Jump to content
AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

Recommended Posts

В 27.04.2018 в 16:28, Seos сказал:

А можна докладніше, бо такого не чув. Чомусь в одній сім'ї цьої весни теж маю проблеми з цією заразою.

Тут на форумі задавав питання як позбутися молі, сказали що потрібно щоб вона вночі не відкладала яйця в вулику, для цього потрібно поставити на пасіці квас - він її привабить і вона в ньому втопиться, але квас має бути натуральним кислим щоб бджоли його не їли, або навіть не квас а якийсь сильнопрокисший компот. Ще всі рамки мають обсиджуватись бджолами - в мене міль перейшла на вощину яку я поставив а бджоли там не сиділи, це при тому що міль не любить світлий віск. Ще її личинки вилазять з нір коли ви зачіпаєте рамки - відчувають вібрацію. 

• Like 1

https://ibb.co/ezzvoc

Шановні форумчани, це бджоли почали тягнути маточник? 

Матка в вулику є і сіє, в кого купляв пакет сказав що всі матки - того року, на рамці цій є ще посередині трохи трутньового розплоду. Сім'я не зажата. Чому вони його тягнуть і що мені з цим робити? 

26 хвилин тому, qpEcTuBaJlb сказав:

Матка в вулику є і сіє, в кого купляв пакет сказав що всі матки - того року, на рамці цій є ще посередині трохи трутньового розплоду. Сім'я не зажата. Чому вони його тягнуть і що мені з цим робити? 

А Ви впевнені, що матка точно на даний момент у вулику є і сіє? Бо цей маточник більше схожий на свищевий, ніж на роєвий чи тихої зміни.

• Like 1
31 минуту назад, qpEcTuBaJlb сказал:

https://ibb.co/ezzvoc

Может то просто мисочка посмотрите там есть яйцо или личинка

• Like 3
12 хвилини тому, mixaskm сказав:

Может то просто мисочка посмотрите там есть яйцо или личинка

На скільки видно на фото, то там уже пристойна личинка, десь так на четвертій добі. І вирощена вона на бджолиній комірці, тому й кажу, що більше схоже на свищевий.

• Like 1
29 минут назад, Seos сказал:

На скільки видно на фото, то там уже пристойна личинка, десь так на четвертій добі. І вирощена вона на бджолиній комірці, тому й кажу, що більше схоже на свищевий.

Смотрю на планшета и явную личинку мне не видно но то что рядом куча расплода и если в мисочке личинка есть то свищевой источник у Вас и смотрите на наличие матки или на её качество

1 час назад, Seos сказал:

А Ви впевнені, що матка точно на даний момент у вулику є і сіє? Бо цей маточник більше схожий на свищевий, ніж на роєвий чи тихої зміни.

То,что не роевой-100% :wave:.Он один.Это-же подтверждает,что не свищевой(их тоже не один бывает).Если расширите фото,то там видно,что разновозростная личинка.Очень похож на тихую смену:на одной рамке,вверху,один(хотя нужно еще поискать.Может еще где-то быть,хотя еще рано наверное).А если он заложен ближе к кормовой или на перговой(по фото не видно),то пчелы его "прячут".Значит-тихой смены.Я бы поступил так:если есть личинка и плавает в молочке,то сформировал-бы отводок.Эту рамку + 2 кормовых(еще струс с открытого можно сделать с одной рамки,пока ночи холодные).Леток-на одну пчелу!!!!И воды грамм 200-250 на рамку кормовую.Далее смотрим.Если ТС-то дальше поступаем так-же при появлении следующих маточников-в отводки:матки тихой смены-лучшие.Потом(после облета матки)-подсиливаем печаткой,пока не превзойдет начальную семъю.Затем старую-куда угодно,и объединяем.Но это-:IMHO1:.

Edited by Маслюк
  • Thanks 3
1 час назад, qpEcTuBaJlb сказал:
11 минут назад, mixaskm сказал:

Смотрю на планшета и явную личинку мне не видно но то что рядом куча расплода и если в мисочке личинка есть то свищевой источник у Вас и смотрите на наличие матки или на её качество

1 час назад, qpEcTuBaJlb сказал:

Матка в вулику є і сіє

Свищевой маточник не бывает один.Их от 5 и больше.И в данной ситуации если-бы были свищи,то они были-бы расположены и над расплодом(личинкой точнее) и под ним(т.к. тянут свищи на "молодой" личинке.

