Перейти к содержанию

Налогообложение пасечников


asaltan

Рекомендуемые сообщения

Цікаво! А якщо в мене нема ділянки для веденя господарства, а пасіка розміщена на арендованій ділянці? Чому податкова має право зтягувати з мене податки?
Наразі доходи фіз.осіб з продажу меду не підлягають оподаткуванню, якщо є така довідка: forma_dovidky.doc. З Нового Року буде діяти така норма (витяги з Податкового Кодексу): vytiah_z_pku.doc.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

штота я непонял должен я буду плотить налог за мед.…е) суб’єкти господарювання, які провадять торговельну діяльність виключно з використанням таких видів товарів вітчизняного виробництва: хліб і хлібобулочні вироби; борошно пшеничне та житнє; сіль, цукор, олія соняшникова і кукурудзяна; молоко і молочна продукція, крім молока і вершків згущених із домішками і без них; продукти дитячого харчування; безалкогольні напої; морозиво; яловичина та свинина; свійська птиця; яйця; риба; ягоди і фрукти; мед та інші продукти бджільництва, бджолоінвентар і засоби захисту бджіл; картопля і плодоовочева продукція; комбікорм для продажу населенню;…»

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

штота я непонял должен я буду плотить налог за мед.…
С 2011 года: - если официально продаёшь свой мёд (есть справка 3 ДФ) - не платишь ни налога на доходы физ.лиц ни сбора за торговлю; - если официально продаёшь чужой мёд (т.е. нет справки 3 ДФ) - заготовитель должен удержать с тебя налог на доходы физ.лиц (сейчас 15%) или ты должен в начале следующего года самостоятельно (ха-ха!) указать доходы от продажи мёда и потом заплатить налог; - если ты постоянно торгуешь только тем, что указано в п.267.1.2.е, то сбор на торговлю не платишь. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

штота я непонял должен я буду плотить налог за мед.…
С 2011 года: - если официально продаёшь свой мёд (есть справка 3 ДФ) - не платишь ни налога на доходы физ.лиц ни сбора за торговлю; - если официально продаёшь чужой мёд (т.е. нет справки 3 ДФ) - заготовитель должен удержать с тебя налог на доходы физ.лиц (сейчас 15%) или ты должен в начале следующего года самостоятельно (ха-ха!) указать доходы от продажи мёда и потом заплатить налог; - если ты постоянно торгуешь только тем, что указано в п.267.1.2.е, то сбор на торговлю не платишь. :IMHO1:
Щось ви намутили... Який заготовітєль? Заготовітєль сам продає чужий мед. Інша річ, що свій податок він може (і хоче, ха-ха) перекласти на тих, у кого закупає продукцію.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

нет справки 3 ДФ)
Шо такое ДФ? Понравилась фраза:
заготовитель должен удержать с тебя налог на доходы физ.лиц (сейчас 15%)
:umora::wave: Вобще как то странно .. Общеизвестно, что 90% заготовителей держат пчёлы, т.е у всех их будут "довидкы" и т.д. .. какой смысл во всей этой абракадабре? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щось ви намутили...
Хлопці, поки ви жваво обговорюєте, які у бджілок кліщі та жопки - ви одне одному - колеги, як тільки ви починаєте продавати мед, стаєте конкурентами, а для держави - платниками податків. Тому консультуватись відносно податків треба в податковій інспекції (відділ оподаткування фізичних осіб), а не у сусіди-пасічника. Вчіть матчасть! :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

если официально продаёшь свой мёд (есть справка 3 ДФ) - не платишь ни налога на доходы физ.лиц ни сбора за торговлю;

Сколько можна здать меда тон на справку?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сколько можна здать меда тон на справку?
Никаких ограничений для пасечников нет. Поэтому, пока Вы сами в налоговой милиции не напишите, что своего мёда сдали Х, а чужого У, никто Вам ничего не сделает, хотя и не поверят, что Вы от каждой семьи получили по 1000 кг мёда. Но справка 3 ДФ должна быть.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

