Перейти к содержанию

Откачка мёда


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

Мёд получается конечно совсем другой и по вкусу и качеству
прям таки другой... ;) и вы это сразу определили?... :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да, определил для сравнения у меня были: - мёд купленый у знакомого родителями - мёд с дедовской пасеки - мёд от Палыча тож знакомого нашего все 3 источника качали на медогоне на вкус приторные сели через 2 месяца мой же до сих пор прозрачный, тягучий и вкусный родители, жена и знакомы тож сразу оценили мой мёд

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сашко, А не может такое быть, что мёд был с разных медоносов? :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да, определил для сравнения у меня были: - мёд купленый у знакомого родителями - мёд с дедовской пасеки - мёд от Палыча тож знакомого нашего

Я вот подумал о чем. Забрусный мед, который стекает самотеком со срезанных крышечек, должен сильно отличаться от того, который получается при откачке на медогонке. А этого я не наблюдал. Во всяком случае, кристаллизуются эти виды меда в одинаковые сроки и имеют одинаковую консистенцию.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да, определил для сравнения у меня были: - мёд купленый у знакомого родителями - мёд с дедовской пасеки - мёд от Палыча тож знакомого нашего все 3 источника качали на медогоне на вкус приторные сели через 2 месяца мой же до сих пор прозрачный, тягучий и вкусный родители, жена и знакомы тож сразу оценили мой мёд

Это зависит исключительно от состава медоносов :hi:
Я вот подумал о чем. Забрусный мед, который стекает самотеком со срезанных крышечек, должен сильно отличаться от того, который получается при откачке на медогонке. А этого я не наблюдал. Во всяком случае, кристаллизуются эти виды меда в одинаковые сроки и имеют одинаковую консистенцию.

Точно так-с! И на вкус центробежный отстоянный от забрусного не отличить!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это зависит исключительно от состава медоносов

я думаю ця фотка теж буде доказом вище сказаного :baby: обножка, зібрана бджолами в один день з одної пасіки, тільки різними сім*ями, вулики стоять майже поруч :hi: мед навіть з одної пасіки може відрізнятись :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я думаю ця фотка теж буде доказом вище сказаного обножка, зібрана бджолами в один день з одної пасіки, тільки різними сім*ями, вулики стоять майже поруч мед навіть з одної пасіки може відрізнятись

Так и есть! Каждому пчеловоду такие "фокусы" ведомы. Думаю, что это происходит при поддерживающих медосборах. Иное дело с бурными взятками. Если у нас, к примеру, зацвел подсолнух - то на него идут уже все.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю, что это происходит при поддерживающих медосборах.

так і було серпень місяць, потрохи шось носили :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мёд получается конечно совсем другой и по вкусу и качеству

Це підтверджую. Такий мед відрізняється від центобіжного і смаком і кристалізується повільніше. Було в мене раз що і відкачував і стільники вирізав. Так получилося що мед, який стік з залишками стільників(пару шматочків) в поливаному контейнер рік простояв - мед весняний львівський(верба, клени, сади, каштани) за рік так і лишився некристалізований. Відкачаний хоч і не затвед на камінь, проте закристалізувався по всій поверхні ще до осені... Тут ніякої містики. Розпечатуючи стільники ми зрізаємо верхній шар меду, збагачений певним ферментом(не пригадую назви :ah: ), якого нема в нижніх шарах. Звичайно говорити про радикальну різницю в смаку певно не варто, але ні для кого не секрет, що смаки стільникового і центробіжного меду таки різняться. :hi: Звичайно з 5-ма вуликами можна собі таке позволити. А може і варто так робити. ;):wave: ПС. Тут певно як і в загальному в бджільництві про щось стверджувати однозначно не можна. Скажемо, якщо взяти ріпаковий мед, то не думаю що той що стече менше закристалізується ніж відкачаний. А от липовий... Георгій з Башкірії писав, що в нього центробіжний липовий роками стоїть некристалізований. Хто його знає, видумщиком не назве. Тут певно і місцевість, себто речовини, якими живляться рослини, грає якусь роль. ПС.пс. А тоді може і обліпиховий мед таки буває?!!! :blink::ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а я впевнений що садка меду майже не залежить від способу відкачування.... можливо від медоносів можливо ще від чогось... от наприклад відкачую на нерж. медогонці, в минулому році з трьох качок найдовше не криссталізувався останній та й то до місяця... в цьому році з погодніми умовами,та відсутності взятку відкачував раз :ak: наприкінці літа(мабуть почну кочувати) то той мед досі не кристалізований , і лише було трохи меду в погребі то він почав знизу кристалізуватися, але зовсім трохи, лише подекуди кристалики... то я веду до того що кристалізація залежить мінімально від способу відкачки...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

то я веду до того що кристалізація залежить мінімально від способу відкачки...

