Jump to content
AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

Recommended Posts

Сорри, что не по теме.

Не смог на форуме найти раздел, где нужно клеймить гневным словом непорядочных продавцов. Если до завтра мне не вернут деньги, то нужно будет где-то излить свое негодование.

Заранее спасибо!

12 часов назад, Маркіян сказал:

Задушиш матку - маєш падіння активності і зменшення медозбору.

Падіння активності рівно до поки матка не вийде, тобто сутки, максимум двоє! І при гарному взятку падіння активності взагалі небуде!!!!

• Like 1

Доброго здоровя, панове, і знову потрібна порада. Вчора при огляді сімей(пчолопакети, карпатка,від 08.05.18), в самій потужній сімї

виявив маточник - посеред рамки печатного бджолиного розплоду, маточник з молочком ще не запечатаний, на інших рамках мисочки є, але вони пусті, як я розумію, тиха заміна. Згідно інформації продавця матки 17 року. Не мічені

От тепер стою на роздоріжі , як вчинити:

- Коли запечатають маточник рамку з маточником разом з бджолами і одну кормову, збринуту водою, відставити за глуху перегородку з окремим льотком, збоку, дочекатись доки вийде облетиться, почне сіяти і підсадити в сімю

- на печатному маточнику сформувати відводок, а бджоли в сії закладуть собі ще один і по першій схемі.

- не чипати самі розберуться.

Кожен із цих варіантів використовув мій дідусь, а от як він визначався коли і який , я тоді не цікавився, а зараз уже відповісти нікому.

Вощину тягуть, мед носять, не зажаті.

Прошу Вашої поради. Наперед вдячний за відповідь.

• Like 1
2 години тому, слава 1987 сказав:

От тепер стою на роздоріжі , як вчинити:

- Коли запечатають маточник рамку з маточником разом з бджолами і одну кормову, збринуту водою, відставити за глуху перегородку з окремим льотком, збоку, дочекатись доки вийде облетиться, почне сіяти і підсадити в сімю

- на печатному маточнику сформувати відводок, а бджоли в сії закладуть собі ще один і по першій схемі.

- не чипати самі розберуться.

Кожен із цих варіантів використовув мій дідусь, а от як він визначався коли і який , я тоді не цікавився, а зараз уже відповісти нікому.

Вощину тягуть, мед носять, не зажаті.

Прошу Вашої поради. Наперед вдячний за відповідь.

Тиха зміна не завжди відбувається по класичній схемі, буває й  таке, що стару матку вбивають щойно молода вийшла, тому для підстраховки Ваш варіант підходить. По першому пункту добаваив би рамку з росплодом на виході. Якщо плануєте розширятись, то дійте по другому пункту Вашого плану, адже матки тихої зміни як правило високої якості.

• Like 3
  • Thanks 1

В мене була схожа ситуація. Відводок, підсаджував італійку.  Потягли тихої заміни... Відібрав... Ті знову потягли тихої заміни, запечатали, прийшов час, забрав...  Третій маточник запечатали, думаю, пізніше відберу... Не встиг... Матки вже не було... Матка молода, гарна, добре сіяла...Підсаджував на карпатку.  Або все таки з нею було щось не так, і вона загинула, або бджіл не влаштовувала по якихось їм відомим причинам, і вони її  прибили.

• Thanks 1

Доброго дня шановні пани, прошу термінової допомоги тому що я пасічник вихідного дня і буду робити огляд вже наступної неділі коли рій вже може вийти. Передісторія. Вулики про які піде мова рутовські. Минулої неділі в одному з пакетів я виявив доволі сильний розвиток - вони обсиджували вже майже 9 рамок + наносили і запечатали вже 3 рамки по пів рамки меду. Я доставив ще одну вощину + поставив зверху ще корпус весь з вощиною. За тиждень вони відтягнули вже майже повністю 6 рамок і 4 трохи почали. Але! При огляді я виявив 2 запечатаних маточника по краям рамки і ще штук 7-10 мисочок вже з яйцем також здебільшого по краям рамки і знизу, тільки 2 мисочки було посередині рамки, але я думаю що вони там були вже давно а тепер лише їх засіяла матка. Мисочки з яйцями знищив, маточники запечатані поки ні. Оглядав сім'ю три рази - матки не знайшов (можливо я нервував через погану погоду, дощик і вітер), але є розплід різного віку і те що в мисочках були яйця теж думаю свідчить про те що вони зібрались роїтися. Що мені робити з тими маточниками і як вивести сім' ю з ройового стану? Мені незрозуміло чому вони збираються роїтися, я їх вчасно розширив і був взяток з акації. Боюся знищувати ті маточники бо може там нема матки, глянути ще раз і подивитися? 

Проблема номер 2. В 2-х пакетах виявив по 1 маточнику незапечатаному але з личинкою, не зачіпати хай зроблять тиху заміну? 

