Jump to content
AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

4,863 posts in this topic

3 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

А мо' то шершень підгуляв?..:umora::ah:

По роз плоду буде видно. Треба на всяк випадок льотки розсверліти. :umora:

9 часов назад, Nadia сказал:

Доброго дня, шановні форумчани! Прошу вашої поради. Зробила помилку при заміні матки. Замінювала через відводок (5 рамок, 4 рамки дадан з розплодом було), 25.07 з'єднала з сім'єю (сильна, не меньше 7 рамок дадан з розплодом було), видаливши в сім'ї матку. 28.07. передивилась сім'ю, матка сіяла, маточників начебто не було. Зі спокійною душою поїхала на тиждень відпочивати.

У п'ятницю качала мед, бджоли стурбовані, знайшла і зірвала кілька відкритих маточників. Сьогодні передивилась сім'ю, відкритий розплід десь мінімум 6-7 -  денного віку, яєць немає, бджоли трохи агресивні. Побачила, начебто, залишки маточників, і  неплідку точно, аж здивувалась. Може, вона там не одна. 

Питання, мені залишається тільки надіятись, що неплідка облетиться і почне сіяти, краще вже нічого з ними не робити?

Мені наразі все одно, яка матка піде  в зиму, головне, щоб було кому з нею туди йти... Зараз бджоли багато (дадан + 2 магазина), але розплоду рамок 5, як не менше, і майже весь печатний.

Лучше уже ждите неплодку чем менять ...:IMHO1: Если вы точно видели матку неплодку в пятницу значит до её засева осталось минимум 10 дней а то и 8 при условии что будет погода и трутни для её облета.... если к примеру завтра купить матку и подсадить то надо 5-6 суток.. Так что выгода не большая...:IMHO1: А там если через 15 дней ничего то можно и плодку дать купленную но тут надо понимать что в гнезде нет маток других.... Ведь есть причина по которой вашу матку грохнули...

доброго дня, потрібна порада, якої мінімальної  сили пускати відводок з ІОшкою в зиму. я так розумію, що має бути не менше 5 рамок клуб. чи можна і менше?

6 годин тому, слава 1987 сказав:

доброго дня, потрібна порада, якої мінімальної  сили пускати відводок з ІОшкою в зиму. я так розумію, що має бути не менше 5 рамок клуб. чи можна і менше?

Немає значення ШО чи просто матка.Принцип у всіх один.

4 вулочки клуб зимує нормально.

3 вулочки не доживуть до весни.

13 часов назад, слава 1987 сказал:

має бути не менше 5 рамок клуб. чи можна і менше?

Звичайно, надійніше 5 рамок, ніж 4. Головне щоб бджоли було достатньо. Осінню під час формування клубу. Теперішня кількість бджіл дуже оманлива. Був соняшник (майже певен, бо Балаклія = Куп'янськ) стара бджола зпрацьована, буде відходити, а матки в цей час працювали далеко не на повну силу.

Подсаживал матку в семью. Сутки просидела закрытая. Сегодня хотел открыть ганемановский проход, но клеточка прилипла к соту и когда доставал, открылась верхняя крышка, матка упала в улей. Пока доставал рамки, пчелы уже атаковали матку (видел как одна вцепилась в заднюю лапку). Кое как отбил ее и усадил опять в клетку. Когда можно пробовать открывать ганемановский проход?

Edited by Puzlik

Подсаживал матку в семью. Сутки просидела закрытая. Сегодня хотел открыть ганемановский проход, но клеточка прилипла к соту и когда доставал, открылась верхняя крышка, матка упала в улей. Пока доставал рамки, пчелы уже атаковали матку (видел как одна вцепилась в заднюю лапку). Кое как отбил ее и усадил опять в клетку. Когда можно пробовать открывать ганемановский проход?
Взагалі, мені радили через 2-3дні після підсадки.

8 часов назад, Вадим Попов сказал:
14 часов назад, Puzlik сказал:

Взагалі, мені радили через 2-3дні після підсадки.

Правильно радили. Я ж відкриваю на 4-6 день. Але частііше використовую ковпачок. Чому? Якщо використовувати кліточку то необхідно робити два огляди. Перший щоб відкрити тільки прохід для бджіл. Другий - для матки. Застосування ковпачка дає змогу уникнути першого. Бо бджоли самостійно прогризають хід до матки. Необхідно тільки досить глибоко втискувати ковпачок у чарунки.

Я початківець, тому не дуже хотілось би радити комусь, в самого ще мало досвіду. Цього року замінював 8-м маток, прийом 100%. Робив, як радить Єгошин 

В 15.08.2019 в 17:10, Роман Кузів сказал:

Я початківець, тому не дуже хотілось би радити комусь, в самого ще мало досвіду. Цього року замінював 8-м маток, прийом 100%. Робив, як радить Єгошин 

По-моему, я все делал правильно - это первый способ из видео Егошина. Через сутки открыл проход для пчёл..

Доброго времени суток,подскажите пожалуйста как правильно подготовить семъю к зимовке.Пересмотрел кучу видео но как поставить рамки они у меня все полномедные.Мед не качал решил оставить пчёлам на зиму,стоит их подкармливать или ещё подождать,взяток минимальный есть.И кто пользовался кас 81 и его аналогами есть смысл его добавлять в сироп?

Доброго времени суток,подскажите пожалуйста как правильно подготовить семъю к зимовке.Пересмотрел кучу видео но как поставить рамки они у меня все полномедные.Мед не качал решил оставить пчёлам на зиму,стоит их подкармливать или ещё подождать,взяток минимальный есть.И кто пользовался кас 81 и его аналогами есть смысл его добавлять в сироп?
Нічого збирати в зиму непорібно якщо в вас звичайно не лежак , зараз в сімї повинно бути достатня кількіть корму і місце для засіву матки . В середині вересня в сімї повинні бути достатньо здорових бджіл, і корм в них над головою для зимівлі.
Даю 99% що при цих умовах бджоли перезимують хоть в відрі.[emoji16]

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

В 8/16/2019 в 18:09, Puzlik сказав:

По-моему, я все делал правильно - это первый способ из видео Егошина. Через сутки открыл проход для пчёл..

Так, все правильно, але в Вас кліточка відкрилася через добу, коли ви виламували ганеманівський (малий) прохід. А це зарано, вони ще не готові матку прийняти, тому і напали. Бджоли не нападають на матку тільки,  коли вона в кліточці і доступ вони мають тільки через ганеманівський прохід. Про це наголошує Єгошин. А повність відкривати кліточку і випускати маточку можна тільки на 5-6 день. Я можу займатися пасікою тільки на вихідних (вона на дачі) і тому я в суботу після обіду відбирав старих маток, а в вечері ставив кліточку з новою маткою. На другий день в неділю в ввечері виламував в кліточках заглушки над ганеманівським проходом і залишав на тиждень. Наступної суботи перевіряв всі рамочки на наявність маточників. Я, чесно кажучи, побоявся відкривати кліточку повністю, тому виламувам заглушку над широким проходом і ставив назад. Бджоли самі через добу випускали. В неділю перевіряв прийом. Маточки ходили по рамках як рідні.