Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

5,186 posts in this topic

3 часа назад, Мико сказал:

Я бы просто не лазил в гнёзда

Ничего не делать 

А если рамки с расплодом пустые, стоят рядышком. Можно ли затем, когда выйдет расплод струсить пчел с этих рамок на полномедные рамки? Как они себя поведут, когда будут в клубе?

8 минут назад, Электрон сказал:

А если рамки с расплодом пустые, стоят рядышком. Можно ли затем, когда выйдет расплод струсить пчел с этих рамок на полномедные рамки?

Пустые рамки однозначно убрать 

Я иногда даже последние пятаки расплода убираю ,при формировании гнезда в зиму .

Правда некоторые советуют не формировать в зиму ,с чем категорически не согласен . Сегодня ролик смотрел на ютубе .Амногие так и сделают и лишатся пчёл зимой ,когда они сядут на этих пустых рамках и зимой отойдут,  при наличии сбоку полномёдных рам

Спасибо, так и сделаю! Завтра, пока еще тепло, струшу с пустых рамок пчел, они соберутся в клуб, и затем можно и бипином обрамобать.

Доброго здоров'я панове, потрібна порада. Є два відводка із ІО-шками які не набрали силу в зиму (зараз 4 рамки бджоли, боязно пускати самостійно в зиму) небхідно обєднати із іншими двома відводками. Раніше не обєднував розумію, що дарма але... Як краще це зробити зараз?

Як я бачу цей процес:

завтра доки ще більш-менш тепло

за 1-2 години в відводоку до якого приєдную (він сильніший) відібрати матку

іо матку в кліточку і в середину відводочка до якого приєдную, а бджіл через газету, на вихідних прибрати газету.(чи може краще матку в кліточці залишити серед її бджіл а інші до яких приєдную хай впрошуються а на вихідних доформувати гніздо ).

Наперед дякую за пораду.

24 хвилини тому, слава 1987 сказав:

Доброго здоров'я панове, потрібна порада. Є два відводка із ІО-шками які не набрали силу в зиму (зараз 4 рамки бджоли, боязно пускати самостійно в зиму) небхідно обєднати із іншими двома відводками. Раніше не обєднував розумію, що дарма але... Як краще це зробити зараз?

Як я бачу цей процес:

іо матку в кліточку і в середину відводочка до якого приєдную, а бджіл через газету, на вихідних прибрати газету.(чи може краще матку в кліточці залишити серед її бджіл а інші до яких приєдную хай впрошуються а на вихідних доформувати гніздо ).

Наперед дякую за пораду.

Відводки з цінними матками підсилюю, коли вже добре похолодає. Підставляю до них рамку, дві, три (скільки потрібно) з бджолою від сім'ї чи відводка, яким буду підсилювати, ставлю ці рамки збоку, біля клубу, бджоли помалу перейдуть до клубу і об'єднаються. Матки при цьому ніколи неізолюю, головна умова - відсутність розплоду. Одним таким відводком-донором можна підсилити 2-3 сімейки. Матку з сімейки донора перед підсиленням обов'язково знайти і забрати!

2 години тому, слава 1987 сказав:

Як я бачу цей процес:

Наперед дякую за пораду.

З завтрашнього дня досить значне похолодання, можут газету і не зачіпити, так і сидітимуть без матки .... Але то таке  забрати газету і рамки підсунути завжди можна.... як на мене, зараз краще підєднувати безматки відводок до сімейки з маткою тай саму матку немає сенсу ізолювати. Взагалі в такий час з ізоляцєю маток потрібно бути обережним, щоб не вийшло так що клуб збереться зачіпившись  за медове поле  а матка поза клубом залишиться.

ЗІ: вище Володимир ІМХО дав гарну пораду, я теж в принципі так само роблю,  в таку пору (як Т повітря опускається під нуль чи невеликий мінус),  просто ранком переношу рамки з бджолою. (що правда маток  в тих відводках, що підєднуватиму чи дирабанити буду, завчасно в кліточках ізолюю а перед похолоданням видаляю)

5 часов назад, слава 1987 сказал:

Як я бачу цей процес:

Наперед дякую за пораду.

А почему не посадить в один улей через перегородку.... Я бы так сделал... :IMHO1:

Добрый вечер ! Есть много вариантов , но я предпочитаю забрать крайнею рамку с пчелой с сильеой семьи ( при сформерованном клубе) и минусовой температуре и подставить рядом с клубом где сидит И О .Матки на этой рамке ни когда не будет и войны в улике тоже . А для сильной семьи минус одна рамка  не столь важна .Или как уже советовали разбить одну семейку  и подсилить несколько ( но требо матку искать и убирать .

2 часа назад, Александр К. сказал:

А почему не посадить в один улей через перегородку.... Я бы так сделал... :IMHO1:

Боязно пускати маток по 1500 грн В таких маленьких сімейках

11 часов назад, слава 1987 сказал:

Боязно пускати маток по 1500 грн В таких маленьких сімейках

Советов достаточно осталось только выбрать какой ваш... :) Не утверждаю что так лучше чем подсилить... Просто так в прошлом году в зиму шел.. две семьи одна  зимовала на 6 рамках вторая вообще на 4 ( поздний отводок) между ними фанера 9 мм и все :ay: главное чтоб проходов не было... Чьи матки ИО? Карника?

8 минут назад, Александр К. сказал:

Чьи матки ИО? Карника?