• Confused 1
5 годин тому, qpEcTuBaJlb сказав:

Мені незрозуміло чому вони збираються роїтися, я їх вчасно розширив і був взяток з акації. Боюся знищувати ті маточники бо може там нема матки, глянути ще раз і подивитися?

Як що у Вас припинився взяток, то це й могло спровокувати  ройовий стан, особливо, коли мова про аборигенів. Рій може вийти відразу після запечатування маточників, тому даремно Ви залишили їх, як що у Вас немає змоги бути на пасіці. Ще потрібно було підрізати крила матці, вона упаде при виході рою, а бджола поверниться у вулик. Боюсь, що до наступних вихідних там вже не буде кого виводить з ройового стану. З моїх спостережень, то сім'ї з минулорічними матками в ройове не входять, таке трапляється з дворічками +, але це про карніку і баків.

24 минуты назад, Seos сказал:

але це про карніку і баків.

Бывают и исключения.У меня сегодня рой вышел.Причем из семьи,от которой вообще не ожидал:3 корпуса рут,расширял как и всех вощиной и сушью.Осматривал 10 дней назад-никаких признаков небыло.Сейчас акация цветет.Ночью дождь прошел.Пасека-гудела просто.И тут-рой.И это-бакфаст!Даже не думал,что такое случится с баками..

• Like 1
21 хвилину тому, Маслюк сказав:

Бывают и исключения.У меня сегодня рой вышел.Причем из семьи,от которой вообще не ожидал:3 корпуса рут,расширял как и всех вощиной и сушью.Осматривал 10 дней назад-никаких признаков небыло.Сейчас акация цветет.Ночью дождь прошел.Пасека-гудела просто.И тут-рой.И это-бакфаст!Даже не думал,что такое случится с баками..

Ваш випадок один в один був у мене цього року, матка бакфаст минулорічна і тут :ooops:, Причому оглядав за 5 днів до того все було ок, після виходу рою оглянув сім'ю, а там один запечатаний і два відкритих маточники:dntknw:. Для порівняння в аналогічній ситуації в місцевих 20 і більше маточників.

1 час назад, Seos сказал:

Як що у Вас припинився взяток, то це й могло спровокувати  ройовий стан, особливо, коли мова про аборигенів. Рій може вийти відразу після запечатування маточників, тому даремно Ви залишили їх, як що у Вас немає змоги бути на пасіці. Ще потрібно було підрізати крила матці, вона упаде при виході рою, а бджола поверниться у вулик. Боюсь, що до наступних вихідних там вже не буде кого виводить з ройового стану. З моїх спостережень, то сім'ї з минулорічними матками в ройове не входять, таке трапляється з дворічками +, але це про карніку і баків.

Мені вже був час їхати, тому я зробив відводок: відібрав 4 рамки з печатним (з них декілька вже на виході) і на одній з них залишив один маточник, струсив ще 2 рамки бджоли туди і поставив ще 2 майже відтягнутих вощини. Матку я доречі таки знайшов і лишив в старому вулику, я правильно зробив? 

П. С. Якщо маточника 1-2 на сім'ю то це тиха заміна? 

мене теж здивували, від роївся протиройовий безматочний відводок, залишив на всяк випадок 4 маточники от вони з молодою маткою і гайнули :umora:, але далеко не втекли вже сидять на новому місці

23 години тому, qpEcTuBaJlb сказав:

Мені вже був час їхати, тому я зробив відводок: відібрав 4 рамки з печатним (з них декілька вже на виході) і на одній з них залишив один маточник, струсив ще 2 рамки бджоли туди і поставив ще 2 майже відтягнутих вощини. Матку я доречі таки знайшов і лишив в старому вулику, я правильно зробив? 

Матку потрібно було перенести у відводок, інакше в сім'ї ройові настрої не зникнуть.

• Like 2

Отцвела акация,откачал мед и вижу ,что пчелы битком в двух корпусах(система дадан),надо ставить 3 корпус,но есть проблема в том,что нет суши ,так как идет расширение пасеки,да и взятка после акации как такового нет,разве что немного разнотравья..Кто что посоветует в этой ситуации ?если ставить вощину вперемешку с сушью,то есть опасения,что только попортят вощину.А не расширять корпусом и ждаль взятка не вариант.

18 минут назад, Пасечник1984 сказал:

Отцвела акация,откачал мед и вижу ,что пчелы битком в двух корпусах(система дадан),надо ставить 3 корпус,но есть проблема в том,что нет суши ,так как идет расширение пасеки,да и взятка после акации как такового нет,разве что немного разнотравья..Кто что посоветует в этой ситуации ?если ставить вощину вперемешку с сушью,то есть опасения,что только попортят вощину.А не расширять корпусом и ждаль взятка не вариант.

