Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Форумчанин потребує нашої допомоги   01/12/2020

Прошу допомогти нашому форумчанину, добровольцю, який захищав країну у самі важкі часи та просто добрій людині. Деталі за посиланням: http://tochok.info/topic/14508-необхідна-допомога-форумчанину/ 
Sign in to follow this  
Сява

Живопліт на пасіці

72 posts in this topic

..... красиво ,природно и затеняются стены :ay:.Кстати есть дикий виноград ВИЧИ -он мельче и вместо цеплялок присоски,лист мельче(цена большого куста 280гр).
В этом месте поподробней??
Есть два вида партеноциссуса,пятилисточковый или виргинский,который на фотках выше,и триостренный или плющевидный.У последнего соответственно не усики а присоскоподобные воздушные корни,как у плюща.Ну и лист по форме похож на плющ.Будет покрасивше пятилисточкового.Вичи или вейчи(Parthenocissus tricuspidata 'Veitchii')-форма плющевидного винограда.
igl :ay: браво именно этот вичи я и имел ввиду!К сожалению фото нет ,но вид стены оплетённой вичи этих денег стоит!

Хто знає, що це таке. Плетуче, як ліана. Бджоли дуже полюбляють.
Виноград девичий
Дякую, інтуїтивно ми вдома називали кущ диким виноградом. Слугує прекрасним затінком.

igl :ay: браво именно этот вичи я и имел ввиду!К сожалению фото нет ,но вид стены оплетённой вичи этих денег стоит!
Кузьмич, я в этом месте просил поподробней! :az::hi:

Кузьмич, я в этом месте просил поподробней! :az::hi:
Куда же подробней igl всё подробно описал ,дикий виноград ВИЧИ высаживается вдоль стены ,цеплялки в виде присосок,по виду напоминает плющ но растет быстрее.На зиму сбрасывает лист,осенью красивый красный цвет листа.Купил два небольших куста но допустил ошибку разделил на мелкие.Некоторые в прошлогоднюю жару высохли ,и несколько вымерзло этой зимой :dntknw: .Остался один чахлый...В другом месте успешно растёт обычный с большими листами.На рынке искать ВИЧИ бесполезно там делют вот такие глаза :blink::blink::dntknw: .Нашел в одном питомнике (в прошлом году)большие кусты ,но пока не покупаю т.к. стена еще не готова. :hi: .

несколько вымерзло этой зимой :dntknw:
Морозоустойчивость действительно похуже,чем у пятилисточкового,у меня этой зимой смерз и не отходит.Бум куплять новый.Недоумение у tolstiy вызывает озвученная Вами цена(наверное куст ну очень большой),а так цена в питомниках 30-50 грн Edited by igl

ребята, категорически рекомендую "виноград прибрежный"! :ay: неприхотлив, достаточно резвый в росте, но при этом более менее сносно контролируется в отличие от девичьего, который как по мне хуже пырея :angry: а главное какой опьяняющий аромат при цвтении ни с чем не сравнимый это нечто, даже не знаю с чем и сравнить

несколько вымерзло этой зимой :dntknw:
Морозоустойчивость действительно похуже,чем у пятилисточкового,у меня этой зимой смерз и не отходит.Бум куплять новый.Недоумение у tolstiy вызывает озвученная Вами цена(наверное куст ну очень большой),а так цена в питомниках 30-50 грн
Во, прямо в точку!! Братцы, а глицинию никто не пробывал садить???!!!! Как к ней пчелы?? :hi:
ребята, категорически рекомендую "виноград прибрежный"! :ay: неприхотлив, достаточно резвый в росте, но при этом более менее сносно контролируется в отличие от девичьего, который как по мне хуже пырея :angry: а главное какой опьяняющий аромат при цвтении ни с чем не сравнимый это нечто, даже не знаю с чем и сравнить
Судя по тому что я видел, то не дает такой затененности и плотности покрова!! :hi:

Судя по тому что я видел, то не дает такой затененности и плотности покрова!! :hi:
ну как говорится тут на любителя, но у меня им заплетены веранда и беседка, на вернаде лозе лет 45-50, на беседке около 15... дважды в сезон, вторая половина июля и середина августа, прорежается на две трети, на половину т.к. под ним делается черно :hi: а вот девичий случайно в угол участка от соседей проник по моему недосмотру - жах... если почва ему подходит и хорошо окультурена, пускает сетку подземных побегов и вывести его нереально, а вот прибрежный если вдруг не туда побег пустил или корневой пагон - элементарно а кто посидел под ним во время цветения, это озеленение ни на что не променяет :)

Кузьмич, я в этом месте просил поподробней!

Tolstiy, А Ви спробуйте АКТИНИДІЮ коломникта,- лоза понад 15 метрів. Недавно виставив розповідь про неї. Подивіться. :hi:

Ось такий живопліт з барбарису, є кілька сортів (вищий-нищий), якщо підстригати  - виходить файно.... лишилось знайти насіння і вперед....

Може хтось має досвід  вирощування такого живлплоту, або може хтось має насіння?

2-6.jpg

1 година тому, Бджолопотам сказав:

Ось такий живопліт з барбарису, є кілька сортів (вищий-нищий), якщо підстригати  - виходить файно.... лишилось знайти насіння і вперед....

Може хтось має досвід  вирощування такого живлплоту, або може хтось має насіння

З насіння може вирости казна який барбарис. А от з червонуватим або жовтим листям можна гарантовано виростити лише з маточних живців. Але листя буде барвистим лише на повному сонці, у затінку лише зелене

15 хвилин тому, язичник сказав:

З насіння може вирости казна який барбарис.