штота я непонял должен я буду плотить налог за мед.…е) суб’єкти господарювання, які провадять торговельну діяльність виключно з використанням таких видів товарів вітчизняного виробництва: хліб і хлібобулочні вироби; борошно пшеничне та житнє; сіль, цукор, олія соняшникова і кукурудзяна; молоко і молочна продукція, крім молока і вершків згущених із домішками і без них; продукти дитячого харчування; безалкогольні напої; морозиво; яловичина та свинина; свійська птиця; яйця; риба; ягоди і фрукти; мед та інші продукти бджільництва, бджолоінвентар і засоби захисту бджіл; картопля і плодоовочева продукція; комбікорм для продажу населенню;…»
Судячи з паперу, то ні, якщо Ви продаєте мед зі своєї пасіки. Такщо на чиїй землі вона стоїть получається, що немає різниці. Головне на пасіку мати права.
продукції власного бджільництва
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Головне на пасіку мати права.
Шановний Mapet, збір на торговельну діяльність (за патент) платити, дійсно, не потрібно, а податок з доходів фіз.осіб - треба, якщо земля - чужа. Інша справа, що податкова про це узнає тільки тоді, коли її про це сповістить той, кому Ви продали мед (заготівельник, наприклад), або Ви самі. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тема хороша. Я хотів би знати, чи на бджоло-сім`ї будуть податки. А то я завтра іду з догосподарськими книгами, записувати в людей усяку живність, в тому числі і бджоли. Для себе хотілось знати , чи записувати всі сім`ї, а чи ні. Тай не тільки для себе, а і для людей. Є у мене на виборчім окрузі де-кілька пасічників, хотілось б їм порадити . :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тому консультуватись відносно податків треба в податковій інспекції (відділ оподаткування фізичних осіб), а не у сусіди-пасічника. Вчіть матчасть! :)
Дякую, гарно роз'яснили. Але до мене і так вже дійшло, що в будь-якому разі вимагають "засвітитися" в податковій з цією бамагою.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Блин, шо та я совсем отупел, не догоняю тему :ak: Не понимаю, на шо "немає ради". В предложенном документе написано:

267.1.2. Не є платниками збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг такі суб’єкти господарювання: …г) фізичні особи - підприємці, які здійснюють продаж вирощених в особистому підсобному господарстві, на присадибній, дачній, садовій і городній ділянках продукції рослинництва і тваринництва, свійської худоби та птиці (як у живому вигляді, так і продукції забою в сирому вигляді та у вигляді первинної переробки), продукції власного бджільництва;
Т.е пчеловодов это налог никаким образом не затрагивает? :dntknw: В чёим подвох, что изменилось? И всё таки, шо такое "ДФ" :ah: ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановний Mapet, збір на торговельну діяльність (за патент) платити, дійсно, не потрібно, а податок з доходів фіз.осіб - треба, якщо земля - чужа.

При чому тут земля при "власному бджільництві"? Я ж мед з землі не отримую(безпосередньо). І не знайшов я в тих документах, де б вказувалося, що пасіка має бути на власній землі. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не понимаю, на шо "немає ради". Т.е пчеловодов это налог никаким образом не затрагивает? В чёим подвох, что изменилось? И всё таки, шо такое "ДФ" ?
1. "Немає ради" - убрал, чтобы не сбивало с толку. 2. Пчеловоду могут грозить такие налоги и сборы: - рыночный сбор (містове) - везде по-разному, одни берут, другие нет, с Нового Года его отменили; - торговый сбор (патент) за то, что ты постоянно торгуешь чем-то в розницу (м.б. в киоске) - за торговлю мёдом не берут сейчас (?) и не должны брать в будущем; - налог на доходы физических лиц - сейчас за продажу своего мёда не берут, но нужно доказать, что мёд получен на своей земле forma_dovidky.doc. Другой вопрос, что никто сам налоговой не скажет, сколько заработал. Однако налоговая прижимает фасовщиков и экспортёров, требуя показать производителей мёда, а они будут выдавливать эти справки из вас. В 2010 году вроде-бы ничего не меняется, но форма справки и условия выдачи пока не утверждены. 3. Вы говорите: варроа, нозема, а налоговики: форма 2, форма 3 ДФ - это сленг. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тема хороша. Я хотів би знати, чи на бджоло-сім`ї будуть податки. А то я завтра іду з догосподарськими книгами, записувати в людей усяку живність, в тому числі і бджоли. Для себе хотілось знати , чи записувати всі сім`ї, а чи ні. Тай не тільки для себе, а і для людей. Є у мене на виборчім окрузі де-кілька пасічників, хотілось б їм порадити . :hi:
я.записывал.всех-ничего.не.было.ни+ни-
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

нужно доказать, что мёд получен на своей земле

А якщо "розумний" податківець скаже : то пасіка на вашій землі, а мед бджоли "получають" - на чужій землі!... :af:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2. Пчеловоду могут грозить такие налоги и сборы: - рыночный сбор (містове) - везде по-разному, одни берут, другие нет, с Нового Года его отменили; - торговый сбор (патент) за то, что ты постоянно торгуешь чем-то в розницу (м.б. в киоске) - за торговлю мёдом не берут сейчас (?) и не должны брать в будущем; - налог на доходы физических лиц - сейчас за продажу своего мёда не берут, но нужно доказать, что мёд получен на своей земле forma_dovidky.doc.
Т.Е меня, например, все эти три пункта не касаются.. надеюсь, потому что у нас в стране могут случаться всякие неожиданности :)
Однако налоговая прижимает фасовщиков и экспортёров, требуя показать производителей мёда, а они будут выдавливать эти справки из вас.
Справки фигня, не такая уж и проблемма. Дело может быть в другом: вдруг наша, сильно заботящаяся о благосостоянии народа держава, закрутит дело так, шо фасовщики и экспортёры будут "выдавливать" с пчеловодов не справки, а 15% налога, вычитая их из цены на мёд. :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При чому тут земля при "власному бджільництві"? Я ж мед з землі не отримую(безпосередньо). І не знайшов я в тих документах, де б вказувалося, що пасіка має бути на власній землі.
«…Стаття 165. Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу …165.1.24. доходи від відчуження безпосередньо власником сільськогосподарської продукції (включаючи продукцію первинної переробки), вирощеної (виробленої) ним на земельних ділянках, наданих йому в розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства, якщо їх розмір не було збільшено в результаті отриманої в натурі (на місцевості) земельної частки (паю), будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибних ділянок), ведення садівництва та індивідуального дачного будівництва. Отримувач таких доходів подає податковому агенту довідку про своє право на отримання доходу у джерела його виплати без сплати податку. Форма довідки, строк дії, порядок її видачі розробляються і затверджуються центральним органом державної податкової служби за погодженням з центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів;…» Якщо Ви не продаєте мед підприємству (офіційно), то ніхто до Вас не присікається з податками, бо нема документів на купівлю-продаж. Але якщо привезете мед мені на продаж, то я без довідки 3 ДФ куплю на 1 грн/кг дешевше. Це діє. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

