Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

5,186 posts in this topic

1 час назад, Gold-V сказал:

На сколько понимаю физику, нужно по максимуму утеплять над плёнкой, но сколько смотрел видео и читал, никто поверх плёнки ничего не ложит :(

Так, приблизно 3-4 см повітря.

У меня дно сетка потом пустой магазин потом корпус триста потом пленка пвд потом крыша с пенопластом 5 см ... Никакой конденсации... Сравнивайте ищите разницу... Есть вариант что крыша плохо прелягает?

20 хвилин тому, Александр К. сказав:

Так, приблизно 3-4 см повітря.

утеплите эту пустоту, можно эппс

24 минуты назад, Anatolievich сказал:

утеплите эту пустоту, можно эппс

Это не мне... :)

Ось цікава інформація для всіх

20191104_095007.jpg

20191104_094958.jpg

В 28.10.2019 в 14:15, Мико сказав:

Пустые рамки однозначно убрать 

Я иногда даже последние пятаки расплода убираю ,при формировании гнезда в зиму .

Правда некоторые советуют не формировать в зиму ,с чем категорически не согласен . Сегодня ролик смотрел на ютубе .Амногие так и сделают и лишатся пчёл зимой ,когда они сядут на этих пустых рамках и зимой отойдут,  при наличии сбоку полномёдных рам

Стовідсотково ви , Романовичу, праві.

Успішна зимівля - це, насамперед, повномедне і скорочене гніздо.:IMHO:

В 29.10.2019 в 10:00, слава 1987 сказав:

1 карніка від Ліпатова В., 1 бакфаст від Котелевського А. - поки не визначився із породою на своїй пасіці. Подобається як карніка стартує, зимує, баки мають потужніші сімї і як результат на гарному взятку тягнуть більше меду, але весною в розвитку відстають і в зиму споживають більше корму. Маю і місцевих - зимують супер, але по меду програють і бакам і карніці ну і звісно ж карпатка, карпатка - весною справжній кландайк для відводків та джерело бджоли для обльоту маток. ІО Матками задоволений, можлива причина недостатньої сили на тепер - сформовані відводки ізначально недостатьої сили, пробував підсилювати закритим розплодом(із місцефих) дані дії викликали закладення маточників тихої зміни більше так не робив.

А у мне з баками і карнікою абсолютно все навпаки. Баки на акації усім дають прикурити.:dntknw:

Хоч й перепробував я карніку від 5 матководів. А баки у мене одні - голландського походження.:ay:

16 часов назад, ДобровоЛ сказал:

А у мне з баками і карнікою абсолютно все навпаки. Баки на акації усім дають прикурити.:dntknw:

Хоч й перепробував я карніку від 5 матководів. А баки у мене одні - голландського походження.:ay:

Підкажіть будь ласка, зимівля на вулиці чи прибираєте в приміщення.

4 години тому, слава 1987 сказав:

Підкажіть будь ласка, зимівля на вулиці чи прибираєте в приміщення.

На вулиці. Дадани лежаки - на підставках, а Рути постійно на кочовому візку.:dntknw:

Edited by ДобровоЛ

21 час назад, ДобровоЛ сказал:

Хоч й перепробував я карніку від 5 матководів.

У мене така ж сама історія. 

Прошу совет. Клуб пчел в одной семье сформировался и прижался к заставной (на западной стороне). Но естественно улочка одна, пчел у заставной полно, как подставить им рамку. Пробовал между заставной и последней рамкой подставлял полномедную рамку, но снова переходят на улочку к заставной. Спасибо.

3 часа назад, Электрон сказал:

Прошу совет. Клуб пчел в одной семье сформировался и прижался к заставной (на западной стороне). Но естественно улочка одна, пчел у заставной полно, как подставить им рамку. Пробовал между заставной и последней рамкой подставлял полномедную рамку, но снова переходят на улочку к заставной. Спасибо.

Мабуть ще тепло, тому вони рухливі і переходять туди куди тягне. Питання чому їх туди тягне? У мене причина такого завжди в тому, що матка на ГВ переходить червити на крайні рамки. І так як вільні чарунки при цьому у вересні-жовтні залишаються саме там при виході розплоду, то і клуб сідає саме туди. Отже достав повномедки ще раз але дочекайся 0-+5.

8 часов назад, Электрон сказал:

Заставна з чого? З чого вулик? Яка крайня рамка? Де вона була перед підстановкою? Яка сила сім'ї?

Edited by ромео

В 05.11.2019 в 22:34, ромео сказал:

Заставна з чого? З чого вулик? Яка крайня рамка? Де вона була перед підстановкою? Яка сила сім'ї?

