Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

5,186 posts in this topic

В 21.09.2019 в 23:18, PRO_ПЧЕЛ__ сказал:

Вот пример компоновки гнезда

Поставив в центр світлу рамку з медом. Так звана "холодна" рамка

Не смертельно, але не бажано. ЇЇ ідеальне місце - скраю, так як і вона спочатку стояла. Чудово обмежує клуб. Дві білі повномедки по краях - і клуб гарантовано займе центр гнізда...

В 22.09.2019 в 08:43, ДобровоЛ сказал:

Правильно. Бо я вже не раз із подібним стикався.:dntknw:

Еще раз убеждаюсь что, советы нужно слушать за которые Вам огромное спасибо :hi:,  учусь :ah:.

Прошлые два года так сохранял запасные кормовые все получалось, но с каждым годом семьи сильнее идут в зиму и с каждым годом получаю "новыми граблями", еще раз убедился что в пчеловодстве нет мелочей на которые не нужно обращать внимание, в моем случае молодые поздние матки.

22 часа назад, PRO_ПЧЕЛ__ сказал:

За заставной стараюсь ставить все рамки вразбежку (3-5 см друг от  друга): матка на такие рамки не сеет, корма на такие рамки не слажуют.

Ульи корпусные 12р особо не разгуляешся , 8 р гнездо, заставная 25мм и две запасные рамки с расширеной улочкой  и матки все равно сеют и заносят корма, думаю что сильно сжал и пчелы достаточно чтобы обогреть и рамки за заставной,  в тех ульях днище глубокое 140мм думал что пойдут в днище как утепление сместил на гнездо и над рамками за заставной нет утепления, а оно вон как.

В 22.09.2019 в 06:00, ДобровоЛ сказал:

Погано ви знаєте бджіл. Як і кіт чи собака, помираючи, сходять з дому, бджоли теж  прагнуть покинути  гніздо.  Поспостерігайте ще трохи за ними.

Що, я написав не зовсім зрозуміло? Перечитайте. Льоток скоротити вже за встановленим загороджувачем.:IMHO:

Це весною, літом і осінню бджоли сходять помирати з вулика. А зимою при -15...-20 градусах вони сиплються на дно і з"являється підмор. Поспостерігайте ще трохи за ними. Весною бджоли чистять вулика і виносять підмор. Зходили б , то не було підмора. :umora:

В 21.09.2019 в 22:16, Фанат сказал:

Відкритий льоток як верхній, так і нижній. Але нижній прикритий заслінкою з отворами вниз, щоб миша не заскочила. Навіщо відкритий без заслінки? Не розумію.

Прочитайте уважно.:blink:

7 годин тому, Фанат сказав:

Це весною, літом і осінню бджоли сходять помирати з вулика. А зимою при -15...-20 градусах вони сиплються на дно і з"являється підмор. Поспостерігайте ще трохи за ними. Весною бджоли чистять вулика і виносять підмор. Зходили б , то не було підмора. :umora:

Це був 55-й сезон мого самостійного пасічникування. Куди ж ще більше спостерігати?..:ah::dntknw: І взимку бджола, якщо має ще силу, прагне покинути вулик. Якщо ж льоток лінивий чи недолугий пасічник вчасно не прочистив,  от тоді вона мусить помирати біля затрамбованого льотка.:IMHO:

Edited by ДобровоЛ

20 годин тому, ромео сказав:

Поставив в центр світлу рамку з медом. Так звана "холодна" рамка

Не смертельно, але не бажано. ЇЇ ідеальне місце - скраю, так як і вона спочатку стояла. Чудово обмежує клуб. Дві білі повномедки по краях - і клуб гарантовано займе центр гнізда...

А для чого ж? Щоб поділився клуб?..:ah: :dntknw: Бо й таке точно може бути...

Edited by ДобровоЛ

В 22.09.2019 в 11:31, PRO_ПЧЕЛ__ сказав:

За заставной стараюсь ставить все рамки вразбежку (3-5 см друг от  друга): матка на такие рамки не сеет, корма на такие рамки не слажуют.