«…Стаття 165. Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу …165.1.24. доходи від відчуження безпосередньо власником сільськогосподарської продукції (включаючи продукцію первинної переробки), вирощеної (виробленої) ним на земельних ділянках, наданих йому в розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства, якщо їх розмір не було збільшено в результаті отриманої в натурі (на місцевості) земельної частки (паю), будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибних ділянок), ведення садівництва та індивідуального дачного будівництва. Отримувач таких доходів подає податковому агенту довідку про своє право на отримання доходу у джерела його виплати без сплати податку. Форма довідки, строк дії, порядок її видачі розробляються і затверджуються центральним органом державної податкової служби за погодженням з центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів;…» Якщо Ви не продаєте мед підприємству (офіційно), то ніхто до Вас не присікається з податками, бо нема документів на купівлю-продаж. Але якщо привезете мед мені на продаж, то я без довідки 3 ДФ куплю на 1 грн/кг дешевше. Це діє. opr06K93.gif

Де тут про бджоли? А тут
. Не є платниками збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг такі суб’єкти господарювання: …г) фізичні особи ? підприємці, які здійснюють продаж вирощених в особистому підсобному господарстві, на присадибній, дачній, садовій і городній ділянках продукції рослинництва і тваринництва, свійської худоби та птиці (як у живому вигляді, так і продукції забою в сирому вигляді та у вигляді первинної переробки), продукції власного бджільництва;
Не знайшов я ніде щоб було вказано, що власні бджоли мають бути обов'язково на власній ділянці. Правда це все, як і більшість наших законів, можна трактувати по-різному...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И всё таки, шо такое "ДФ" :ah: ?
Доходы Физлиц
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Де тут про бджоли? Не знайшов я ніде щоб було вказано, що власні бджоли мають бути обов'язково на власній ділянці. Правда це все, як і більшість наших законів, можна трактувати по-різному...
Поки Ви розводите бджіл та відбираєте в бідолашних мед - Ви податковій не цікаві, поки Ви продаєте мед або бджіл без документів - Ви теж не цікаві, бо немає підтверджуючих документів, якщо Ви бажаєте продати бджіл або мед з документами (на підприємство в Україні...), то воно обов`язково попросить Вас надати форму №3 ДФ, інакше воно повинно утримати з Ваших грошей 15%. І тут головне - Ви не зможете одержати 3-ДФ, якщо земля, на якій стоїть пасіка - не Ваша. Якщо Ви надасте "липову" довідку, то податкова за місцем Вашої реєстрації, одержавши інформацію про Ваші доходи, може перевірити наявність бджіл. І якщо їх нема, то... далі не знаю. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

то воно обов`язково попросить Вас надати форму №3 ДФ, інакше воно повинно утримати з Ваших грошей 15%.

... слышал, что вся эта каша заварилась с подачи "Бартника" ... видите ли не нравиться ему, что много неофициальных конкурентов появилось... ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

то воно обов`язково попросить Вас надати форму №3 ДФ, інакше воно повинно утримати з Ваших грошей 15%.

... слышал, что вся эта каша заварилась с подачи "Бартника" ... видите ли не нравиться ему, что много неофициальных конкурентов появилось... ;)
В этом году сдавал мед "Бартнику", так вот они приехали, забрали с тарой, на месте расчитались, оставили накладную и дали форму №3 ДФ(бланк) для того что бы я все оформил, а они когда привезут тару ее заберут... когда привезли тару о форме даже и не спрашивали, ну и я не напоминал :baby:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

когда привезли тару о форме даже и не спрашивали, ну и я не напоминал

... им сильно и не нужно переживать - у них "все по закону", а всю эту канитель они заварили чтобы другим ( у которых "не все по закону") закупщикам их бизнес ужесточить.... и как следствие повлиять на цену закупки .... :hi: п.с. когда Бартник был монополистом на рынке Украины, оптовая закупочная цена была около одного доллара...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...