Перейти к содержанию

Улей 10 рамочный с гнездом дадановскую рамку и надставками на 145


einar

Рекомендуемые сообщения

Цитата(Робин-Гут @ 30.11.2010, 9:05) Я хочу попытаться до начала следующего сезона окончательно прояснить этот вопрос -как должны путешествовать по улью рамки на 300 в процессе весеннего развития, медосбора, создания отводков, отстройки новых и выбраковки старых рамок ......При этом видимо в улье будет 30% рамок на 300 и 70% рамок на 145...приблизно..... * Задайте этот вопрос НВН. Он использует нижний корпус улья на 300 а наставки на 145

По-моему у него улей - Гнездо на 15 рамок с магазинами, там наверно будет технология другая, чем с 10-рамочным
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Выбраковка крайних рамок как правило они пустые либо с остатком корма вколичестве 2-3-4 рамок

В 10 рамковому корпусі це зробити складніше, так-як більшість стільників буде з розплодом. Тому заміну гніздових стільників на 300 планую здійснити при формуванні відводків.
Где то сообщение пропало мое полностью.С чем это связано не знаю. Выбраковка должна происходить когда в семье 6-7 рамок расплода.У кого его больше поступаю аналогично-либо отводок формирую либо поделюсь со слабой для выравнивания. Ваше сообщение было перенесено в "Карантин" в связи с некоректностю цитирования. Адм.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...Как то надо все проделать весной по-умному. 1-Вывести маточек прежде, чем сами пчелы зароятся, 2 -взять мед с акации ....

Для мене здійснити ці дві позиції ніколи не вдається. Бо одержати плідних маток в потрібній кількості до 25 травня не получається. А це вже початок роїння. А саме головне, що це початок цвітіння акації у нас. Тому в цей час ніяк не можу поміняти маток і зробити відводки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тому в цей час ніяк не можу поміняти маток і зробити відводки.

А відводки на маточниках...?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А відводки на маточниках...?

Це інакша справа. Я мав на увазі, що основні сім"ї в цей час недоцільно ділити, та міняти матку. Акація цвіте два тиждня і все.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я мав на увазі, що основні сім"ї в цей час недоцільно ділити, та міняти матку. Акація цвіте два тиждня і все.

А зачем их делить? Отбирай по одной рамке с пчелой и расплодом на выходе, плюс пару рамок струсить молодой пчелы, плюс две рамки с медом и пергой, плюс маточник на выходе... И жди пока облетится матка. Отобрал пчелу и расплод, что бы не роились на акации - с одной стороны, и создал отводок для облета матки - с другой :ay::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А зачем их делить? Отбирай по одной рамке с пчелой и расплодом на выходе, плюс пару рамок струсить молодой пчелы, плюс две рамки с медом и пергой, плюс маточник на выходе... И жди пока облетится матка. Отобрал пчелу и расплод, что бы не роились на акации - с одной стороны, и создал отводок для облета матки - с другой

............Идея хорошая. делал примерно так на акации. Ну что-то у меня из-за отсутствия опыта отводки потом все лето пытались развиться (в отводки давал от 5 до 7 рамок с запечатанным расплодом -потому что переходил с дадановской рамки в основных семьях на полностью магазинные))..... и вроде только к третьей декаде июля пчелы в отводке стали занимать 10 дадановских рамок.......Но это мелочи... А когда же вы в основной семье будете менять маточку на сеголетнюю?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...А когда же вы в основной семье будете менять маточку на сеголетнюю?

Морочливе і не прогнозоване діло - міняти маток в основних сім'ях в ройову пору. Тому маток в основних сімях не чіпаю, а на третьому-четвертому році вони самі їх міняють тихою зміною. Хоч, звичайно, з молодою маткою сім'я сильніша.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для мене здійснити ці дві позиції ніколи не вдається. Бо одержати плідних маток в потрібній кількості до 25 травня не получається. А це вже початок роїння. А саме головне, що це початок цвітіння акації у нас. Тому в цей час ніяк не можу поміняти маток і зробити відводки.