Я часто нагадую свою приповідку про те, що у бджільництві більше винятків, аніж із правилами вивчення англійської мови.:ah::IMHO: 

Якось я мав випадок, як ще зимував у підвалі, коли усі  бджоли з маткою покинули гніздо і перейшли на окремостоячу рамку  за заставною. І так на одній рамці всі й сиділи... А справа була в тому, що я не роздивився  і вийняв з середини гнізда рамку із засівом... Добре,що вчасно це побачив, а то був би повний кердик сім"ї.:dntknw:

1 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

Я часто нагадую свою приповідку про те, що у бджільництві більше винятків, аніж із правилами вивчення англійської мови.:ah::IMHO: 

Якось я мав випадок, як ще зимував у підвалі, коли усі  бджоли з маткою покинули гніздо і перейшли на окремостоячу рамку  за заставною. І так на одній рамці всі й сиділи... А справа була в тому, що я не роздивився  і вийняв з середини гнізда рамку із засівом... Добре,що вчасно це побачив, а то був би повний кердик сім"ї.:dntknw:

А у меня был случай поставил я второй корпус с ведром сиропа и кормлю семью все норм и поставил пару рамок на обсушку во втором там где пустота рядом с сиропом через неделю доли ещё сиропчику литров 12 дал и сразу не заметил что они эти две рамки залили а не опсушили ну потом увидел ведро забрал а рамки эти так и оставил пусть сушат уголок так отвергнутый чуток и оставил уже по холодам думаю заберу корпус и сформирую семью я туда, а они сидят шапками на стенке и на 2 этих рамках зимовать там и собрали весь первый корпус бросили вот и так бывает :hmm:

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Якщо ж льоток лінивий чи недолугий пасічник вчасно не прочистив,  от тоді вона мусить помирати біля затрамбованого льотка.:IMHO:

Не видумуйте. Реально не видумуйте... :umora:В мене є ще відкритий верхній льоток і чогось я не бачу підмора який масово покидає вулик при морозах і йде помирати назовні. А шкрябати в льотках всю зиму та турбувати бджіл це значить нормально і морально???Ви чули як бджоли починають густи після отого навіть аккуратного шкрябання???Можливо деякі навіть бджоли розповзаються по вулику і при низьких температурах коченіють. Раніше я теж так страждав як і ви.Чистив кожні два тижні. І навчив мене цьому такий же наблюдатель як ви з таким же стажем як і у вас.:hi:

І не бачу я недолугий:umora: ніякого затрамбованого нижнього льотка .:dntknw:Підмору мало.

Edited by Фанат

3 хвилини тому, Фанат сказав:

Не видумуйте. Реально не видумуйте... :umora:В мене є ще відкритий верхній льоток і чогось я не бачу підмора який масово покидає вулик при морозах і йде помирати назовні. А шкрябати в льотках всю зиму та турбувати бджіл це значить нормально і морально???Ви чули як бджоли починають густи після отого навіть аккуратного шкрябання???Можливо деякі навіть бджоли розповзаються по вулику і при низьких температурах коченіють. Раніше я теж так страждав як і ви.Чистив кожні два тижні. І навчив мене цьому такий же наблюдатель як ви з таким же стажем як і у вас.:hi:

І не бачу я недолугий:umora: ніякого затрамбованого нижнього льотка .:dntknw:Підмору мало.

Вольному- воля.:wave::umora:

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Якось я мав випадок, як ще зимував у підвалі, коли усі  бджоли з маткою покинули гніздо і перейшли на окремостоячу рамку  за заставною. І так на одній рамці всі й сиділи... А справа була в тому, що я не роздивився  і вийняв з середини гнізда рамку із засівом...

Мабуть наблюдали все....:umora:

2 часа назад, ДобровоЛ сказал:

А для чого ж? Щоб поділився клуб?..:ah: :dntknw: Бо й таке точно може бути...

Пане Леоніде, то НЕ Я поставив. То мій комент щодо відео...

2 часа назад, ДобровоЛ сказал:

взимку бджола, якщо має ще силу, прагне покинути вулик. Якщо ж льоток лінивий чи недолугий пасічник вчасно не прочистив,  от тоді вона мусить помирати біля затрамбованого льотка.:IMHO:

Тобто, за вашою логікою, якщо я буду регулярно чистити льоток, то на весну у вулику зовсім не буде підмору? :blink::hmm:

11 минут назад, ромео сказал:

Тобто, за вашою логікою, якщо я буду регулярно чистити льоток, то на весну у вулику зовсім не буде підмору? :blink::hmm:

Пан Добровол каже, що бджола хоче покинути вулик і вмерти поза ним... Бджолярі хочуть, щоб мед був по два долари і його відривали з руками. Суть ясна...:umora::hi:Якщо добре будете чистити і часто, то не тільки підмору, а й бджіл.:umora:

Edited by Фанат

33 минуты назад, ромео сказал:

22 минуты назад, Фанат сказал:

Пан Добровол каже, що бджола хоче покинути вулик і вмерти поза ним...