38 хвилин тому, Маслюк сказав:

Свищевой маточник не бывает один.Их от 5 и больше.И в данной ситуации если-бы были свищи,то они были-бы расположены и над расплодом(личинкой точнее) и под ним(т.к. тянут свищи на "молодой" личинке.

Ось ця личинка під маточником (позиція №1) дає мені привід сумніватись, що це тиха зміна. В більшості випадків мисочки під маточники тихої зміни готуються заздалегідь, а тут якось по верх розплоду, хоча...

1212.png

• Like 1
3 минуты назад, Seos сказал:

Ось ця личинка під маточником (позиція №1) дає мені привід сумніватись, що це тиха зміна. В більшості випадків мисочки під маточники тихої зміни готуються заздалегідь, а тут якось по верх розплоду, хоча...

1212.png

Как говорится-"в споре рождается истина".Seos,при всем уважении к Вам-не вижу там личинки под маточником.Расстроенную ячейку с лева и с права под мисочкой-вижу.Яйцо наклоненное левее в соте-тоже вижу.Яйцо правее под левой ножкой пчелы,тоже наклоненное-тоже вижу.Есть признаки свища?

4 хвилини тому, Маслюк сказав:

вижу там личинки под маточником.Расстроенную ячейку с лева и с права под мисочкой-вижу.Яйцо наклоненное левее в соте-тоже вижу.Яйцо правее под левой ножкой пчелы,тоже наклоненное-тоже вижу.Есть признаки свища?

І яйця є ті про які Ви говорите, і личинка теж є про яку говорю я, теж є. Можливо й зміна, час покаже.

• Like 2
24 минуты назад, Seos сказал:

І яйця є ті про які Ви говорите, і личинка теж є про яку говорю я, теж є. Можливо й зміна, час покаже.

Ну если есть яйцо,значит матка там есть.Опишите человеку как-бы поступили Вы в данной ситуации.Человеку ведь срочная помощь нужна.Об этом ведь речь.

• Like 1

Додам теж по мисочкам і маточникам. Переглядав  в сусіда пару сімей в  одній наприклад  є 4 рамки печатного. 2 різновіковий і печатний   також  є  яйце  і бачив  матку (тобто вона сіє все ок  сімя працює), но  на одній рамці з двох сторін по середині   наліпили  мисочок  типа косять  під  свищові  бо їх  штук 6-8  -  але  до  чого тут свищові коли є матка в сімї   яйце, розплід різновіковий та печатній. Теж не  зрозумів  вчому   замут. (позривав усі та віддав хазяїну  поласувати).

У мене  в одній сімї  теж влупили на медово перговій рамці гарну 1 мисочку, заникали на тиху зміну.  ЗНІС  поки що матка влаштовує  тож перебю їм охоту її мінять.  

Так то медово-пергова рамка, ні там немає личинки, це поки лише мисочка, так матка точно є, засів також. Але у тій сім'ї всього лиш 4 з половиною рамки бджіл, але вона доволі активна, тягнуть вощину 2 рамки одразу. якщо буде тиха зміна то точно робити відводок? Стара матка там норм себе буде почувати з півтора рамками бджіл? Завтра можу ще раз полізти до вулика і зфотографувати. 

8 годин тому, Маслюк сказав:

Человеку ведь срочная помощь нужна.Об этом ведь речь.

6 годин тому, qpEcTuBaJlb сказав:

Так то медово-пергова рамка, ні там немає личинки, це поки лише мисочка, так матка точно є, засів також. Але у тій сім'ї всього лиш 4 з половиною рамки бджіл, але вона доволі активна, тягнуть вощину 2 рамки одразу. якщо буде тиха зміна то точно робити відводок? Стара матка там норм себе буде почувати з півтора рамками бджіл? Завтра можу ще раз полізти до вулика і зфотографувати. 

Не така вже й строчна допомога потрібна по ситуації. Поки що спостерігаєм, рій там точно не вилитить, ну а тиха зміна - то не лихо, трутень вже по сусідніх пасіках має бути, як що й робить відводок для підстраховки, то вже перед виходом молодої матки, а так чекаєм розвитку подій. Мені на фото здалось що в маточнику є личинка, а виявляється там і яйця нема, можливо просто розширить рамкою суші потрібно, але знову ж, я не бачив скільки там бджоли, наскільки вони обсижують наявні рамки, який взяток в природі, можливо молода бджола не завантажена роботою, от лізуть їм в голову дурні думки, враховуючи, що порода "Неизвесно" починають маточники вертіти.

