Jump to content
AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

Recommended Posts

Доброго ранку колеги.потрібна порада: за 3 км від пасіки посіяли соняшник. Чи буде з нього який толк на медозбір?

• Like 1
10 хвилин тому, Яцков Андрій сказав:

Доброго ранку колеги.потрібна порада: за 3 км від пасіки посіяли соняшник. Чи буде з нього який толк на медозбір?

Як що інших варіантів немає, то щось буде, але %ККД буде малим. На такій відстані бакфаст спрацював би краще.

• Like 2
7 годин тому, Step сказав:

Підкажіть, будь ласка, якщо відібрати з вулика рамки з ріпаковим медом, чи можна їх качати не відразу, а наступного дня. 

7 годин тому, Sanich сказав:

Холодні рамки будуть відкачуватися значно гірше. Якщо мед уже пригус, то може й соти рвати. 

Я пробував відкладати ранньлаесняний, та потім підігріти і відкачати. В рамках була суміш з ріпаком. Грів 3 доби - все одно порвав рамки. Коли є можливість - качайте одразу. На другий день остигне. В мене спеціально зроблений підігрівач, але після минулорічного досвіду не хочу з тим бавитись. Була моя тема ;Як відкачати ріпаковий мед;

• Like 2
47 хвилин тому, Яцков Андрій сказав:

Буде.

• Like 1
Только что, Step сказал:

Доброго вечора. Підкажіть, будь ласка, якщо відібрати з вулика рамки з ріпаковим медом, чи можна їх качати не відразу, а наступного дня. 

Выдібрав 11.05 відкачав 20.05

Медогонка хорда час відкачки одної сторони максимум на блокі. обороти средні.  Відкачався на 95 %

Часть відкачаного меду 10.05 в обрізках і банкі дала білу як смалец кристалізацію , кристалізації на рамкі ще не було

Рамки стояли плотно в холодном приміщені , перед відкачкой не грів рамки , почти не порвав тільки тріщини трохи є

Правда зверху де обично рве рамку у мене прошлогодня підсонуха , чого і бросив качать вертать все рівно ніяк на акацію

12 години тому, ромео сказав:

обмежувальні щити є?

Немає

2 часа назад, Stas1892 сказал:

Немає

Це і є відповідь на ваше питання

15 часов назад, Stas1892 сказал:

за крайніми рамками потянули язики, 

15 часов назад, Stas1892 сказал:

Що не так зробив і як бути далі?

Поставити щити.І по мірі росту розширювати

6 часов назад, Seos сказал:

Як що інших варіантів немає, то щось буде, але %ККД буде малим. На такій відстані бакфаст спрацював би краще.

3км - це не відстань...І не в породі справа. В мене якогось року дворняги за 4-5 км принесли пристойно. 

• Like 1
4 хвилини тому, ромео сказав:

3км - це не відстань...І не в породі справа. В мене якогось року дворняги за 4-5 км принесли пристойно. 

То ніхто не говорить, що не принесуть, але при такій відстані принос буде ледь не на 50% відсотків менший ніж, аби поле було за кількасот метрів.

• Like 1
3 години тому, ромео сказав:

Це і є відповідь на ваше питання

Поставити щити.І по мірі росту розширювати

Дякую

18 часов назад, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказал:

Хлопці,  знайомий телефонував, каже що перед акацією трохи розширив гнізда, як раз почалися були дощі і трохи холодно, сьогодні каже була погода як раз вирішив глянути сім'ї , каже в одному вулику почув не приємний запах. Я з таким ніколи не зустрічався і не знаю що тут сказати йому. Думаю може він простудив розплід??? Що скажете.....!?

Якщо запах тільки в одному вулику, то цілком можливо проялась якась хвороба розплоду. Подивіться уважно на розплід. Зверніть увагу на таке:
1) Наскільки "рябий" закритий розплід - чи багато по ньому комірок без личинок, або з завмерлими лічинками (лежать на нижньому краю комірки у вигляді безформенної маси)
2) Придивіться до відкритого розплоду - чи не має в ному личинок в неприродньому положенні - вивернуті, або безформенна маса.
3) Придивіться чи не має на закритому розплоді комірок з провалившимися кришечками.

Переохолодження може спровокувати зниження імунітету і активність різних вірусних і бактеріальних інфекцій.

Edited by victoru
  • Like 1
13 часов назад, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказал:

Хлопці,  знайомий телефонував, каже що перед акацією трохи розширив гнізда, як раз почалися були дощі і трохи холодно, сьогодні каже була погода як раз вирішив глянути сім'ї , каже в одному вулику почув не приємний запах. Я з таким ніколи не зустрічався і не знаю що тут сказати йому. Думаю може він простудив розплід??? Що скажете.....!?

13 часов назад, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказал:

Микола, я не в курсі, це так по телефону він мені пояснив.....тільки, що набирав його, каже, що запах йшов від рамок де був  розплід...каже,  що рамки ті вийняв і спалив...