Мені колір не головне. Завдання зробити живопліт навколо пасіки. Площа велика - паркан робити не реально, а він ніби непогано росте За 3-4 роки мав би вирости...

Але наскільки я читав - то насінням він також чудово розмножується....

Поки що знайшов 20 насінин 10 грн.... Ніби не дорого... спробою замовити  і спробую виростити... Побачимо що з того вийде...

Ось знайшов....

Цитата

Якщо зазначеним способом ви розповсюджуєте червонолистий барбарис, то аналогічне забарвлення буде мати приблизно третина вирощеного матеріалу. Інші сіянці можуть мати зеленуватий або помаранчевий відтінок листя.

Так навіть краще.... гарніше буде...:)

Edited by Бджолопотам

10 хвилин тому, Бджолопотам сказав:

Мені колір не головне. Завдання зробити живопліт навколо пасіки. Площа велика - паркан робити не реально, а він ніби непогано росте За 3-4 роки мав би вирости...

Але наскільки я читав - то насінням він також чудово розмножується....

Поки що знайшов 20 насінин 10 грн.... Ніби не дорого... спробою замовити  і спробую виростити... Побачимо що з того вийде...

Ось знайшов....

Так навіть краще.... гарніше буде...:)

Як варіант, можна посадити живопліт з туї або ялинки, ялинка росте довго, а туя за 5 років виросла вище 3 метрів

1 хвилину тому, davolodya сказав:

туя за 5 років виросла вище 3 метрів

Це вже мабуть саджанець - а з насіння якщо вирощувати (а мене саме це цікавить, бо занадто велика площа, не вистачить коштів на саджанці) - то воно буде дуже довго...

Я ми ж хочемо вже і зараз і щоб задешево:umora:

11 хвилину тому, Бджолопотам сказав:

Мені колір не головне. Завдання зробити живопліт навколо пасіки.

То по лісі досить багато росте звичайного барбарису. І цього року ягід на кущах багато. Але у ваших умовах мабуть кращим буде розмножити барбарис амурський- вдвічі більшого зросту і розміру колючок. Також набагато менш хворобливий

3 хвилини тому, язичник сказав:

То по лісі досить багато росте звичайного барбарису

Чесно кажучи ніколи не зустрічав...

А за амурський - читав, також пробую замовити насіння...

5 хвилин тому, Бджолопотам сказав:

Це вже мабуть саджанець - а з насіння якщо вирощувати (а мене саме це цікавить, бо занадто велика площа, не вистачить коштів на саджанці) - то воно буде дуже довго...

І туї, і ялинки садив з саджанців. Маленьких ялиночок часто можна накопати у лісі, але ростуть вони дуже помалу, за 3 роки з малесеньких виросли  до півметра.

За туї чув, що гілочки добре вкорінюються, але сам непробував

8 хвилин тому, Бджолопотам сказав:

Чесно кажучи ніколи не зустрічав...

А за амурський - читав, також пробую замовити насіння...

Звичайно сам не посіється. Я ходжу по гриби по одних місцях і беру з собою пару жмень ягід барбарису. То за ті роки, як розпльовую кісточки барбарису, вже понаростало досить багато кущів і багато вже плодоносять. Ну і пташки вже допомогають підсівати. Теж саме і з горобиною, магонією падуболистою, піракантою, шовковицею, обліпихою. А черемха пізня вже сама розмножується як скажена

3 години тому, Бджолопотам сказав:

В моїй місцевості в посадках росте дерен -свидина ,дуже гарний чагарник для живоплотів ,росте швидко ,гарно піддається обрізанню, влітку зелений, восени листя червоніє ,після листопаду гілля яскраво червоного кольору, осінню посадив у себе десь метрів з 20 .Єдине запах при цвітінні не дуже, до речі коли цвіте бджоли його активно відвідують.Придивіться на Волині він теж має бути.

1 година тому, venchyk сказав:

Придивіться на Волині він теж має бути.

так... Є цей кущ у нас і дуже багато... тримаю як запасний варіант якщо з барбарисом нічого не вийде 

В 14.01.2020 в 12:41, Бджолопотам сказав:

або може хтось має насіння

сегодня собирал для себя ягоды на посев, попробую может и черенки можно укоренить, могу поделится  ягодами безвозмездно (давайте контакты для пересылки в личку), или если есть семена медоносных деревьев, многолетних кустарников не откажусь принять.   

IMG_20200116_103026.jpg

IMG_20200116_173534.jpg

Собі садив під пліт додатковий захист від перелазень - шипшину. В розсадниках троянд її продають за копійки(як підщепу). Три роки тому купував по 50 коп за шт. 150 штук. Садив через 30 см. Захист прекрасний. Деякі кущі вже близько 2.5 м. І бджолам джерело пилку і на всю зиму ягоди на чай.

Постійна зелень той же плющ, але росте досить повільно.

На високий пліт - гледичію, там такі колюхи... Ялинки посухостійкі, в лісництвах можна придбати по 3-4 грн за шт. Садить через 1м потім як виростуть зрізати усі по висоті і ростимуть в шир. Ніхто не пройде.

Хороший варіант Ірга, смачні плоди і невибаглива. 

Ще цікавий варіант - трави. Пампасна трава, високі міскантуси, суданка - буде з чого плести утеплюючі мати. Але їх хоча б весною треба підрізати.

Взагалі варіантів купа

Банальний - верба) підрізати і плести кошики і сапетки))

Edited by sitava