• Thanks 1

Прошу поради. Маю вулики багатокорпусні на 145 рамку. Дно суцільне. Якщо просвердлити в дні отвори (даметр 25мм) і закрити їх металевою сіткою, чи достатньо буде вентиляції під час перевезення вуликів із закритими льотками? Скільки таких отворів краще зробити? Тему про сітчасте дно не здолав, але, як я розумію, такі отвори треба буде закривати після весняного обльоту на час розвитку, решту часу від такої вентиляції лише користь. Якщо помиляюся, вкажіть на недоліки такого варіанту.

6 минут назад, Кірей Юрій сказал:

Прошу поради. Маю вулики багатокорпусні на 145 рамку. Дно суцільне. Якщо просвердлити в дні отвори (даметр 25мм) і закрити їх металевою сіткою, чи достатньо буде вентиляції під час перевезення вуликів із закритими льотками? кільки таких отворів краще зробити? Т

Присутствовал при перевозке пчёл на расстояние 20 км при полностью закрытых летках, вообще без вентиляции. Перевозка была прохладным утром и по хорошей дороге.  Также можно по жаре растрясти пчёл что никакая сетка не поможет. Так что Ваш вопрос не совсем корректно задан. А так чем больше сетка в дне тем лучше для перевозки.

Минус дна с отверстиями - возможно сложнее чистить. 

6 минут назад, Кірей Юрій сказал:

Сему про сітчасте дно не здолав, але, як я розумію, такі отвори треба буде закривати після весняного обльоту на час розвитку, решту часу від такої вентиляції лише користь. 

У меня сетка 40*25 см (ульи восьмирамочные) Для севера Украины вполне подходит. Сильным семьям этой весной смысла закрывать не было. Слабым закрывал, но помогло это чемто или нет сложно сказать.

• Thanks 1

Чому гризуть вощину по нижньому дроту? Кожна четверта рама погрижена.

Фото-0154.jpg

• Like 2

Добрий день, вибачаюсь якщо не по темі, хтось заказував на улей ін рамки і вощину, яка їхня якість, чи може де якісніше можна замовити за помірну ціну?!

12 часов назад, Серж 82 сказал:

Фото-0154.jpg

1)Семья перегружена вощиной.

2)Слабый взяток или его отсутствие.

Мой учитель говорил что это первый признак отсутствия взятка.Молодой пчелы много,а работы нет и от безделья начинают грызть.

3)Семья с повышенной чистоплотностью понимает проволоку как некоторое инородное включение в соте и старается от него избавиться.

Edited by Егор Юрьев
  • Like 9
1 час назад, Stas1892 сказал:

Добрий день, вибачаюсь якщо не по темі, хтось заказував на улей ін рамки і вощину, яка їхня якість, чи може де якісніше можна замовити за помірну ціну?!

Был в Дергачах.Видел,щупал рамки.Качество нормальное.Цену на сегодня не знаю,но год тому дешевле можно было купить в и-нете.Только не у Микола5.Напиши в лс,чтоб меня не наказал админ за рекламу.

Вощину брал.Плывет.Тянут нормально,но когда плывет то сот волнами с перегибом ячеек.

Edited by Егор Юрьев
14 часов назад, Серж 82 сказал:

Фото-0154.jpg

Слабый взяток.:IMHO1:

• Like 5
13 часов назад, Егор Юрьев сказал:

1)Семья перегружена вощиной.

2)Слабый взяток или его отсутствие.

Мой учитель говорил что это первый признак отсутствия взятка.Молодой пчелы много,а работы нет и от безделья начинают грызть.

3)Семья с повышенной чистоплотностью понимает проволоку как некоторое инородное включение в соте и старается от него избавиться.

Можливо дріт погано впаявся або перепалив вощину

Как помочь слабой семье. Досталась 1 слабенькая семья , суши подставить нету(. Как сократить гнездо без потерь? Что оставить? Сидят на 10 рамках, нужно ли забрать старые кормовые?

Стоит ли ставить вощину?