......Вот мы и приходим к необходимости пускать в зиму некоторое количество отводков с маточками, выведенными в июле, чтобы весной , перед акацией с сильных семей убрать часть расплода и, возможно, немного молодых пчел в перезимовавшие отводки . И таким образом, сильные семьи без ройки работают на акации; отводки, усиленные тоже работают на акации..........А следующие отводки делаем в начале или в середине взятка с подсолнуха и это самое хорошее время для вывода полноценных маточек, На подсолнухе меняем маточек в основной семье и заготавливаем двухрамочные отводки для зимовки с маточками, отводки к осени будут 4-рамочными и пусть идут в зиму..... Конечно я сужу только по одному сезону, но в этом сезоне в начале мая мне бы уже не помешали запасные маточки для отводков. Вот в эту зиму пустил 4 отводка, посмотрим, перезимуют ли и как получится весной....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а не краще це робити перед цвітінням акації????

Не успеваю :dntknw: ... Молодые матки в это время как раз начинают червить :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
Морочливе і не прогнозоване діло - міняти маток в основних сім'ях в ройову пору. Тому маток в основних сімях не чіпаю, а на третьому-четвертому році вони самі їх міняють тихою зміною. Хоч, звичайно, з молодою маткою сім'я сильніша.

Я з вами цілком згідний. Але маток все таки потрібно міняти хочаб раз у 2 роки (хоча в мене є одна матка, яка вже 5 років показує відмінні результати). Я маток міняю або на маточник, але немає гарантії, що матка облетиться (дуже багато щурів), або на плідну матку. Останній варіант мені більш подобається бо немає перерви у розвитку сімї, а якщо міняти в липні, то в зиму сімя іде сильніша ніж із старою маткою.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прочитав тему повністю і бачу, що майже всих хвилює одне питання - як відбудувать гніздові рамки. На мою думку гніздові рамки не повинні "подорожувати" по магазинах, бо це дуже ускладнить роботу із даними вуликами. Сімя зимує восновному на 8-9 рамках, тому під час цвітіння садів можна відбудувати пару рамок. А відбудовуватися вощина повинна, як в основних сімях так і в відводках. Дійсно недоцільно сімї ділити перед акацією, але ж для виведення маток використовуються сімї, які можна розділити на 5-6 нуклеусів, і роздать їм маточники із цієї ж сімї(не буде проблем з прийомом маточників) + із основних сімей забрати по 2-3 гніздові рамки, на яких або не буде або буде мінімум розплоду і на їх місце поставить вощину. До того ж після обльоту матки у відводок можна ставити вощину.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

дуже багато щурів

Чи шурок?
для виведення маток використовуються сімї, які можна розділити на 5-6 нуклеусів, і роздать їм маточники із цієї ж сімї(не буде проблем з прийомом маточників) + із основних сімей забрати по 2-3 гніздові рамки, на яких або не буде або буде мінімум розплоду і на їх місце поставить вощину. До того ж після обльоту матки у відводок можна ставити вощину.

Для обльоту маток краще МІКРОнуклеус - жменя бджіл... А як вже заплідниться, то чи в сім'ю, чи у відводок. :IMHO::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

відразу після виставки з зимівника!Продаю по причині переходу на 145 вулики.Лежаки з надставками.штук 20 і 2-корпусні до 8-10 шт!Всього 35вуликів.фото виставлю.ціна 100-120грв.

Цікаво послухати яким чином відразу після виставки Ви будете переходити на рамку145. В моїх рогатих зимують на рамці 300. На весні думаю переводити на 145. В думці пропрацьовуючи не бачу змоги перейти раніше травня, в кращому випадку в другій половині квітня(по погоді). Тому і цікаво що Ви спланували, якщо не секрет...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 магазина вместо корпуса... и лежак свободен :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Mapet ось Брониславович правельно написав 2 корпуса і все!Багато времені піде чистить дно лежака від підмору!Я швидко переставлю рамки і все!Далі розширювать буду рамками на 145.а ті що були з зими на 300 підніму на верх під мед.В мене поблема що робить з запасом сотів.Мабуть поріжу пополам))Пополам перерізав 1 брусочок на низ підібю а в другій частині на верх!Забув головне різать соти потрібно при кімнатній температурі щоб сот не кришився а різався! :ay::ay::)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Далі розширювать буду рамками на 145.а ті що були з зими на 300 підніму на верх під мед.В мене поблема що робить з запасом сотів.Мабуть поріжу пополам

Изменив расположение гнезда снизу вверх , скорее ничего не изменит. Особенно если магазинные рамки светлые. Я б не торопился резать рамки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все не нужное, как говорил Матроскин, надо продавать...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Mapet ось Брониславович правельно написав 2 корпуса і все!Багато времені піде чистить дно лежака від підмору!Я швидко переставлю рамки і все!Далі розширювать буду рамками на 145.а ті що були з зими на 300 підніму на верх під мед.В мене поблема що робить з запасом сотів.Мабуть поріжу пополам))Пополам перерізав 1 брусочок на низ підібю а в другій частині на верх!Забув головне різать соти потрібно при кімнатній температурі щоб сот не кришився а різався!

Я б не спішив рамки на 300 піднімать нагору. Їх можна на протязі сезону використовувати як гніздові, а потім пустити на перетопку і все. А запас суші можна впринципі і порізать пополам, але проволока послабиться і навряд чи вдасться її добре натягнути коли рамки зі стільником. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прочитав тему повністю і бачу, що майже всих хвилює одне питання - як відбудувать гніздові рамки.
В принципі так, можна відбодувати рамок 5 гніздових без особоливих напружень... Але є ще один момент- говорять, що бджоли не надто охоче йдуть у верхні корпуси з світлими рамками , заливають медом нижній гніздовий, обмежуючи яйцекладку, рояться і т.д... Залежить чи то від породи, чи ще від чогось.. Як з цим боротись? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прочитав тему повністю і бачу, що майже всих хвилює одне питання - як відбудувать гніздові рамки.
В принципі так, можна відбодувати рамок 5 гніздових без особоливих напружень... Але є ще один момент- говорять, що бджоли не надто охоче йдуть у верхні корпуси з світлими рамками , заливають медом нижній гніздовий, обмежуючи яйцекладку, рояться і т.д... Залежить чи то від породи, чи ще від чогось.. Як з цим боротись? :dntknw:
Все эти вопросы решает МК на 145 и расширение в разрез корпусов :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.В мене поблема що робить з запасом сотів.Мабуть поріжу пополам)

Як і всі не совітую переробляти стільники на 300 ще й тому, що в одній половинці залишається товста верхня планка - 22 мм, яка зменшує корисну площу стільника і не бажана в зимовому гнізді.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в одній половинці залишається товста верхня планка - 22 мм, яка зменшує корисну площу стільника і не бажана в зимовому гнізді.

Эту рамку можно ставить верхней и никаких проблем (из личного опыта).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в одній половинці залишається товста верхня планка - 22 мм, яка зменшує корисну площу стільника і не бажана в зимовому гнізді.

Эту рамку можно ставить верхней и никаких проблем (из личного опыта).
Якщо таких рамок буде багато дуже швидко набридне їх перекидати з корпусу в корпус, і про яку тоді роботу корпусами можна говорити. В мене є 200-300 рамок(для рамкового господарства в 2500 рамок не так вже й багато) трошки довших ніж інші, і вони не влазять в 5 вуликів. І ви знаєте, дуже часто ці довгі рамки попадають до цих 5 вуликів і виникає бажання або позбутися цих вуликів, або рамок.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо таких рамок буде багато дуже швидко набридне їх перекидати з корпусу в корпус

Речь шла о зимовке, как вариант.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...