Jump to content
AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

Recommended Posts

Не переживайте-сократите семью до минимума и обработайте росинкой крепким отваром чистотела несколько раз пока станет нормально

• Like 1
Тільки що, Lech сказав:

Не переживайте-сократите семью до минимума и обработайте росинкой крепким отваром чистотела несколько раз пока станет нормально

Пакет купляють для розвитку, і я не розумію для чого брати пакет щоб відразу його лікувати:dntknw:

9 хвилин тому, qpEcTuBaJlb сказав:

Кажете треба дзвонити сваритись?

Не знаю....

В принципі якщо пакет при Вас відбирався, то на рамках були б признаки аскасферозу... А якщо Вам привезли і дали  - то можна подзвонити і висловити претензії...

• Like 3
56 минут назад, qpEcTuBaJlb сказал:

Кажете треба дзвонити сваритись? Що хоч казати? щоб зараз знову лапші не навішали. 

Аскофер 100% , и при том запущенная форма, за 5дней такое не проявится, лечение по протоколу , как в нашей медицине :umora:.На будущее если набираете сами пакеты,1- перед забором проходите по пасеке и смотрите возле летков, аскофероз видно сразу ,я с такой пасекой ВООБЩЕ  не имел бы дело, 2-смотреть состояние печатки на предмет гнильцов. А так что Вам посоветовать -набирали сами видели что брали,если првез кто то верните кто привез он пусть разбирается. Толку с той семьи 0.:IMHO1: 

• Like 5
6 часов назад, Незнайка 25 сказал:

Аскофер 100% , и при том запущенная форма, за 5дней такое не проявится, лечение по протоколу , как в нашей медицине :umora:.На будущее если набираете сами пакеты,1- перед забором проходите по пасеке и смотрите возле летков, аскофероз видно сразу ,я с такой пасекой ВООБЩЕ  не имел бы дело, 2-смотреть состояние печатки на предмет гнильцов. А так что Вам посоветовать -набирали сами видели что брали,если првез кто то верните кто привез он пусть разбирается. Толку с той семьи 0.:IMHO1: 

Набирав то він, але я був там, вже вечоріло і ми поспішали( отакий гіркий досвід коротше кажучи.

Edited by qpEcTuBaJlb
  • Like 1
  • Sad 1
53 хвилини тому, qpEcTuBaJlb сказав:

Набирав то він, але я був там, вже вечоріло і ми поспішали( отакий гіркий досвід коротше кажучи.

Не переживайте, все буде нормально, але такий досвід Ви засвоїте на віка. По поводу матки ТЗ, і чому саме ТЗ а не любої плідної, на мою думку та минулорічний досвід, вона краще, оскільки, як кажуть в народі, буде мати імунітет до вапнякового розплоду. Стару матку потрібно підрізати задню ніжку, а якщо не вмієте то потрібно її видалити з вулика, а вони потягнуть маточники, але я підрізав. Головне скоротити якомога сильніше і в ніякому разі не давайте вощини, краще світлу суш під засів, замість старої пошкодженої болячкою.

Але з цієї сімейки меду хіба що соняшнику трішки візьмете. Тому якщо є можливість вернути, то віддайте її назад, а якщо ні, то зробіть так як я описав із свого досвіду лікування. І ще на майбутнє, обережно з розширенням весною, краще пережати ніж остудити!!!!

Edited by Mihail-ves
  • Like 5
4 минуты назад, Mihail-ves сказал:

Не переживайте, все буде нормально, але такий досвід Ви засвоїте на віка. По поводу матки ТЗ, і чому саме ТЗ а не любої плідної, на мою думку та минулорічний досвід, вона краще, оскільки, як кажуть в народі, буде мати імунітет до вапнякового розплоду. Стару матку потрібно підрізати задню ніжку, а якщо не вмієте то потрібно її видалити з вулика, а вони потягнуть маточники, але я підрізав. Головне скоротити якомога сильніше і в ніякому разі не давайте вощини, краще світлу суш під засів, замість старої пошкодженої болячкою.

Але з цієї сімейки меду хіба що соняшнику трішки візьмете. Тому якщо є можливість вернути, то віддайте її назад, а якщо ні, то зробіть так як я описав із свого досвіду лікування. І ще на майбутнє, обережно з розширенням весною, краще пережати ніж остудити!!!!

Якщо буде можливо то просто замінити цю сім'ю чи краще вже говорити про те щоб замінити всі пакети? Воно ж заразне

• Like 1
Только что, qpEcTuBaJlb сказал:

Якщо буде можливо то просто замінити цю сім'ю чи краще вже говорити про те щоб замінити всі пакети? Воно ж заразне

Болеют все семьи? Если нет, то меняйте один пакет, тот который болеет. Заразно, если с больной семьи перекинете вощину в здоровую.

• Like 2
21 хвилину тому, qpEcTuBaJlb сказав:

Воно ж заразне

Читав в літературі, що спори присутні в любому вулику, але пошкоджують розплід у сімях там де є відповідні умови (температура та вологість). Це щось на подобі грибка у ванній кімнаті.

Він зникає коли появляється гарний взяток, але може знову з'явитись.

