Перейти к содержанию

Чи може матка запліднитись у вулику?


ruslan_markiv

Рекомендуемые сообщения

Привіт усім! Я ще не бджоляр але хочу ним стати і у мене є багато питань відповідей на які я не можу знайти ! Багато прочитав різних тем про маток і про їхнє запліднення і мене цікавить чи може матка сама запліднитись не вилітаючи з вулика? Чому саме вона має вилітати з вулика щоб її запліднили трутні що вони не можуть зробити це у вулику? Це якісь бджолині традиції чи що? Не судіть строго коли щось не так зробив ну там не правильно оформив тему чи ще щось... Буду вдячний усім за відповіді!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Буду вдячний усім за відповіді!

Ось тут є всі відповіді :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

за літературу я вам вдячний але дивлячись на зміст книжки я не зміг знайти розділ в якому я б міг знайти конкретну відповідь на своє питання. якщо ви прочитали цю книжку повність то вкажіть будь-ласка більш конкретніше місце де є відповідь на моє запитання!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

за літературу я вам вдячний але дивлячись на зміст книжки я не зміг знайти розділ в якому я б міг знайти конкретну відповідь на своє питання. якщо ви прочитали цю книжку повність то вкажіть будь-ласка більш конкретніше місце де є відповідь на моє запитання!
Ви прочитайте хоча б одну книжку по бджільництву і знайдете відповідь на своє питання і не будете забирати час у відвідувачів форуму на читання таких дописів...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я ціную ваш час і не заставляю вас мені відповідати не хочете або не знаєте то не відповідайте! але якщо знаєте то чому б не поділитись інформацією? для цього ж форуми і існують! Якщо ви вважаєте що це питання аж занадто легке або надто дурне можете видалити його з вашого форуму постараюсь знайти відповідь на нього де інде!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо ви вважаєте що це питання аж занадто легке або надто дурне можете видалити його з вашого форуму постараюсь знайти відповідь на нього де інде!

Це Ваше право - шукати відповіді де інде. Просто дивне Ваше питання. Подібного ще ніхто не піднімав. :umora: А загадок в бджіл більше ніж відомого. Є речі набагато цікавіші для вивченя і осмислення ніж (не)спарювання матки взимку. Одне можу сказати - для спарювання(будь кого) потрібне певне збудження, а яке збудження коли взимку у бджіл одна задача - дожити до весни... Тут, даруйте, не до спарювання. ;):wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

чи може матка сама запліднитись не вилітаючи з вулика?
Ні.
Чому саме вона має вилітати з вулика щоб її запліднили трутні що вони не можуть зробити це у вулику?
інбридинг
Це якісь бджолині традиції чи що?
Екзогамія
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

чи може матка сама запліднитись не вилітаючи з вулика?

Часто і сам задумувався над таким,хоч і питання здається просте.Почнімо з того звідки таке питання виникає?часто трапляється,що при останній ревізії ми помічаєм що в зиму іде неплідна матка,це як правило видно по залишиних на зиму трутнях,або свищевих маточниках з яких недавно вийшла матка.Але весною в тих сімях часто знаходимо плідних маток :blink: Здається на перший погляд ніби матка дійсно спарилась у вулику :) але якщо поспостерігати в окремі осінні теплі дні,то можна помітити і масовий виліт трутня,думаю в такі дні і може проходити і саме спарювання яке і вводить в оману :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

дякую усім за відповіді! знаєте для чого я задав таке питання? томущо я бачив декілька навчальних відеоуроків про бджіл і там люди говорять що є багато випадків коли матка вилітає на спарювання і може не повернутись у вулик по деяких причинах або може запліднитись недостатньою кількістю трутнів и тоді погано відкладає яйця через малу кількість сперматозоїдів! от я іподумав що можна було б закрити матку із 10-15-ма трутнями і нехай би там собі спарилася з ними і кількість підходяща і немає ризику що її десь там зїсть пташка або вона загине по якихось причинах!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

чи може матка сама запліднитись не вилітаючи з вулика?
Ні.
Чому саме вона має вилітати з вулика щоб її запліднили трутні що вони не можуть зробити це у вулику?
інбридинг
Це якісь бджолині традиції чи що?
Екзогамія
не можу стверджувати але чув таку інформацію що трутнів однієї сімї приймають у любі сімї навідміну від бджіл і маток!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

не можу стверджувати але чув таку інформацію що трутнів однієї сімї приймають у любі сімї навідміну від бджіл і маток!