Дуже часто один залишений кристал від старого меду, стає центром кристалізації всієї ємності
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
Шесть качек за сезон....первый раз слышу о таких медосборах в Закарпатье. Или пыль по медогонке ганяли?
Я напиав, з чого це була "пыль". Це був 2005 рік- була ідеальна погода- ні холода, ні жари, дощі в основному падали в ночі, а в день сонячно. За 12 років мого стажу таким був тільки один рік. На лежаках тоді ще надставок у мене не було- треба було постійно відкачувати хоч кілька рамок з вулика, щоб звільнити місце під свіжий нектар. Крім того закарпатська "відкачка" - це не Ваша відкачка, В мене збереглись записи, так що можу Вам точно сказати - наприклад, перша відкачка - 15-20травня - ріпак =120літрів , 1-6 червня акція = 200 літрів ( ріпак до речі словацький, а не закарпатський- 2-3 км від мої пасіки ). ... Напевно Вам буде смішно , коли порівняєте із своїми тонами і скажете та це зовсім не відкачки і зовсім не медозбори... :) Але ми і такому раді
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Вот так переделал медогонку, показала себя отлично, стоиш на площадке,и своим весом дополнительно придавливаеш медогонку, менше вибрации.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот так переделал медогонку,

Уважуха и респект!Супер!+ постояно мед плівёт в бидон!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Да, интересное решение. :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...Если в процессе откачки попадается расплод, собираю его в один магазин и ставлю на слабую семью...
Подскажите, можно ли качать рамки с расплодом? С каким расплодом можно качать мед (запечатаный, открытый, яйца)? Если расплод посередине, а сверху есть немного мёда - забирать такие рамки или лучше оставлять? :dntknw: Как вообще мне сделать так, что-бы они мед носили в одни рамки, а расплод в других? У меня ульи лежаки. Крайние (с обеих сторон) 1-3 рамки медовые, а далее все рамки в перемешку - мед/расплод. :angry: Выходит для откачки всего 2-5 рамок с улья. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...Если в процессе откачки попадается расплод, собираю его в один магазин и ставлю на слабую семью...
Подскажите, можно ли качать рамки с расплодом? С каким расплодом можно качать мед (запечатаный, открытый, яйца)? Если расплод посередине, а сверху есть немного мёда - забирать такие рамки или лучше оставлять? :dntknw: Как вообще мне сделать так, что-бы они мед носили в одни рамки, а расплод в других? У меня ульи лежаки. Крайние (с обеих сторон) 1-3 рамки медовые, а далее все рамки в перемешку - мед/расплод. :angry: Выходит для откачки всего 2-5 рамок с улья. :hi:
Для этого и существует корпус на 145см.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подскажите, можно ли качать рамки с расплодом? С каким расплодом можно качать мед (запечатаный, открытый, яйца)? Если расплод посередине, а сверху есть немного мёда - забирать такие рамки или лучше оставлять? opr06K94.gif

качать можно запечатанный расплод.Но если меда сверху меньше половины, а все остальное расплод, то лучше подождать. Другое дело если рамка медовая, а в центре матка умудрилась засеять с ладонь и меньше, и его успели запечатать, а взяток идет, тогда конечно лучше скачать.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как вообще мне сделать так, что-бы они мед носили в одни рамки, а расплод в других? У меня ульи лежаки. Крайние (с обеих сторон) 1-3 рамки медовые, а далее все рамки в перемешку - мед/расплод. :angry: Выходит для откачки всего 2-5 рамок с улья. :hi:
Робіть на лежаки надставки на магазинну рамку і садіть по 2 сім'ї у вулик на загальну надставку. Гнізда на 8-10 рамок сім'ям більш ніж достатньо :IMHO: , а для складання меду - мало. Хоч не хоч, а будуть нести у магазинні рамки, звідки ви зі спокійною душею будете його забирати. Або ж обмежувати роздільною решіткою гніздо у лежаку чи робити відводок з маткою перед інтенсивним медозбором, щоб виключити наявність відкритого розплоду. Або дехто взагалі перед медозбором приставляє матку "к ногтю". Або... Дуже багато способів є - варто лише детально продумати дії і спланувати подальший розвиток бджіл.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Готуюся вперше в житті качати мед. Читаю, що рамки в медогонці потрібно ставити нижньою планкою вперед (в ту сторону, куди крутять медогонку). А в мене українська рамка, то нижня рамка завжди буде внизу. Це не принципово?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Готуюся вперше в житті качати мед. Читаю, що рамки в медогонці потрібно ставити нижньою планкою вперед (в ту сторону, куди крутять медогонку). А в мене українська рамка, то нижня рамка завжди буде внизу. Це не принципово?

Це правильна теорія, бо ж напрям сотів не 90 градусів до площини соту. А на практиці це фіолетово. Бо швидкість обертання перекриває всі теоретичні постулати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Готуюся вперше в житті качати мед. Читаю, що рамки в медогонці потрібно ставити нижньою планкою вперед (в ту сторону, куди крутять медогонку). А в мене українська рамка, то нижня рамка завжди буде внизу. Це не принципово?

Це правильна теорія, бо ж напрям сотів не 90 градусів до площини соту. А на практиці це фіолетово. Бо швидкість обертання перекриває всі теоретичні постулати.
Не фіолетово, оскільки при жаркій погоді можна і рамки поламати. А якщо поставити так - то можно з меншою швидкістю обертання отримати той же результат
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую Вам, Маркіян, за швидку та зрозумілу відповідь. :wave:ex_edc, Ви хотіли сказати, що можна поламати соти? Значить, українську треба качати обережніше, ніж даданівську?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую Вам, Маркіян, за швидку та зрозумілу відповідь. :wave:ex_edc, Ви хотіли сказати, що можна поламати соти? Значить, українську треба качати обережніше, ніж даданівську?
якщо рамка важка + жарко, тоді рамку розвертаю три рази або й 4. Спершу одну сторону в пів сили, потім іншу, згодом ще раз розвертаю і в повну силу "верчу". За 4 роки 2 рамки все ж поламав.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...