Перейти к содержанию

Ловушки для ловли роёв


Tantal

Рекомендуемые сообщения

Думаю у пчел есть "разведчики" которые подыскивают "жилище" и указывают место.Из этого следует что если пчелы "разведчики"отыскали вашу ловушку и она им подошла для проживания то там обязательно поселится молодая семь.

По всей видимости "разведчики" которые нашли ловушку первой охраняют ее от конкурентов. И если пчеловод(у какого собирается вылететь рой) его поймает, то наверное в ловушку со старой разведкой уже в этом году никто не поселится.
Дійсно, у бджіл при роїнні є бджоли-розвідники, які підбирають придатне помешкання. Причому вибирають не один варіант а кілька. Рій же оселяеться лише в найбільш підходящому. Пояснюють це тим, що розвідники як і при медозборі виконують на стільниках танок, вказуючи напрям до нового житла і наскільки воно хороше. Чим інтенсивніші рухи розвідників і чим більше їх "агітують" за певне житло, тим більша ймовірність, що рій оселиться саме там. Хоча відмічались випадки, коли рій після заселення в перше житло з невідомих причин через короткий час його полишав і летів до іншого розвіданого місця.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так какая же ловушка лучше? Дуплянка или квадратная с рамками(может кто еще какие то знает?).

Посмотрите здесь http://tochok.info/forum/index.php?showtopic=2514 может сможете найти ответ на свой вопрос.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почав робити ловушки з горбиля (деревовідходи з пилорами) на фуганку обробляю 2 сторони та прибиваю дошки до 4-х брусків 40 см довжиною. всередені хочу хочу степлером поприбивати гофр картон. Сфотографую- повикладую фотки. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почав робити ловушки з горбиля (деревовідходи з пилорами) на фуганку обробляю 2 сторони та прибиваю дошки до 4-х брусків 40 см довжиною. всередені хочу хочу степлером поприбивати гофр картон. Сфотографую- повикладую фотки. :hi:
Ідея :ay: . Думаю буде не важче, ніж з ДСП, якщо горбилі сухі. А навіщо гофрокартон? Вологу не тягнутиме при, скажемо так, затяжних дощах? Просто обробити рубанком або шліфмашинкою зі стрічкою 60 -80гр. І то не обов"язково, якщо дерево розпускалось на стрічковій пилорамі. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почав робити ловушки з горбиля (деревовідходи з пилорами) на фуганку обробляю 2 сторони та прибиваю дошки до 4-х брусків 40 см довжиною. всередені хочу хочу степлером поприбивати гофр картон. Сфотографую- повикладую фотки. :hi:
Ідея :ay: . Думаю буде не важче, ніж з ДСП, якщо горбилі сухі. А навіщо гофрокартон? Вологу не тягнутиме при, скажемо так, затяжних дощах? Просто обробити рубанком або шліфмашинкою зі стрічкою 60 -80гр. І то не обов"язково, якщо дерево розпускалось на стрічковій пилорамі. :IMHO1:
Картон для того, щоб не утворювались щілини при всиханні деревини, влітку щілі полюбому будуть. А також рійниця буде мати більш стабільну температуру всередині. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора зібрав першу ловушку, впринципі не погано, але з'єдна не естетичні. Рійниця получилась об'ємом 72 літри, громіздка, буду робити вужчими. Спробую викласти фотки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А как вставить рисунок?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А как вставить рисунок?
В разделе Полигон есть тема об этом.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

post-2058-1330239941_thumb.jpg post-2058-1330240343_thumb.jpg внутрішні розміри 400х380х475, ще з середини залишилось оббити картоном і все. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

внутрішні розміри 400х380х475,

А це на яку рамку?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

внутрішні розміри 400х380х475,

А це на яку рамку?
На 435х300 під плечики 30мм та підрамковий простір 70 мм. Рамок влазить приблизно 10, але бруски по кутах недають, і влазе 9.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На 435х300

Зрозумів. 475 і під плечики планка набита... А не важкі з горбиля ловушки? Де Ви їх ставите?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зрозумів. 475 і під плечики планка набита... А не важкі з горбиля ловушки? Де Ви їх ставите?
Ні, Вся рійниця максимум 6 кілограм. Я в цьому році тільки перший раз буду пробувать. :smile:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вся рійниця максимум 6 кілограм.