1 карніка від Ліпатова В., 1 бакфаст від Котелевського А. - поки не визначився із породою на своїй пасіці. Подобається як карніка стартує, зимує, баки мають потужніші сімї і як результат на гарному взятку тягнуть більше меду, але весною в розвитку відстають і в зиму споживають більше корму. Маю і місцевих - зимують супер, але по меду програють і бакам і карніці ну і звісно ж карпатка, карпатка - весною справжній кландайк для відводків та джерело бджоли для обльоту маток. ІО Матками задоволений, можлива причина недостатньої сили на тепер - сформовані відводки ізначально недостатьої сили, пробував підсилювати закритим розплодом(із місцефих) дані дії викликали закладення маточників тихої зміни більше так не робив.

Поцікавтеся у сусідів про зимівлю малих відводків. 

У моій місцевості відводки  карніка! гарантовано зимують на 4 рамках Рута(обовязкова  умова -  здорова сімейка і достаток корму). 

Можливо і не треба Вам іх підсилювати, якщо  не виходить. 

41 минуту назад, слава 1987 сказал:

1 карніка від Ліпатова В., 1 бакфаст від Котелевського А. - поки не визначився із породою на своїй пасіці. Подобається як карніка стартує, зимує, баки мають потужніші сімї і як результат на гарному взятку тягнуть більше меду, але весною в розвитку відстають і в зиму споживають більше корму. Маю і місцевих - зимують супер, але по меду програють і бакам і карніці ну і звісно ж карпатка, карпатка - весною справжній кландайк для відводків та джерело бджоли для обльоту маток. ІО Матками задоволений, можлива причина недостатньої сили на тепер - сформовані відводки ізначально недостатьої сили, пробував підсилювати закритим розплодом(із місцефих) дані дії викликали закладення маточників тихої зміни більше так не робив.

Удачной зимовки ! Я остановился на УС.

Подскажите пожалуйста. Дно - сетка, над дном стоит пустой магазин (145), над магазином 300-й корпус с рамками и пчелой, потом плёнка ПВХ и крыша. Сегодня заглянул в парочку ульев (просто снял крышу и глянул через плёнку). Расстроило присутствие конденсата на плёнке с внутренней стороны (со стороны гнезда). Может что-то не то делаю ? С ув.

28 минут назад, Gold-V сказал:

Подскажите пожалуйста. Дно - сетка, над дном стоит пустой магазин (145), над магазином 300-й корпус с рамками и пчелой, потом плёнка ПВХ и крыша. Сегодня заглянул в парочку ульев (просто снял крышу и глянул через плёнку). Расстроило присутствие конденсата на плёнке с внутренней стороны (со стороны гнезда). Может что-то не то делаю ? С ув.

дно открыто ?

9 минут назад, Александр К. сказал:

дно открыто ?

Да, сетка открыта.

3 минуты назад, Gold-V сказал:

Да, сетка открыта.

1.Слабо  утеплені, або навпаки. Волога зьявляеться із за того, що на плівку приходиться точка роси.

2. В сімї є розплід.

43 минуты назад, Gold-V сказал:

потом плёнка ПВХ и крыша.

а на плівці?

25 минут назад, Пчеломучитель_ua сказал:

1.Слабо  утеплені, або навпаки. Волога зьявляеться із за того, що на плівку приходиться точка роси.

2. В сімї є розплід.

Расплода точно нет. По поводу утепления - улей 35 мм дерево. Если брать разрез по корпусу, то имеем следующее: стенка улья, заставная из ППС 30 мм, заставная из ППС 20 мм, рамки, заставная из ППС 20 мм, заставная из ППС 30 мм, стенка улья.

3 минуты назад, ромео сказал:

а на плівці?

Зверху на плівці сухо. Поверх плівки не клав нічого.

Edited by Gold-V

1 минуту назад, Gold-V сказал:

Расплода точно нет. По поводу утепления - улей 35 мм дерево. Если брать разрез по корпусу, то имеем следующее: стенка улья, заставная из ППС 30 мм, заставная из ППС 20 мм, рамки, заставная из ППС 20 мм, заставная из ППС 30 мм, стенка улья.

Зверху на плівці сухо.

Я маю на увазі ЩО лежить на плівці?...:ah:

8 минут назад, ромео сказал:

Я маю на увазі ЩО лежить на плівці?...:ah:

Поверх плівки не клав нічого. Просто плівка. Криша утеплена ППС 20 мм.

Edited by Gold-V

1 минуту назад, Gold-V сказал:

Тобто між плівкою і ППС є простір?

На сколько понимаю физику, нужно по максимуму утеплять над плёнкой, но сколько смотрел видео и читал, никто поверх плёнки ничего не ложит :(

1 минуту назад, ромео сказал:

Тобто між плівкою і ППС є простір?

Так, приблизно 3-4 см повітря.

2 минуты назад, Gold-V сказал:

ППС 20 для крыши мало.   

У меня улья из ППС 30, а крыша пенопласт 50 (над плёнкой поднят на 20 мм) Так зимой над клубом проталины. Теперь на плёнку ложу зимой дополнительно ещё 8 мм фольгоизол

Только что, Gold-V сказал:

На сколько понимаю физику, нужно по максимуму утеплять над плёнкой, но сколько смотрел видео и читал, никто поверх плёнки ничего не ложит :(

Якщо плівка повністю перекриває площину вулика, то для унеможливлення конденсації пари треба максимально утеплити верх. Тобто матеріалом дуже низької теплопровідності і дуже герметично. Що практично неможливо зробити після того як пасічник відірвав плівку, яку бджоли попередньо приклеїли прополісом і товщина утеплення має бути набагато більша.

А звідси висновок: міняйте принцип