• Like 4
  • Thanks 1
2 часа назад, qpEcTuBaJlb сказал:

смотреть состояние печатки на предмет гнильцов

Может быть еще и гнилец? 

1 час назад, tuda сказал:

Болеют все семьи? Если нет, то меняйте один пакет, тот который болеет. Заразно, если с больной семьи перекинете вощину в здоровую.

Такой мусор я обнаружил только в 1 улье, но думаю тот дедушка там особо не парился и перекидывал вощину из одного улья в другой у себя еще на пасеке так что возможно они все заражены в разной степени но другие просто успевают выкидывать этот мусор из улья. Мне продезинфицировать чем-то улей тот в котором сидят эти больные пчелы если мне их заменят? Что делать с вощиной которая там стояла?  Какой препарат посоветуете для профилактики в остальных семьях? 

1 час назад, Mihail-ves сказал:

Читав в літературі, що спори присутні в любому вулику, але пошкоджують розплід у сімях там де є відповідні умови (температура та вологість). Це щось на подобі грибка у ванній кімнаті.

Він зникає коли появляється гарний взяток, але може знову з'явитись.

Дуже добре від гнильця і усіх грибкових синій йод. Я його використовую вже 2 роки. Поперше синий йод не має тої токсичності що звичайний 5% йод але свої лікувальні та дезенекаційні функції виконує на усі 100. Я даю його у воду. Та в сироп при закормці в зиму

• Like 1
36 минут назад, qpEcTuBaJlb сказал:

Такой мусор я обнаружил только в 1 улье, но думаю тот дедушка там особо не парился и перекидывал вощину из одного улья в другой у себя еще на пасеке так что возможно они все заражены в разной степени но другие просто успевают выкидывать этот мусор из улья. Мне продезинфицировать чем-то улей тот в котором сидят эти больные пчелы если мне их заменят? Что делать с вощиной которая там стояла?  Какой препарат посоветуете для профилактики в остальных семьях? 

Я не лечу их... Замена матки решает вопрос. Сильно зараженные зараженные рамки в воскотопку, если пару тройку ячеек, то сами чистят.. Батя давит чеснок на дно улья. говорит помогает.

• Like 1
  • Thanks 1
10 годин тому, Незнайка 25 сказав:

Так, можна й матку замінити, але насамперед - почистити, можна промити дно тряпкою з кальціонованою содою, добре утеплити, скоротити, нагодувати разів з три сиропом з антибіотиком відповідно до інструкції. Можна використати санапін та інші засоби.:IMHO:Тут є цілий розділ про це.

Edited by ДобровоЛ
8 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

нагодувати разів з три сиропом з антибіотиком відповідно до інструкції

А я проти цього. Вище описав дієвий 100% спосіб, який я проводив. Ніяких лікарств, бджілки самі все зроблять, їм потрібно тільки трішки допомогти. Все дальше без мене.

• Like 2
4 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

А я проти цього. Вище описав дієвий 100% спосіб, який я проводив. Ніяких лікарств, бджілки самі все зроблять, їм потрібно тільки трішки допомогти. Все дальше без мене.

Не завжди так легко збутися цього лиха. Про це якось писав Валерій Домбровський - керівник "Київбджолопрому" з Боярки. Тож антибіотики, як це не весело,тоді доводиться все ж застосовувати.:IMHO:

• Like 1

Дідок в якого я брав згодився поміняти цей пакет, через 2 години поїду за бджолами, в мене є один запасний вулик, я думаю посадити новий пакет туди а старий згодом продизінфікую, правильно? Чи це не обов' язково? 

І головне питання, де тоді ставити новий вулик? На місце старого чи подалі? Якщо поставлю на місце старого то тоді льотні бджоли будуть повертатись в новий вулик уже з грибком чи це не страшно, так як говорили що цей грибок є у кожному вулику!? а якщо поставлю подалі то я так розумію льотні бджоли з старого вулика розбредуться по решті сімей. Як правильно зробити? 

16 часов назад, qpEcTuBaJlb сказал:

Купив 5 днів назад пакети, сьогодні виявив на дні одного з вуликів ось таке сміття, серед нього було 4 личинки воскової молі. Що з бджолами? Також на рамці я виявив у чарунках якісь чорні цяточки (на фото видно) це нормально? 

Якщо не будете повертати завідомо заражений, на мою думку, аскоферозом пакет, а будете лікувати, то додатково до даних раніше порад, добре може допомогти обкурювання бджіл у вулику димом із роздавленої ампули Санапіну із послідуючим закриттям вулику та льотків на 40 хвилин, для фумігації, 2-3-х кратньо через тиждень, інструкція на нього є у інтернеті або у бджолярських магазинах. З досвіду пасічників допомагає. Ну і утеплення, скорочення гнізда, бажано підтримуючий взяток ніхто не відміняв. Як кажуть ветлікарі  - прогноз виздоровлення обнадійливий, у 90х роках була пошесть аскоферозу в Україні і ніхто вуликів не спалював, так би мовити-лікувалось вдало.