Випадки є різні. Але тут скоріше всього причина у дерені (свидина). Порівняйте запах з вулика і запах з квітки дерену. У мене таке є зараз у одному вулику (зінгери).і чомусь тільки в одному - (поряд (0,5 м) стоять ще 3 вулики у групі - з них такого запаху нема). Запах чути з вулика на 2 м.  Спочатку теж запанікував, але потім йшов повз кущ дерену і почув ідентичний запах. І що характерно, пахнуть самі рамки і у вулику, а принюхуєшся до нектару свіжого у рамці - такого запаху майже не чути. Тому :IMHO:не панікуйте і завчасу не паліть рамки. Попробуйте порівняти запахи  з нектароносами.

Edited by Міхал-69
  • Like 2
В 21.05.2018 в 21:32, Seos сказал:

Матку потрібно було перенести у відводок, інакше в сім'ї ройові настрої не зникнуть.

Так воно і було, сьогодні в 11:30 вийшов рій, я його зняв десь в 13:00 і поставив в погріб. При огляді сім' ї з якої вийшов рій виявив засів (яйця), а також внизу рамки дві мисочки з яйцями. При огляді протиройового відводку виявив розгризяний маточник, який я один там і залишив, засіву одноденного немає, бджоли висять внизу рамок і літають слабо. Хочу той рій об' єднати з цим відводком, це хороша ідея? Скільки рій тримати в погрібі? Як краще об' єднати? 

Edited by qpEcTuBaJlb

Як правильно поповнити запаси суші з пакетів а не сім'ї без шкоди для них? 

5 годин тому, qpEcTuBaJlb сказав:

Так воно і було, сьогодні в 11:30 вийшов рій, я його зняв десь в 13:00 і поставив в погріб. При огляді сім' ї з якої вийшов рій виявив засів (яйця), а також внизу рамки дві мисочки з яйцями. При огляді протиройового відводку виявив розгризяний маточник, який я один там і залишив, засіву одноденного немає, бджоли висять внизу рамок і літають слабо. Хочу той рій об' єднати з цим відводком, це хороша ідея? Скільки рій тримати в погрібі? Як краще об' єднати?

Рій витримую до вечора. Ройових бджіл, як правило приймають без проблем. З маткою можете підстрахуватись, закрить у кліточку.

20 часов назад, Stas1892 сказал:

Як правильно поповнити запаси суші з пакетів а не сім'ї без шкоди для них? 

Пополнить запасы суши с пакетов? Это как?

2 години тому, victoru сказав:

Пополнить запасы суши с пакетов? Это как?

От і я питаю. Мається на увазі не перезимувалі сім'ї, а пакети привезені навесні

Исправить трутовку. Предистория: сосед попросил посмотреть  можно  ли что-то у него качнуть майского у него 2 семьи. 

Открываю улей. опа ..... а там горбатого расплода  2 рамки и все.  засев  по 3, 5 штук в ячейке.  сеют пчелы трутовки видимо,  (матку в улье не обнаружил). 

так  как  с этим не сталкивался, Сделал  как говорится !! На хлопський розум !!

Вынул все рамки с улья   вместе с пчелами.  отнес все за метров 15   выгреб все с улья ну может осталось там  пару пчел. 

Те пчелы что отнес с рамками  вытрусил всех на  одеяло и просто оставил их. В улей поставил рамку из другого улья с открытым разновозрастным расплодом и засевом  и  подрезал соты  там где были личинки примерно суточные может  моложе. и оставил это дело на 2 дня. при осмотре   потянули  маточников  6,8 шт .   оставил 4 больших по размеру и с меньшей личинкой  остальные сорвал. Вопрос   1. Выправится ли так семя или  трутовки  могут разгрызть маточники.  2 Перед запечаткой маточников проверю  есть ли еще  засев пчел трутовок  может   близко  отнес  пчел на струску 15 метров  -   последствия  если  там оталась где-то пчела трутовка ???   Спасибо  

• Like 1
В 23.05.2018 в 22:26, Seos сказал:

Рій витримую до вечора. Ройових бджіл, як правило приймають без проблем. З маткою можете підстрахуватись, закрить у кліточку.

Побризкав з росинки м'ятно-мелісним відваром рамки, вулики, бджіл, також бризнув у вулик з відводком і у ящик з ройом горілки, поставив наверх вулика корпус з вощиною і витрусив на нього всіх бджіл, бджіл що не зміг зтрусити з ящика поставив перед льотком і димом загнав у вулик, діло було пізно ввечері тому матку шукати не став, якби раніше то була ідея пропустити їх через решітку ганеманівську і так віднайти матку, але в мене всеодно немає кліточки для неї. Сьогодні бджіл не чіпав, завтра зранку буду дивитися як там вони. 

• Like 1

Вітаю, панове! 