Купити суш... можна і стару темну

Edited by ромео
Только что, ромео сказал:

Купити суш... можна і стару темну

А если расширить третьим корпусом в два этапа ?то есть достать 2 рамки с нижнего корпуса,2 рамки со второго,а вместо них дать  вощину.Эти отстроенные рамки поднять в третий корпус и дать еще одну вощину,итого выйдет 5 вощин за одно расширение,а через 2 недели дорасширить еще 5-тьма рамками вощины ?подерживающий взяток есть,так что будут строить,хоть и медленно.

• Like 1

Підкажіть будь-ласка, я новачок, прийшли пакети 8 травня 14 травня поставив по одній рамкі вощини другою з краю. 2 з 3 сім'ї за крайніми рамками потянули язики, хоча вощина не добудованя. Язики убрав. Що не так зробив і як бути далі?

13 минут назад, Пасечник1984 сказал:

А если расширить третьим корпусом в два этапа ?то есть достать 2 рамки с нижнего корпуса,2 рамки со второго,а вместо них дать  вощину.Эти отстроенные рамки поднять в третий корпус и дать еще одну вощину,итого выйдет 5 вощин за одно расширение,а через 2 недели дорасширить еще 5-тьма рамками вощины ?подерживающий взяток есть,так что будут строить,хоть и медленно.

Якщо варіант із покупкою не проходить, то іншого виходу, як ставити вощину, не бачу. Треба пробувати...

А загалом (порада надалі) про майбутнє розширення треба піклуватись завчасно під час взятку. Давати вощину сильнішим сім'ям і забирати її періодично на запас для майбутнього розширення слабачків...

• Like 2
11 минут назад, Stas1892 сказал:

Підкажіть будь-ласка, я новачок, прийшли пакети 8 травня 14 травня поставив по одній рамкі вощини другою з краю. 2 з 3 сім'ї за крайніми рамками потянули язики, хоча вощина не добудованя. Язики убрав. Що не так зробив і як бути далі?

в пакеты надо сразу ставить вощину и сушь. Если суши нет,то 3 рамки вощины. Оттягивают за пару дней

• Like 1
Тільки що, Пасечник1984 сказав:

ще варіант, якщо є решітка і ви впевнені, що вощину потягнуть, відділити мамку внизу решіткою на вощині, можна додати дві рамки розплоду. Я б спробував, у мене схожа картина, але : а) немає решіток, б) немає вощини :)

• Like 2
9 минут назад, Stas1892 сказал:

Вощина може залишатись недобудована, бо сім'ям не має потреби в "зайвих метрах". Якщо треба місце під складування нектару чи під розплід, то будуть відбудовувати і витягувати комірки. Якщо цього не роблять, отже місця їм хватає...

12 минут назад, Stas1892 сказал:

потянули язики, хоча вощина не добудованя. 

обмежувальні щити є?

• Like 1

Хлопці,  знайомий телефонував, каже що перед акацією трохи розширив гнізда, як раз почалися були дощі і трохи холодно, сьогодні каже була погода як раз вирішив глянути сім'ї , каже в одному вулику почув не приємний запах. Я з таким ніколи не зустрічався і не знаю що тут сказати йому. Думаю може він простудив розплід??? Що скажете.....!?

14 хвилини тому, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказав:

Хлопці,  знайомий телефонував, каже що перед акацією трохи розширив гнізда, як раз почалися були дощі і трохи холодно, сьогодні каже була погода як раз вирішив глянути сім'ї , каже в одному вулику почув не приємний запах. Я з таким ніколи не зустрічався і не знаю що тут сказати йому. Думаю може він простудив розплід??? Що скажете.....!?

потрібно уважно глянути на розплід  бо причин може бути багато   це від хвороби до елементарного в нас є дикорослі рослини і коли їде масовий приніс нектау з даної рослини також відчувається неприємний аромат нектару 

• Like 1

Доброго вечора. Підкажіть, будь ласка, якщо відібрати з вулика рамки з ріпаковим медом, чи можна їх качати не відразу, а наступного дня. 

• Haha 1
12 хвилини тому, mukola-s сказав:

потрібно уважно глянути на розплід  бо причин може бути багато   це від хвороби до елементарного в нас є дикорослі рослини і коли їде масовий приніс нектау з даної рослини також відчувається неприємний аромат нектару 

Микола, я не в курсі, це так по телефону він мені пояснив.....тільки, що набирав його, каже, що запах йшов від рамок де був  розплід...каже,  що рамки ті вийняв і спалив...

14 хвилини тому, Step сказав:

Доброго вечора. Підкажіть, будь ласка, якщо відібрати з вулика рамки з ріпаковим медом, чи можна їх качати не відразу, а наступного дня. 

Холодні рамки будуть відкачуватися значно гірше. Якщо мед уже пригус, то може й соти рвати. 

• Like 1