З  ДобровоЛ згодний і я, у мене зимою верхні літки закриті на провітрювання ( без можливості виходу ) за зиму разів два три приходиця чистити верхні літки як мертва бджола забиває "продихи" через верхній літок, інколи натрамбуюця так що не просто бджіл і виковиряти, думаю що бджола намагаласся вийти.

7 годин тому, ромео сказав:

Пане Леоніде, то НЕ Я поставив. То мій комент щодо відео...

Та я ж зрозумів. Тож було реторичне запитання.:az:

10 годин тому, ромео сказав:

Буде, куди ж він увесь подінеться? Але все ж менше. Просто природою чи Всевишнім закладено таку особливість, що помирати вони прагнуть за гніздом, якщо є у них для цього сили. А якщо ж її забракне чи вхід завалено , то де ж їм тоді дітися? Було чимало колись публікацій на цю  тему досить солідних науковців. Доречі, а слони теж стараються помирати десь подалі від гурту...

Edited by ДобровоЛ

7 годин тому, Віталій.В сказав:

З  ДобровоЛ згодний і я, у мене зимою верхні літки закриті на провітрювання ( без можливості виходу ) за зиму разів два три приходиця чистити верхні літки як мертва бджола забиває "продихи" через верхній літок, інколи натрамбуюця так що не просто бджіл і виковиряти, думаю що бджола намагаласся вийти.

Саме так, Віталію,  воно і є. Але ж є різні сім'ї і з різними особливостями та звичками. Тому й бувають одні зовсім без підмору, а інші просто засипані ним.:IMHO:

Edited by ДобровоЛ

Не могу выбрать как лучше поступить... Если в краце есть семья которая хорошо отработала на ура весь сезон... 10 \09 после закорма проверял корма все было ок матку видел.... Сегодня полез обработать всех бипином и заодно в этой семье решил глянуть корма (просто было корма маловато) а встретил новую матку и штук 15 маточников разгрызенных пчелами... Есть в наличии матка в клетке пересылочной со свитой... Есть отводок который в зиму идет с семьей в одном улье через перегородку... Вопрос в том что лучше... Оставить эту семью до весны и если матка трутовка будет объединить с отводком или сейчас дать матку в клетке??? Буду благодарен всем ответившим.

Не могу выбрать как лучше поступить... Если в краце есть семья которая хорошо отработала на ура весь сезон... 10 \09 после закорма проверял корма все было ок матку видел.... Сегодня полез обработать всех бипином и заодно в этой семье решил глянуть корма (просто было корма маловато) а встретил новую матку и штук 15 маточников разгрызенных пчелами... Есть в наличии матка в клетке пересылочной со свитой... Есть отводок который в зиму идет с семьей в одном улье через перегородку... Вопрос в том что лучше... Оставить эту семью до весны и если матка трутовка будет объединить с отводком или сейчас дать матку в клетке??? Буду благодарен всем ответившим.
Я би дав плідну з кліточки .

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

28 минут назад, uam_63 сказал:

Я би дав плідну з кліточки .

Вот и я хотел сразу дать потом побоялся что не примут...  Матка эта прилетела с ройком в средине августа прямо ко мне в нук  я дал ей начервить а потом объединил с другим нуком ( собрал в зиму 5 нуков на 1 матке). Эта матка рыжая а у меня УС все темные матки... Вот и боюсь остаться без двух...

У меня просто нет опыта в том как зимуют семьи с маткой неплодкой....

11 часов назад, Александр К. сказал:

Семья только-что вывела матку вряд-ли примет чужую. Это лотерея. Намного проще обьединить с отводком а по весне поделить и будет семей не меньше и нормальная зимовка.

18 минут назад, uam_63 сказал:

Оставить эту семью до весны и если матка трутовка будет объединить с отводком

А вот так вы потеряете весенний старт, и соединять с трутовкой ох как не легко.

4 минуты назад, Иосифович сказал:

Семья только-что вывела матку вряд-ли примет чужую. Это лотерея. Намного проще обьединить с отводком а по весне поделить и будет семей не меньше и нормальная зимовка.

Якщо матка трутівка то яка проблема?Задавив і через пару днів зєднав. Міняти матку в сімї з неплодною простіше простішого,осбисто я неплідку ліквідовую і зразу на рамку випускаю плідну. Якщо молода запліднена, але ще не зачервила, то підсаджені матці каюк:hi:

48 минут назад, Иосифович сказал:

Перша половина вимовленого вірна , друга половина не має під собою основи - трутова матка і трутівка бджоли різні речі.