Заставно з ДВП утеплена пінопластом, вулик деревяний системи Дадан, крайня рамка повномедна, перед підстановкою стояла крайньою  з протилежного боку, сила сімї 5-6 вулочок.

54 минуты назад, Электрон сказал:

Заставно з ДВП утеплена пінопластом, вулик деревяний системи Дадан, крайня рамка повномедна, перед підстановкою стояла крайньою  з протилежного боку, сила сімї 5-6 вулочок.

Бджоли дуже чутливі до тепла. І формують клуб там, де є щось вже нагріте, або є хороша теплоізоляція.

Отож у вас їх приманює або тепла заставна або тепла рамка. Крайньою рамкою має бути або світла або дуже повномедна рамка.

Зверніть увагу також на рамку сусідню із крайньою. Якщо вона має багато вільного місця, то бджоли обирають її як центр клуба. І тоді виходить, що клуб формується зміщеним в одну сторону відносно рамок. Таке буває, коли пасічники ставлять розплід скраю...

і, якщо підставити рамку, то бджоли і її заповнюють, намагаючись утворити правильну сферу. 

Виберіть таку рамку, де найбільше бджіл, є вже місце під клуб і поставте її в центр. Або просто перенесіть з однієї сторони на іншу...

Edited by ромео

В 05.11.2019 в 13:35, Электрон сказал:

Пробовал между заставной и последней рамкой подставлял полномедную рамку, но снова переходят на улочку к заставной.

Яб их не тревожил до устойчивых холодов , пойдут устойчивые морозы тогда переформируете, главное что бы сырости не было :IMHO1:

В воскресенье,  вместо заставной, подставил полномедную рамку, заставную убрал до холодов.  За этой рамкой образовался колодец, для вентиляции. До воскресенья холодов не ожидается. Попробую, что получится.

7 часов назад, Электрон сказал:

В воскресенье,  вместо заставной, подставил полномедную рамку, заставную убрал до холодов.  За этой рамкой образовался колодец, для вентиляции. До воскресенья холодов не ожидается. Попробую, что получится.

А тепла заставна  у вулику була одна чи дві? 

23 години тому, Электрон сказав:

Теплі заставні корисними будуть весною.:IMHO:

на днях топив віск і чомусь отримав блін коричневого коліру а знизу взагалі чорний. думаю не захочуть міняти. як його можна освітлити?

1 година тому, олеглв сказав:

на днях топив віск і чомусь отримав блін коричневого коліру а знизу взагалі чорний. думаю не захочуть міняти. як його можна освітлити?

Такий віск получається із дуже темних та чорних рамок, колір в ньому такий напевно від великої кількості прополісу. Кілька років тому також отримав такий блін із старої суші. Такий віск також приймають, я при обміні на вощину за 5 кг. отримав 3.8 кг вощини. На рахунок освітлення  думаю  що шкіра не вартує виправки. З власного досвіду скажу, що частково допомогає замочування подрібненої старої темної суші (чим дрібніше тим краще) в воді хоча б на сутку. Опісля воду злили та в воскотопку. Віск получається значно світлішим і приймають його на обмін охочіше.

4 часа назад, олеглв сказал:

як його можна освітлити?

Перетопіть ще раз. Старанно, в дощовій воді, в відповідній посуді, обов'зково повільне охолодження. Допоможе!:ole_ole:

16 часов назад, олеглв сказал:

Для ловлі роїв виміняв чорних рамок після використання ще двох років  рамки стали як смола, в тому році розтопив  та  довелосся ще перетоплював 4-ри рази, за кожною повторною розтопкою воску бажано щоб  було  по більше води  десь 1/2  воск / вода,  і виливати в широкий посуд для охолодження, чим повільніше  охолоджуєця  тим краще .

В 14.11.2019 в 11:14, Віталій.В сказал:

і виливати в широкий посуд для охолодження, чим повільніше  охолоджуєця  тим краще .

ну, так в широкій посудині швидше холоне...:hmm: Ні?

6 минут назад, ромео сказал:

ну, так в широкій посудині швидше холоне...:hmm: Ні?

Так, швидше, це рішаєця куфайкою, але при більшій площі краще відділяєця грязюка.

Edited by Віталій.В

В 11.11.2019 в 19:36, Север сказал:

А тепла заставна  у вулику була одна чи дві? 

Теплі заставні були з обох боків. В суботу перевірив цю сімю. Бджоли перейшли в вуличку між рамками. Але тепер інша сімя утворила теж саме. І в неї забрав заставну. Якщо я підставлю заставну коли будуть морози, чи є ймовірність, що бджоли знову не перейдуть до вулички біля заставної. Рейки поверх рамок поклав.