Отримав 15 травня два бджолопакета. Пересадив у вулики на 145. Дав у кожен по шість рамочок вощини. Збоку заставна, зверху плівка. Зверху плівки поклав літрові пластикові пляшки з сиропом (в пляшці невеличкий отвір, який співпадає з пропіззю в плівці). Далі порожній корпус і дашок. Сироп давав двічі, раз на два дні, бо робота іколи заважає. Пилок носять, розплід  виходить (молоді бджілки зависають біля льотків). Акація перецвіла, тепер цвіте маслина (лох), і все, що може в цей час цвісти в запорізьких балках, де ще людина трактором "цивілізацію" не створила. Вчора оглянув. Частково відбудували вощину, дав ще по шість рамочок, щоб часто їх не турбувати. Мене трохи непокоїть те, що вони сироп не виїдали, в кращому випадку випивали половину. Так і має бути, коли є помірний взяток в природі, чи щось не так? в одному вулику є навіть трохи печатного меду. Треба їм ще давати сироп, чи вони його не беруть, бо знайшли кращу їжу? Сироп був 0,8кг цукру на 1,5л води. 

17 минут назад, Кірей Юрій сказал:

Вітаю, панове! 

Отримав 15 травня два бджолопакета. Пересадив у вулики на 145. Дав у кожен по шість рамочок вощини. Збоку заставна, зверху плівка. Зверху плівки поклав літрові пластикові пляшки з сиропом (в пляшці невеличкий отвір, який співпадає з пропіззю в плівці). Далі порожній корпус і дашок. Сироп давав двічі, раз на два дні, бо робота іколи заважає. Пилок носять, розплід  виходить (молоді бджілки зависають біля льотків). Акація перецвіла, тепер цвіте маслина (лох), і все, що може в цей час цвісти в запорізьких балках, де ще людина трактором "цивілізацію" не створила. Вчора оглянув. Частково відбудували вощину, дав ще по шість рамочок, щоб часто їх не турбувати. Мене трохи непокоїть те, що вони сироп не виїдали, в кращому випадку випивали половину. Так і має бути, коли є помірний взяток в природі, чи щось не так? в одному вулику є навіть трохи печатного меду. Треба їм ще давати сироп, чи вони його не беруть, бо знайшли кращу їжу? Сироп був 0,8кг цукру на 1,5л води. 

Когда есть в природе взяток, то с кормушек пчелы  берут менее охотно, а порой и вообще не берут.

Сироп нужно было давать в пропорции 1:1:IMHO1: Рамки я так понимаю на 145? Зачем давать вощину  если они еще ту не достроили? 

1 час назад, Кірей Юрій сказал:

Мене трохи непокоїть те, що вони сироп не виїдали

Я тоже ложил бутылки, только 0,5, с одной маленькой дырочкой. Забирали они с них сироп в среднем за 4 дня. Так у меня 0,5 а у Вас литр и каждые 2 дня доливаете. Много им, вот и не забирают. Ну и как сказали выше в природе взяток идет.

В чем плюс такой стимуляции. Пасека у меня не дома, положил такие кормушки из бутылок и 4-5 дней спокоен. Не надо к пчелам лазить каждый день, да интересно, но боритесь с любопытством :crazy:

16 часов назад, Stas1892 сказал:

От і я питаю. Мається на увазі не перезимувалі сім'ї, а пакети привезені навесні

Якщо питання в тому коли і скільки підставляти суші у пакет - то треба дивитись на стан сім'ї. Після того, як пересадили пакет у вулик, - дайте їм заспокоїтись і облітатись. Після цього підставте 1 вощину, а не суш,  між кормовою рамкою і гніздовими.
Через 2-3 днів - перевірте як відстроїли вощину, і як засіяла нову рамку матка

Edited by victoru
  • Like 1
16 минут назад, victoru сказал:

Якщо питання в тому коли і скільки підставляти суші у пакет - то треба дивитись на стан сім'ї. Після того, як пересадили пакет у вулик, - дайте їм заспокоїтись і облітатись. Після цього підставте 1 вощину, а не суш,  між кормовою рамкою і гніздовими.
Через 2-3 днів - перевірте як відстроїли вощину, і як засіяла нову рамку матка

Я в пакет сразу даю две вощины и две суши.Через два дня все отстроено и засеяно, можно еще давать 3 вощины, пакеты работают как рой на новом месте

• Haha 1
57 минут назад, Triton сказал:

Я в пакет сразу даю две вощины и две суши.Через два дня все отстроено и засеяно, можно еще давать 3 вощины, пакеты работают как рой на новом месте

Тобто у вас через 3 дні з пакету уже 11 рамок у вулику? Ну... не знаю. Як на мене - ризикуєте.
Вони то вощину відбудують... Але треба дивитись що за матка в пакеті і як вона тримає гніздо. Якщо розмаже засів на всі рамки, то мала кількість бджоли не зможе вигодувати і обігріти велику кількість розплоду. От і питається - навіщо у вулику 11 рамок, якщо по факту у вас сім'я силою на 4 рамки.
Не дай бог різке похолодання чи погода зіпсувалась надовго - загубите розплід. :IMHO:

Edited by victoru