Так і є...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

от я іподумав що можна було б закрити матку із 10-15-ма трутнями і нехай би там собі спарилася з ними і кількість підходяща і немає ризику що її десь там зїсть пташка або вона загине по якихось причинах!

ruslan9555, ну ти дав :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

от я іподумав що можна було б закрити матку із 10-15-ма трутнями і нехай би там собі спарилася з ними і кількість підходяща і немає ризику що її десь там зїсть пташка або вона загине по якихось причинах! Матка может спариться толбко на лету, и не каждый трутень может ее догнать и спариться.Только самый самый.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

дякую усім за відповіді! знаєте для чого я задав таке питання? томущо я бачив декілька навчальних відеоуроків про бджіл і там люди говорять що є багато випадків коли матка вилітає на спарювання і може не повернутись у вулик по деяких причинах або може запліднитись недостатньою кількістю трутнів и тоді погано відкладає яйця через малу кількість сперматозоїдів! от я іподумав що можна було б закрити матку із 10-15-ма трутнями і нехай би там собі спарилася з ними і кількість підходяща і немає ризику що її десь там зїсть пташка або вона загине по якихось причинах!
:hi: Все правильно и не будет никаких вирусных заболеваний!!! :ole_ole: Ужас до чего мы докатились.. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитата(ruslan9555 @ 31.10.2010, 14:15) чи може матка сама запліднитись не вилітаючи з вулика? Часто і сам задумувався над таким,хоч і питання здається просте.Почнімо з того звідки таке питання виникає?часто трапляється,що при останній ревізії ми помічаєм що в зиму іде неплідна матка,це як правило видно по залишиних на зиму трутнях,або свищевих маточниках з яких недавно вийшла матка.Але весною в тих сімях часто знаходимо плідних маток Здається на перший погляд ніби матка дійсно спарилась у вулику але якщо поспостерігати в окремі осінні теплі дні,то можна помітити і масовий виліт трутня,думаю в такі дні і може проходити і саме спарювання яке і вводить в оману

Думаю, що причина у тому, що матка восени обліталася і спарилася, але яйцекладку почала тільки навесні. Таке іноді буває.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю, що причина у тому, що матка восени обліталася і спарилася, але яйцекладку почала тільки навесні. Таке іноді буває.

Думаю, что такое никогда не бывает. Спареная матка всегда начинает сеять. Если она не рассеется, то семя в ней перегорит, и к весне она будет яловой.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если она не рассеется, то семя в ней перегорит, и к весне она будет яловой.

Думаю с маткой ничего не случится, сперма попадет в сперматеку(как и у всех спарившихся маток) а когда запустится механизм яйцекладки неважно. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю, что такое никогда не бывает. Спареная матка всегда начинает сеять. Если она не рассеется, то семя в ней перегорит, и к весне она будет яловой.

С точки зрения биологии вполне объяснимо то, что я говорил. Никогда яйцекладка не начнется если уже семья считает расплод ненужным и соответственно сообразно обстоятельствам ухаживает за маткой. А вот по поводу "перегорит семя" это Вы здорово придумали! :umora: А по поводу яловой - вообще 5 балл :umora: ов
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю с маткой ничего не случится, сперма попадет в сперматеку(как и у всех спарившихся маток) а когда запустится механизм яйцекладки неважно.

На эту тему есть специальные исследования. Нерассеяная матка и матка прекратившая червление по осени, это разные состояния маток.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю, що причина у тому, що матка восени обліталася і спарилася, але яйцекладку почала тільки навесні. Таке іноді буває.

Думаю, что такое никогда не бывает. Спареная матка всегда начинает сеять. Если она не рассеется, то семя в ней перегорит, и к весне она будет яловой.
Буває і таке,що матка починає яйцекладку в жовтні-листопаді,але положивши декілька сотеня яєць одразу ж її припиняє,можливо таким чином вона і запобігає,як ви кажете перегоранню :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Чи може матка запліднитись у вулику?

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...