато років мічу саморобними мітками з фольки (різнокольоровими), клей БФ-6, помітив і за хвилину випускаю в сімю. Мітки тримаються досить добре, випадків агресії бджіл до міченої матки не пам'ятаю.

Аналогічно. Наробив з кришечок від йогуртів опаліток - купив клей в аптеці і мічу відразу після виходу з маточників перед заселенням в нук.

e5ea211ca352.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Бджолопотам сказав:

Аналогічно. Наробив з кришечок від йогуртів опаліток - купив клей в аптеці і мічу відразу після виходу з маточників перед заселенням в нук.

З білими і жовтими мітками  не має проблем: фольга від цукерок "стріла" суперово підходить (товщина та що треба і не витирається) а от з іншими кольорами маю проблему. Пробував теж з йогуртів - або фольга за тонка або швидко витирається колір. Колись в часи срср фольга з кришок кефіру ідеально  підходила для міток, запаси давно скінчились а чим замінити так і не знайшов...... 

ЗІ: мітки з фольги (не покритої фарбою) на сонці просто "горять", матка в мить в очі кидається. але то таке, просто потрібно побачити щоб оцінити....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Lefty сказав:

Колись в часи срср фольга з кришок кефіру ідеально  підходила для міток, запаси давно скінчились а чим замінити так і не знайшов....

Візьміть номерні опалітки, вони не такі вже дорогі. Зате як навіть рій вийде, будете точно знати з якого вулика.

Різнокольорові мітки є на алі, і дуже дешево

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, davolodya сказав:

Візьміть номерні опалітки, вони не такі вже дорогі. Зате як навіть рій вийде, будете точно знати з якого вулика. 

Та справа не стільки в вартості опаліток, як в  втім що надто мені подобається як в око впадає матка помічена опаліткою з фольги

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...