Перейти к содержанию

Живопліт на пасіці


Сява

Рекомендуемые сообщения

Чи є серед нас такі,що мають на пасіці живопліт?Поділіться досвідом з яких рослин найкраще його робити? Які переваги і недоліки живоплоту :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я в цьому році посадив навколо пасіки жовту акацію. Накопав в посадці кущів 20, весною, а можливо, якщо встигну цієї осені, накопаю ще. Взагалі то (сам не знав раніше :) ) її є багато видів, є до семи метрів висотою, але та, що я копав не перевищувала 2 метри. Тому я думаю що це:

Карагана кустарниковая — С. frutex (L.) К. Koch Распространена в европейской части России, Предкавказье, Сибири, на Алтае и в Средней Азии. От желтой акации отличается высотой куста, не более 2 м; тонкими прутьевидными, буроватыми побегами; формой и величиной листьев, состоящих из четырех обратнояйцевидных листочков; окраской плодов. Почки совершенно или частично прикрыты остатками основания листового черешка, который представляет собой длинный шип. Прилистники серповидные с игловидным окончанием. Побеги тонкие, ребристые, с золотистыми продольными полосками, зеленые или коричневые, покрытые серебристой кожицей, растрескивающейся продольно. Очень эффектна в цветении. Цветки ярко-желтые, одиночные, до 2,5 см длиной, или по 2-3 в пучках, плоды цилиндрические, жесткие голые бобы. Плодоносит с 5 лет. Зимостойка, побеги одревесневают полностью. Сильно разрастается за счет корневых отпрысков, образуя густые кусты и заросли. К почве неприхотлива, выносит даже уплотнение, засухоустойчива, хорошо выдерживает условия города. Размножается семенами, отводками и делением куста. Рекомендуется для групповых опушечных посадок, живых изгородей, закрепления откосов и песков. Медонос, пригодна для обсадки пасек. В культуре с середины XVIII в.
Садив на точку для того щоб- бджоли літали вище кущів і не заважили мені ходити по точку, а також навколо точка для того, щоб бджоли не заважали перехожим а перехожі менше витріщалися на бджіл ;) Хоча дерев'яний паркан також присутній.. :ah: Що з того вийде- стане зрозуміло років через 5... :baby:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

От якби сосна чи туя медувала це б напевно був ідеальний варіант для живоплоту,бо зимою був би чудовий захист від вітру,а так звичайно хочеться обсадити медоносами а всі медоноси скидають листя :( наразі зупинився на сніжноягіднику та аличі...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

мені також подобається алича. Гарно розростається. Добра підщепа для сливи :ah: . тільки її трудно утримувати у порядку (щоб росла рядами), але цього року купив тример з ножем :af:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для створення живоплоту нашвидкоруч годиться топінамбур.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Топінамбур набирае висоти з середини літа а так не допомагае- засадив один бік

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене живопліт - виноградна шпалера висотою біля 4 метра

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

мені також подобається алича. Гарно розростається. Добра підщепа для сливи :ah: . тільки її трудно утримувати у порядку (щоб росла рядами), але цього року купив тример з ножем :af:
Основні переваги аличі: -ранньовесняний медонос і пилконос -нема проблеми з саджанцями -являється підщепою для сливи і абрикоса -наявність колючок -висока швидкість росту(до 0.5 метри за рік) -посухо і вологостійка -наявність плодів Взагалі виношую ідею посадити трьохярусний живопліт.На нижньому ярусі сніжноягідник,в середньому алича і в останньому акація.Думаю мають получитися непролазні хащі з медоносів :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Топінамбур набирае висоти з середини літа а так не допомагае- засадив один бік

Осінь, зиму і весну стоїть старе бадилля(весною поступово виламую)... :dntknw:
Взагалі виношую ідею посадити трьохярусний живопліт.На нижньому ярусі сніжноягідник,в середньому алича і в останньому акація.Думаю мають получитися непролазні хащі з медоносів

Мабуть маєте достатньо місця! :ay: Тільки шукайте сортову аличу- крупні і смачні плоди.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мабуть маєте достатньо місця! Тіль ки шукайте сортову аличу- крупні і смачні плоди.

довжина живоплоту близько 600 метрів,тому боюсь не помилитися в виборі рослин,бо довго прийдеться виправляти ;) З сортовою аличою не получиться.Буду садити дику,кращі рослини лишатиму а гірші пізніше можна буде перещипити,якщо звичайно вдасться долізти до стовбура :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

-ранньовесняний медонос і пилконос

а якщо ліщину -фундук в осінь горішки будуть, і ціна на них хороша.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

а наприклад дерен чи глід про які пишуть в підручниках не підходять??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене з одного боку- живопліт з терену. Головний недолік :IMHO: - через 5- 10 років розростеться, і тоді буде пускати пагони де не потрібно, і все літо доводиться з ними боротися.. А росте зараза- більше метра за рік :ak: А так- нормальний.. густий, швидко росте, невибагливий, ягоди ідуть на пиріжки і наливку.. і колючки красиві.... :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Головний недолік живоплоту з листяних порід дерев це те що він без листя в самій потрібний час- осінь, зима, весна. Можливо вічнозелені, такі як туя чи ялина могли би бути основою живоплоту?.. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для створення живоплоту нашвидкоруч годиться топінамбур.
Росте в мене- вивести майже неможливо :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Росте в мене- вивести майже неможливо smile.gif

І в мене є такий, дикорослий. Але є окультурені види, в яких бадилля вище і не розповзається коріння.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

минулого року тладіанту посадив біля сітки, але вона шось на пів метра тільки виросла, може грунт не підходить чи то що перший рік росте

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поки живопліт підростає пасіку буде захищати ось така загорожа із горбилів post-1609-1288294206_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Росте в мене- вивести майже неможливо

Я знаю... :) Але поки що вдається "відбивати" наступи і втримувати на попередніх позиціях.
І в мене є такий, дикорослий. Але є окультурені види, в яких бадилля вище і не розповзається коріння.

Мабуть він у вас просто загущений у мене виростає до 3-х метрів. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для створення живоплоту нашвидкоруч годиться топінамбур.
Попробував 3 роки тому посадити то під весну дикі кабани мені так зрили біля пасіки шо прийшлось ціле літо їхні борозни переступати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Був сьогодні в Ботанічному саду, взяв липу і "пузыреплодник" для живої огорожі. Ось його фото: Сайт Сайт2

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Був сьогодні в Ботанічному саду, взяв липу і "пузыреплодник" для живої огорожі. Ось його фото: Сайт Сайт2
А ботанічний сад продає саджанці?Чи це вам дісталося по блату ;) Екзотичні рослини дуже красива річ,але мають одне слабке місце-вони часто не витримують наших морозів,правда пізніше відновлюються з коріння...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сайт2

Красота неимоверная :ay::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Екзотичні рослини дуже красива річ,але мають одне слабке місце-вони часто не витримують наших морозів,правда пізніше відновлюються з коріння...

Пузироплідник, не дуже то і боїться морозів, він у нас по всьому місту посаджений в живоплотах, ніколи не бачив щоб підмерзав, от тільки бджіл на ньому також ніколи не бачив. Все таки медопродуктивність залежить від грунтів, не перший раз замічаю :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ботанічний сад продає саджанці?Чи це вам дісталося по блату

У них навіть прайс є. Ботанічний сад Але там не все. Неділю назад я подзонив та поїхав купив гліцинію: фото. Тут вже точно знаю, що забрав останні. Ціни на саджанці такі, що навіть соромно так дешево купувати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...