AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

3 339 сообщений в этой теме

А то точно плесень - может какиенить соли отлагаются?

Поделиться сообщением

А то точно плесень - может какиенить соли отлагаются?

Расковыряла иглой - плесень.

Поделиться сообщением

Скажіть будь-ласка чи має шанси розвинутись а може і (вижити) сім'я, якщо є декілька яєць матка в порядку, але дуже мало бджіл, корму не має (давав канді, тепер дав сироп). Корм закінчився ще в середині лютого підкормлював канді, думав вони собі трохи відкладають переробивши його, а вони якраз і споживали не відкладавши звідси і немає розпладу. Більше сімей немає, неперезимували. :(

Поделиться сообщением

Скажіть будь-ласка чи має шанси розвинутись а може і (вижити) сім'я, якщо є декілька яєць матка в порядку, але дуже мало бджіл, корму не має (давав канді, тепер дав сироп). Корм закінчився ще в середині лютого підкормлював канді, думав вони собі трохи відкладають переробивши його, а вони якраз і споживали не відкладавши звідси і немає розпладу. Більше сімей немає, неперезимували. :(
Зря сироп даете.(дополнительная нагрузка на оставшихся пчел по переработке) Тепло, корма и полный покой как минимум до мая. Плохо , что нет других семей - можно было подсилить семейку пчелой, заключив ее в изолятор на пару дней. А так нужно надеяться только на чудо.
1 пользователю понравилось это

Поделиться сообщением

Скажіть будь-ласка чи має шанси розвинутись а може і (вижити) сім'я, якщо є декілька яєць матка в порядку, але дуже мало бджіл, корму не має (давав канді, тепер дав сироп). Корм закінчився ще в середині лютого підкормлював канді, думав вони собі трохи відкладають переробивши його, а вони якраз і споживали не відкладавши звідси і немає розпладу. Більше сімей немає, неперезимували.

Шкода, прийміть співчуття. Меду ця сім"я вам не принесе, але вижити може. Працювати на неї доведеться вам. Через півтора місяці після обльоту в вашій місцевості купіть гарну сім"ю бджіл і підсилюйте за її рахунок своїх уцілівших після зими :IMHO1:

Поделиться сообщением

DruiD, обов"язково треба гріти цю сімейку. Можна ставити електрогрілку, якщо поблизу є джерело струму. Якщо вулик поряд, і нема електропідігрівача, то тимчасово можете використати пляшки з гарячою водою з під мін.води. досить поміняти гарячу воду раз на добу . Таку грілку ставте за заставну дошку і добре утепліть. Електрообігрів можна зробити з банки з під пива - розрізати, вставити туди лампочку від холодильника (з патроном і проводом, звичайно). Все це засипати піском , з"єднати банку докупи і можна підключати. Але це тільки вбереже сімейку , а надалі

Через півтора місяці після обльоту в вашій місцевості купіть гарну сім"ю бджіл і підсилюйте за її рахунок своїх уцілівших після зими

1 пользователю понравилось это

Поделиться сообщением

Struk 07, ,Скажите а на сколько ватт брать саму лампочку? Мне очень интересно...

Поделиться сообщением

Struk 07, ,Скажите а на сколько ватт брать саму лампочку? Мне очень интересно...

Лампочка від холодильника, з тонким цоколем має 15 Ват. :hi:

Поделиться сообщением

На моїй пасіці ,(№1) одна сім'я пішла в зиму на 7-ох рамок,а(№2) друга 9-ть рамок.Вулик (№2) ,бджоли вже під верхом , що робити годувати їх КАНДІ? Будь ласка підскажіть. :helpme:

Изменено пользователем Олег_2010

Поделиться сообщением

що робити годувати їх КАНДІ? Будь ласка підскажіть.

:hi: То що вони под верхом то ще не страшно..может потплело и поднялись на верх??? Канди потом дасте а теперь думаю не помешалоб взять рамку запечатаную с медом и поставить на рамки на верх закрыть и не тревожить их!!!!

Поделиться сообщением

На моїй пасіці ,(№1) одна сім'я пішла в зиму на 7-ох рамок,а(№2) друга 9-ть рамок.Вулик (№2) ,бджоли вже під верхом , що робити годувати їх КАНДІ? Будь ласка підскажіть. :helpme:
Вітаю земляче! По-перше пропоную ознайомитися з Правилами і не створювати дублів тем, бо потім Ви самі заплутаєтеся в них. :hi: По суті - бджоли зверху, це не проблема, якщо вони сидять в клубі(хай навіть не щільному) і спереду, та щей при такому теплі. Коли закінчується корм, бджоли розлазяться по всьому вулику і клубу практично нема, тоді вже точно треба класти тісто. А зараз не тривожте дарма і не кладіть їм нічого, бо в таку погоду люба додаткова підкормка, та ще й сильної сім"ї може спровокувати червлення, а це вже буде ВЕЛИКА проблема. Це як екстренна відповідь. А так почитайте теми про зимівлю і годівлю - вже багато написано. Удачі! :wave:

