Перейти к содержанию

Откачка мёда


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

я трусю-носю-ставлю назад, 1 ріже і 1 крутить трьох рамочну медогонку. Я на адреналіні, а 2 помічники останні 2 години відкачки уже й балакати не могли :umora: Така дурна українська натура... :ah:
Адреналін - це сила! Звісно, ні про яку роботу на другий день не може бути й мови.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ящики для переноски на 8-9 рамок, але носимо по 6-9 рамок ( кратно кількості в медогонці -в мене дві медогонки - одна 4 і одна 3 рамки
Если рамки на 435*300 то врядле, 6 ещё можно, но 9 это что то с чемто, потому что мы это проходили 6 полных и руки и спина ,а за 9 :ae: Оптимальный вариант 4 рамки и к вечеру не спины не ног :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если рамки на 435*300 то врядле, 6 ещё можно, но 9 это что то с чемто, потому что мы это проходили 6 полных и руки и спина ,а за 9 :ae: Оптимальный вариант 4 рамки и к вечеру не спины не ног :hi:
Тю, подумаеш 9 рамок.. я когда начинал помошником пчеловода, то на пасеке были два 12 рамочные ящики :umora: Он трусит, а я тягаю :ay:
Адреналін - це сила! Звісно, ні про яку роботу на другий день не може бути й мови.
Як це? А хто по вашому докачував вулики, що залишилися? :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

втрьох по 30 вуликів за день? :dntknw: ... Чесно кажучи я навіть не уявляю як можна.... А щодо ротів на мед - то оплата за допомогу - 3 літри меду і безкоштовне відвідування пасіки з лікувальним ефектом ;) . щодо кількості рамок - нормально, носити недалеко. Вага однієї рамки як правило до 2,5 кг. тобто до 25 кг з ящиком. не так вже і важко

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не можу зрозуміти чого всі трусять бжіл, коли можна рамки ставити в пустий вулик бжола злітае в свій та бери рамки видаливши якись 10 бжіл та качай.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не можу зрозуміти чого всі трусять бжіл, коли можна рамки ставити в пустий вулик бжола злітае в свій та бери рамки видаливши якись 10 бжіл та качай.
Щось сумніваюсь, що вони так відразу полетять. Тут і крадіжки можуть бути. Моя думка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не можу зрозуміти чого всі трусять бжіл, коли можна рамки ставити в пустий вулик бжола злітае в свій та бери рамки видаливши якись 10 бжіл та качай.
Так не бывает :wave: В пинципе нечто подобное делают в многокорпусных ульях- отделяют матку от медовых корпусов, перед откачкой выганяют пчёл с медовых корпусов с помощью удалителя и забирают почти пустые корпуса... НО это в многокорпусных, и у того, у кого есть запасные корпуса, запасные соты, и есть чем возить корпуса и соты туда-сюда.. А если сюда добавить стационарную электромедогонку рамок на 10 хотя б... такая откачка мёда- мечта идиота... (в смысле- моя мечта :) )
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не можу зрозуміти чого всі трусять бжіл, коли можна рамки ставити в пустий вулик бжола злітае в свій та бери рамки видаливши якись 10 бжіл та качай.
Нужно количество пустых ульев соизмеримое с размером пасеки - они долго слетать будут а есть еще и неленая пчела.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не можу зрозуміти чого всі трусять бжіл, коли можна рамки ставити в пустий вулик бжола злітае в свій та бери рамки видаливши якись 10 бжіл та качай.

Відібрані відразу треба качати і ставити назад. Не викладете ви ж всі рамки на відкачку і не будете чекати поки злетить. Та і молодої бджоли багато на медових - вона взагалі нікуди не злетить.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не можу зрозуміти чого всі трусять бжіл, коли можна рамки ставити в пустий вулик бжола злітае в свій та бери рамки видаливши якись 10 бжіл та качай.

Бджола так швидко не злітає. А якщо взяток незначний або відсутній, то не злетить аж до ночі. А до ночі увесь мед буде вибрано. До того ж спровокуєте напад бджіл на пасіці.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Після останньої відкачки виставляли рамки в корпусах за пасікою для осушування - це наглядний приклад як з рамок будуть злітати бджоли :) ZwyHcyDsjzI

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я постояно так качаю :ay: без геморроя, попробуйте спасибо скажете.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Після останньої відкачки виставляли рамки в корпусах за пасікою для осушування - це наглядний приклад як з рамок будуть злітати бджоли

Щось я не зрозумів. Це рекомендується так робити, чи не варто? Мені здається, що краще той медок, який залишився на рамках все ж для своїх бджілок використати. Це по-перше. А по-друге розповім про свій досвід. Брали їз господарем (де тримаю пасіку) мед. Після відвіювання завжди мию та обсушую медарку, а ситу згодовую через годівниці. А тут сталось так, що пізно закінчили і я поїхав додому. Але перед тим попросив господаря зробити це самостійно. Та йому було лінь і він зранку просто виставив медарку на подвір"я. Через день, коли я приїхав на пасіку то побачив, що медарка суха а на дні кілограмів зо три мертвої бджоли. Та незважаючи на такий гіркий досвід я все ж при необхідності таким чином (як показано у фільмі) сушу корпуси. Але тільки по одному і в різних віддалених одне від одного місцях. Щоби уникати великого скупчення бджіл і "бійок" між ними. Можливо це зайве перестрахування?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Після останньої відкачки виставляли рамки в корпусах за пасікою для осушування - це наглядний приклад як з рамок будуть злітати бджоли

Щось я не зрозумів. Це рекомендується так робити, чи не варто? Мені здається, що краще той медок, який залишився на рамках все ж для своїх бджілок використати. Це по-перше. А по-друге розповім про свій досвід. Брали їз господарем (де тримаю пасіку) мед. Після відвіювання завжди мию та обсушую медарку, а ситу згодовую через годівниці. А тут сталось так, що пізно закінчили і я поїхав додому. Але перед тим попросив господаря зробити це самостійно. Та йому було лінь і він зранку просто виставив медарку на подвір"я. Через день, коли я приїхав на пасіку то побачив, що медарка суха а на дні кілограмів зо три мертвої бджоли. Та незважаючи на такий гіркий досвід я все ж при необхідності таким чином (як показано у фільмі) сушу корпуси. Але тільки по одному і в різних віддалених одне від одного місцях. Щоби уникати великого скупчення бджіл і "бійок" між ними. Можливо це зайве перестрахування?
Це ми зразу привчаємобджіл до крадіжок, ви думаєте що ці бджоли полетять потім шукати нектар, вони будуть шукати вуликиіз слабкими сімями ібомбитимуть їх, а потім переключаться на сильніших і т. д. Цього в загалі робити не можна не те що показувати ролик. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щось я не зрозумів. Це рекомендується так робити, чи не варто?

Я показував що буде, якщо відставляти рамки і чекати що бджоли злетять, без жодних рекомендацій. Так сталося, що крім наших бджіл поблизу практично більше нема, такщо все-одно свої забирають. Якщо знімають корпуси, то як зайві рамки просушити? В лежаках просушую за заставною. Корпуса, поставлені зверху не сушать. Підказали хлопці для просушки ставити корпуса вниз - тепер так будемо робити. Ніякого привчання до злодійства нема, принамі ніякого додаткового злодійства не помічав. Корпуса на просушці нена пасіці ж стояли. Втім в кожного свої умови. А чому ролик не показати, коли вже знято - висновки хай кожен для себе робить. ;):hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо знімають корпуси, то як зайві рамки просушити?

Вичитав як робить Прокудін, спробував, дуже сподобалось, накриваємо вулик темною плівкою залишивши прохід для бджіл, зверху ставимо корпус на осушку та накриваємо склом, вилизують аж бігом. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вичитав як робить Прокудін, спробував, дуже сподобалось, накриваємо вулик темною плівкою залишивши прохід для бджіл, зверху ставимо корпус на осушку та накриваємо склом, вилизують аж бігом. ay.gif

Можливо, але в нас в саду склом вулики не накриєш - грушки і яблука падають. :umora: Спробуємо внизу ставити... :hi: Ще один мінус просушки за пасікою. Якщо чужих бджіл і не багато, і вони багато меду не заберуть, то заразу можуть на рамки легко занести.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Головний подразник це запах меду робіть так щоб його не було ;) тоді не буде нападу та крадіжок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підкажіть первий раз буду пробувати качати.що можна брати звулика які краще оставити . рамки викачані в той самий вулик вертати.в слабших сімях брати чи ні.і коли краще качати під час взятку після чи коли краще

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підкажіть первий раз буду пробувати качати.що можна брати звулика які краще оставити . рамки викачані в той самий вулик вертати.в слабших сімях брати чи ні.і коли краще качати під час взятку після чи коли краще

брать только на треть запечатаный и желательно без расплода качать лучше в конце взятка за день два до предполагаемого окончания или если взяток бурный и некуда складывать отбирать и не дать утихнуть инстинкту накопления кормов
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Корпуса, поставлені зверху не сушать. Підказали хлопці для просушки ставити корпуса вниз - тепер так будемо робити.

Точно. Скільки разів пробував ставити зверху ніколи насухо не вичищали, завжди був наприск. Можливо дійсно зі склом будеи краще. Попробую. Бо вниз ставити знову морока. Та й пергою можуть забити.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та й пергою можуть забити.

Це якщо в корпусі для просушки зробити робочий льоток, якщо в нього буде обмежений прохід тільки з гнізда, то туди нічого носити не повинні. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це якщо в корпусі для просушки зробити робочий льоток, якщо в нього буде обмежений прохід тільки з гнізда, то туди нічого носити не повинні.

А, ну це друга справа. Тобто Ви хочете сказати, що в корпусі для просушки, який ставиться під низ, треба закрити льотки(нижній і якщо є то й середній) і нехай літають через верхній корпус?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тобто Ви хочете сказати, що в корпусі для просушки, який ставиться під низ, треба закрити льотки(нижній і якщо є то й середній) і нехай літають через верхній корпус?

Саме так. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

у меня пасека небольшая Я сделал из липы 20 низкий наклонный ящичек рамку распечатываю вилкой и кладу в ящичек мёд стекает потом ставлю подпорки и стекает под углом и вверх ногами долго но зато есть плюсы: - мёд у меня вобще не касается металла (капроновое сито и деревянная лопатка) - сэкономил на медогонке (если нужна буде - сделаю деревянну) то что остаётся в сотах либо заливаю водой на медовуху либо весной даю на развитие Мёд получается конечно совсем другой и по вкусу и качеству

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...