8 минут назад, qpEcTuBaJlb сказал:

Дідок в якого я брав згодився поміняти цей пакет, через 2 години поїду за бджолами, в мене є один запасний вулик, я думаю посадити новий пакет туди а старий згодом продизінфікую, правильно? Чи це не обов' язково? 

І головне питання, де тоді ставити новий вулик? На місце старого чи подалі? Якщо поставлю на місце старого то тоді льотні бджоли будуть повертатись в новий вулик уже з грибком чи це не страшно, так як говорили що цей грибок є у кожному вулику!? а якщо поставлю подалі то я так розумію льотні бджоли з старого вулика розбредуться по решті сімей. Як правильно зробити? 

Улей, пока в сторону. Потом чем то обработаете, если узнаете чем. Я обрабатывал паяльной лампой- не помогало, помог только рейсмус. Раскрутил шурупы, Снял по мм. и скрутил назад. Лётные пчёлы не представляют опасности. Вся проблема в матке и заражённых сотах. И смотрите. что там Вам опять будут давать. Эта зараза у него может быть по всей пасеке. Внимательно смотрите в трутовый открытый росплод, эта зараза начинается оттуда. Поражённые личинки трута, до пол ячейки будут покрыты мохнатой, белой плёночкой, с пчелиным Вы уже в курсе. И снимите лопатой землю, где под летком пчёлы выкидывали мусор. 

21 минуту назад, qpEcTuBaJlb сказал:

Не замарачивайтесь, и возьмите здоровую семью у дедушки. Можете попросить его пусть откроет пару ульев,  может у него вся пасека  заражена. Не ставьте улей в сырое место( у меня так и получилось). Сейчас главное тепло в семье.

• Like 1
15 минут назад, mits сказал:

Улей, пока в сторону. Потом чем то обработаете, если узнаете чем. Я обрабатывал паяльной лампой- не помогало, помог только рейсмус. Раскрутил шурупы, Снял по мм. и скрутил назад. Лётные пчёлы не представляют опасности. Вся проблема в матке и заражённых сотах. И смотрите. что там Вам опять будут давать. Эта зараза у него может быть по всей пасеке. Внимательно смотрите в трутовый открытый росплод, эта зараза начинается оттуда. Поражённые личинки трута, до пол ячейки будут покрыты мохнатой, белой плёночкой, с пчелиным Вы уже в курсе. И снимите лопатой землю, где под летком пчёлы выкидывали мусор. 

Буду дивитися звичайно, він казав що ось люди ще купували то не жаліються. Доволі тяжко без досвіду виявити болячки без явних ознак, коли ще які вони здорові бачив лише на відео. 

26 минут назад, tuda сказал:

Не замарачивайтесь, и возьмите здоровую семью у дедушки. Можете попросить его пусть откроет пару ульев,  может у него вся пасека  заражена. Не ставьте улей в сырое место( у меня так и получилось). Сейчас главное тепло в семье.

Тепло там єсть, я когда сократил летки и гнезда то они повылазили и начали вентилировать, пришлось там где повылазили обратно расширять. 

Теперь осталось их аккуратно перевезти

• Like 1
5 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Не завжди так легко збутися цього лиха. Про це якось писав Валерій Домбровський - керівник "Київбджолопрому" з Боярки. Тож антибіотики, як це не весело,тоді доводиться все ж застосовувати.

Як що вже мова про антибіотики, то даються протигрибкові засоби, щось на кшталт ністатіну, левоміцетіну, найдієвіший флуконазол. Звичайні антибіотики навпаки провокують аскосфероз. Але звичайна заміна матки на 99%  вирішує цю проблему, але мінять потрібно від тої сім'ї, яка ніколи не була хвора на цю болячку.

• Like 4
  • Thanks 1

Зробив так, як багато хто рекомендував, замінив пакет. Те сміття що на фото зібрав в пакетик та показав тому діду, він каже що це його внук напевно поставив стару пергову рамку і бджоли просто викидають стару закам'янілу пергу і це не аскосфероз, може таке бути? Каже: "прийдеш через місяць глянеш на цю сім' ю і побачиш що все норм"

Ще є проблема з личинками молі, але думаю якщо я її буду при огляді чистити і ще потім поставлю квас прокисший як мені рекомендували то зможу її побороти

• Like 1
59 хвилин тому, qpEcTuBaJlb сказав:

Те сміття що на фото зібрав в пакетик та показав тому діду, він каже що це його внук напевно поставив стару пергову рамку і бджоли просто викидають стару закам'янілу пергу і це не аскосфероз, може таке бути?

Ні... Те що на фото, то точно хвороба....

59 хвилин тому, qpEcTuBaJlb сказав:

Каже: "прийдеш через місяць глянеш на цю сім' ю і побачиш що все норм"

Якщо утеплити і пролікувати - через місяць дійсно може бути все норм... От і хай займається лікуванням, воно Вам не потрібно......

• Like 3
  • Thanks 1
18 годин тому, qpEcTuBaJlb сказав:

чистити і ще потім поставлю квас прокисший як мені рекомендували то зможу її побороти

А можна докладніше, бо такого не чув. Чомусь в одній сім'ї цьої весни теж маю проблеми з цією заразою.