Поделиться сообщением

Вітаю земляче! По-перше пропоную ознайомитися з Правилами і не створювати дублів тем, бо потім Ви самі заплутаєтеся в них. :hi: По суті - бджоли зверху, це не проблема, якщо вони сидять в клубі(хай навіть не щільному) і спереду, та щей при такому теплі. Коли закінчується корм, бджоли розлазяться по всьому вулику і клубу практично нема, тоді вже точно треба класти тісто. А зараз не тривожте дарма і не кладіть їм нічого, бо в таку погоду люба додаткова підкормка, та ще й сильної сім"ї може спровокувати червлення, а це вже буде ВЕЛИКА проблема. Це як екстренна відповідь. А так почитайте теми про зимівлю і годівлю - вже багато написано. Удачі! :wave:
Дуже вам дякую за пораду :wave:

Поделиться сообщением

Дуже вам дякую за пораду

Тільки що написав повідомлення в тему "Зимівля...." У мене також є така ситуація. Всередину цих сімей я не лазив, щоб не тривожити мух. Та я точно знаю скільки та яким чином розташовані корма. І тому думаю, що до чергового потепління (а воно як правило в січні буде) не пропадуть. Ну а вже тоді, прийдеться лізти піднімати рамки. А от якщо Ви не впевнені в кормах, то я б по 0,5 кг канді дав. Думаю, що тут Мапет не правий. Не може це спричинити червління в такий холодний час який з завтрашнього дня наступає. :IMHO1:

Поделиться сообщением

Доброго усім ранку потрібна допомога в такому питанні, вчора вичищав підмор у однієї сім'ї: cd938d347a72t.jpg Підмору якось дуже багато, поки крутився біля цього вулика разів з п'ять ухилявся від "винищювачів камікадзе", а тепер увага запитання: Чи це нормально що бджоли такі неспокійні? І іще на підлозі вулика присутня волога біля льотка...

Изменено пользователем I am immortal

Поделиться сообщением

а тепер увага запитання:

Чорний ящик в студію! :ole_ole: Потрібна додаткова інформація. Краще було сфоткати ще й сім"ю... Якої сили сім'я, бо якщо 7-8 рамок, то того підмору не дуже і багато. Чи обробляли від кліща, коли і чим? А головне питання - для чого Ви в кінці грудня чистили підмор?!!! :dntknw: Це і могло стривожити бджіл... Вода біля льотка могла натекти ззовні. Трохи води на дні - це не фатально :IMHO1::hi:

Поделиться сообщением

а тепер увага запитання:

Чорний ящик в студію! :ole_ole: Потрібна додаткова інформація. Краще було сфоткати ще й сім"ю... Якої сили сім'я, бо якщо 7-8 рамок, то того підмору не дуже і багато. Чи обробляли від кліща, коли і чим? А головне питання - для чого Ви в кінці грудня чистили підмор?!!! :dntknw: Це і могло стривожити бджіл... Вода біля льотка могла натекти ззовні. Трохи води на дні - це не фатально :IMHO1::hi:
Сім'я на 4-х рамках, упорядкована навпроти льотка, восени обробляв біпіном двічі, буваю рідко на пасіці тому вирішив послухати як їм зимуеться забрав фанерку яка захищає льоток від снігу і синиць льоток був забитий мертвими бджолами я вичистив і збільшив отвір льотка, можливо вологість висока тому вони нервують. Мене бентежить що вони вилітають в такий мороз.... Друга сім'я теж на 4-х рамках але слабіша (в липні до мене прилетіла) у них підмору майже немає... Для фотосесії холодно. Изменено пользователем I am immortal

Поделиться сообщением

Сім'я на 4-х рамках, упорядкована навпроти льотка, восени обробляв біпіном двічі, буваю рідко на пасіці тому вирішив послухати як їм зимуеться забрав фанерку яка захищає льоток від снігу і синиць льоток був забитий мертвими бджолами я вичистив і збільшив отвір льотка, можливо вологість висока тому вони нервують. Мене бентежить що вони вилітають в такий мороз.... Друга сім'я теж на 4-х рамках але слабіша (в липні до мене прилетіла) у них підмору майже немає... Для фотосесії холодно.

Я думав що Ви відкривали гніздо і чистили дно... :blink: 4 рамки то мало для самостійної зимівлі. Можливо Ви пізно годували і бджоли спрацьовані пішли в зиму, тому і підмору багато, а забитий льоток перегородив доступ повітря, від того і збуджені, тому і вилітають... Що у Вас в самому гнізді робиться? В зиму йшли на повномедних? Що збоку рамок, що зверху, яка вентиляція в дашку? Вулики які і з чого зроблені?