Плюс рій 1.5-2кг рамки до 1кг корма і це все близько 10кг.Зняти самому буде тяжкувато :IMHO1: На землі може і не великий груз а от на дереві кожний грам відчуваеться
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще на початку теми було згадано про книжку А.С. Панасенко "Пчелиный Рой" . Дійсно гарна книжка. Зокрема там описано, як і з чого можна робити роївні. А також, як їх піднімати на верх. В двох словах: вибирається дерево, на ньому вибирається сторона де є найменше гілок, якщо якась заважає, то підрізати (говориось про сосну і ялинку) так щоб утворився канал по якому можна тагнути ловушку і нічого не буде заважати. Вилізти на верх зі шнуроком привязаним до ловушки, але яка знаходиться в низу. Витягнути ловушку на верх (10 кг без проблем). На верху ловушку перемістити на ту сторону дерева де більше гілок (там і тінь, і менше видно з низу ловушку) - і не забувати про техніку безпеки - себе потрібно привязати до дерева, і вибравши гарну опору для ніг, можна працювати двома руками. Загалом,є ще багато моментів - читайте книжку)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Витягнути ловушку на верх (10 кг без проблем).

Ви так думаете значить ніколи не мали з цим діла
На верху ловушку перемістити на ту сторону дерева де більше гілок (там і тінь, і менше видно з низу ловушку)

хотів би я побачити як це ви зробите без проблем
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

tymoshuk, як маєте власний досвід, то діліться, а не критикуйте ;) Я поки що бачив установку ловушок тільки на відео і там ловушки-дуплянки з кількох корпусів були набагато важчими 10 кг, а знімались часто й повними меду (там і всі 50 кг буде). Вага й конструкція ловушки - то другорядна справа (на мою думку), а головне організація справи - правильний розподіл ловушок по території, достатній об'єм для розвитку сім'ї протягом того часу, за який ви будете обходити "володіння", певна уніфікація з застосованою на пасіці системою вулика, щоб безпроблемно пересаджувати рої, дотримання мінімального комфорту для роя (тінь, відсутність протягів, зручний підліт) Особисто я робив би фанерні ловушки, бо таки легші й простіші у виготовленні, але якщо людина продумала процес підйому, або має помічника, то хай робить з чого може чи хоче - головне результат

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а не критикуйте

Я нікого не хочу критикувати просто не хотів би шоб на ті самі граблі ще хто небуть наступив.В мене були ловушки з 25 доски(22 стругана) але після першого року всі вибракував і переробив з фанери 5-7мм ДВП. Вся причина у вазі.На дереві тяжкі ловушки пересувати дуже тяжко
на відео і там ловушки-дуплянки з кількох корпусів були набагато важчими 10 кг, а знімались часто й повними меду (там і всі 50 кг буде).

Це трошки не те.Під дуплянку роблять настил на дереві
Особисто я робив би фанерні ловушки, бо таки легші

Тут все ясно
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

можно фото виложити ваших ловушок ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене були ловушки з 25 доски(22 стругана) але після першого року всі вибракував і переробив з фанери 5-7мм ДВП. Вся причина у вазі.На дереві тяжкі ловушки пересувати дуже тяжко

В конце 80-х и у меня было 4 таких, сделал как то зимой, думал - прочно и на долго... Тогда ещё по деревьям лазил, и на 5, и 8 метров вешал. Но сразу же от них отказался, причина - вес. P.S. Когда то весной, видел 12-ти рамочного дадана, закреплённого на дубе, на высоте где то 7-8 метров - кто то карячился, затаскивал... В осень, его по какой то причине не сняли, а зимой, повидемому, когда дуб стоял без листья, какие то придурки разстреляли улей из ружья-печальное зрелище.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго всім дня! Можливо це питання вже задавалося на форумі, але скажіть буль-ласка, піймані рої хтось обробляє від хвороб для профілактики? Якщо так, то чим і від чого? Завчасно дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Привет всем ,вот такие роёвницы хочу попробовать .Это тубусы из под лекарственных порошков (китайцы присылают ,а наши изготавливают украинские таблетки).С наружи влагостойкий слой,сам материал -пресскартон.Но думаю покрасить со всех сторон-химию перекрыть.post-2518-1296829538_thumb.jpg
А какой объем и где такие можно взять? Какая цена?
Брониславович как всегда прав,я вначале хапнул 5 шт за бутылку водки,привёз домой, а рамки не входят ,ну а теперь буду преодолевать трудности.Думаю из тёмной суши путем подрезки изготовить рамки по размеру цилиндра! :ah: Преимущества у тубусов в том ,что достались на шару и лёгкие.А с пересадкой думаю проблем не будет.Ну и наконец , форумчанам весной интересно будет понаблюдать как я преодолеваю трудности! :az:
В этом году ни одного роя не поймал..... :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

по поводу лишнего веса могу добавить....у меня в молодости ройовня из рук выпорскнула вниз...а я в когтях и поясе электрика электрика без маски и в безрукавке 12-ть метров над землей....вобщем они когда упали...всем роем ко мне сразу и прилетели....пообщаться........жаль что на камеру тогда некому было снять...вот где сюжет для "сам себе режиссер" :umora: ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

tymoshuk, як маєте власний досвід, то діліться, а не критикуйте ;) Я поки що бачив установку ловушок тільки на відео і там ловушки-дуплянки з кількох корпусів були набагато важчими 10 кг, а знімались часто й повними меду (там і всі 50 кг буде). Вага й конструкція ловушки - то другорядна справа (на мою думку), а головне організація справи - правильний розподіл ловушок по території, достатній об'єм для розвитку сім'ї протягом того часу, за який ви будете обходити "володіння", певна уніфікація з застосованою на пасіці системою вулика, щоб безпроблемно пересаджувати рої, дотримання мінімального комфорту для роя (тінь, відсутність протягів, зручний підліт) Особисто я робив би фанерні ловушки, бо таки легші й простіші у виготовленні, але якщо людина продумала процес підйому, або має помічника, то хай робить з чого може чи хоче - головне результат
Занимаюсь ловлей роев много лет. Использую обыкновенные, старые пчелопакеты на 5-6 рамок. Смотрю, многие используют при изготовлении роеловок обзел и тонкую доску-это очень тяжело и не практично. Пакеты или старые фанерные ящики, это самый подходящий вариант. Иногда покупаю ДВП. Из одного листа получается минимум 3шт. ящика. Летки советую делать 8х25 мм. Не будет проблем с грызунами. Во внутрь я обычно ставлю вощину. Не всегда удается часто ездить проверять. Поэтому когда забираю и пересыпаю рои, вощина в основном уже оттянута, с расплодом и залита медом. Ставить ящики еще ничего. А вот когда снимаю, то бывает руки горят от веревки, когда снимаю в низ. Кто этим занимается, тот меня поймет. Год на год не приходится. В прошлом году снял 32 шт. роя, год был благоприятный. А вот в 2010- 8шт.роев. Бывают и не приятные моменты, приезжаеш, а ящик кто то уже украл. Все еще зависит от количества пасек в округе. Рои обычно пересыпаю в ульи, и на карантин. А ящик вешаю обратно. Очень много уходит времени на развешивание и снятие ящиков. Так что если кто то думает что это легко, то он ошибается. Так что удачи всем, в этом не легком деле.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Витягнути ловушку на верх (10 кг без проблем).

Ви так думаете значить ніколи не мали з цим діла
На верху ловушку перемістити на ту сторону дерева де більше гілок (там і тінь, і менше видно з низу ловушку)

хотів би я побачити як це ви зробите без проблем
Писав те що прочитав в книжці. 10 кілограм це відро води. Ключова думка була не "без проблем", а "як саме". Зрозуміло що завжди є нюанси. Автор роївні робив з бочок з матеріалу типу фанери чи щось в тому дусі. В цих бочках щось колись продавали, тобто він їх спеціально не робив, а використовував готові. Не з досвіду спускання роївень, а з трохи іншого - при спусканні, щоб шнурок не сунувся в руках (як наслідок не палив руку), на шнурку потрібно навязати вузли. Рука на них зачіпається - шнурок не самовільно не сунеться, і переставлянням рук можна спустити не обпалюючи лодоні. Важче, але безпечніше. Або ж використовуйте шкіряні рукавиці (є такі будівельні - досить міцні), правда вважайте щоб роївня не дуже розігналась, а то буде як в larson-а))))
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Ловушки для ловли роёв

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...