Поделиться сообщением

Сім'я на 4-х рамках, упорядкована навпроти льотка, восени обробляв біпіном двічі, буваю рідко на пасіці тому вирішив послухати як їм зимуеться забрав фанерку яка захищає льоток від снігу і синиць льоток був забитий мертвими бджолами я вичистив і збільшив отвір льотка, можливо вологість висока тому вони нервують. Мене бентежить що вони вилітають в такий мороз.... Друга сім'я теж на 4-х рамках але слабіша (в липні до мене прилетіла) у них підмору майже немає... Для фотосесії холодно.

Я думав що Ви відкривали гніздо і чистили дно... :blink: 4 рамки то мало для самостійної зимівлі. Можливо Ви пізно годували і бджоли спрацьовані пішли в зиму, тому і підмору багато, а забитий льоток перегородив доступ повітря, від того і збуджені, тому і вилітають... Що у Вас в самому гнізді робиться? В зиму йшли на повномедних? Що збоку рамок, що зверху, яка вентиляція в дашку? Вулики які і з чого зроблені?
Уже п'ятий рік воджу бджіл завжди зимують на 4-х рамках (одного разу залишів на 6-х і в першій декаді грудня осипались з нез'ясовних причин). Викачав мед 15 серпня до кінця місяця закормив цукром, пішли в зиму на рамках заповнених медом на 2/3 і більше, утеплення мішкі і різні тряпкі) Власне винуватець: aeaec080d01et.jpg Изменено пользователем I am immortal

Поделиться сообщением

Уже п'ятий рік воджу бджіл завжди зимують на 4-х рамках (одного разу залишів на 6-х і в першій декаді грудня осипались з нез'ясовних причин).

Можливо Ви сильніше стискаєте, бо в мене якщо сам на 4-х, то навесну без допомоги ледве стартують. А на 6 осипатись могли по різних причинах, просто так співпало. :IMHO1: Наразі більше нічого не приходить на думку... :hi:

Поделиться сообщением

Уже п'ятий рік воджу бджіл завжди зимують на 4-х рамках (одного разу залишів на 6-х і в першій декаді грудня осипались з нез'ясовних причин).

Можливо Ви сильніше стискаєте, бо в мене якщо сам на 4-х, то навесну без допомоги ледве стартують. А на 6 осипатись могли по різних причинах, просто так співпало. :IMHO1: Наразі більше нічого не приходить на думку... :hi:
Дякую і на цьому! В наступному році (числа 1-2 січня) буду на пасіці провідаю їх)

Поделиться сообщением

:hi:
4 рамки то мало для самостійної зимівлі.

А чому замало??? Думаю якщо вжата с 7до 4 то и на 3 перезимують самостийно!!! :dntknw:

Поделиться сообщением

Сім'я на 4-х рамках, упорядкована навпроти льотка, восени обробляв біпіном двічі,

Сейчас такое положение с клещом, что обработки бипином только осенью - недостаточно :dntknw: . Необходимо ставить полоски весной, после последней качки и контрольная обработка бипином поздней осенью. Надо смотреть семью с дымарем. Если есть расплод, значит большая заклещеванность. Еще одна причина - отсутствие матки. Бывает такое, что зимой пропадают матки и семья начинает волноваться. В этом случае тоже надо смотреть семью и искать матку. Если матки нет, то соединить с соседкой :hi:

Поделиться сообщением

Еще одна причина - отсутствие матки. Бывает такое, что зимой пропадают матки и семья начинает волноваться. В этом случае тоже надо смотреть семью и искать матку. Если матки нет, то соединить с соседкой

Когда зимой соеденять так и ту не спасеш и другую загубиш :IMHO1:

Поделиться сообщением

А чому замало??? Думаю якщо вжата с 7до 4 то и на 3 перезимують самостийно!!!

Я ж кажу про силу сімї, а не про кількість рамок в гнізді. Коли мова іде про відводки 4-х рамочні, зтиснуті на 2-х повномендних і по сусідству з таким самим, я розумію - температурний режим. При цьому Комісар (а це він описав цей спосіб) каже про цілковите верхнє утеплення 50 мм пінопластом(ковпак). А для чого 8-рамок бджіл зтискати на 3-х? Такій сім"ї для зимівлі потрібно мінімум 15-16 кг меду, а по нормальному не менше 20. Як Ви забезпечите 20 кг меду на 3-х рамках? ЦЕ що, просте жлобство? Ще, Славік, перш ніж щось радити в цьому ракурсі, зважте, що не всі живуть на Закарпатті, де в грудні годують бджіл сиропом, а в січні дають білкову підкормку, і вони якось доживають до лютого, коли у вас обліт. Є регіони, де перший обліт в кінці березня, і бджоли не вилітають 5-6 місяів. Тоді Ваші поради можуть бути просто згубними, якщо їх застосувати один до одного. :hi:

Поделиться сообщением

I am immortalВи ненаписали з якою маткою (старою ,літньою чи пізньолітньою)пішла у зиму.Якщо з пізньолітньою то матка довго червила і бджоли просто зносилися при вирощені розплоду через те і багато підмору.

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас